راهنمای خریدکالای دیجیتال

راهنمای خرید هدفون سونی + مشخصات و قیمت هدست سونی

خرید هدفون سونی با رسانه بیلبیلک می‌تواند موفقیت‌آمیز و آگاهانه باشد؛ بنابراین نباید این مطلب از بیلبیلک را از دست بدهید!

ابرشرکت ژاپنی سونی، مطابق با سلیقه و خواسته افراد از هدفون، هدست‌های مختلفی با سبک‌های جدید و به‌روز را تولید می‌کند. پس لازم است قبل از خرید هدفون سونی، با انواع هدفون سونی، امکانات، مشخصات و قابلیت‌های آن‌ها آشنا شوید و سپس نسبت به خرید آن اقدام کنید. دلیل تاکید ما به این آشنایی، تفاوت زیاد در قیمت هدفون‌های سونی می‌باشد. به همین دلیل اگر برخی امکانات هدفون برای شما کاربردی نداشته باشند، می‌توانید مدل پایین‌تر را برای خود بخرید.

اگر تصمیم به خرید هدفون سونی گرفته‌اید و هدفون‌های این برند در اولویت خرید شما قرار دارد، با مقاله راهنمای خرید هدفون سونی رسانه مستقل بیلبیلک همراه باشید.

محتویات این مقاله

نکات مهم در خرید هدفون سونی

قبل از اینکه به بررسی و معرفی مدل‌های مختلف هدفون‌های سونی بپردازیم، باید آشنایی مختصری با نکات خرید هدفون سونی داشته باشیم. دانستن این نکات کمک شایانی به خرید شما کرده و از اشتباهات عمده در خرید هدفون سونی جلوگیری می‌کند.

رسانه-مستقل-بیلبیلک

شاید به نظر برسد خرید هدفون سونی چندان نیاز به آگاهی از مشخصات و امکانات هدست ندارد؛ اما باید بگوییم که گزینه‌های زیادی در تغییر قیمت هدفون دخیل هستند و باعث افزایش یا کاهش قیمت هدفون می‌شوند. بنابراین اگر نسبت به مشخصات هدفون سونی اطلاعات کافی نداشته باشید، متحمل ضرر و زیان مالی خواهید شد.

توجه به قیمت در خرید هدفون سونی

2-توجه-به-قیمت-در-خرید-هدفون-سونی

هدست‌های برند سونی از تنوع بالایی برخوردار هستند. به گونه‌ای که شما قادر به خرید هدفون سونی در بازه قیمتی 200,000 تا 10,000,000 تومان خواهید بود. قطر درایور، بیس صدا، جنس بدنه، سیستم نویزگیر، ظرفیت و شارژدهی باتری (در هدفون‌های بی‌سیم) و حساسیت فشار صدا از گزینه‌های اصلی در افزایش یا کاهش قیمت هدست سونی به شمار می‌آیند. اگر نتوانید هدف و خواسته دقیق خود را از خرید هدست سونی مشخص کنید، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه بیشتر در خرید خود شوید.

توجه به حساسیت فشار صدا در خرید هدفون سونی

معمولا هدفون‌ها دارای حساسیت فشار صدای 85 تا 120 دسی‌بل هستند؛ هر چقدر این حساسیت فشار صدا بیشتر باشد، نشان از توانایی هدفون در تولید صدای بلندتر را دارد. اما باید توجه داشته باشید که بلند بودن صدای هدفون، امکان آسیب رسیدن به لاله گوش تشدید می‌کند. پس بهتر است هدفونی با حساسیت فشار صدای مطلوبی خریداری کنید.

طبق توصیه سازمان بهداشت جهانی، فشار صدای بالای 85 دسی‌بل در بلند مدت به شنوایی آسیب می‌رساند. پس حتی با خرید هدفون سونی بالای 100 دسی‌بل، باید استفاده صحیحی از هدفون داشته باشید تا به گوش‌های خود آسیب نرسانید.

توجه به قطر جک در خرید هدفون سونی

3-توجه-به-قطر-جک-در-خرید-هدفون-سونی

رسانه-مستقل-بیلبیلک

قطر جک هدفون‌ها با 2.5، 3.5 و 6.35 میلی‌متر ساخته می‌شوند. هدفون‌های با جک 3.5 میلی‌متر بیشترین کاربرد را دارند. زیرا گوشی‌های تلفن همراه، کامپیوتر و لپ‌تاپ همگی مجهز به جک 3.5 میلی‌متری هستند. اما جک 2.5 میلی‌متری در دوربین فیلمبرداری به چشم می‌خورد. جک 6.35 میلی‌متری هم بیشتر در دستگاه‌های ضبط صدا وجود دارد. پس با این حساب می‌توانیم نتیجه بگیریم بهترین جک در خرید هدفون سونی از نوع 3.5 میلی‌متری است. هر چند که این قطر 3.5 میلی‌متری مشخصه ثابت در اکثر هدفون‌های باسیم است، اما باز هم هنگام خرید به این نکته توجه کنید.

توجه به وزن در خرید هدفون سونی

هدفون‌های سونی که در مدل‌های بی‌سیم و باسیم ساخته می‌شوند، وزن حدودی 80 تا 300 گرمی دارند. وزن بالای 100 گرم بیشتر در هدفون‌های دور گوش (اُور ایر) و روی گوش (آن ایر) به چشم می‌خورد. اما وزن کمتر از 100 گرم در هدفون این ایر یا همان داخل گوش وجود دارد. پس اگر به دنبال خرید هدفون سونی با وزن کم هستید، سراغ مدل‌های داخل گوش بروید. ولی اگر تمایل به خرید هدفونی با امکانات و قابلیت‌های بیشتر هستید و وزن هدفون در اولویت‌های بعدی شما قرار دارد، خرید هدفون سونی اُور ایر یا آن ایر را در لیست پیشنهادی خود برای خرید قرار دهید.

توجه به نوع اتصال در خرید هدفون سونی

4-توجه-به-نوع-اتصال-در-خرید-هدفون-سونی

هدفون‌های سونی هم از طریق سیم و هم از طریق بلوتوث و بدون سیم، صوت را پخش می‌کنند. هر یک از این نحوه اتصال‌ها، مزایا و معایبی دارند و خریدار باید با توجه به نیاز و خواسته خود از نحوه اتصال هدست، اقدام به خرید هدست سونی با مدل مورد نظر خود کند.

در شرح مزایا و معایب خرید هدفون سونی از نظر نحوه اتصال هدفون بی‌سیم بلوتوثی باید بگوییم: هدفون بلوتوثی، امواج صوتی را کمی دیرتر دریافت می‌کند و معمولا کیفیت پایین‌تری در تولید صدا با بیس قوی‌تر دارد. اما این هدفون‌ها به دلیل نداشتن سیم، حمل راحت‌تری دارند و مشکلات گره خوردن سیم در این مدل‌ها به چشم نمی‌خورد.

باتری موجود در هدفون بی‌سیم بلوتوثی، باعث وابسته شدن عملکرد هدفون به آن می‌شود و در صورتی‌که شارژ باتری تمام شود، قادر به پخش صوت در هدفون نخواهید بود.

در شرح معایب و مزایای خرید هدفون‌ سونی باسیم باید بگوییم: این هدفون‌ها به دلیل برخورداری از سیم، حمل سخت‌تری دارند و امکان گره خوردن سیم‌ها در هدفون‌های سیمی وجود دارد. هدفون‌های سیمی نیاز به شارژ ندارند و معمولا صدا را با بیس قوی‌تری نسبت به هدفون‌های بی‌سیم هم قیمت خود پخش می‌کنند.

توجه به نوع هدفون در خرید هدفون سونی

5-توجه-به-نوع-هدفون-در-خرید-هدفون-سونی

همان‌طور که اشاره کردیم هدفون‌های سونی با توجه به نحوه اتصالشان، در دو نوع بی‌سیم بلوتوثی و سیمی به فروش می‌رسند. علاوه بر نوع اتصال، هدفون‌های سونی را بسته به طراحی، کاربرد و وزنی که دارند، می‌توان در سه دسته طبقه بندی کرد. حال به طور مختصر این سه دسته را به شما شرح می‌دهیم:

هدفون‌های این ایر (In-Ear) یا داخل گوش

این هدفون‌ها در خرید هدفون سونی، معمولا وزن کمتر و سایز کوچکتری دارند و به دلیل قرار گیری در داخل گوش و بر روی لاله گوش، هدفون این ایر نامیده می‌شوند. این هدفون‌ها، صدای کمتری به محیط پخش می‌کنند و به این ترتیب تقریبا کل صدای پخش شده از هدست را خود کاربر می‌شنود. هدفون‌های موجود در جعبه گوشی‌های موبایل در دسته هدفون (In-Ear) یا همان داخل گوش جای می‌گیرند.

هدفون‌های آن ایر (On-Ear) یا روی گوش

در بررسی خرید هدفون سونی، هدفون‌های آن ایر بر روی گوش قرار گرفته و اندازه بزرگتری هم دارند. مهم‌ترین موردی که در این مدل از هدفون‌ها به چشم می‌خورد، پخش صوت به محیط و متقابلاً شنیدن صدای محیط است. هدفون‌های روی گوش معمولا کاربرد کمتری دارند و به میزان محدودی تولید می‌شوند. پس اگر به دنبال هدفونی با این مشخصات هستید، به دنبال مدل‌های آن ایر هدفون سونی در بازار باشید.

هدفون‌های اُور ایر (Over-Ear) یا اطراف گوش

6-هدفون‌های-اُور-ایر-(Over-Ear)-یا-اطراف-گوش

از پرطرفدارترین هدفون‌های بازار، هدفون اُور ایر یا همان اطراف گوش است. این هدفون‌ها سایز بزرگتر و وزن بیشتری نسبت به هدفون‌های داخل گوش و روی گوش دارند. دلیل این افزایش سایز، وجود درایور بزر‌گتر و باتری( در مدل بی‌سیم) در هدفون اطراف گوش می‌باشد. این هدفون‌ها که کل اطراف گوش را می‌پوشانند، صدای محیط را به خوبی عایق بندی می‌کنند و مانع هدر رفت صوت پخش شده به محیط می‌شوند.

تمامی هدفون‌های ذکر شده در خرید هدفون سونی هم در نوع بی‌سیم و هم باسیم به فروش می‌رسند. نکته قابل توجه در این سه نوع هدفون، توجه به وزن، عایق بندی صدای محیط و سایز هدفون است که هر شخصی بسته به خواسته خود از هدفون، یکی از این سه نوع هدفون را در لیست خرید خود قرار می‌دهد.

پیشنهادی  راهنمای خرید هدفون ریزر؛ افزایش آگاهی برای خرید هدست ریزر!

توجه به کارایی هدفون در خرید هدفون سونی

هدفون‌های سونی با توجه به کارکردی که دارند، با قابلیت‌های متفاوتی ساخته می‌شوند. به عبارتی قبل از خرید هدست سونی، باید مشخص کنید که، هدفون را برای گیمینگ می‌خواهید یا برای گوش دادن به موسیقی و مکالمه؟ اگر جواب سوال خود را در این مورد پیدا کنید، بهتر می‌توانید در خرید هدفون سونی تصمیم گیری کنید.

توجه به باتری در خرید هدفون سونی

8-توجه-به-باتری-در-خرید-هدفون-سونی

هدفون‌های سونی بی‌سیم که با بلوتوث موسیقی را پخش می‌کنند، مجهز به باتری هستند. اگر به دنبال خرید هدفون سونی بی‌سیم هستید، باید میزان شارژدهی بالای باتری را در اولویت قرار دهید. چراکه هدفون بی‌سیم با شارژدهی پایین باتری، عملکرد بسیار کمتری خواهد داشت و حتی بعد از چند مدت، کارایی خود را از دست می‌دهد. در بیشتر مواقع هدفون‌های بی‌سیم ارزان قیمت، باتری با شارژدهی کمتری هم دارند. هنگام خرید دقت کنید که هدفونی با شاژدهی باتری کمتر از 2 ساعت خریداری نکنید.

توجه به سیستم حذف نویز در خرید هدفون سونی

قابلیت حذف نویز در هدفون‌های‌ سونی، از مهم‌ترین دلایل تمایل افراد به خرید هدست سونی است. سونی در سال‌های اخیر سیستم نویزگیر خود را بهبود داده و به این ترتیب هنگام از استفاده از هدفون‌های سونی، شاهد حذف نویز محیط خواهید بود. البته در بیشتر مدل‌های هدفون‌ سایر برندها این مشخصه وجود دارد. ولی هدفون‌های سونی تا 4 برابر بیشتر از بسیاری از مدل‌ها، نویز محیط را به حداقل می‌رسانند. هرچند که این قابلیت در بیشتر هدفون‌های سونی به چشم می‌خورد، اما در خرید هدفون سونی در مدل‌های ارزان‌تر این گزینه حذف شده است و باید برای بهره‌مند شدن از این سیستم، هزینه بیشتری پرداخت کنید.

تا به اینجا، مهم‌ترین نکات در خرید هدفون سونی را بررسی کردیم. اگر علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد نکات مهم در خرید سایر کالاها هستید، می‌توانید به کالای دیجیتال بیلبیلک مراجعه کنید.

خرید هدفون سونی wh-1000xm3

9-خرید-هدفون-سونی-wh-1000xm3

شرکت سونی مدل پرچمدار جدید خود با سری wh را با بهبود برخی قابلیت‌ها تولید و عرضه کرد. این شرکت که پیشرفت زیادی در طراحی و ساخت هدفون‌های بی‌سیم دارد، مدل wh-1000xm3 را هم با جدیدترین تکنولوژی خود ساخته است.

این مدل در خرید هدفون سونی، با وزن 225 گرمی، جزء هدفون‌های بی‌سیم سونی با وزن سبک، به شمار می‌آید؛ محدوده عملکرد این هدفون بی‌سیم سونی تا 10 متر بوده و پس از ده متر اتصال بلوتوث به هدفون قطع می‌شود؛ این محدوده ده متری برای هدفون سونی wh-1000xm بسیار مناسب بوده و شما می‌توانید به راحتی به موسیقی‌های دلخواه خود گوش دهید.

باتری به کار رفته در مدل wh-1000xm هدفون سونی، بهترین باتری از نظر ظرفیت و شارژدهی به حساب می‌آید. به گونه‌ای که شما با خرید هدفون سونی مدل wh-1000xm، به هدفونی با قابلیت 38 ساعت شارژدهی (در حالت حذف نویز) برای پخش صوت دسترسی خواهید داشت.

وجود جک 3.5 میلی‌متری در هدفون wh-1000xm، قابلیت اتصال این هدفون به انواع دستگاه‌های پخش صوت را ایجاد کرده است. شما با خرید هدفون سونی wh-1000xm، از مشخصه کنترل هوشمند صدا (Adaptive Sound Control) بهره‌مند خواهید شد. به این ترتیب با این قابلیت، صوت پخش شده از هدفون با توجه به صدای محیط تنظیم می‌شود و دیگری نیاز به کنترل دستی صدای پخش شده نخواهید داشت.

10-خرید-هدفون-سونی-wh-1000xm3

با وجود اینکه این هدفون از نوع بی‌سیم اُور ایر (اطراف گوش) به حساب می‌آید، ولی وزن سبکی دارد و حمل آن آسان است و مشکلی از بابت حمل این مدل نخواهید داشت‌.

هدفون سونی مدل wh-1000xm، با پورت USB Type-C، شارژ می‌شود و از ویژگی شارژ سریع برخوردار است. به این ترتیب، حتی با ده دقیقه شارژ کردن این هدفون، قادر به استفاده 5 ساعته از هدفون سونی wh-1000xm خواهید بود.

این هدفون با برخورداری از پردازنده QN1، می‌تواند صدای محیط را تا 4 برابر حذف کند. این مشخصه حذف نویز یا همان Noise-Cancelling، ارزش خرید هدفون سونی wh-1000xm را بسیار بالا برده است؛ چراکه این هدست با این مشخصه بسیار قوی، با بهترین تولید کننده هدفون جهان از نظر حذف نویز، یعنی برند بوز رقابت می‌کند.

علاوه بر اینکه هدفون سونی wh-1000xm3 با بلوتوث و بدون سیم کار می‌کند، با استفاده از سیمی که در جعبه این هدفون قرار دارد، این هدفون بی‌سیم به هدفون سیمی تبدیل می‌شود. به این ترتیب با خرید هدفون سونی wh-1000xm3، دیگر نیازی به شارژ کردن هدفون نخواهید داشت و حتی بدون اتصال بلوتوث هم، می‌توانید به موسیقی و صوت گوش دهید.

کنترل لمسی روی هدفون سونی wh-1000xm، برای تنظیم درجه صدای هدفون قرار داده شده است تا به این طریق بتوانید بدون استفاده از دکمه و با چند لمس ساده، به تنطیم هدفون بپردازید.

11-خرید-هدفون-سونی-wh-1000xm3

سونی برنامه Headphones Connect را برای تجربه شنیداری بهتر کاربران هدفون‌های سونی ایجاد کرده تا با این برنامه کاربران بتوانند صدا و صوت را تنظیم کنند. علاوه بر تنظیم صدا، با این برنامه می‌توانید اکولایزر گوشی را تغییر دهید. حتی این برنامه به شما قابلیت تنظیم Adaptive Sound Control را می‌دهد و به این ترتیب تمامی تنظیمات لازم هدفون را با این برنامه انجام می‌دهید. در واقع این برنامه مکملی برای تنظیمات هدفون از طریق کنترل لمسی آن بوده و باعث بهینه سازی تنظیمات هدفون می‌شود.

مشخصات فنی در خرید هدفون سونی wh-1000xm3

 • وزن: 225 گرم
 • نوع هدفون: دور گوش (اُور ایر)
 • نوع آکوستیک: پشت بسته
 • نوع اتصال: بی‌سیم و باسیم
 • نوع هدفون بی‌سیم: Wireless
 • میکروفون: دارد
 • حذف کننده نویز فعال: دارد
 • توضیحات حذف نویز یا نویز کنسلینگ: نویز کنسلینگ فعال و غیر فعال
 • حذف نویز میکروفون: دارد
 • حداکثر حساسیت و فشار صدا: 104.5 دسی‌بل
 • امپدانس: 47 اهم
 • قطر درایور: 40 میلی‌متر
 • شارژدهی: 38 ساعت (حالت خاموش بودن حذف نویز)، 30 ساعت (حالت روشن بودن حذف نویز)، 200 ساعت (حالت آماده باش بدون پخش صدا)
 • بازه فرکانس پاسخ دهی: 4 تا 40000 هرتز در حالت اکتیو و پسیو، 20 تا 20000 هرتز در حالت اتصال با بلوتوث و سمپلینگ 44.1 کیلوهرتز، 20 تا 40000 هرتز در حالت اتصال با بلوتوث و سمپلینگ 96 کیلوهرتز LDAC
 • رنگ: مشکی و سفید
 • طول کابل: 1.2 متر
 • نسخه بلوتوث: 4.2 با باند 2.4 گیگاهرتز
 • سایر مشخصات فنی: آهنربای نئودیمیمی، دیافراگم پلیمر کریستال مایع با روکش آلومینیمی

قیمت هدفون سونی wh-1000xm3

12-قیمت-هدفون-سونی-wh-1000xm3

خرید هدفون سونی wh-1000xm برای کسانی که به دنبال خرید هدفونی با کارایی و عمر باتری بالا و در عین حال طراحی زیبا هستند، بسیار مناسب می‌باشد. اما باید توجه داشته باشید که این هدفون با وجود قابلیت‌های زیاد، کیفیت صدای پایین‌تری نسبت به رقبای هم‌قیمت خود دارد. قیمت این هدفون در تاریخ آذر ماه 1400 حدود 7,500,000 تا 8,000,000 تومان است. اما اگر به دنبال هدفونی با قیمت پایین‌تر و کیفیت صدای بالاتر هستید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله مربوط به خرید هدفون شیائومی را بررسی کنید.

خرید هدفون سونی wh-1000xm4

یکی دیگر از جدیدترین هدفون‌های پرچمدار کمپانی سونی، هدفون wh-1000xm4 است که با امکانات فوق‌العاده در بازار موجود می‌باشد. شما با خرید هدفون سونی wh-1000xm4، به هدفونی با دو نوع اتصال بی‌سیم و باسیم دسترسی خواهید داشت. گویا با یک خرید صاحب دو نوع هدفون خواهید شد.

این هدفون با قابلیت multi-connection امکان وصل به دو گوشی یا دو دستگاه را برای پخش صوت می‌دهد. علاوه بر این‌ها می‌توانید اتصال بلوتوث را قطع کنید و با وصل سیم به جک گوشی یا هر دستگاه دیگری، از موسیقی لذت ببرید و یا حتی به مکالمه با سایر افراد بپردازید.

13-خرید-هدفون-سونی-wh-1000xm4

تراشه QN1 موجود در این هدفون، نویز ورودی به هدفون را تا 4 برابر کاهش می‌دهد. البته در صورت تمایل می‌توانید حالت Ambient Sound را فعال کنید تا صدای محیط را هم بشنوید. پس این شما هستید که تصمیم می‌گیرید صدای محیط را هنگام گوش دادن به صوت بشنوید یا کلا با حذف نویز، تجربه بی‌نظیری از گوش دادن به موسیقی و یا حتی صدای بازی‌ها تجربه کنید.

مدل wh-1000xm4 در خرید هدفون سونی، وزن بیشتری نسبت به برادر خود یعنی، wh-1000xm3 دارد. دلیل این اضافه وزن، برخی مشخصات و قابلیت‌های اضافه شده به این مدل است.

باتری لیتیوم یونی موجود در هدفون سونی wh-1000xm4، امکان پخش صوت 30 ساعته در حالت حذف نویز را به کاربر می‌دهد. اما اگر حالت حذف نویز را خاموش کنید، تا 38 ساعت می‌توانید به صورت مداوم صوت موردنظرتان را پخش کنید.

حالت LDAC بلوتوث هدفون wh-1000xm4، امکان انتقال امواج صوتی تا 3 برابر بیشتر از بلوتوث‌های معمولی را ایجاد می‌کند. این مورد باعث کاهش فاصله انتقال امواج در دو حالت بلوتوثی و حالت اتصال باسیم می‌شود. بنابراین صداهای پخش شده را سریع‌تر می‌شنوید.

پیشنهادی  راهنمای خرید دوچرخه کودک + انواع دوچرخه های کودکانه

حالت LDAC، مشخصه‌ای بسیار مهم در خرید هدست سونی است. زیرا همانطورکه قبلا اشاره کردیم، در حالت عادی و بدون LDAC، هدفون‌های بلوتوثی بی‌سیم، با سرعت پایین‌تری، امواج صوتی را انتقال می‌دهند. همین یک مورد باعث شده بود بسیاری از افراد خرید هدفون سونی سیمی را ترجیح دهند. اما با این قابلیت جدید، کاربران زیادی خرید هدست سونی بی‌سیم را در اولویت خرید خود قرار داده‌اند.

بدنه این هدست طوری طراحی شده است که، به راحتی می‌توانید آن را تا کنید و در داخل کیف خود قرار دهید. این بدنه انعطاف پذیر علاوه بر راحتی در استفاده، امکان شکستگی گوش‌های آن را به حداقل می‌رساند. شکستگی ایربادهای هدفون‌ها دغدغه اساسی کاربران هنگام خرید هدفون سونی است و شما می‌توانید از بابت کیفیت بدنه این هدفون اطمینان حاصل کنید. به شرطی‌که خودتان هم محتاطانه از هدفون سونی wh-1000xm4 استفاده کنید.

14-خرید-هدفون-سونی-wh-1000xm4

فناوری DSEE که در جدیدترین هدفون‌های سونی به چشم می‌خورد، کیفیت فایل‌های صوتی فشرده را افزایش می‌دهد. این فناوری باعث رشد چشمگیری در کیفیت صوت‌ها شده و ارزش خرید هدفون سونی wh-1000xm4 را بالا برده است.

مشخصات فنی در خرید هدفون سونی wh-1000xm4

 • وزن: 254 گرم
 • نوع هدفون: دور گوش (اُور ایر)
 • نوع آکوستیک: پشت بسته
 • نوع اتصال: بی‌سیم و باسیم
 • نوع هدفون بی‌سیم: Wireless
 • میکروفون: دارد
 • توضیحات میکروفون: دارای میکروفون پنج‌گانه از نوع MEMS و دو میکروفون برای حذف نویز
 • حداکثر حساسیت و فشار صدا: 101 دسی‌بل (در حالت پسیو)، 105 دسی‌بل (در حالت اکتیو)
 • امپدانس: 47 اهم
 • قطر درایور: 40 میلی‌متر
 • نسخه بلوتوث: 5.0
 • مدت زمان شارژ شدن باتری: 3 ساعت
 • توضیحات کنترل کننده صوت و مکالمه: مجهز به کنترل لمسی با سوایپ و ضربه زدن به صفحه لمسی، برای توقف یا پخش صوت و مکالمه
 • بازه فرکانس پاسخ دهی: 4 تا 40000 هرتز در حالت اکتیو و پسیو، 20 تا 20000 هرتز در حالت اتصال با بلوتوث و سمپلینگ 44.1 کیلوهرتز، 20 تا 40000 هرتز در حالت اتصال با بلوتوث و سمپلینگ 96 کیلوهرتز LDAC
 • رنگ: مشکی و نقره‌ای
 • طول کابل: 1.2 متر
 • توضیحات کابل: دارای کابل جداشونده
 • سایر مشخصات فنی: آهنربای نئودیمیمی، دیافراگم پلیمر کریستال مایع با روکش آلومینیمی، فناوری DSEE Extreme، تنظیم کننده فشار اتمسفر در سفر هوایی (Atmospheric Pressure Optimizing)، فناوری LDAC

قیمت هدفون سونی wh-1000xm4

15-قیمت-هدفون-سونی-wh-1000xm4

گزینه‌های زیادی در افزایش قیمت هدفون سونی wh-1000xm4 دخیل هستند. از مهم‌ترین مشخصاتی که باعث افزایش قیمت هدفون سونی wh-1000xm4 شده است، فناوری‌ و قابلیت‌های جدید به کار رفته در این هدفون می‌باشد. فناوری LDAC، حالت تنظیم فشار اتمسفر، سیستم Ambient-Sound و قابلیت multi-connection باعث افزایش قیمت هدفون سونی مدل wh-1000xm4 شده‌اند. شما می‌توانید این هدفون را با مشخصات ذکر شده، به قیمت 9,500,000 تا 10,500,000 تومان در تاریخ آذر ماه 1400، خریداری کنید.

خرید هدفون سونی wf-1000xm3

اگر تمایل به خرید هدفون سونی بی‌سیم دارید، هدست wf-1000xm سونی با قابلیت‌های شگفت‌انگیز خود، بهترین انتخاب را برای شما هدیه می‌کند. برخلاف دو مدل قبلی هدفون‌های سونی که هم از نوع بی‌سیم و هم از نوع باسیم دور گوش بودند، این هدفون از نوع بی‌سیم داخل گوش (این ایر) است. پس اگر وزن کم و سایز کوچک هدفون سونی برای شما در اولویت قرار دارد، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه مقاله راهنمای خرید هدفون سونی با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی درباره این هدفون کسب کنید.

در خرید هدست سونی wf-1000xm، یکی از مشخصه‌هایی که زیاد به چشم می‌آید، حالت حذف نویز یا همان Noise-Cancelling است که به صورت خودکار صدای محیط را تا 4 برابر به حداقل می‌رساند. به این ترتیب با لذت بیشتری در موسیقی غرق می‌شوید و مکالمه‌های بهتری با دیگران خواهید داشت. هدست سونی wf-1000xm3، این قابلیت شگفت‌انگیز را مدیون تراشه QN1 e است.

16-خرید-هدفون-سونی-wf-1000xm3

البته شایان ذکر است که این مدل به دلیل برخورداری از Ambient Sound، امکان تغییر در میزان حذف نویز را به شما می‌دهد. با این قابلیت حتی می‌توانید حالت حذف نویز را به حالت عدم حذف نویز تغییر دهید.

کنترل لمسی روی هدفون امکان تنظیم تمامی این موارد را می‌دهد. سونی (Sony) برای تنظیمات بیشتر و دقیق‌تر مدل wf-1000xm، برنامه Headphone Connect را در اختیار کاربران خود قرار داده است تا به این طریق کاربران بتوانند صدای زمینه هدست را تنظیم کنند و به عبارتی ساده‌تر، صوت پخش شده از هدفون را مطابق سلیقه خود تنظیم کنند.

باتری این هدفون از دیگر مشخصات بسیار خوب سونی wf-1000xm به شمار می‌آید. باتری قدرتمند این مدل، حداقل تا 6 ساعت توان نگه داری شارژ را دارد. اما اگر باکس آن را به طور کامل شارژ کنید، تا 24 ساعت در حالت حذف نویز قادر به استفاده از هدفون سونی wf-1000xm خواهید بود. این در حالی است که در صورت متوقف کردن حالت حذف نویز، تا 32 ساعت همراه با باکس شارژ می‌توانید از گوش دادن به موسیقی لذت ببرید.

افراد در خرید هدفون سونی، می‌توانند از امکان شارژ سریع این هدفون بهره‌مند شوند. به گونه‌ای که با 10 دقیقه شارژ کردن هدفون، تا 90 دقیقه امکان استفاده از هدست سونی wf-1000xm را خواهید داشت. برای شارژ کامل این هدفون، لازم است حداقل سه و نیم ساعت آن را به آداپتور وصل کنید.

هدفون بی‌سیم سونی wf-1000xm، هم برای گوشی‌های اندرویدی با اندروید 10 و هم برای گوشی‌هایiOS کاربرد دارد. پس مشکلی از بابت رابط کاربری نخواهید داشت.

فناوری 360 درجه‌ای پخش صدا در خرید هدفون سونی، باعث ایجاد حس غوطه‌ور شدن در موسیقی می‌شود. طوری که حس می‌کنید در سالن کنسرت یا استودیو ضبط موسیقی قرار گرفته‌اید.

17-خرید-هدفون-سونی-wf-1000xm3

در آخر لازم می‌دانیم به دو فناوری جدیدی که کمپانی سونی در جدیدترین هدفون‌های خود استفاده کرده است، اشاره کنیم. این دو فناوری جدید DSEE و Bone Sensor، باعث پخش صدای شفاف‌تر و باکیفیت‌تر در فرمت‌های صوتی فشرده می‌شوند؛ با این قابلیت، تجربه بهتری از شنیدن موسیقی‌ و فایل‌های صوتی کسب خواهید کرد.

مشخصات فنی در خرید هدفون سونی مدل wf-1000xm3

 • وزن: 17 گرم ایربادها و 77 گرم محفظه شارژ
 • نوع هدفون: داخل گوش (این ایر In-Ear)
 • نوع آکوستیک: پشت بسته
 • نوع اتصال: بی‌سیم
 • نوع هدفون بی‌سیم: Wireless
 • میکروفون: دارد
 • توضیحات میکروفون: دارای میکروفون دوگانه برای حذف نویز در هر دو ایرباد
 • امپدانس: 47 اهم
 • قطر درایور: 6 میلی‌متر
 • نسخه بلوتوث: 5.0
 • شارژدهی: حداکثر 8 ساعت (در حالت پخش صدا و خاموش بودن سیستم حذف نویز)، حداکثر 6 ساعت (در حالت پخش صدا و روشن بودن سیستم حذف نویز)، حداکثر 4.5 ساعت (در حالت مکالمه و خاموش بودن سیستم حذف نویز)، حداکثر 4 ساعت (در حالت مکالمه و روشن بودن سیستم حذف نویز)، حداکثر 15 ساعت در حالت آماده باش بدون پخش صوت (خاموش بودن حذف نویز) و 9 ساعت (روشن بودن حذف نویز)
 • زمان مورد نیاز برای شارژ شدن: هدفون تا 1.5 ساعت و محفظه شارژ 3.5 ساعت
 • توضیحات کنترل کننده: دارای کنترل کننده ستی با سوایپ کردن
 • بازه فرکانس پاسخ دهی: 20 تا 20000 هرتز در حالت اتصال با بلوتوث و سمپلینگ 44.1 کیلوهرتز، 20 تا 40000 هرتز در حالت اتصال با بلوتوث و سمپلینگ 96 کیلوهرتز LDAC
 • رنگ: مشکی و نقره‌ای
 • سایر مشخصات فنی: آهنربای نئودیمیمی، فناوری DSEE Extreme، فناوری LDAC، قابلیت Quick Attention برای صحبت سریع با افراد دیگر بدون نیاز به برداشتن ایرباد، پشتیبانی از انواع فرمت‌های صوتی، مقاوم در برابر آب (IPX4)

قیمت هدفون سونی wf-1000xm3

18-قیمت-هدفون-سونی-wf-1000xm3

این مدل به دلیل اینکه جزء هدفون‌های بی‌سیم بلوتوثی است، قیمت نسبتاً بالایی دارد. اما قابلیت‌ها و مشخصات موجود در این هدفون، قیمت آن را توجیه می‌کند و شما با اطمینان خاطر از هدر نرفتن پول خود، می‌توانید اقدام به خرید هدفون سونی wf-1000xm3 بکنید. این مدل به دلیل برخورداری از باتری با شارژدهی بالا و فناوری‌های جدید، با قیمت 4,000,000 تا 4,200,000 تومان در بازار کالای دیجیتال به فروش می‌رسد.

خرید هدفون سونی wf-1000xm4

از دیگر هدفون‌های بی‌سیم سونی که سروصدای زیادی در بازار فروش هدفون به پا کرده است، هدفون بی‌سیم wf-1000xm4 سونی است. این مدل بی‌سیم از نوع داخل گوش (این ایر) بوده و 41 گرم وزن دارد.

این مقدار وزن در خرید هدفون سونی، نشان از کوچکتر شدن سایز هدفون سونی wf-1000xm4 دارد و سایز آن تا 10 درصد نسبت به نسل قبلی خود یعنی، wf-1000xm3 کاهش یافته است. در کنار کاهش سایز خود هدفون، کیس هدفون هم 40 درصد کاهش سایز دارد.

19-خرید-هدفون-سونی-wf-1000xm4

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های این مدل با مدل‌های قبلی، مجهز بودن آن به تراشه جدید Integrated Processor V1 می‌باشد. بنابراین با این تراشه، نویز محیط به حداقل ممکن کاهش یافته و انرژی کمتری در حذف این نویز مصرف می‌شود.

پیشنهادی  معرفی هدفون گیمینگ تسکو + قیمت و امکانات هدست گیمینگ تسکو

حالت Speak-to-Chat، از جدیدترین تکنولوژی‌های به کار رفته در هدفون‌ سونی wf-1000xm4 به شمار می‌آید؛ توقف پخش صوت به هنگام شروع به حرف زدن، با فعال شدن این قابلیت صورت می‌گیرد.

قابلیت Quick Attention، به کاربر این اجازه را می‌دهد که با ضربه زدن به هدفون، سیستم حذف نویز متوقف شود تا کاربر به این طریق صدای محیط را بشنود و با دیگران شروع به صحبت کند.

باتری موجود در هدفون سونی wf-1000xm4، امکان استفاده 8 ساعته در حالت پخش صدا و روشن بودن سیستم حذف نویز را به خریدار ارائه می‌دهد. البته در صورت متوقف کردن سیستم حذف نویز، باخرید هدفون سونی wf-1000xm4 می‌توانید تا 12 ساعت به موسیقی و سایر صوت‌های پخشی گوش دهید. اگر جزء افرادی هستید که با هدفون، مکالمه زیادی انجام می‌دهید، باید این نکته را در نظر داشته باشید که هدفون در حالت مکالمه شارژ کمتری نگه می‌دارد؛ 5.5 ساعت مکالمه در حالت روشن بودن سیستم حذف نویز و 6 ساعت مکالمه در حالت خاموش بودن سیستم حذف نویز، توضیح ذکر شده ما را در رابطه با میزان شارژدهی باتری هدفون سونی ثابت می‌کند.

اگر به دنبال خرید هدفون سونی کوچک و بی‌سیمی هستید که در برابر پاشش آب و عرق پوستی مقاوم باشد و خراب نشود، خرید هدفون سونی بی‌سیم wf-1000xm4 یکی از پیشنهادات ما به شما در این امر است.

20-خرید-هدفون-سونی-wf-1000xm4

هدست سونی wf-1000xm4 با انواع گوشی‌های اندرویدی با اندروید 10 و 10 به بالا و همین‌طور گوشی‌های iOS هماهنگ بوده و به راحتی با اتصال بلوتوث 5.2 صوت گوشی را پخش می‌کند.

مشخصات فنی در خرید هدفون سونی مدل wf-1000xm4

 • وزن: 41 گرم
 • وزن هر ایرباد: 7.3 گرم
 • نوع هدفون: داخل گوش (این ایر In-Ear)
 • نوع آکوستیک: پشت بسته
 • نوع اتصال: بی‌سیم
 • نوع هدفون بی‌سیم: True Wireless
 • میکروفون: دارد
 • توضیحات میکروفون: دارای میکروفون دوگانه برای حذف نویز در هر دو ایرباد و حذف صدای باد به هنگام دویدن
 • نویز کنسلینگ فعال: ندارد
 • مدت زمان لازم برای شارژ شدن: حدود 1.5 ساعت برای شارژ ایربادها و 3 ساعت برای شارژ محفظه
 • توضیحات کنترل کننده: مجهز به کنترل لمسی با سوایپ کردن برای پخش یا توقف موسیقی یا مکالمه
 • قطر درایور: 6 میلی‌متر
 • نسخه بلوتوث: 5.2
 • بازه فرکانس پاسخ دهی: 20 تا 20000 هرتز در حالت اتصال بلوتوث و سمپلینگ 44.1 کیلوهرتزی، 20 تا 40000 هرتز در حالت سمپلینگ 96 کیلوهرتزی LDAC
 • رنگ: مشکی و طلایی
 • سایر مشخصات فنی: فناوری DSEE و فناوری هدایت استخوانی (Bone Sensor)، شارژ بی‌سیم Qi، پشتیبانی از فرمت‌های LDAC، SBC و AAC، حذف کردن صدای باد به هنگام دویدن کاربر

قیمت هدفون بی‌سیم سونی wf-1000xm4

21-قیمت-هدفون-بی‌سیم-سونی-wf-1000xm4

هدفون سونی wf-1000xm4 قیمت بالاتری نسبت به مدل قبلی، یعنی wf-1000xm3 دارد. دلیل افزایش قیمت در این مدل از خرید هدفون سونی، اضافه شدن برخی امکانات و قابلیت‌ها مثل: Quick Attention و Speak-to-Chat است. علاوه بر این‌ها، مجهز بودن هدفون سونی wf-1000xm4 به باتری با شارژدهی بالا و تراشه نویزگیر Integrated Processor V1 قیمت آن را به 8,500,000 تا 10,000,000 تومان رسانده است.

تا اینجای مقاله هدفون‌های سونی با قیمت بالا را بررسی کردیم. این هدفون‌ها محبوبیت زیادی بین کاربران دارند و از قابلیت‌ها و امکانات زیادی برخوردار هستند. اما ممکن است شما چندان نیازی به این امکانات و مشخصات هدفون‌های سونی نداشته باشید و دنبال خرید هدفون سونی باکیفیت و در عین حال با قیمت هستید. به همین علت ما دو مدل دیگر از هدفون‌های سونی با قیمت پایین و امکانات اساسی را در ادامه برای شما شرح داده‌ایم:

خرید هدفون سونی mdr-xb550ap

اگر به دنبال خرید هدفون سونی از نوع سیمی و با قیمت مناسب هستید، هدست mdr-xb550ap سونی را از دست ندهید. این هدفون که با رنگ‌های مختلف تولید می‌شود، انتخاب مشتری در رنگ موردعلاقه‌اش را آسان‌تر می‌کند. این هدست سیمی با برخورداری از قابلیت EXTRA BASS، صداهای بم با فرکانس پایین‌تر را به اوج قدرت خود می‌رساند. با این قابلیت، بهترین تجربه را در شنیدن موسیقی با بیس قوی، کسب خواهید کرد.

وجود میکروفون روی سیم، به کاربر اجازه توقف موسیقی و مکالمه را حین گوش دادن به موسیقی می‌دهد. پس از مکالمه هم دوباره با این کلید میکروفون، به راحتی می‌توانید به ادامه موسیقی خود گوش دهید؛ با توجه به قیمت پایین این هدفون، کنترل‌های لمسی روی هدفون تعبیه نشده است و فقط یک کلید میکروفون روی سیم قرار دارد.

22-خرید-هدفون-سونی-mdr-xb550ap

ایربادهای هدفون سونی mdr-xb550ap، بسیار نرم و قابل تنظیم بوده و اگر هدفون اصل این مدل را خریداری و از هدفون خود استفاده درستی کنید، گوش‌های آن دچار شکستگی نخواهد شد.

مشخصات فنی درخرید هدفون سونی mdr-xb550ap

 • وزن: 180 گرم
 • نوع هدفون: روی گوش (آن ایر)
 • نوع آکوستیک: پشت بسته
 • نوع اتصال: بی‌سیم
 • میکروفون: دارد
 • جک: 3.5 میلی‌متری
 • حداکثر حساسیت و فشار صدا: 102 دسی‌بل
 • قطر درایور: 30 میلی‌متر
 • امپدانس: 24 اهم
 • بازه فرکانس پاسخ دهی: 5 تا 22000 هرتز
 • نوی کنسلینگ فعال: ندارد
 • طول کابل: 1.2 متر
 • کنترل کننده صدا: دارد
 • توضیحات کنترل کننده صدا: کنترل با دکمه روی کابل برای تنظیم صوت و یا توقف و پخش صوت یا مکالمه
 • رنگ: سفید، مشکی، آبی، قرمز و سبز

قیمت هدفون سونی mdr-xb550ap

23-قیمت-هدفون-سونی-mdr-xb550ap

هدفون سونی mdr-xb550ap، برای کسانی که به دنبال هدفون سیمی با امکانات خوب هستند، بسیار مناسب است. مجهز بودن این هدست به قابلیت EXTRA BASS، ارزش خرید آن را افزایش داده است. از این رو شما می‌توانید هدفون mdr-xb550ap سونی را با قیمت حدودی 900,000 تا 1,000,000 تومان تهیه کنید. هدفون سونی mdr-xb550ap، با برخورداری از رنگ‌های مختلف، خریدی دلچسب را به مشتری هدیه می‌کند.

خرید هدفون سونی mdr-zx110ap

آخرین مدلی که در این مقاله برای خرید هدفون‌ سونی بررسی می‌کنیم، مدل mdr-zx110ap است. این مدل با این که کمترین قیمت را در بین مدل‌های قبلی دارد، ولی از تمامی استانداردهای لازم برای یک هدفون باکیفیت برخوردار است. پس نباید این تصور را داشته باشید که با خرید هدفون سونی از هدفونی با کمترین کیفیت بهره‌مند خواهید شد.

24-خرید-هدفون-سونی-mdr-zx110ap

این هدفون دارای دکمه پاسخ به تماس بر روی کابل خود است. البته با این سیم می‌توانید موسیقی و صوت موردنظرتان را پخش و یا متوقف کنید.

هدفون سیمی، mdr-zx110ap سونی از نوع هدفون‌های روی گوش بوده و قسمتی از صوت را به محیط پخش می‌کند. همچنین با این هدفون روی گوش، صداهای محیط را هم واضح‌تر می‌شنوید و عملاً هیچ سیستم نویزگیری در این مدل به کار نرفته است. پس نباید از این هدفون انتظار حذف نویز را داشته باشید.

هدفون سیمی سونی mdr-zx110ap با توجه به قیمت کم خود، صوتی با بیس متوسط و کیفیت نسبتا مناسبی را ارائه می‌دهد.

بدنه این هدفون قابل انعطاف بوده و به راحتی می‌توانید آن را تا کنید و داخل کیف خود قرار دهید. جنس بدنه هدفون سونی mdr-zx110ap چندان قابل تعریف نیست و باید بعد از خرید هدفون سونی mdr-zx110ap با احتیاط بیشتر از این هدفون استفاده کنید تا دچار شکستگی نشود.

25-خرید-هدفون-سونی-mdr-zx110ap

بسیاری از قابلیت‌ها و فناوری‌هایی که در مدل‌های قبلی وجود داشت، در این مدل حذف شده است. سونی برای اینکه هدفون‌هایی برای تمامی افراد جوامع تولید کند، مدل‌های هدفون‌ خود را به امکانات و قابلیت‌های مختلفی مجهز کرده است. به همین دلیل در هدفون سونی mdr-zx110ap، شاهد حذف بسیاری از مشخصات و قابلیت‌ها هستیم و با یک هدفون ساده برای پخش موسیقی و مکالمه طرف هستیم.

مشخصات فنی هدفون سیمی سونی mdr-zx110ap

 • وزن: 120 گرم
 • نوع هدفون: روی گوش (آن ایر)
 • نوع آکوستیک: پشت بسته
 • نوع اتصال: باسیم
 • میکروفون: دارد
 • توضیحات میکروفون: میکروفونی با برداشت صدای چندسویه از نوع الکتریت کاندنسر
 • جک: 3.5 میلی‌متری
 • حداکثر حساسیت و فشار صدا: 98 دسی‌بل
 • قطر درایور: 30 میلی‌متر
 • امپدانس: 24 اهم
 • حداکثر قدرت ورودی: 1000 میلی‌وات
 • بازه فرکانس پاسخ دهی: 12 تا 22000 هرتز
 • طول کابل: 1.2 متر
 • سایر مشخصات فنی: آهنربای نئودیمیمی، وجود دیافراگم‌های کامپوزیتی از جنس تیتانیوم و پلی اتیلن ترفتالات
 • رنگ: مشکی و سفید

قیمت هدفون سونی mdr-zx110ap

26-قیمت-هدفون-سونی-mdr-zx110ap

هدفونی که شرح دادیم، از هدفون‌های سونی با کمترین قیمت به شمار می‌آید. سونی با حذف بسیاری از امکانات در این مدل، قیمت آن را جهت خرید هدفون سونی کاهش داده است تا هدفونی برای کاربری عمومی روانه بازار کند. این هدفون برای کسانی که نمی‌خواهند هزینه زیادی برای خرید هدست سونی پرداخت کنند، اما نیازمند هدفونی با حداقل امکانات استانداد هستند، مناسب می‌باشد. قیمت این هدفون در تاریخ آذر ماه 1400 حدود 450,000 تا 550,000 تومان است.

توصیه نهایی برای خرید هدفون سونی

کمپانی سونی هدفون‌های متنوعی برای گیمینگ، موسیقی، مکالمه و کاربری عمومی تولید کرده است. دسته‌ای از هدفون‌های سونی قابلیت‌های زیادی از جمله: تنظیم صوت، حذف نویز، افزایش کیفیت فایل صوتی فشرده، شارژدهی بالا، بدنه محکم و غیره دارند. این مدل هدفون‌ها قیمت بیشتری دارند و معمولا برای خرید هدست سونی در این مدل‌ها بایستی مبلغ حداقلی 4 میلیون تومان را پرداخت کنید.

27-توصیه-نهایی-برای-خرید-هدفون-سونی

اما اگر به دنبال خرید هدفون سونی با حداقل امکانات و مشخصات استاندارد هستید، با پرداخت مبلغ کمتر از یک میلیون تومان هم می‌توانید اقدام به خرید هدفون موردنظر خود کنید و از گوش دادن به موسیقی لذت ببرید و با دیگران به مکالمه بپردازید.

مدل‌های بی‌سیم و سیمی هدفون سونی با قیمت یکسان، مشخصات مشابهی دارند. پس در این مورد بهتر است مدلی را انتخاب کنید که مطابق با سلیقه و خواسته شما باشد. در آخر توصیه نهایی ما به شما مطالعه مقالات خرید هدفون بیلبیلک می‌باشد تا به این طریق بتوانید انتخاب بهتری در خرید هدفون داشته باشید.

Rate this post

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا