راهنمای خریدکالای دیجیتال

راهنمای خرید هدفون ریزر؛ افزایش آگاهی برای خرید هدست ریزر!

برای اینکه در خرید هدفون ریزر قاطعانه انتخاب کنید، مطالعه این راهنمای خرید الزامی است!

تنوع بالای هدفون‌های ریزر، باعث سردرگمی افراد در خرید هدفون ریزر شده است؛ اما اگر خواسته خود را از خرید هدفون ریزر شفاف‌تر کنید، ‌می‌توانید هدفون مورد نظر خود را خریداری نمایید.

بیشتر هدفون‌های سیمی کمپانی آمریکایی ریزر برای کاربری عمومی و گیمرهای مبتدی ساخته شده‌اند؛ اما هدفون‌های بدون سیم با تنوع کمتر هم در بین هدفون‌های ریزر موجود در بازار یافت می‌شوند. هر چند که نمی‌توان هدفون‌های ریزر را برای گیمرهای حرفه‌ای مناسب دانست، اما خرید هدفون‌های این برند برای کاربری عمومی پیشنهاد می‌شود. در این مقاله از رسانه مستقل بیلبیلک، به شرح کامل نکات و پرفروش‌ترین و بهترین هدفون‌های ریزر اشاره کرده‌ایم تا اهداف خود را از خرید هدست ریزر مشخص کنید و انتخابی صحیح در خرید هدفون ریزر داشته باشید.

نکات مهم در خرید هدفون ریزر

هدفون‌های ریزر در دو نوع سیمی و بدون سیم بلوتوثی ساخته می‌شوند. البته تفاوت‌هایی در انواع مدل‌های متنوع هدفون‌های ریزر به چشم می‌خورد. همین تفاوت‌ها باعث افزایش قیمت در هدفون‌های تولیدی برند ریزر (Razer) شده است. به این دلیل لازم می‌دانیم به نکات مهم در خرید هدفون ریزر اشاره کنیم تا با محدود کردن گزینه‌های خرید، انتخاب درستی در خرید هدفون ریزر داشته باشید.

رسانه-مستقل-بیلبیلک
توجه به قیمت در خرید هدفون ریزر

هدفون‌های ریزر با توجه به کاربرد و مشخصات و قابلیت‌ها، قیمت‌های مختلفی دارند. کیفیت بدنه هدفون هم تاثیر زیادی در قیمت هدفون ریزر دارد. معمولا هدفون‌های پلاستیکی با کیفیت پایین، قیمت کمتری هم دارند. برخی مشخصات، مثل ضخامت مطلوب درایور، ظرفیت بالای باتری و حساسیت فشار صدا تا 120 دسی‌بل، قیمت هدفون ریزر را افزایش می‌دهند؛ پس قبل از خرید هدست ریزر، اولویت‌های خود را از عملکرد ریزر مشخص کنید تا مجبور به پرداخت هزینه اضافی برای قابلیت‌هایی نشوید که کاربردی ندارند.

توجه به کیفیت صدا در خرید هدفون ریزر

2-توجه-به-کیفیت-صدا-در-خرید-هدفون-ریزر

کیفیت صدا در هدفون‌های بی‌سیم و سیمی، بسته به فناوری و مشخصات آن‌ها متفاوت است. در بین سه دسته هدفون‌ها، هدفون اُور ایر به دلیل برخورداری از سایز، درایور و باتری بزرگ‌تر در نوع بدون سیم، کیفیت صدای بهتری ارائه می‌دهد. بیشتر گیمرها طرفدار این نوع هدفون‌ها هستند. البته باید توجه داشته باشید که کیفیت بالای صدای هدفون، نیازمند پرداخت هزینه بیشتری هم هست.

توجه به قطر جک در خرید هدفون ریزر

هدفون‌هایی که از جک 3.5 میلی‌متری جداشونده برخوردار هستند، بهترین هدفون از نظر جک محسوب می‌شوند. این هدفون‌ها باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های خرید هدفون ریزر می‌شوند. به این ترتیب که هرگاه جک هدست ریزر شما خراب شد، می‌توانید فقط با تعویض قسمت جک آن، از پرداخت هزینه اضافی برای خرید هدفون جدید جلوگیری کنید.

توجه به نوع اتصال در خرید هدفون ریزر

نوع اتصال در هدفون ریزر، به دو شکل بلوتوثی و سیمی است. هریک از این دو مدل در خرید هدست ریزر، طرفداران خاص خود را دارند؛ اما اخیرا هدفون‌های بدون سیم بلوتوثی طرفداران بیشتری پیدا کرده‌اند.

یکی از دلایل علاقه افراد به خرید هدست ریزر از نوع بدون سیم بلوتوثی، حمل راحت‌تر و گره نخوردن سیم در این مدل‌هاست. البته شایان ذکر است که در جدیدترین گوشی‌های پرچمدار، قسمت جک هدفون گوشی حذف شده است. از این رو، بسیاری از افراد تمایل به خرید هدفون‌های بدون سیم پیدا کرده‌اند.

رسانه-مستقل-بیلبیلک
توجه به کارایی در خرید هدفون ریزر

هدف شما از خرید هدفون ریزر چیست؟ آیا هدفون ریزر را برای گوش دادن به موسیقی خریداری می‌کنید یا برای گیمینگ؟ یا برای کنفرانس و ارائه‌های مجازی؟ مجهز بودن هدفون به میکروفون برای شما اهمیت دارد یا نه؟ قبل از خرید هدفون بهتر است پاسخ تمامی این سوالات را مشخص کنید و سپس با در نظر گرفتن نیازهایتان، اقدام به خرید هدست ریزر نمایید. برای مثال، اگر میکروفون هدفون کاربردی برای شما ندارد، بهتر است به دنبال گزینه‌های بدون میکروفون باشید و با همان بودجه، هدفونی با کیفیت صدای بهتر تهیه کنید.

پیشنهادی  0 تا 100 راهنمای خرید دوربین عکاسی حرفه ای + بهترین دوربین حرفه ای
توجه به باتری در خرید هدفون ریزر

3-توجه-به-باتری-در-خرید-هدفون-ریزر

باتری، یکی از مولفه‌‌های بااهمیت‌ در خرید هدست ریزر بی‌سیم محسوب می‌شود. اگر قصد خرید هدفون ریزر بی‌سیم را دارید، پیشنهاد می‌کنیم بودجه بیشتری در نظر بگیرید؛ زیرا هدست بی‌سیم ریزر با ظرفیت باتری پایین، شارژ کمتری نگه می‌دارد و در کوتاه‌مدت کارایی خود را از دست می‌دهد. اما اگر هدفون بی‌سیم با قیمت بیشتر و کیفیت مناسب‌تری خریداری کنید، صاحب هدفون ریزر با ظرفیت باتری بالایی خواهید شد. هدفونی که توانایی پخش صوت تا چند ساعت متوالی را داشته باشد، بهترین انتخاب برای خرید هدست ریزر است.

توجه به وزن در خرید هدفون ریزر

هدفون‌های این ایر یا داخل گوش، معمولا از وزن کمتری نسبت به هدفون‌های اُور ایر و آن ایر برخوردارند. از طرفی هدفون‎‌های دور گوش (On Ear) هم سبک‌تر از هدفون‌های ریزر روی گوش (Over Ear) هستند. طبیعتاً هدفون ریزری که وزن سبک‌تری داشته باشد، راحت‌تر حمل می‌شود. اما این شما هستید که باید نهایتاً با توجه به خواسته خود از هدفون ریزر، اقدام به خرید هدفونی با وزن سبک یا سنگین کنید.

توجه به پخش صدا به محیط در خرید هدفون ریزر

معمولا هدفون ریزر این ایر، به خاطر قرارگیری در داخل گوش، نویز کمتری از محیط دریافت کرده و صدای کمتری هم به محیط پخش می‌کند؛ اما هدفون‌ ریزر آن ایر، صدای بیشتری به محیط پخش می‌کند و عایق‌بندی کمتری دارد. در مقابل هدفون اُور ایر به دلیل پوشاندن اطراف گوش، باعث پخش صدای کمتری به محیط می‌شود.

توجه به میزان آسیب به لاله گوش در خرید هدفون ریزر

4-توجه-به-میزان-آسیب-به-لاله-گوش-در-خرید-هدفون-ریزر

قطعا موارد زیادی در آسیب رسیدن به لاله گوش دخیل هستند. در حالت کلی، هدفون‌های ریزر از نوع دور گوش و روی گوش آسیب کمتری به لاله گوش در درازمدت وارد می‌کنند؛ چراکه این مدل‌ها، فضای اطراف و روی لاله گوش را به هنگام پخش صوت در بر می‌گیرند. هدفون ریزر از نوع این ایر به دلیل قرارگیری در داخل گوش، در درازمدت به شنوایی آسیب وارد می‌کند.

علاوه بر نوع هدفون، درجه صدای پخش شده هم در این امر تاثیر می‌گذارد. اگر از افرادی هستید که مدام به موسیقی با درجه صدای بلند گوش می‌دهید، در بلندمدت به شنوایی خود آسیب می‌رسانید.

تا اینجا با ذکر تمامی نکات مهم درخرید هدست ریزر، مختصری شما را با ملاک‌های لازم در خرید هدفون ریزر آشنا کردیم. حال لازم است پرفروش‌ترین و بهترین مدل‌های این هدفون‌ها را بررسی کنیم.

خرید هدفون ریزر کراکن

5-خرید-هدفون-ریزر-کراکن

هدفون‌های ریزر کراکن مخصوص کاربری گیمینگ هستند. بیس قوی در این هدفون‌ها باعث ایجاد حسی لذت‌بخش به هنگام اجرای بازی‌ها می‌شود. در حال حاضر، پرفروش‌ترین هدفون‌های ریزر Kraken در بازار کالاهای دیجیتال، هدفون Kraken x و هدفون Kraken x lite هستند. در ادامه با شرح مشخصات و قابلیت‌های این دو هدفون ریزر، دلیل فروش بالای آن‌ها را بازگو می‌کنیم:

خرید هدفون ریزر Kraken x

هدفون کراکن ایکس برند ریزر، از هدفون‌های سیمی به شمار می‌رود. این هدفون با وزن 250 گرمی، برای گیمینگ و مکالمه طراحی شده است. جک 3.5 میلی‌متری هدفون Kraken x، اتصال آن به گوشی موبایل، لپ‌تاپ و کامپیوتر را امکان‌پذیر می‌کند.

این هدفون با قطر درایور 40 میلی‌متری، سیگنال‌های ورودی را بهتر به صدا تبدیل می‌کند و کیفیت مطلوبی دارد. برای هدفون گیمینگی مثل هدفون ریزر Kraken x، امپدانس 32 اهمی هم مزیت و هم از برخی جهات عیب محسوب می‌شود. هدفون با امپدانس پایین‌تر، کمتر جلوی عبور جریان را می‌گیرد؛ اما به دلیل نیازمندی به جریان بیشتر، نویز و لرزش در درجه صدای بالاتر ایجاد می‌کند. البته این نویز در حدی نیست که ارزش خرید هدفون ریزر کراکن ایکس را پایین بیاورد؛ چراکه هدفون Kraken x با کیفیت بالایی ساخته شده است.

از دیگر مشخصه‌های این هدفون، وجود میکروفون متصل به آن است. به این ترتیب امکان مکالمه با دیگران را خواهید داشت. قابلیت Noise Cancelling هدفون ریزر Kraken x باعث حذف نویزهای محیط می‌شود و تجربه لذت‌بخشی در استفاده از این هدفون خواهید داشت.

مشخصات فنی هدفون ریزر kraken x

6-مشخصات-فنی-هدفون-ریزر-kraken-x

 • نوع هدفون: سیمی دور گوش (Over-Ear)
 • نوع آکوستیک: پشت بسته
 • میکروفون: دارد
 • حداکثر حساسیت و فشار صدا: 109 دسی‌بل
 • بازه فرکانس پاسخ‌دهی: 12 تا 28000 هرتز
 • بازه فرکانس پاسخ‌دهی میکروفون: 100 تا 10000 هرتز
 • رنگ: مشکی، سفید، مشکی با نوار آبی
 • طول کابل: 1.3 متر
پیشنهادی  بررسی گوشی شیائومی نوت 10 پرو + 0 تا 100 آن چه که باید بدانید!

قیمت خرید هدفون ریزر Kraken x

قیمت این محصول در زمستان سال 1400، حدود 1.500.000 تا 2.000.000 تومان برآورد شده است. اگر به دنبال هدفون ریزر گیمینگ با قیمت مناسب و در عین حال توانمند در پخش صدای باکیفیت هستید، فرصت خرید هدست ریزر Kraken x را از دست ندهید. برای آشنایی با مدل‌های دیگر هدفون‌های گیمینگ، می‌توانید مقالات خرید هدفون گیمینگ بیلبیلک را مطالعه کنید.

خرید هدفون ریزر Kraken x lite

7-خرید-هدفون-ریزر-Kraken-x-lite

هدفون کراکن ایکس لایت با وزن 230 گرمی و کمتر از کراکن ایکس به فروش می‌رسد. این هدفون که برای گیمرها تولید شده، کیفیت صدای قابل قبولی ارائه می‌دهد. درایور 40 میلی‌متری هدست Kraken x lite، سیگنال‌های ورودی را به صدای متوازن و مطلوبی تبدیل می‌کند. حساسیت فشار صدا تا 109 دسی‌بل از دیگر مشخصات این هدفون است که توانایی هدفون ریزر در پخش حداکثری صوت را نشان می‌دهد. البته باید توجه داشته باشید که این میزان حساسیت فشار صدا برای گوش‌ها در بلندمدت آسیب‌زننده است و نباید بیشتر از حد تعادل، هدفون را برای پخش با صدای بلند استفاده کنید.

این هدفون قیمت پایین‌تری نسبت به کراکن ایکس دارد. طبق تجربه افراد در استفاده از این هدفون، گوشی‌های هدفون بعد از چند بار استفاده دچار شکستگی می‌شوند و همین مورد باعث کاهش ارزش خرید این هدفون شده است. اما با این حال به دلیل قابلیت‌های موجود در این هدفون، خرید هدفون ریزر Kraken x lite در بازار لوازم دیجیتال بسیار داغ است.

مشخصات فنی هدفون ریزر Kraken x lite

 • نوع هدفون: سیمی دور گوش (Over-Ear)
 • نوع آکوستیک: پشت بسته
 • میکروفون: دارد
 • حداکثر حساسیت و فشار صدا: 109 دسی‌بل
 • بازه فرکانس پاسخ‌دهی: 12 تا 28000 هرتز
 • بازه فرکانس پاسخ‌دهی میکروفون: 100 تا 10000 هرتز
 • رنگ: مشکی و سفید
 • طول کابل: 1.3 متر

قیمت خرید هدفون ریزر Kraken x lite

قیمت این مدل از هدفون ریز در زمستان سال 1400، در بازه 1.300.000 تا 1.800.000 تومان تخمین زده می‌شود. حال با در نظر گرفتن کیفیت بالای پخش صدا و کیفیت پایین ساخت بدنه هدفون ریزر Kraken x lite، این شما هستید که تصمیم نهایی را می‌گیرید.

خرید هدفون ریزر الکترا

8-خرید-هدفون-ریزر-الکترا

ریزر علاوه بر تولید و ساخت هدفون کراکن، هدفون‌های الکترا را هم تولید می‌کند. این هدفون‌ها از نوع سیمی بوده و جزو هدفون‌های ریزر دور گوش (Over Ear) هستند. هدفون ریزر Electra V2، یکی از جدیدترین و پرفروش‌ترین مدل‌ها در خرید هدفون ریزر است که از بهترین گزینه‌ها برای گیمرها محسوب می‌شود؛ چراکه این هدفون از پلتفرم‌ها و کنسول‌های بازی مختلف پشتیبانی می‌کند.

از مشخصات هدفون ریزر الکترا V2 می‌توان به قطر درایور 40 میلی‌متری آن اشاره کرد. این قطر برای درایور هدفون، باعث پخش صدای متوازن با سیگنال ورودی می‌شود. امپدانس 32 اهمی هدفون ریزر Electra V2، توان پایینی برای حرکت درایورها می‌طلبد. این مقاومت امپدانس پایین، باعث عملکرد بهتر درایورها در پخش صدا می‌شود.

برای تنظیمات صدا و موسیقی در این هدفون می‌توانید نرم‌افزار اختصاصی ریزر یعنی Synapse را دانلود کرده و پس از نصب، تنظیمات صدای هدفون ریزر Electra V2 را با آن انجام دهید.

مشخصات فنی هدفون ریزر الکترا V2

 • نوع هدفون: سیمی دور گوش (Over-Ear)
 • نوع آکوستیک: پشت بسته
 • میکروفون: دارد
 • حداکثر حساسیت و فشار صدا: 105 دسی‌بل
 • بازه فرکانس پاسخ‌دهی: 20 تا 20000 هرتز
 • بازه فرکانس پاسخ‌دهی میکروفون: 100 تا 10000 هرتز
 • رنگ: مشکی با نوار سبز
 • طول کابل: 1.3 متر

قیمت خرید هدفون ریزر الکترا V2

برای خرید این مدل هدفون کاربردی در زمستان سال 1400، باید مبلغی در حدود 2.000.000 تا 2.500.000 تومان پرداخت کنید. تا به اینجا با پرفروش‌ترین هدفون‌های ریزر از نوع سیمی آشنا شدید. برای آشنایی بیشتر با پرفروش‌ترین هدفون‌های سایر برندها، می‌توانید به بخش خرید هدفون بیلبیلک سر بزنید.

خرید هدفون ریزر Hammerhead True Wireless

9-خرید-هدفون-ریزر-Hammerhead-True-Wireless

یکی از بهترین هدفون‌ های ریزر، هدفون Hammerhead True Wireless است که از طریق بلوتوث، به دستگاه یا پلتفرم مربوطه وصل شده و صوت را پخش می‌کند. این هدفون بی‌سیم، از نوع این ایر یا داخل گوش بوده و با باتری شارژ می‌شود. باتری به‌کاررفته در هدفون ریزر بلوتوثی Hammerhead True Wireless، لیتیوم پلیمری و با ظرفیت 275 میلی‌آمپر ساعت است که توانایی 4 ساعت شارژدهی برای پخش صوت را دارد. مدت زمان موردنیاز برای شارژ شدن باتری هدفون Hammerhead True Wireless، حدود 1.5 ساعت است. و تمامی این ویژگی‌ها، این محصول را به موردی مناسب برای خرید هدفون ریزر تبدیل کرده است.

پیشنهادی  معرفی هدفون گیمینگ تسکو + قیمت و امکانات هدست گیمینگ تسکو

از آنجایی که این مدل، از نوع هدفون این ایر محسوب می‌شود، قطر درایور کمتری دارد. قطر درایور به‌کاررفته در این هدفون 13 میلی‌متر و با امپدانس 32 اهمی است. هدفون ریزر Hammerhead True Wireless، برای گوشی‌های اندرویدی 8 به بالا و گوشی‌های آیفون با iOS 11 به بالا کاربرد دارد. حال به شرح سایر مشخصات در خرید این هدفون می‌پردازیم:

مشخصات فنی هدفون ریزر Hammerhead True Wireless

 • نوع هدفون: داخل گوش (In-Ear)
 • نوع آکوستیک: پشت بسته
 • وزن: 45 گرم
 • میکروفون: دارد
 • حداکثر حساسیت و فشار صدا: 91 دسی‌بل
 • بازه فرکانس پاسخ‌دهی: 20 تا 20000 هرتز
 • بازه فرکانس پاسخ‌دهی میکروفون: 300 تا 5000 هرتز
 • حداکثر قدرت ورودی: 8 میلی‌وات
 • برد: 10 متر
 • رنگ: سفید، مشکی، صورتی

قیمت خرید هدفون ریزر Hammerhead True Wireless

این هدفون در زمستان سال 1400، در حدود 3.000.000 تا 3.500.000 تومان ارزش مادی دارد. این مدل، بهترین مدل بی‌سیم هدفون ریزر در بازار کالای دیجیتال سال 1400 به شمار می‌آید. برای آشنایی با جدیدترین و بهترین مدل‌های هدفون‌های سایر برندها، پیشنهاد می‌کنیم مقالات کالای دیجیتال بیلبیلک را مطالعه کنید.

قیمت هدفون ریزر

10-قیمت-هدفون-ریزر

هدفون‌های کمپانی ریزر، از تنوع بالایی برخوردارند. بیشتر این هدفون‌ها از نوع سیمی دور گوش (Over-Ear) بوده و برای پخش موسیقی، گیمینگ و غیره مناسب‌ هستند. در حالت کلی، هدفون‌های ریزر در بازه قیمتی 1.000.000 تا 7.000.000 تومان قرار دارند. دلیل این تفاوت قیمت در محصولات کمپانی ریزر، برخی مشخصات و کیفیت صدا و بیس قوی یا متوسط این هدفون‌ها است. به همین دلیل، در خرید هدفون ریزر باید با دقت بیشتری هدفون موردنظر خود را انتخاب کنید.

نکات مهم در خرید هدفون ریزر دست دوم

با توجه به قیمت بالای هدفون‌های ریزر، برخی افراد به دنبال خرید هدفون ریزر دست دوم هستند. قبل از خرید هدفون این برند، باید چند مشخصه هدست مور نظر را بررسی کنید و سپس در صورت اطمینان از سالم بودن آن، اقدام به خرید کنید. در ادامه تمامی نکات لازم در خرید هدست ریزر دست دوم را شرح داده‌ایم:

کابل و سیم در خرید هدفون ریزر دست دوم

11-کابل-و-سیم-در-خرید-هدفون-ریزر-دست-دوم

حتما قبل از خرید هدست ریزر دست دوم، سالم بودن کابل و سیم‌ آن را چک کنید. هدفون‌های ریزر سیمی در دو نسخه سیم قابل جداسازی و سیم غیرقابل جداسازی به فروش می‌رسند. در بین این دو مدل، نسخه سیم جدا شونده بهترین گزینه برای خرید است. اگر هدفون دست دومی خریداری کنید که از این قابلیت برخوردار باشد، حتی در صورت خرابی سیم می‌توانید آن را تعویض کنید تا مجبور به خرید هدفون جدید نشوید.

کیفیت صدا در خرید هدفون ریزر دست دوم

اصلی‌ترین مشخصه‌ای که باید در خرید هدفون دست دوم بررسی کنید، کیفیت صدا و صوت پخش شده توسط هدفون است. هدفونی که نویز داشته باشد یا صدا را با کیفیت پایینی پخش کند، انتخاب مناسبی برای خرید هدفون دست دوم نخواهد بود و فقط هزینه اضافی برای شما در پی خواهد داشت.

جنس بدنه در خرید هدفون ریزر دست دوم

یکی از معایب برخی هدفون‌های ریزر، شکستگی سریع گوش‌های دستگاه است. در شکایت کاربران در بعضی مدل‌های هدفون‌های ریزر، شاهد شکستگی بدنه و از بین رفتن رنگ بدنه هستیم. معمولا هدفون‌های ریزری که از جنس پلاستیک با کیفیت پایین ساخته شده‌اند، این مشکلات را در پی دارند؛ پس قبل از خرید هدفون دست دوم برند ریزر، جنس بدنه آن را چک کنید.

خرید هدفون ریزر مناسب من است؟

12-خرید-هدفون-ریزر-مناسب-من-است؟

هدفون‌های ریزر برای کاربران مختلفی ساخته می‌شوند. برخی از این هدفون‌ها برا گیمرها و برخی دیگر برای کاربران عمومی مناسب هستند. اگر به دنبال هدفونی برای گوش دادن به موسیقی هستید، نسخه بدون میکروفون و بی‌سیم انتخاب بهتری است؛ اما اگر به دنبال هدفونی برای گیمینگ و ارائه کنفرانس‌های مجازی هستید، خرید هدفون ریزر سیمی یا حتی بدون سیمِ همراه با میکروفون را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در صورتی که بودجه کافی برای خرید هدست ریزر نداشته باشید، می‌توانید با رعایت نکات ذکر شده، اقدام به خرید هدفون دست دوم نمایید.

در کل، هدفون‌های ریزر به دلیل کیفیت عالی در ساخت و پخش مطلوب و فوق‌العاده صدا، انتخاب بسیار خوبی برای خرید به حساب می‌آیند؛ اما برای خرید هدفون‌های این برند، باید مبلغ نسبتاً زیادی کنار بگذارید.

Rate this post

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا