بررسی محصولتفریح و سلامتی

بررسی و معرفی دوچرخه ویوا اکسیژن + معرفی مدل‌های برتر

شناخت کامل دوچرخه ویوا اکسیژن به شما در خرید دوچرخه دلخواهتان کمک می‌کند!

دوچرخه ویوا اکسیژن جزو دسته دوچرخه‌های کوهستانی به شمار می‌آید. یکی از بهترین برندها که در زمینه تولید دوچرخه کوهستانی و شهری فعالیت می‌کند؛ برند ویوا است. این برند تایوانی با شاخص کیفیت بالا، وزن سبک و دوام بالا شناخته می‌شود. برند ویوا در طراحی و تولید دوچرخه‌هایش شاخص علاقه، سلیقه و نیاز مشتری را نیز در نظر گرفته است.

سری اکسیژن یکی از پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین سری‌های تولید شده توسط این برند است که هم برای آقایان و هم خانم‌ها مناسب است و بدون هیچ محدودیتی می‌توانید از این دوچرخه کوهستانی در مسیرهای بیرون شهری، خاکی و ناهموار استفاده کنید. دوچرخه‌سواری با دوچرخه ویوا اکسیژن ورزشی سخت نیز به شمار می‌آید؛ پس از نظر فعالیت ورزشی خیالتان راحت باشد. رسانه مستقل بیلبیلک همراه شماست تا دوچرخه مناسب خود را انتخاب و خریداری کنید.

نکات مهم در خرید دوچرخه ویوا اکسیژن

2-نکات-مهم-در-خرید-دوچرخه-ویوا-اکسیژن

رسانه-مستقل-بیلبیلک

بهتر است قبل از نهایی کردن خرید دوچرخه ویوا اکسیژن از اطلاعات و نکاتی که رعایتشان الزامی است آگاه شوید. هزینه‌ای که قرار است به ازای خرید دوچرخه ویوا اکسیژن پرداخت کنید نسبتا بیشتر از سایر دوچرخه‌ها است؛ پس بهتر است خریدی آگاهانه داشته باشید تا پس از مدت زمان کوتاهی از خرید خود پشیمان نشوید. حال در ادامه به برخی از این نکات می‌پردازیم پس با صفحه زیبایی و سلامتی بیلبیلک همراه باشید.

· جنس بدنه دوچرخه ویوا اکسیژن

بهتر است جنس بدنه دوچرخه ویوا اکسیژن به دلیل کاربری کوهستانی آن، مقاوم باشد و دوام بالایی داشته باشد تا در مسیرهای ناهموار و خاکی با مشکل مواجه نشوید. باید بدنه این نوع دوچرخه‌ها در کنار مقاوم بودن، سبک نیز باشند تا دوچرخه‌سواری با آنها برایتان دشوار نباشد و کنترل و تعادل برایتان راحت‌تر باشد. دوچرخه ویوا با بدنه آلومینیوم بهترین گزینه بوده، زیرا هم دوام بالایی دارد و هم سبک است. البته برخی مدل‌های دوچرخه ویوا اکسیزن با کاربری شهری روانه بازار شده‌اند که وزن و جنس آنها چندان تاثیری در دوچرخه‌سواری ندارد.

· سایز دوچرخه ویوا اکسیژن

3-سایز-دوچرخه-ویوا-اکسیژن

علاوه بر جنس بدنه دوچرخه ویوا اکسیژن، نکته دیگری که حائز اهمیت است؛ توجه به سایز مناسب آن است. افرادی با قدهای متفاوت باید دوچرخه‌هایی با سایز متفاوت خریداری کنند. پس ابتدا بازه قدی خود را در نظر بگیرید سپس با توجه به قدتان و کمک فروشنده دوچرخه‌ای با سایز متناسب خریداری کنید.

پیشنهادی  معرفی لپ تاپ ایسر نیترو 7 + کاربرد و مزایای لپ تاپ ایسر Nitro7

· راحتی دوچرخه ویوا اکسیژن

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت حین خرید دوچرخه ویوا اکسیژن توجه به راحتی شما حین راندن و نشستن بر روی آن است. اگر هنگام دوچرخه‌سواری احساس راحتی نداشته باشید، به مرور از دوچرخه استفاده کمتری خواهید داشت. پس هنگام خرید دوچرخه ویوا علاوه بر سایز آن به راحتی دوچرخه‌سوار نیز توجه داشته باشید تا هزینه‌ای که صرف خواهید کرد بیهوده نباشد. حال در ادامه مقاله به نقد و بررسی چند مدل از دوچرخه ویوا اکسیژن می‌پردازیم.

دوچرخه ویوا اکسیژن مدل OXYGEN

4-دوچرخه-ویوا-اکسیژن-مدل-OXYGEN

رسانه-مستقل-بیلبیلک

دوچرخه ویوا اکسیژن مدل OXYGEN دارای پنجه رکاب از جنس آلومینیوم پهن بوده و فریم آن 18.5 است. همانطور که در قسمت پیشین گفته شد کاربری این دوچرخه کوهستانی است. نوع ترمز این دوچرخه لقمه‌ای بوده که بهترین نوع ترمز برای دوچرخه‌های کوهستانی است. دوچرخه ویوا مدل OXYGEN هم قابل استفاده برای آقایان است و هم بانوان و مناسب گروه سنی نوجوان و بزرگسال می‌باشد. سیستم تعلیق این دستگاه Full Suspension بوده و جنس فریم بدنه آن از جنس آلومینیوم است که بهترین جنس برای دوچرخه کوهستانی است؛ مقاوم و در عین حال سبک.

طوقه، پیچ فرمان، توپی و طبق قامه همه از جنس آلومینیوم هستند و مقاومت بالایی دارند. دوچرخه ویوا اکسیژن مدل OXYGEN دارای 21 عدد دینده بوده و میله زین آن از جنس زوم است. متاسفانه این دوچرخه کمک فنر عقب ندارد. دسته دنده و دسته ترمز از برند شیمانو ژاپن است که کیفیت فوق العاده‌ای دارند. سایز این دوچرخه 26 است. دوشاخ این دوچرخه از جنس آلومینیوم و فولاد است. وزن این دوچرخه 16 کیلوگرم بوده که نسبت به سایر دوچرخه‌های کوهستانی سبک به شمار می‌آید. در کل دوچرخه‌ای مناسب برای فعالیت بیرون شهری و کوهستانی به شمار می‌آید.

قیمت دوچرخه ویوا اکسیژن مدل OXYGEN در دی 1400، از 8.600.000 تومان تا 12.000.000 تومان است.

دوچرخه ویوا اکسیژن 100

5-دوچرخه-ویوا-اکسیژن-مدل-Oxygen-100

دوچرخه ویوا اکسیژن مدل Oxygen 100 یکی دیگر از مدل‌های دوچرخه ویوا اکسیژن است. این دوچرخه همانند مدل قبلی دارای 21 عدد دنده است. نوع ترمز آن لقمه‌ای بوده و نوع کاربری آن شهری بوده و سایز آن 26 است. این دوچرخه برای آقایان و بانوان طراحی شده است و برای استفاده از آن هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. وزن این دوچرخه 15 کیلوگرم بوده که دوچرخه‌سواری با آن و حمل آن نسبتا راحت است.

پیشنهادی  بررسی و معرفی دوچرخه جاینت تالون ۴

این دوچرخه نیز همانند مدل قبلی کمک فنر عقب ندارد. فریم دوچرخه ویوا اکسیژن مدل Oxygen 100 از جنس آهن است که احتمال زنگ زدگی آن وجود دارد. شانژمان این دوچرخه شهری از برند شیمانو بوده. در کل دوچرخه‌ای مناسب برای استفاده شهری بوده و به راحتی می‌توانید در پیست دوچرخه‌سواری و پارک‌ها مشغول به دوچرخه‌سواری با آن شوید.

قیمت دوچرخه ویوا اکسیژن مدل Oxygen 100 در دی 1400، از 8.200.000 تومان تا 10.910.000 تومان است.

دوچرخه ویوا اکسیژن 200

6-دوچرخه-ویوا-اکسیژن-مدل-Oxygen-200

دوچرخه ویوا اکسیژن مدل Oxygen 200 یکی دیگر از دوچرخه‌های کوهستانی برند ویوا (Viva) بوده که با سایز 26 روانه بازار شده است. تایر آن از نوع  شده است. تایر آن از نوع Kenda، و کرپی آن از جنس آلومینیوم است. جنس فریم این دوچرخه از جنس آلومینیوم بوده که در نتیجه موجب وزن کم آن شده و حمل و دوچرخه‌سواری را برای شما راحت‌تر می‌سازد. نوع ترمز لقمه‌ای بوده که از بهترین نوع در آن به کار رفته است. زین آن از نوع Comfort saddle و زنجیر آن KMC است. دوشاخ دوچرخه ویوا اکسیژن مدل Oxygen 200 از نوع زوم است که دارای کمک فنر قفل شو نیز است.

دوچرخه ویوا مدل Oxygen 200 دارای 24 عدد دنده بوده و وزن کلی آن 14 کیلوگرم است. این دوچرخه همانند مدل‌های قبلی کمک فنر عقب ندارد ولی دارای گریپ آنتی شوک است. شما با خرید دوچرخه ویوا اکسیژن مدل Oxygen 200 از طوقه 3 سانتی‌متری تراش‌خورده نیز برخوردار خواهید شد. دنده این دوچرخه از نوع کلاجدار است و توسط برند شیمانو ساخته شده است. خودرو این دوچرخه 8 سرعته شیمانو است. شانژمان و طبق عوض‌کن این دوچرخه نیز ساخت برند شیمانو است که از کیفیت خوب آن خبر می‌دهد.

قیمت دوچرخه ویوا اکسیژن مدل Oxygen 200 در دی 1400، از 10.000.000 تومان تا 11.000.000 تومان است.

خرید دوچرخه ویوا اکسیژن دست دوم

7-خرید-دوچرخه-ویوا-اکسیژن-دست-دوم

با سخت‌تر شدن وضعیت اقتصادی قشری از مردم به دنبال خرید کالاهای دست دوم هستند؛ دوچرخه ویوا اکسیژن دست دوم نیز به دلیل قیمت نسبتا بالایی که دارد جزو کالاهایی است که احتمال خرید دست دوم آن امکان‌پذیر است. واقعیت این است که حتی با یک بار استفاده از محصول، دست دوم به شمار می‌آید و قیمت آن کاهش می‌یابد. پس خرید آکبند و دست دوم آن فرق چندانی ندارد؛ به شرط اینکه دوچرخه سالم مانده باشد و مشکل خاصی نداشته باشد. شما می‌توانید از سایت‌ها یا اپلیکیشن‌های معتبری همچون دیوار و شیپور دوچرخه ویوا اکسیژن دست دوم را خریداری کنید. البته این را به یاد داشته باشید که بهتر است هنگام خرید این دوچرخه از سالم بودن آن مطمئن شوید چون به هر حال خرید کالای دست دوم نوعی ریسک به شمار می‌آید.

پیشنهادی  بررسی گوشی شیائومی نوت 10 پرو + 0 تا 100 آن چه که باید بدانید!

خرید دوچرخه ویوا اکسیژن اقساطی

اگر شرایط پرداخت یکجا را هنگام خرید ندارید و یا نمی‌خواهید ریسک خرید مدل دست دوم را بپذیرید؛ می‌توانید با توافق با فروشنده، دوچرخه ویوا اکسیژن را بصورت قسطی خریداری کنید و هر ماه مبلغ مشخصی را بپردازید. این دوچرخه‌ها به دلیل قیمت نسبتا بالایی که نسبت به سایر دوچرخه‌های معمولی دارند حتما در دسته فروش اقساطی نیز قرار می‌گیرند.

نکات نهایی در خرید دوچرخه ویوا اکسیژن

8-نکات-نهایی-در-خرید-دوچرخه-ویوا-اکسیژن

بهتر است در قدم اول خرید دوچرخه ویوا اکسیژن به کاربری آن توجه کنید برخی مدل‌های آن برای کاربری کوهستانی مناسب بوده و یکی از سه موردی که به نقد آنها پرداختیم شهری است. سپس به نکاتی مانند جنس بدنه، سایز دوچرخه و راحتی هنگام نشستن و دوچرخه‌سواری توجه داشته باشید. اگر به دنبال خرید اقتصادی‌ترین مدل آن هستید؛ پیشنهاد بیلبیلک به شما خرید دوچرخه ویوا اکسیژن مدل Oxygen 100 است که هم از کیفیت فوق العاده بالایی برخوردار است و هم از قیمت کمتری نسبت به دو مدل دیگر برخوردار است.

اگر امکان خرید مدل آکبند را ندارید؛ می‌توانید با جایگزین کردن مدل دست دوم هزینه کمتری به ازای آن پرداخت کنید. این را به یاد داشته باشید اگر قصد خرید دوچرخه ویوا اکسیژن دست دوم دارید، باید به نکاتی همچون معتبر بودن فروشگاه یا سایت، سالم بودن قطعات دوچرخه، سالم بودن بدنه دوچرخه و غیره توجه کنید تا خریدی رضایتمندانه داشته باشید. اگر هم ریسک خرید مدل دست دوم را نمی‌پذیرید می‌توانید مدل مدنظر خود را بصورت اقساطی خریداری کنید. شما می‌توانید با خواندن مقاله دیگر ما با عنوان خرید دوچرخه، با سایر مدل‌ها و انواع دوچرخه نیز آشنا شوید و تصمیم گیری قطعی برای خرید انجام دهید.

4.8/5 - (20 امتیاز)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا