بررسی محصولتفریح و سرگرمی

راهنمای بازی Elden Ring برای مبتدی‌ها

تحریریه بیلبیلک بازی جذاب الدن رینگ را برایتان تحلیل کرده و ترفندهای ویژه‌ای در اختیارتان قرار می‌دهد!

بازی Elden Ring جدیدترین ساخته استودیو فرام سافتور است. نمرات و امتیازاتی که این بازی از منتقدین دریافت کرده، خبر از یک بازی شاهکار را برای این نسل می‌دهد. اگر با بازی‌های استودیو فرام سافتور آشنا باشید، مطلع هستید که تمام کردن بازی‌های این استودیو کار آسانی نیست. اکثر گیمرها در همان مراحل و باس‌های اولیه، بازی را کنار گذاشته و پاک می‌کنند؛ اما به عقیده من و اکثر علاقه‌مندان به این سبک، لذتی که پس از کشتن یک باس قدرتمند یا عبور از یک مرحله دشوار تجربه می‌کنید، حسی وصف ناپذیر است.

بازی Elden Ring تعداد زیادی از المنت‌ها و مکانیک‌های بازی دارک سولز و بلادبورن را به ارث برده است. در این مطلب سعی شده تا راهنمای جامع و خلاصه‌ای برای گیمرهای مبتدی و تازه وارد تهیه شود تا بتوانند از بازی Elden Ring لذت بیشتری ببرند؛ تحریریه رسانه مستقل بیلبیلک نیز در این مسیر شما را همراهی می‌کند!

الدن رینگ را بهتر ببینیم!

اگر به سراغ این مقاله آمده‌اید به طور حتم با بازی Elden Ring آشنایی دارید و نیازی نیست تا بیان کنم Elden Ring چیست و چه استودیوای وظیفه ساخت آن را بر عهده داشته است. اگر ساخته‌های قبلی فرام سافتور را بازی کرده باشید، در بازی Elden Ring نیز کارتان تا حدی راحت خواهد بود. به شخصه، Elden Ring را تا حدود زیادی، ترکیبی از بازی دارک سولز 3، بلاد بورن و Sekiro Shadows Die Twice می‌بینم. Elden Ring سعی کرده تا جزئیات و مکانیک‌های جذاب و درگیر کننده این سه بازی بسیار سخت و در عین حال بسیار محبوب را در خود جای دهد.

رسانه-مستقل-بیلبیلک

برخلاف سری دارک سولز و بلادبورن، شاهد مکانیزم مخفی‌کاری هستیم که به لطف بازی Sekiro Shadows Die Twice طراحی شده است. Elden Ring مانند سری دارک سولز نیست که برخی المنت‌ها بی‌فایده و ناکارآمد باشند. به طور مثال در این سری، استفاده از جادو و لول‌آپ کردن مشخصات مربوط به جادو، چندان برای گیمرها سودمند نبود. البته در بین این سری نیز، در بازی دارک سولز 2، سیستم جادو خیلی بهتر از بازی‌های دیگر عمل می‌کرد.

پس جزئیات به کار رفته در بازی Elden Ring به دقت قرار داده شده‌اند و بهتر است بسته به سبک بازی خود، از مکانیزم‌های مختلف استفاده کنید. به طور مثال، سیستم مخفی کاری که از بازی Sekiro Shadows Die Twice الهام گرفته شده، در اکثر مواقع برای شما راه‌گشا خواهند بود.

نکات آموزشی بازی Elden Ring برای تازه کارها

گیمری که به دنبال راه‌حلی برای عبور از یک باس یا مرحله می‌گردد، ترجیح می‌دهد سریع‌تر به پاسخ موردنظر خود دست پیدا کند. به همین جهت، سعی می‌کنم از توضیح اضافه و حاشیه‌ها دوری کنم تا سریع‌تر به سراغ اصل مطلب برویم. لازم به ذکر است که که نکات و جزئیات ساده‌تر که اکثر مطالب به آن اشاره کرده‌اند را نیز در انتهای مطلب ذکر کرده‌ایم تا هرچه بهتر Elden Ring را تجربه کنید.

آی فریم در Elden Ring

بله، اگر با بازی‌های سبک سولزبورن آشنا باشید، به طور حتم با مفهوم آی فریم نیز آشنا هستید. آی فریم به لحظات و فریم‌هایی اشاره دارد که در آنها از دریافت آسیب یا دمیج، امن خواهید بود. این مورد، بیشتر خود را در هنگام غلت زدن نشان خواهد داد. هنگامی که می‌خواهید به وسیله غلت زدن، از حمله دشمن‌ها دور شده یا جاخالی دهید، عنصر آی فریم به کار می‌افتد.

لازم است تا در این بخش به نکته مهمی اشاره کنم، با سنگین شدن وزن زره، شمشیر و دیگر تجهیزات شما، وزن کلی شخصیت شما نیز سنگین خواهد شد و باید با توجه به قدرت و سرعت خود، زره و تجهیزات مناسبی را انتخاب کنید. اما این مورد به چه دردی می‌خورد؟ هر چه وزن شخصیت شما سبک‌تر باشد، بیشتر و باسرعت‌تر می‌توانید جاخالی داده یا غلت بزنید.

پیشنهادی  راهنمای کامل خرید گوشی آیفون 12 پرومکس + بررسی مشخصات و قیمت آیفون ۱۲ پرومکس

پس در نتیجه هرچه سریع‌تر جا خالی دهید، آی فریم به کار برده شده نیز زمان بیشتری خواهد داشت. یعنی وقتی سبک‌تر هستید، امکان دریافت دمیج و ضربه، کمتر می‌شود. شاید حالا متوجه شوید که چرا اکثر اسپیدرانرها (کسانی که سعی می‌کنند تا بازی‌های سخت را در کمترین زمان به پایان برسانند) از زره‌های سبک استفاده می‌کنند.

رسانه-مستقل-بیلبیلک

اما آی فریم تنها در غلت خوردن ظاهر نمی‌شود. این مورد در هنگام باز کردن در، استفاده از اهرم آسانسور، ضربه زدن از پشت به دشمنان (که در این هنگام شاهد انیمیشن خاصی با نام Backstabbing خواهیم بود) و غیره نیز مشاهده می‌شود. اما در بازی Elden Ring شاهد نوع دیگری از آی فریم نیز هستیم که شاید اکثر گیمرها متوجه آن نباشند.

جدیدترین عنصر اضافه شده به بازی Elden Ring، اسب است. شما می‌توانید با سوار شدن به اسب خود، از امنیت به وجود آمده از آی فریم استفاده کنید. بله درست شنیدید، آی فریم در هنگام سوار شدن به اسب نیز خود را نشان می‌دهد. علاوه بر این، هنگام پیاده شدن از اسب نیز آی فریم را می‌توانید تجربه کنید. این مورد علاوه بر محافظت از ضربه دشمنان، می‌تواند لحظات جذاب و زیبایی را برای‌تان رقم بزند.

مال خودتو دو دستی بچسب!

گیم الدن رینگ

برای استفاده از هر سلاحی، باید Skill مربوط به آن را داشته باشید. به طور مثال برای استفاده از برخی شمشیرها نیاز به 16 لول از Skill قدرت یا Strength دارید. اما نکته جالب و بسیار مفیدی که باید در این بین بدانید، امکان استفاده از اسلحه‌ها به صورت دو دستی است. بدین وسیله حتی اگر Strength شما به مقدار موردنیاز اسلحه نباشید، می‌توانید از آن استفاده کنید، اما چگونه؟

هنگامی اسلحه را دو دستی می‌چسبید، Strength شما یک و نیم برابر می‌شود. با استفاده از این شیوه به راحتی می‌توانید از شمشیرهای سنگین و قدرتمند استفاده کنید. به طور مثال اگر شمشیر مورد نظر شما نیاز به 24 لول Strength داشته باشد و شما تنها تا 16 لول این Skill را لول‌آپ کرده باشید، با دو دستی نگه داشتن اسلحه می‌توانید به خوبی از آن استفاده کنید.

استفاده از شمشیر به صورت دو دستی، در هنگام اسب سواری نیز امکان‌پذیر خواهد بود اما این کار شاید شما را گمراه کند. حتی زمانی که شمشیر خود را دو دستی گرفته‌اید، هنگام سوار شدن به اسب، شخصیت شما شمشیر را تک دستی خواهد گرفت. نیاز نیست تا نگران این مورد باشید، چون همچنان می‌توانید از یک و نیم برابر شدن قدرت خود اطمینان داشته باشید، تنها انیمیشن نگه داشتن شمشیر بر روی اسب تک دستی خواهد بود.

همه‌جا غلت نزنیم!

بازی Elden Ring

گیمرهای سری دارک سولز علاقه زیادی به غلت زدن در محیط‌های آبی، مخصوصا درون سیاه چاله‌ها دارند. این کار برای افزایش سرعت عبور از محیط‌های آبی و بعضا سمی، در سری سولز بسیار کاربردی بود، اما در Elden Ring نه! اگر در محیط‌های سمی و دارای دمیج پویزن بازی Elden Ring غلت بخورید، سم به تمامی لباس شما آغشته خواهد شد و در نتیجه احتمال از دست دادن سلامتی و در نهایت مرگ نیز وجود دارد.

نکته جالبی که شاید پس از 50 ساعت بازی نیز متوجه آن نشوید، امکان استفاده از صابون است. اگر در چنین موقعیت قرار گرفته و به اشتباه در محیط‌های سمی غلت زدید، می‌توانید برای جلوگیری از پویزن بیلدآپ از صابون استفاده کنید تا اثر سم از بین برود. البته برای سریع‌تر رد شدن از این منجلاب‌ها و محیط‌های سمی نیز راهکارهای مناسبی وجود دارد. به طور مثال می‌توانید از انیمیشن خاص یکی از خنجرها برای سرعت گرفتن حرکت خود استفاده کنید.

پیشنهادی  بررسی ساعت هوشمند سامسونگ 4 galaxy watch
دشمن‌ها و باس‌ها رو به زانو دربیار!

اگر چند ساعتی در دنیای Elden Ring به بازی مشغول شوید، متوجه می‌شوید که برخی دشمن‌ها پس از چند ضربه به زانو در می‌آیند و زمین می‌خورند. به حرکت شکستن Stance گفته می‌شود. این تکنیک زمانی بیشترین قابلیت را از خود نشان می‌دهد که بتوانید استنس باس‌ها را نیز بشکنید و با زمین افتادن آنها، ضربات محکم و حتی بک استب را به آنها بزنید.

نکته مهم این بخش، به نحوه سریع‌تر شکستن استنس باس‌ها و دشمن‌های معمولی مربوط است. بهترین و سریع‌ترین راه برای شکستن استنس دشمنان، استفاده از حملات سنگین یا حملات R2 است. بدین وسیله می‌توانید با 2 الی 5 ضربه پشت سرهم این دشمنان را به زانو درآورید. البته در وارد کردن ضربات سنگین نیز باید محتاط باشید. این ضربات مقدار استامینای زیادی مصرف می‌کنند و احتمال خالی شدن نوار استامینا با انجام چند ضربه سنگین، بسیار زیاد است.

پشت سرهم ضربه بزن!

گیمرهای سری سولزبورن با این تکنیک بیشتر آشنا هستند. زمانی که بتوانید پشت سرهم و بدون فاصله چند ضربه به دشمن بزنید، مقدار دمیج شما به مرور افزایش می‌یابد. بدین وسیله می‌توانید بیشتر از هر ضربه قبلی به دشمن خود آسیب وارد کنید. دقت کنید که حتی پس از لحظه‌ای توقف ضربه اول، با وارد کردن ضربه دوم، دمیج افزایش نخواهد یافت و مجبورید که ضربات را پشت سرهم و بدون توقف وارد کنید.

حواست باشه که Friendly Fire روشنه!

اگر اهل بازی‌های تیمی، مخصوصا کانتر استرایک باشید، با مفهوم Friendly Fire آشنا هستید. این عبارت به معنای این است که بتوانید به هم‌تیمی یا دوست خود دمیج وارد کنید یا نه. در بازی Elden Ring، Friendly Fire برای برخی دشمنان بزرگ و قدرتمند باز است. غول‌های بزرگی که در محیط‌های بزرگ مشاهده می‌کنید و اکثرا در اطراف ارابه‌های در حال حرکت، نگهبانی می‌دهند، می‌توانند به یکدیگر نیز آسیب برسانند.

استفاده از این ویژگی، بر روی اسب، بیشتر کاربرد دارد. بدین وسیله می‌توانید سریع‌تر حرکت کنید و دشمنان بزرگ را طوری به هم نزدیک کنید که به جای ضربه زدن به شما، به یکدیگر ضربه بزنند.

آب و هوا رو ضرباتت تاثیر داره!

وقتی از بازی Elden Ring به عنوان یک شاهکار یاد می‌شود، باید به آن اطمینان کرد. دقت به کار رفته در بازی Elden Ring شاید به اندازه Red Dead Redemption 2 نباشد؛ اما در بخش مکانیک‌های بازی، این دقت بیشتر از پیش خود را نشان می‌دهد. به طور مثال اگر در هوای بارانی، تیرهای آتشین پرتاب کنید، کمتر از قبل از تاثیرگذار خواهند بود. این تیرها در هوای بارانی دمیج کمتری دارند و در این شرایط هوایی، استفاده از عنصر رعدوبرق کار هوشمندانه‌تری است.

شاید این تاثیر به حد کافی زیاد نباشد، اما در بعضی محیط‌ها می‌تواند شما را کمک کند و به جای استفاده از آتش می‌توانید با رعدوبرق دمیج بیشتری وارد کنید.

حملات شارژ شده و متوقف کردن آن‌ها

در بازی دارک سولز و بلادبورن می‌توانید برخی حملات شارژ شده انجام دهید که دمیج بیشتری نیز دارند. در بازی Sekiro Shadows Die Twice نیز توانایی دفاع کردن در لحظه حمله فراهم شده بود که بسیار کاربردی به نظر می‌رسید. ترکیب این دو عامل در Elden Ring باعث شده تا بتوانید بدون دریافت دمیج، به دشمن خود آسیب بزنید.

بدین وسیله زمانی که می‌خواهید حمله شارژ شده بکنید، به سرعت دکمه جاخالی یا داج را فشار دهید. در این صورت علاوه بر حمله، شخصیت شما به عقب برمی‌گردد.

پریدن، راه نجات شماست!

اگر Sekiro Shadows Die Twice را بازی کرده باشید، می‌دانید که در این بازی برخی حمله‌ها هستند که با علامت قرمز نشان داده می‌شود و با پریدن می‌توانید از دریافت دمیج جلوگیری کنید. هرچند در بازی Elden Ring علامتی برای این نوع حملات وجود ندارد، اما همچنان می‌توانید با استفاده از پریدن، از آسیب دیدن شخصیت خود جلوگیری کنید.

پیشنهادی  معرفی و بررسی تبلت لنوو m10 plus + مشخصات و قیمت

این حرکت برای باس‌های که دست خود را برای ضربه زدن به شما دراز می‌کنند بسیار کاربردی است. کاربرد دیگر این حرکت، در مقابل دشمنانی است که با استفاده از ضربه زدن به زمین، به شما آسیب وارد می‌کنند. بدین وسیله بعد از این که ضربه باس یا دشمن را مشاهده کردید، می‌توانید به هوا بپرید تا از دریافت دمیج در امان باشید.

زودتر پر شدن نوار استامینا

این مورد برای گیمرهایی که دارک سولز را تجربه کرده‌اند شاید تکراری به نظر برسد؛ اما به دلیل اهمیت بالای این تکنیک، لازم دانستم تا به آن اشاره کنیم. در بازی Sekiro Shadows Die Twice با المنتی به نام Posture مواجه بودیم که با پر شدن نوار Posture، شخصیت‌ها به راحتی قابل کشتن بودند. اما شخصیت شما نیز دارای نوار Posture بود که می‌توانستید با نگه داشتن دکمه دفاع، باعث زودتر خالی شدن این نوار شوید.

در Elden Ring، نوار استامینا کاملا برعکس نوار Posture عمل می‌کند. هنگامی که در اثر دویدن، دریافت ضربه، حمله کردن یا دفاع کردن استامینا مصرف کنید، با نگه داشتن سپر خود این نوار کندتر پر می‌شود. پس بهتر است هنگامی که نوار استامینای شما مصرف شده، سپر خود را رها کنید تا استامینای شما زودتر پر شود.

دو قلپ نوشیدن!

دو قلپ نوشیدن!

در زمان‌های زیادی در بازی Elden Ring نیاز دارید تا برای پر شدن نوار سلامتی خود، دوبار از فلاسک خود بنوشید. اگر دقت کرده باشید، برای هر بار مصرف کردن از فلاسک، یک انیمیشن تکرار می‌شود و در حین مقابله با باس‌ها، این کار زمان‌گیر خواهد بود. برای رهایی از این مشکل، فرام سافتور، فکر همه جا را کرده است.

اگر دو بار دکمه Heal کردن را فشار دهید، شخصیت شما بدون در کیف قرار دادن فلاسک، دو قلب از محلول سلامتی را خواهد نوشید. این کار مانند دوبار نوشیدن از محلول است و سریع‌تر از این کار نیز عمل می‌کند.

بالشت یا یک جسم نرم در کنار خودتون قرار بدین!

به عنوان نکته نهایی، توصیه می‌کنم در هنگام بازی یک جسم نرم و بالشتی در کنار خود قرار دهید. بدین وسیله زمانی که عصبانی شوید، می‌تواند دسته بازی خود را بر روی بالشت پرت کرده یا به آن ضربه بزنید که بهتر است شکستن تجهیزات بازی و دست خودتان است. مطمئن باشید که حتی با رعایت نکات گفته شده نیز نمی‌توانید از تمامی مشکلات و باس‌های بازی جان سالم به در ببرید و بارها با مرگ مواجه خواهید شد.

Elden Ring، یک بازی دشوار است؛ پس با آن کنار بیایید!

اگر Elden Ring را به عنوان بازی جدید خود انتخاب کرده‌اید، مطمئن باشید که با چالش‌های بسیار سخت و اعصاب خوردکنی مواجه خواهید شد. ولی لذت شکستن دادن دشمنان و باس‌های مختلف این بازی بیشتر از بازی‌های دیگر است و به طور حتم پس از گذر از چالش‌ها، حس بهتری خواهید داشت.

در نظر داشته باشید که بازی Elden Ring دارای نکات و تکنیک‌های بسیار زیادی است که هم از بازی‌های گذشته فرام سافتور به ارث برده و هم اولین بار است که در بازی‌های این استودیو مشاهده می‌شود. نکات گفته شده در این مطلب، سعی شده مواردی را شامل شود که کمتر گیمری موفق به کشف آنها شده است. نکات و تکنیک‌های ساده و بسیار معمولی نیز که در اکثر راهنماهای بازی مشاهده می‌کنید، می‌توانند شما را در بازی کمک کنند و بهتر دانستم تا از ذکر این مطالب تکراری، جلوگیری کنم.

5/5 - (31 امتیاز)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا