تلویزیونلوازم خانه و آشپزخانهمقایسه محصول

مقایسه تلویزیون Q70R و Q80R + شباهت‌ها و تفاوت‌ها

اگر به دنبال مقایسه تلویزیون Q70R و Q80R هستید، این مطلب مختص شماست!

تلویزیون مورد نظر ما برای خریدی مناسب، باید برخی معیارها مانند اندازه مناسب، کیفیت تصویر، سیستم عالی و غیره را داشته ‌باشد. دو تلویزیون Q70R و Q80R از جمله این انتخاب‌های درست هستند. مقایسه دو تلویزیون Q70R و Q80R و آگاهی از تفاوت‌ها و شباهت‌های آن‌ها به ما در انتخابی عالی کمک می‌کند. رسانه مستقل بیلبیلک در ادامه به مقایسه تلویزیون Q70R و Q80R می‌پردازد تا به شما در یک انتخاب فوق‌العاده کمک کند؛ پس تا انتها ما را همراهی کنید.

طراحی در مقایسه تلویزیون Q70R و Q80R

هر دو تلویزیون Q70R و Q80R از طراحی عالی و ظریفی برخوردار هستند. از تنها تفاوت‌های موجود در طراحی آن‌ها می‌توان به فریم فلزی و پایه ایستاده اشاره کرد. پایه‌های تلویزیونQ70R  به شکل هشت فارسی و دوشاخه است؛ اما پایه‌های Q80R به صورت T برعکس می‌باشد. پایه‌های Q80R پشتیبان خوبی برای تلویزیون هستند و بستری برای هدایت کابل‌ها فراهم می‌کند.

توخالی بودن قسمت پشتی پاها نیز در مناسب بودن پایه‌های Q80R موثر است. پایه‌های Q70R انتخاب درستی برای این تلویزیون نیست؛ زیرا فضای زیادی اشغال می‌کند و در مواقع ضروری جلوی حرکت آن را نمی‌گیرد. در حرکت دادن این دو تلویزیون، Q80R چرخش بیشتری نسبت به Q70R دارد که این تفاوت بسیار قابل توجه است. نصب این مدل از تلویزیون بر روی دیوار کار مشکلی است؛ زیرا Q80R از براکت مخصوص نصب بر روی دیوار یعنی no-gap پشتیبانی نمی‌کند.

رسانه-مستقل-بیلبیلک

فریم اطراف نمایشگر این دو تلویزیون بسیار ظریف به‌ نظر می‌رسد. جنس فریم، فلزی است و رنگ Q80R سبک‌تر از Q70R می‌باشد. در مقایسه تلویزیون Q70R و Q80R، ضخامت Q80R در مقایسه با Q70R کمی بیشتر است؛ به طوری که در هنگام نصب بر روی دیوار، Q70R برجستگی نامحسوسی دارد ؛ اما Q80R هنگام نصب بر روی دیوار هیچ‌گونه برجستگی ندارد.

پیشنهادی  5 نکته اصلی در خرید ماشین لباسشویی خوب

کیفیت ساخت در مقایسه تلویزیون Q70R و Q80R

2-کیفیت-ساخت-در-مقایسه-تلویزیون-Q70R-و-Q80R

هر دو مدل تلویزیون از کیفیت ساخت خوبی برخوردار هستند و در مقایسه تلویزیون Q70R و Q80R ، نمره 8.5 را به خود اختصاص می‌دهند. از نظر کیفیت تصویر Q70R، اندکی باکیفیت‌تر از Q80R است. در بین تلویزیون‌های LED، تلویزیون Q70R بالاترین نسبت‌های کنتراست بومی را به خود اختصاص می‌دهد. این مدل از تلویزیون رنگ عمیق سیاه را در اتاق تاریک به خوبی نمایش می‌دهد. تلویزیون Q80R نیز از نسبت کنتراست خوبی برخوردار است؛ هرچند با وجود نمره بالا به پای Q70R نمی‌رسد.

حداکثر روشنایی SDR و HDR در مقایسه تلویزیون Q70R و Q80R

در مقایسه تلویزیون Q70R و Q80R از لحاظ حداکثر روشنایی SDR، در هر دو مدل از تلویزیون‌ها نسبت به سیستم عامل‌های قبلی کمی افزایش یافته ‌است. این حداکثر روشنایی، به تلویزیون کمک می‌کند که در اتاقی روشن و با نور زیاد عملکرد خوبی داشته باشد. حداکثر روشنایی HDR نیز همانند SDR، کمی افزایش یافته و جزئیات را برجسته‌تر نمایش می‌دهد.

بازتاب نور در مقایسه تلویزیون Q70R و Q80R

هر دو  مدل  Q70R و Q80R، از انعکاس نور بسیار خوبی برخوردار هستند؛ اما Q70R انعکاس نور فوق‌العاده‌ای دارد. اگر این تلویزیون در اتاقی با چندین پنجره قرار داشته ‌باشد، عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهد. در مقایسه تلویزیون Q70R و Q80R،  Q80R برخلاف Q70R که دارای صفحه براق است، صفحه نیمه براق دارد و ممکن است بازتاب را تا حدی کاهش دهد. در مقایسه تلویزیون، بازتاب نور از فاکتورهای مهمی است که باید در نظر گرفته ‌شود.

ورودی‌ها در مقایسه تلویزیون Q70R و Q80R

3-ورودی‌ها-در-مقایسه-تلویزیون-Q70R-و-Q80R

رسانه-مستقل-بیلبیلک

ورودی 480

در این ورودی کیفیت تصویر خوب به نظر می‌رسد و خبری از مصنوعی شدن تصویر نیست و همچنین تصویر شارپی نداریم.

پیشنهادی  0 تا 100 مقایسه گوشی 📱؛ قیمت، کیفیت و مشخصات گوشی مناسب!

ورودی 720

محتوای 720 کیفیت خوبی را عرضه می‌کند و هیچ نشانه‌ای از مصنوعی شدن یا نرم‌تر شدن بیش اندازه تصویر دیده نمی‌شود.

ورودی 1080

در این ورودی، با به‌روزرسانی و افزودن مواردی مانند BLURAY و یا کنسول‌های بازی، آپدیت معقولی به نظر می‌رسد. در این ورودی تصاویر نیز شفاف هستند و عملا هیچ مشکل محسوسی درباره آن وجود ندارد.

وسعت رنگ در مقایسه تلویزیون Q70R و Q80R

در مقایسه تلویزیون Q70R و Q80R، هر دو مدل قادر به نمایش طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها هستند که از لحاظ محتوای HDR عالی عمل می‌کنند. در این موضوع، Q70R بهتر از Q80R ظاهر می‌شود.

‘Movie’ EOTF در Q70R در سطحی بالاتر از محرک، کمی روشن‌تر است تا زمانی که در نزدیکی حداکثر روشنایی اقدام به خاموش شدن کند. در Q80R محرک ورودی را از نزدیک دنبال می‌کند و مانند Q70R، در نزدیکی حداکثر روشنایی، به‌تدریج شروع به خاموش شدن می‌کند. در هر دو مدل از تلویزیون، در حالت گیم نیز این موارد برقرار است.

کیفیت صدا و پاسخ فرکانس در مقایسه تلویزیون Q70R و Q80R

4-کیفیت-صدا-و-پاسخ-فرکانس-در-مقایسه-تلویزیون-Q70R-و-Q80R

هر دو مدل تلویزیون، پاسخ فرکانسی مشابهی دارند و هر دو در این موضوع خوب عمل می‌کنند. LFE یا بسط دهنده فرکانس پایین در هر دو ممکن است به اندازه‌ای کم باشد که شاهد ایجاد ضرب‌هایی در صدای باس تلویزیون باشیم. فراتر از LFE، تلویزیون دارای سطح صدای خوبی است. این ویژگی باعث می‌شود شما در هنگام تماشای فیلم و سریال از صدای رسا و بلند آن لذت ببرید. این بلندی صدا تا حدی پاسخگو است و در محیط‌های خیلی شلوغ و پرسروصدا عملکرد خوبی ندارد.

رابط کاربری در مقایسه تلویزیون Q70R و Q80R

در مقایسه تلویزیون Q70R و Q80R، رابط کاربری هر دو مدل نسبت به مدل‌های قبل بهبود یافته‌اند؛ اما اگر نماد ورودی را به ورودی غیر از کامپیوتر تغییر دهید، بعضی از اِلِمان‌ها از صفحه نمایش حذف می‌شوند و تنظیمات اندازه صفحه همیشه کار نمی‌کند. برای رفع این مشکل کافی است به بخش تنظیم اندازه تصویر از تنظیمات مراجعه کنید.

پیشنهادی  بررسی و معرفی ماشین لباسشویی دوو 8 کیلویی

برنامه‌های کاربردی در مقایسه تلویزیون Q70R و Q80R

در قسمت فروشگاه App تلویزیون‌های سامسونگ، برنامه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید برنامه موردنظر خود را در آن پیدا کنید. اگرچه این برنامه‌ها در هر دو تلویزیون از فراوانی و تنوع خوبی برخوردار هستند، اما حرکت آن‌ها چندان روان نیست.

میزان پرش تصویر درمقایسه تلویزیون Q70R و Q80R

5-میزان-پرش-تصویر-درمقایسه-تلویزیون-Q70R-و-Q80R

در هر دو مدل از تلویزیون‌های سامسونگ، به‌دلیل زمان پاسخگویی کمی که دارند، اندکی پرش تصویر دیده می‌شود. در فیلم‌های 4p این پرش تصویر نمایان می‌شود. برای رفع این پرش، درون یابی حرکتی یا ویژگی درج فریم سیاه به کمک شما می‌آید.

Q80R و Q70R، لرزش را از هر منبعی خارج‌ می‌کنند و بدون در نظر گرفتن منبع، محتوای p24 را بدون هیچ لرزشی نشان نمایش می‌دهند.

نتیجه نهایی مقایسه تلویزیون Q70R و Q80R

در حالت کلی در مقایسه تلویزیون Q70R و Q80R، تلویزیون Q80R بهتر از Q70R است. اولی، در هنگام قرار گرفتن در اتاق تاریک عملکرد بهتری نشان می‌دهد. از طرفی، Q70R در مقایسه با R80Q، از کنتراست بومی بالاتر و بهتری برخوردار است و سیاه و سفیدهایی به مراتب عمیق‌تر و یکنواخت‌تر را به نمایش می‌گذارد.

این دو تلویزیون از مدل‌های باکیفیت سامسونگ به حساب می‌آیند و اگر قصد خرید تلویزیون سامسونگ را دارید اما بین این دو مورد دودل هستید، پیشنهاد ما به شما این است که با شناختن نیاز‌های خود و مقدار بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید، خریدی آگاهانه انجام دهید. در صورتی که نیاز به اطلاعات جامع و کاربردی از انواع برندهای موجود در بازار دارید، سری به صفحه کالای دیجیتال بیلبلیک بزنید.

منبع خارجی: تلویزیون سامسونگ Q80R در مقابل Q70R 

Rate this post

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا