بررسی محصوللوازم خانه و آشپزخانه

بررسی و معرفی ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی

در خرید ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی، رسانه بیلبیلک می‌تواند عاملی برای بهبود خرید باشد!

ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی به دلیل ظرفیت متوسطی که دارد برای خانواده‌های ایرانی یک گزینه ایده‌آل در نظر گرفته می‌شود. از آنجایی که برند ال جی همواره توانسته توانایی و قدرت خود در تولید لوازم خانگی را ثابت کرده، افراد به دنبال خرید این ماشین لباسشویی هستند. بنابراین ما در این مقاله از رسانه مستقل بیلبیلک، سعی کرده‌ایم که چند مدل از ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی را معرفی کنیم تا در هنگام خرید، با شناخت کامل، تصمیم خود را نهایی کنید.

نکات مهم در خرید ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی

خرید ماشین لباسشویی جزو خریدهایی است که قبل از آن باید به یک سری نکات توجه کرد؛ این نکات شامل ظرفیت ماشین لباسشویی، نوع موتور تعبیه شده، برنامه‌های قابل تنظیم برای شست‌وشوی انواع لباس است. در مراحل بعدی هم توجه به رنگ برای هماهنگی با سایر وسایل آشپزخانه و نیز در نظر گرفتن قیمت، از جمله مواردی هستند که در زمان خرید مورد توجه قرار می‌گیرند. البته در حال حاضر با توجه به قیمت‌های موجود، اکثر افراد آگاهی دارند که لوازم برندهای مطرح، مانند ال جی، جزو گران‌قیمت‌ترین‌ها قرار می‌گیرند.

نکات مهم در خرید ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی

رسانه-مستقل-بیلبیلک

ظرفیت دیگ قرار گرفته در ماشین لباسشویی با توجه به تعداد افراد خانواده و میزان استفاده افراد از ماشین لباسشویی تعیین می‌شود. معمولاً ماشین‌های لباسشویی را در ظرفیت‌های مختلف 6، 7، 8، 9، 10 و 10.5 کیلویی تولید می‌کنند. در این بین، ماشین لباسشویی با ظرفیت 8 کیلویی برای خانواده‌های با تعداد افراد متوسط مثلاً چهار نفره مناسب است. برای تعیین ظرفیت، وزن لباس‌های خیس در نظر گرفته می‌شود، چون لبا‌س‌های خیس نسبت به خشک دارای وزن زیادی هستند. اگر ماشین لباسشویی بیشتر از وزن دیگ، از لباس و سایر اقلام پارچه‌ای پر شود، نه تنها لباس‌ها تمیز نمی‌شوند بلکه موتور لباسشویی فشار زیادی را تحمل کرده و در کوتاه مدت دچار اختلال می‌شود.

موتور و مصرف انرژی ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی

ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی بیشتر از موتور اینورتر بهره می‌برد. وجود این نوع موتور بدون تسمه با تعداد دور زیاد در دقیقه، باعث ایجاد صدا و لرزش کم در حین شست‌وشو می‌شود. همچنین در مصرف آب و انرژی، صرفه‌جویی کرده و با وجود موتور قدرتمند، اکثر مدل‌های ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی در رتبه انرژی +++A قرار می‌گیرند.

در مدل‌هایی که برای ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی معرفی خواهیم کرد، برنامه شست‌وشوی دستی شبیه‌سازی شده در این مدل‌ها تعریف شده است. این برنامه با 6 حالت، عمل شست‌وشو را برای شست‌وشوی بهینه انجام می‌دهد که عبارتنداز: غلتاندن، پیچاندن، چرخاندن، حرکت پله‌ای، فیتراسیون و ساییدن.

3-موتورنکات مهم در خرید ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویینکات مهم در خرید ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویینکات مهم در خرید ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویینکات مهم در خرید ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلوییو-مصرف-انرژی-ماشین-لباسشویی-ال-جی-8-کیلویی

در اکثر مدل‌ها، تکنولوژی NFC برای دانلود برنامه‌های شست‌وشوی اضافی در کنار برنامه‌های پیش‌فرض وجود دارد. همچنین اضافه کردن اقلام پارچه‌ای در حین شست‌و‌شو و نیز وجود برنامه هوشمند عیب‌یابی از طریق گوشی همراه از امکانات جالب توجه ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی به شمار می‌روند. در ادامه برای شناخت بیشتر، به معرفی سه مدل از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین ماشین‌های لباسشویی ال جی 8 کیلویی می‌پردازیم.

پیشنهادی  راهنمایی خرید ماشین لباسشویی دوقلو + انواع لباسشویی دو قلو

ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی مدل WM-821N

ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی مدل WM-821N در رده پرفروش‌ترین ماشین‌های لباسشویی برند ال جی (LG) قرار می‌گیرد. این ماشین لباسشویی با طراحی جذاب در رنگ‌های سفید و نقره‌ای در بازار محصولات خانگی عرضه شده است. ابعاد این لباسشویی 60 در 58 و ارتفاع 85 سانتی‌متری گزارش شده که این ارتفاع در رده محصولات ارگونومیک محسوب می‌شود. نوع درب این ماشین لباسشویی، درب از جلو و اندازه دهانه 51 سانتی‌متر بوده و جهت باز شدن آن به سمت چپ است. همچنین در این لباسشویی، برنامه‌های شست‌وشوی جذاب و مختلفی برنامه‌ریزی شده که برای تنظیم آن‌ها از یک نمایشگر لمسی که در قسمت جلویی تعبیه شده است، می‌توان استفاده کرد.

رسانه-مستقل-بیلبیلک

4-ماشین-لباسشویی-ال-جی-8-کیلویی-مدل-WM-821N

ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی مدل WM-821N از فناوری TurboWash بهره برده که باعث کم شدن مدت زمان شست‌وشو شده و در نتیجه در مصرف انرژی صرفه‌جویی خواهدکرد. همچنین این فناوری میزان تمیزکنندگی لباس‌ها در حین شست‌وشو را افزایش می‌دهد. موتور بدون تسمه و قدرتمند تعبیه شده در این مدل از ماشین لباسشویی دارای دور موتور 1200 دور در دقیقه است.

برنامه‌های خاصی که در این ماشین لباسشویی تعریف شده‌اند، بسیار متنوع بوده و حالات خاصی را در حین شست‌وشو به فراهم می‌کنند. تعداد برنامه‌های شست‌وشو 14 بوده و همچنین موارد تکمیلی به 12 عدد می‌رسد.

این ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی از تکنولوژی حباب‌ساز (Bubble Soak) بهره می‌برد که باعث نفوذ کف به داخل بافت لباس‌ها شده و به هر چه تمیزتر شدن آن‌ها با مصرف انرژی کمتر، کمک می‌کند. وجود سنسور اندازه‌گیری وزن البسه از موارد قابل توجهی است که مصرف بهینه آب و انرژی در این ماشین لباسشویی را به دنبال دارد. همچنین شست‌وشوی ضد چروک، بدون صدا و ایجاد لرزش، تا جایی که صدای لباسشویی در حدود 50 دسی‌بل بوده و خیلی ناچیز به شمار می‌رود، از ویژگی‌های لباسشویی مورد نظر است.

مشخصات فنی و قیمت ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی مدل WM-821N

شست‌وشوی شبیه‌سازی شده به شست‌وشوی دستی، با 6 نوع حرکت و فناوری شست‌وشوی سریع Quick 30 از دیگر موارد قابل توجه در این ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی به شمار می‌روند. دیگی که در این ماشین لباسشویی در نظر گرفته شده، از جنس استیل زنگ‌نزن بوده و توانایی چرخش به هر دو طرف چپ و راست، با سرعتی قابل کنترل را دارد.

وجود چنین امکانات و برنامه‌های شست‌وشوی بسیار کاربردی باعث شده است تا ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی مدل WM-821N در رتبه انرژی +++A قرار بگیرد. در این ماشین لباسشویی لوله ورودی آب گرم و سرد نیز تعبیه شده و همچنین از تکنولوژی NFC برای دانلود برنامه‌های اضافی بهره می‌برد.

یک ویژگی بسیار جذاب و مهم دیگر وجود سیستم عیب‌یابی هوشمند به نام Smart Diagnosis بوده که به کمک این سیستم و نرم‌افزار موجود در گوشی همراه می‌توان با پشتیبانی شرکت ال‌جی در ارتباط بود. ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی در دی ماه سال 1400 با محدوده قیمت 16.000.000 تا 18.500.000 تومان به فروش می‌رسد.

ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی مدل G840S

5-ماشین-لباسشویی-ال-جی-8-کیلویی-مدل-G840S

ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی مدل G840S از انواع ماشین‌های لباسشویی باکیفیت و مورد استقبال کاربران به شمار می‌رود. این ماشین لباسشویی نقره‌ای رنگ، ابعاد 64 در 60 و ارتفاع 85 سانتی‌متر را دارد. نوع درب آن از انواع درب جلو با جهت باز شدن به سمت چپ طراحی شده است.

پیشنهادی  معرفی هدفون بلوتوثی کرون + مشخصات فنی و قیمت

در ماشین‌های لباسشویی آنچه که مهم در نظر گرفته می‌شود، نوع موتور به کار رفته در آن است؛ که در این لباسشویی موتور Inverter Direct Drive تعبیه شده و میزان تندی آن 1400 دور بر دقیقه گزارش شده است. وجود چنین موتور قوی با تندی چرخش بالا، باعث کاهش مصرف انرژی در ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی مدل G840S شده و آن را در بهینه‌ترین رتبه انرژی یعنی +++A قرار می‌دهد. همچنین این موتور، صدا و لرزش کمی را ایجاد کرده و میزان صدا در هنگام شست‌وشو را تا 54 دسی‌بل و میزان صدای آبکشی را تا 75 دسی‌بل پایین می‌آورد.

برنامه‌های شست‌وشوی قابل تنظیم متنوعی در ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی مدل G840S وجود دارد. این برنامه‌ها از طریق نمایشگر لمسی با پنل LED تعبیه شده در قسمت جلو، قابل تنظیم برای شست‌وشوی انواع لباس و انواع موارد پارچه‌ای است. برنامه‌های اصلی به تعداد 15 و برنامه‌های تکمیلی به تعداد 19 تا در نظر گرفته شده که کاربر به راحتی حالت شست‌شوی مورد نظر را انتخاب می‌کند.

اگر شخص، لباسی را در ابتدا فراموش کرده باشد که به ماشین لباسشویی اضافه کند، جای هیچ گونه نگرانی نیست و می‌تواند حین شست‌وشو نیز اضافه کند. همچنین این لباسشویی دارای قفل کودک است که از ایجاد خطرات احتمالی و همچنین به هم ریختن تنظیم برنامه شست‌‌وشو از طرف کودکان جلوگیری می‌کند.

6-مشخصات-فنی-و-قیمت-ماشین-لباسشویی-ال-جی-8-کیلویی-مدل-G840S

مشخصات فنی و قیمت ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی مدل G840S

شست‌وشوی سریع در مدت زمان 30 دقیقه، شست‌وشوی ضد چروک و همچنین وجود فناوری تشخیص وزن لباس‌ها برای بهینه کردن مصرف آب، شوینده و انرژی از ویژگی‌های این ماشین لباسشویی برشمرده می‌شوند. Wi-Fi، پشتیبانی از فناوری Smart ThinQ، برنامه شست‌شوی بی‌صدا و لوله ورودی آب گرم و سرد نیز از دیگر امکانات موجود در ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی مدل G840S است.

از ویژگی‌های منحصر به فرد موجود در ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی جذاب، سیستم بخار شوی True Steam می‌توان نام برد. برای خرید ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی مدل G840S در دی ماه سال 1400 هزینه‌ای در حدود 31.000.000 تا 34.000.000 تومان پرداخته می‌شود.

ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی مدلWM-843

ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی مدل WM-843 یکی از لباسشویی‌های هوشمند و پرطرفدار برند ال جی به شمار می‌آید. این ماشین لباسشویی در رنگ‌های تیتانیومی و سفید برای مشتریان عرضه شده است. لرزش و صدای کم تولید شده توسط ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی مدل WM-843 به دلیل وجود موتور بدون تسمه و از نوعInverter Direct Drive است. همچنین این موتور قدرتمند، سرعت چرخش 1400 دور در دقیقه را دارد. این موتور همراه با برنامه‌های شست‌وشوی هوشمند، باعث شده است که این ماشین لباسشویی در رتبه +++A انرژی قرار بگیرد.

7-ماشین-لباسشویی-ال-جی-8-کیلویی-مدلWM-843

ابعاد گزارش شده برای لباسشویی ال جی 8 کیلویی، 60 در 56 با ارتفاع 85 سانتی‌متر است. درب آن از نوع درب از جلو با دستگیره مخفی و جهت باز شدن آن به سمت چپ بوده و یک نمایشگر با پنل LED در قسمت جلوی لباسشویی قرار گرفته است. این نمایشگر لمسی و برای تنظیم 14 برنامه‌ شست‌وشوی موجود در لباسشویی به کار می‌رود. از طرفی می‌توان حدود 12 برنامه اضافی دیگر را برای هر چه هوشمندتر شدن ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی دانلود کرد. این قابلیت با استفاده از تکنولوژی NFC امکان‌پذیر است. حتی می‌توان عیب‌یابی آن را از طریق گوشی همراه با استفاده از برنامه Smart Diagnosis و برای برقراری ارتباط با پشتیبانی انجام داد.

پیشنهادی  معرفی و بررسی گوشی هواوی P50؛ افسانه‌ای جدید در بازار گوشی

در این ماشین لباسشویی همانند مدل G840S، سیستم بخارشوی LG True Steam تعبیه و نیز شست‌وشوی دستی هم مشابه‌سازی شده است. شست‌وشوی سریع در 30 دقیقه، پشتیبانی از فناوری تشخیص وزن لباس‌ها برای مصرف بهینه آب و شوینده و قابلیت شست‌وشوی لباس‌ها با فناوری ضد چروک جزئی از امکانات موجود در این ماشین لباسشویی به شمار می‌آیند. همچنین برنامه‌های شست‌شوی قابل دانلود عبارتنداز: شست‌شوی لباس‌های پشمی، لباس‌های کودک و انجام شست‌وشو با آب سرد.

از دیگر برنامه‌های شست‌وشوی شگفت‌انگیز موجود در ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی، برنامه شست‌وشوی ضد آلرژی با نام Allergy Care Cycle و با سیستم SpaSteam است. این برنامه شست‌وشو برای ضدعفونی کردن لباس‌ها بدون آسیب رساندن به آن‌ها، بخاری را ایجاد می‌کند که این بخار ایجاد شده تا درصد بالایی، لباس‌ها را از هرگونه مواد حساسیت‌آور عاری می‌کند.

مشخصات فنی و قیمت ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی مدل WM-843

8-مشخصات-فنی-و-قیمت-ماشین-لباسشویی-ال-جی-8-کیلویی-مدلWM-843

از دیگر موارد قابل توجه در این ماشین لباسشویی اضافه کردن لباس در حین شست‌وشو با استفاده از گزینه Add Item است. این گزینه حتی اجازه انتخاب حالت و نوع لباس فراموش شده از جمله ترکیبی و کتانی را به کاربر می‌دهد؛ البته باید در حدود 3 ثانیه درب لباسشویی را باز کرده و لباس مورد نظر را اضافه کرد. باید به این نکته نیز اشاره کرد که این ماشین لباسشویی به دلیل هوشمند بودن، ممکن است نوع پارچه و مقدار لباس را تشخیص داده یا حتی اگر دمای آب بالای 40 درجه سلسیوس باشد، اجازه باز شدن قفل درب را ندهد.

وجود لوله ورودی آب سرد و گرم و نیز مجهز بودن به برنامه شست‌وشوی بی‌صدا از دیگر مواردی بودند که بیان آن‌ها برای ویژگی‌های ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی مدل WM-843 خالی از لطف نیست. این ماشین لباسشویی در دی ماه سال 1400 قیمتی در بازه 21.000.000 تا 26.000.000 تومان دارد.

کدام ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی برای من مناسب است؟

کدام ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی برای من مناسب است؟

همانطور که در این مقاله درباره ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی خواندیم، اکثر مدل‌ها دارای برنامه‌ها و ویژگی‌های شبیه به هم بودند. اکثراً دارای رتبه انرژی +++A و موتور اینورتر و تکنولوژی NFC هستند. از طرفی از یک نمایشگر لمسی برای تنظیم برنامه‌های شست‌وشو بهره می‌برند.

اگر به دنبال کامل‌ترین ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی از نظر ویژگی‌ و حالات شست‌وشوی هوشمند هستید، می‌توان مدل WM-843 را یک گزینه پیشنهادی در نظر گرفت. همچنین اگر دارای فرزند کوچک هستید، مدل G840S از تکنولوژی قفل کودک بهره می‌برد. وجود فناوری حباب‌ساز هم در مدل WM-821N به تمیز شدن بسیار الیاف پارچه و در کاهش مصرف انرژی و آب کمک می‌کند. توجه به قیمت ماشین‌های لباسشویی نیز از مواردی است که نوع مدل انتخابی را تعیین می‌کند که برای خرید ماشین لباسشویی ال جی باید حداقل 15 میلیون تومان را در نظر گرفت.

5/5 - (34 امتیاز)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا