برترین محصولات

5 نکته مهم در خرید میلگرد با گروه فولاد پردیس

یکی از پرفروش‌ترین مقاطع فولادی که از آن در صنعت استفاده زیادی می‌شود، میلگرد است. با توجه به اهمیت این قطعه و استفاده‌های متعدد از آن، در هنگام خرید و پس از آن باید به نکات متعددی توجه داشته باشید. در این مطلب، پنج نکته مهم در هنگام خرید میلگرد را مورد بررسی قرار می‌دهیم. برای خرید میلگرد، باید به این نکات توجه کنید تا بتوانید خرید مناسبی را انجام داده و بهترین میلگر را خریداری کنید.

با توجه به اهمیت میلگرد در موارد استفاده از آن، توجه به نکات مهم در خرید این قطعه فولادی ضروری است؛ اما برخی از افراد ممکن است با وجود چنین اطلاعاتی باز هم نتوانند میلگر مناسب را خریداری کنند. در این مطلب، علاوه بر این که نکات مهم در خرید را بررسی می‌کنیم، یکی از بهترین مراجع خرید میلگرد را نیز به شما معرفی خواهیم کرد. صنعت تجارت پردیس آذربایجان، یکی از این مراجع معتبر است. با خرید از مرجعی معتبر، می‌توانید محصول مورد نظر را با کیفیت بالاتری خریداری کرده و از خرید خود اطمینان لازم را داشته باشید.

نکات مهم خرید میلگرد

در خرید میلگرد، توجه به موارد مختلف باعث می‌شود تا خرید بهتری داشته باشید و بتوانید باکیفیت‌ترین میلگرد را خریداری کنید. در این قسمت، پنج نکته بسیار مهم قبل و بعد از خرید را معرفی می‌کنیم تا با استفاده از آن‌ها، محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

رسانه-مستقل-بیلبیلک

وزن میلگرد؛ اولین نکته مهم در خرید میلگرد

یکی از نکات مهمی که در هنگام خرید میلگرد باید به آن توجه داشته باشید، وزن این قطعه است. برای آگاهی از وزن میلگرد، باید طول و قطر اسمی میلگرد را بر اساس نیاز خود اندازه بگیرید و با توجه به معیارهایی که برای این کار وجود دارند، وزن آن را محاسبه کنید. برخی فروشندگان معتبر، جدولی دقیق به خریداران ارائه می‌دهند که در آن، این موارد درج شده و با استفاده از راهنمای خرید، می‌توانید میلگرد با وزن مناسب را خریداری کنید.

پیشنهادی  بهترین تبلت های 2021 + ویژگی‌ها و قیمت بهترین تبلت های سال

انواع سایز میلگرد؛ دومین نکته در خرید میلگرد

با توجه به استانداردهایی که در هر کشوری وجود دارد، سایز میلگردها نیز متفاوت است. معمولا قطر میلگرد بین 6 تا 60 میلی‌متر در نظر گرفته می‌شود. همچنین، این ملیگردها، معمولا در طول 12 متری تولید و عرضه می‌شوند؛ اما در قطرهای کمتر از 10 میلی‌متر، به صورت کلاف نیز عرضه می‌شوند. سایز میلگردها با توجه به استفاده‌ای که از آن‌ها می‌شود، متفاوت خواهد بود. 14، 16، 20، 24 از جمله سایزهایی که هستند که برای میلگرد در نظر می‌گیرند.

استانداردهای میلگرد؛ سومین نکته در خرید میلگرد

استاندار ساخت فولاد میلگرد در کشورهای مختلف، متفاوت است. این استانداردها، ارتباط خاصی با خواص مکانیکی موجود در فولاد دارد. استانداردهای میلگرد تولید شده در ایران، مطابق با استاندارد فولاد روسی است و در سه نوع فولاد A1، A2 و A3 به بازار عرضه می‌شوند. توجه به انواع استاندارد ساخت میلگرد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و از نکاتی به شمار می‌رود که در هنگام خرید میلگرد حتما باید به آن توجه کنید.

آج میلگرد؛ چهارمین نکته در خرید میلگرد

یکی از نکات مهم در خرید میلگرد، آج آن است. شمش‌های فولادی در دمای بالا، دچار کشش یا نورد می‌شوند که حاصل این عمل، تولید میلگرد است. آج موجود روی میلگردها، به وسیله قالب‌های آج‌زنی انجام می‌گیرد که باعث می‌شود میلگردها بر اساس این آج‌ها به دسته‌های مختلف تقسیم‌بندی شوند. با توجه به هندسه و شکل آج روی میلگرد، این قطعات به سه دسته A2، A3 و A4 تقسیم می‌شوند. نوع دیگری از میلگرد نیز وجود دارد که فاقد آج است و به آن میلگرد ساده گفته می‌شود.

پیشنهادی  بهترین رمان های 1400 + معرفی بهترین رمان 1400

آج میلگردها، در کاربرد آن‌ها تاثیر زیادی دارد. میلگرد با گرید A2، با توجه به استحکام و دوام کمتری که دارد، در سازه‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که معمولا ارتفاع کمتری دارند. میلگرد گرید A3، جزء پرمصرف‌ترین میلگردها است که در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، میلگرد گرید A4 نیز با توجه به استحکامی که دارد، باعث می‌شود تا تعداد کمتری از آن در پروژه‌ها استفاده شود؛ در نتیجه سرعت عملیات نیز بالاتر می‌رود.

خواص مکانیکی میلگرد؛ پنجمین نکته در خرید میلگرد

در هنگام خرید میلگرد، باید به این نکته توجه کنید که خواص مکانیکی آن به چه صورت است. با توجه به نوع و روش تولید میلگرد، وجود ناخالصی در آن و همچنین جوش‌پذیری و شکل‌پذیری آن از اهمیت بالایی برخوردار هستند. از میلگردهایی که با فولاد سخت تولید شده‌اند، در ساخت ساختمان‌های بلند و بتن‌ ریزی‌های سنگین استفاده می‌شود که در آن‌ها تغییر شکل میلگرد اهمیت زیادی ندارد.

رسانه-مستقل-بیلبیلک

برای خرید میلگرد، نکات متعددی وجود دارد که این پنج مورد، از جمله مهم‌ترین آن‌ها بودند و باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

تفاوت قیمت میلگرد کارخانه با بازار

یکی از موارد مهمی که در هنگام خرید میلگرد باید به آن توجه داشته باشید، قیمت میلگرد است. با توجه به این که میلگرد را در چه سایز و اندازه‌ای خریداری می‌کنید و یا نوع آن چگونه است، با قیمت‌های متفاوتی مواجه خواهید شد؛ اما در این میان، باید توجه کنید که میلگرد را از کجا خریداری می‌کنید. قیمت خرید میلگرد از درب کارخانه با میلگردی که از بازار خریداری می‌کنید تفاوت‌هایی دارد. شما در بازار قدرت انتخاب بیشتری دارید و می‌توانید از تولید کنندگان مختلف خرید خود را انجام دهید؛ هرچند ممکن است کیفیت لازم را در اختیار شما قرار ندهند. برای خرید از کارخانه نیز، باید توجه کنید که از استانداردهای لازم برخوردار باشند.

پیشنهادی  راهنمای خرید لپ تاپ گیمینگ تا 10 میلیون + معرفی بهترین لپ تاپ گیمینگ زیر 10 میلیون

بهترین مرجع خرید میلگرد باکیفیت

توجه به نکات مهم در خرید میلگرد از اهمیت بالایی برخوردار است و باعث می‌شود میلگرد مناسب و استاندار را خریداری کنید. در این مطلب، تلاش کردیم تا مهم‌ترین نکات در زمینه خرید بهترین میلگرد را به شما معرفی کنیم. با وجود دانستن چنین مواردی، باز هم باید در خرید خود دقت داشته باشید و بدانید که از چه مرجعی خرید می‌کنید.

در ایران، کارخانه‌ها و تولیدکننده‌های متعددی هستند که اقدام به فروش میلگرد می‌کنند. صنعت تجارت پردیس آذربایجان، یکی از این مجموعه‌های معتبر و شناخته‌شده است که در ایران فعالیت دارد و توانسته میلگردهای باکیفیتی را هم در ایران و هم در خارج از کشور به فروش برساند. برای این که بتوانید میلگردهای باکیفیت و مناسبی را خریداری کنید، از خدمات این شرکت استفاده کرده و از محصولات آن‌ها خرید کنید. با توجه به کیفیت ارائه شده توسط صنعت تجارت پردیس، مشتریان این هلدینگ از محصولات خریداری شده رضایت داشته‌اند. این نکته باعث شده تا آن‌ها به یکی از برترین هلدینگ‌های کشور در صنعت فولاد و عرضه میلگرد و شمش فولاد تبدیل شوند. برای اطلاع از محصولات و قیمت روز میلگرد، می‌توانید از وبسایت این مجموعه به آدرس https://pardissteel.com/ مراجعه کرده بهترین میلگرد و شمش فولاد را خریداری کنید.

5/5 - (190 امتیاز)

مشاهده بیشتر

مدیریت

رسانه مستقل بیلبیلک با ارائه راهنمای خرید و بررسی محصولات موجود در بازار، در راستای انتخاب هوشمندانه و تجربه یک خرید عالی از تمام فروشگاه‌های آنلاین و آفلاین در کنار شماست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا