لباس و پوشاکمد و پوشاکمناسبت بیلبیلک

هالووین چیست؟ 🎃 زمان برگزاری و 5 آداب و رسوم عجیب درباره هالوین

تمام دانستی‌های عجیب و آداب و رسوم خاص هالووین را در بیلبیلک بخوانید.

جشن هالووین یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین جشن‌ها در جهان است که سالانه میلیاردها نفر آن را گرامی می‌‌دارند. چرا که مردم در سرتاسر جهان به دنبال بهانه‌ای برای جشن و پایکوبی هستند تا خاطراتی جذاب برای خود و نزدیکان خود بسازند. جشن هالووین به تنوعی می‌تواند بهترین فرصت برای تمام افراد است تا بتوانند یک خاطره جذاب و فانتزی را با دوستان و آشنایان خود رقم بزنند. طبیعی است که افراد در وهله اول، کنجکاو باشند که از مفهوم و تاریخچه جشن هالوین سر در بیاورند و اطلاعات بیشتری از آن به دست آورند.

با وجود این که جشن هالووین در قاره آمریکا و کشورهای نژاد سلتیک ابداع شده است، اما در تمام کشورهای آسیایی و آفریقایی نیز برگزار می‌شود و تمام مردم جهان آن را ارزشمند می‌دانند. کشور ایران نیز از این امر مستثنی نیست و سالانه شاهد بزگراری این جشن به صورت گسترده هستیم. از آن جایی که مخاطبان علاقه شدیدی به مطالعه اطلاعات بیشتر از این جشن نشان داده‌اند، ما تاریخچه و زمان جشن هالووین را در رسانه مستقل بیلبیلک منتشر می‌کنیم. این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا به درک مثبت و مفیدی از این جشن بزرگ و جذاب برسید.

هالووین 🎃 (Halloween) چیست؟

2-هالووین-(Halloween)-چیست؟

رسانه-مستقل-بیلبیلک

جشن هالووین، یکی از محبوب‌ترین جشن‌های جهان است که در ده‌ها کشور به صورت سالانه برگزار می‌شود. نام این جشن، مخفف عبارت آل هالوز ایو(All Hallows’ Ev)  است که عموما به آن هالووین می‌گویند. معادل فارسی عبارت آل هالوز ایو، عصر تمامی قدیسان است که از قرن‌ها قبل و از زمان مسیحیت برگزار می‌شود و به نوعی جنبه مذهبی و سنتی دارد. این جشن در تمام کشورهایی که مسیحیت را ارزشمند و حائز اهمیت می‌شمارند به صورت گسترده و دسته جمعی برگزار می‌شود؛ به طوری که در روز هالوین، در سرتاسر کشور می‌توان جشن و پایکوبی مردم را مشاهده کرد.

روز هالوز ایو در واقع نماد اولین روز از مراسم قدیمی سه‌روز آلهالوتاید است که تمام کشورهای مسیحی و حتی غیر مسیحی، آن را مقدس و محترم می‌شمارند. این مراسم در واقع قسمتی از عید مقدسان مسیحیان است که یکی از آیین‌های مسیحیت در غرب به شمار می‌رود. پس به طور کلی می‌توان گفت جشن هالووین مختص افراد مسیحی بوده و توسط کشورهای غربی مسیحی به تمام جهانیان معرفی شده است.

با وجود این که جشن هالوز ایو جنبه مذهبی و سنتی دارد و بسیاری از افراد تصویری غم‌انگیز و بی‌روح را از آن در ذهن خود می‌پرورانند، اما این جشن یک بهانه برای شادی و تفریح تمام جهانیان است. به طوری که افراد تمام سال را برای رسیدن زمان جشن هالووین روز شماری کرده و پس از رسیدن زمان موعود، لباس‌های خود را متناسب با آن انتخاب و خریداری می‌کنند. همچنین برخی از تفریحات رایج و محبوب در این جشن وجود دارد که مردم آن‌ها را به صورت دسته جمعی انجام می‌دهند؛ قاشق زنی و پوشیدن لباس‌های ترسناک و فانتزی، از مرسوم‌ترین کارها در روز مبارک هالووین هستند که باعث افزایش صمیمیت میان مردم محلی می‌شود.

هالووین کی هست؟ هالووین 1400 کی هست؟

3-هالووین-کی-هست؟-هالووین-1400-کی-هست؟

این مراسم به صورت سالانه برگزار می‌شود و تمام جهانیان در پی رسیدن زمان موعود برای آغاز کارهای لازمه جشن هالووین هستند. جشن هالوز ایو در هر 31 اکتبر هر سال میلادی آغاز می‌شود و تا 3 روز ادامه دارد. هر کدام از این سه روز را عموما برای فعالیت و جشن خاصی از هالوین اختصاص می‌دهند. کشورهایی مانند بریتانیا و آمریکا همواره این جشن را به صورت گسترده و با هزینه‌های فراوان برگزار می‌کنند تا بهترین هالووین را برای مردم خود رقم بزنند. البته همکاری مردم در فعالیت‌های دولت نیز تاثیر فوق العاده‌ای دارد و سالانه شاهد تصاویری زیبا از جشن آن‌ها هستیم.

با وجود این که کشور ایران دین مسیحیت ندارد و تا حدود زیادی با این جشن‌ها مخالف است، اما مردم هر سال این جشن را به صورت خصوصی برگزار می‌کند. این جشن در روز 9 آبان سال 1400 برگزار خواهد شد و شما می‌توانید با همکاری دوستان و آشنایان خود، یک هالووین فوق العاده و خاطره انگیز را برای خود بسازید. البته توصیه می‌کنیم قبل از این کار، حتما و از استایل و رسوم هالوین آگاه باشید و بهترین لباس‌ها را برای این جشن بخرید. برای اطلاع از بهترین لباس‌ها برای داشتن استایلی جذاب در هالووین و تمام فصول سال، دسته بندی مد و پوشاک بیلبیلک همواره در اختیار شما است.

رسانه-مستقل-بیلبیلک

قصه هالووین (داستان هالووین) 🎃

4-قصه-هالووین-(داستان-هالووین)

همان طور که تا به حال متوجه شده‌اید، هالوز ایو یک مراسم سنتی است که از قرن‌ها قبل در کشورهای غربی برگزار می‌شود. برخی از عبارات و اصطلاح‌های کاربردی در این مراسم، ریشه اصیل و پیچیده‌ای در تاریخ مسیحیت دارد و قطعا آن‌ها را در فیلم‌های سینمایی خارجی شنیده‌اید. ورود و رواج یافتن جشن هالووین در کشور آمریکا، به زمانی باز می‌گردد که مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی در قرن نوزدهم رسم حکاکی کدو تنبل را به این کشور انتقال دادند. حکاکی کدو تنبل یکی از رسوم رایج و محبوب در جشن هالووین است که نظر شهروندان آمریکایی را به خود جلب کرد و به نظر آن‌ها بسیار جذاب بود. این اتفاق، شروعی برای رواج یافتن جشن هالووین در کشورهایی مانند آمریکا، کانادا و انگلستان بود.

پیشنهادی  معرفی انواع لباس زمستانی جدید + شیک‌ترین ‌پوشاک زمستانی زنانه

به صورت کلی کشورهای نژاد سلتیک مانند اسکاتلند و ایرلند، بنیان گذار و ابداع کننده مراسم هالووین در تاریخ هستند و این جشن را برای اولین بار در کشور خود برگزار کردند. این اتفاق به زمانی باز می‌گردد که مردم این کشورها تصور می‌کردند روز 31 اکتبر، مرز بین دنیای مردگان و زندگان برداشته شده و دنیای آن‌ها با یکدیگر تلفیق می‌شوند. به همین دلیل، غذاها و غنائم مهم خود را در این روز پنهان می‌کردند. این روز عموما با نام سامهین (Samhain) شناخته می‌شد و از ترسناک‌ترین و شوم‌ترین روزهای سال برای مردم کشورهای سلتیک بود. امروزه جشن هالوین برگرفته از این روز است و این روزهای عجیب و در عین حال فانتزی را گرامی می‌دارند.

قطعا متوجه شده‌اید که تمام مردم جهان در روز هالووین به دنبال لباس‌هایی ترسناک هستند و به نوعی به یک رسم برای تمام جهانیان شده است. ریشه این کار، به زمانی بازمی‌گردد که مردم سلتیک فکر می‌کردند تمام ارواح مردگان و شیاطین در روز هالوین به دنیای زندگان خواهند آمد؛ پس برای این که یک استتار فرضی در مقابل آن‌ها داشته باشند تا به اصطلاح طعمه ارواح خبیث نشوند، لباس‌هایی ترسناک می‌پوشیدند تا ارواح با آن‌ها کاری نداشته باشند. چنین داستان‌هایی در روز هالووین باعث شده‌اند تا ما امروزه بتوانیم با آن‌ها، خاطراتی جذاب و فانتزی را برای خود بسازیم.

ویدیو گریم هالووین به سبک صدف بیوتی

آداب و رسوم هالووین

5-آداب-و-رسوم-هالووین

برخی از آداب و رسوم جشن هالووین میان مردم به شدت محبوب هستند و سالانه توسط مردم اجرا می‌شوند. پیدایش هر کدام از این آداب و رسوم به دلیل برخی اتفاقات بسیار عجیب و جذاب در تاریخ بوده است و همگی توسط افراد، به شدت مقدس و محترم شمرده می‌شود؛ هر چند برخی از آن‌ها شاید چندان محترمانه نباشد. برخی از مهم‌ترین آداب و رسوم جشن هالوین را برایتان شرح می‌دهیم.

· Trick Or Treat از آداب هالووین

6-Trick-Or-Treat-از-آداب-هالووین

یکی از جالب‌ترین رسوم موجود در هالووین، “هدیه یا شیطنت” است که به نوعی یک تهدید فان و جالب شمرده می‌شود. به طوری که کودکان با مراجعه به خانه‌ها و ذکر کردن این عبارت، از آن‌ها هدیه تقاضا می‌کنند؛ در صورتی که هدیه‌ای وجود نداشته باشد، سیلی از شیطنت‌ها از طرف کودکان روانه خانه فرد خواهد شد. عموما برای جلوگیری از این کار و برای خوشحال سازی کودکان، جعبه بزرگی از شیرینی و شکلات خریداری می‌کنند و مشتی از آن‌ها را برای هر کدام از کودکان می‌دهند. این کار تا حدودی مشابه رسم قاشق زنی در مراسم چهارشنبه سوری ما است.

تاریخچه این رسم از چند قرن پیش شروع می‌شود و یک رسم ارزشمند و خاطره انگیز به شمار می‌رود. در روز هالووین قرن‌های گذشته، کودکان خانواده‌های فقیر به خانه خانواده‌های ثروتمند مراجعه می‌کردند و عبارت Trick Or Treat را به آن‌ها می‌گفتند. طبق افسانه‌ها اگر خانواده ثروتمندی از دادن هدیه به کودکان خودداری می‌کرد، ارواح مردگان خانه او را خراب کرده و فرد تا سال بعد نفرین می‌شد.

· لباس‌ها و گریم ترسناک

7--در-هالووین-لباس‌ها-و-گریم-ترسناک

سال‌ها قبل برای این که مردم کشورهای سلتیک بتوانند ارواح مردگان را فریب دهند، صورت خود را سیاه و ترسناک گریم می‌کردند. این رسم از آن زمان باقی مانده و مردم در روز هالوین، لباس‌هایی ترسناک و سیاه را می‌پوشند. البته قسمت سیاه کردن کل صورت حذف شده و در حال حاضر تنها لباس ترسناک برای این جشن کفایت می‌کند. پوشیدن لباس‌های ترسناک در کشورهای خارجی توسط بزرگسالان و کودکان ارزشمند شمرده می‌شود و تمام افراد فارغ از جنسیت سن، سعی در پوشیدن ترسناک‌‌ترین لباس‌ها برای جشن هالووین دارند.

· حکاکی کدو تنبل در هالووین

8-حکاکی-کدو-تنبل-در-هالووین

مهم‎ترین عاملی که باعث ورود مراسم هالوین در تمام کشورهای آمریکایی شد، جذابیت حکاکی کدو تنبل برای آن‌ها بوده است. به همین دلیل حکاکی کدو یکی از محبوب‌ترین رسوم به شمار می‌رود و سالانه مردم با نهایت حوصله، تعداد زیادی کدو تنبل را حکاکی می‌کنند و آن‌ها را در خانه خود می‌گذارند. البته باید توجه داشت که حکاکی کدو تنبل باید به صورت ترسناک و فانتزی انجام شود تا جذابیت لازم را داشته باشد.

پیشنهادی  ترندهای جدید لباس زمستانی دخترانه جوان

· God Bless You!” در جشن هالووین

9-God-Bless-You-در-هالووین

جالب است بدانید عطسه کردن در روز هالوین برای مردم بسیار مقدس و ارزشمند به شمار می‌رود. این ارزش به حدی است که اگر شما در روز هالووین عطسه کنید، تمام افراد به شما عبارت “God Bless You” را ذکر خواهند کرد. معادل فارسی این عبارت، همان “خدا شما را حفظ کند” است که ما در طول روز به همدیگر می‌گوییم. این اتفاق به دلیل خرافاتی می‌باشد که از قرن‌ها قبل در ذهن افراد باقی مانده است؛ اگر شما عطسه کنید، روحتان از بدنتان خارجی شده و ارواح مردگان و شیاطین می‌توانند به راحتی روح شما را تسخیر کنند. به همین دلیل است که تمام افراد در هنگام عطسه کردن، برایتان آرزوی سلامتی می‌کنند!

· گرفتن سیب از آب با دهان از بازی‌های جذاب هالووین

10-گرفتن-سیب-از-آب-با-دهان-از-بازی‌های-جذاب-هالووین

یکی از بازی‌های جالب و پر طرفدار در جشن هالووین، گرفتن سیب از آب است؛ البته نه با دست! افراد باید با دهان خود ساقه سیب‌ها را بگیرند و آن‌ها را از آب در بیاورند. استفاده از دست در این مسابقه به کل قدغن است و نمی‌توان به هیچ عنوان از دست کمک گرفت. جالب است بدانید در قرن‌های گذشته مردم باور داشتند فردی که بتواند بدون کمک گرفتن از دستان خود سیب را از سطح بیرون بیاورد، ازدواج خواهد کرد. چنین خرافاتی در زمان‌های قدیم باعث شده‌اند تا بازی‌هایی جذاب و خاطره‌انگیز برای ما به وجود بیاید.

خرافات جشن هالووین

11-خرافات هالووین

وقتی صحتب از یک جشن چند صد ساله می‌شود که اجداد ما آن را بنیان گذاشته‌اند، طبیعی است که برخی از خرافات همچنان در ذهن افراد باقی مانده باشد. البته این خرافات در آن زمان دلایلی قانع کننده داشتند که باعث شده بود تمام مردم با تمام وجود به آن‌ها باور داشته باشند؛ اما امروزه وقتی به صورت علمی و تجربی به آن‌ها نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که این خرافات چقدر چرند و مضحک هستند. شاید برایتان جالب باشد که برخی از خرافات ترسناک جشن هالووین را مطالعه کنید و بدانید که چرا مردم آن زمان برخی از نشانه‌ها را شوم و ترسناک می‌خواندند. برخی از این خرافات را برایتان شرح می‌دهیم:

· گربه مشکی در هالووین

12-گربه-مشکی-در-هالووین

طبق اعتقادات عجیبی که مردم کشورهای سلتیک در قرن‌های گذشته داشتند، گربه‌های مشکی در هالووین همان جادوگرانی هستند که برای به دام انداختن افراد تغییر شکل داده‌اند. به همین دلیل از گربه‌های مشکی به شدت وحشت داشتند و هر لحظه فکر می‌کردند امکان کشته شدنشان توسط این جادوگر گربه شکل وجود دارد. جالب است بدانید امروزه اعتقادات مردم اسکاتلند و ایرلند به حدی تغییر کرده که فکر می‌کنند اگر یک گربه سیاه رنگ در مسیرشان وجود داشته باشید، مایه خوش شانسی برای آن‌ها است.

· خفاش در هالووین

13-خفاش-در-هالووین

همان طور که متوجه هستید، خفاش نماد اصلی جشن هالووین در جهان است و مسیحیان آن را یک پرنده مقدس نامیده بودند. دلیل این که خفاش را نماد جشن هالوین انتخاب کرده‌اند، خرافه دیگری است که مجددا مردم کشورهای سلتیک داشتند؛ چرا که فکر می‌کردند خفاش‌ها نوع دیگری از جادوگران هستند که می‌توانند برای افراد مرگ‌بار باشند. طبق افسانه‌ها اگر یک خفاش سه بار اطراف یک خانه پرواز کند، اشخاص داخل خانه در آینده‌ای شدیدا نزدیک خواهند مرد. انگار تمامی خرافات مردم کشورهای سلتیک بر این پایه بوده که یک فرد به زودی خواهد مرد!

· عنکبوت در هالووین

14-عنکبوت-در-هالووین

یکی دیگر از نشانه‌های شوم و فانتزی در جشن هالوین، مشاهده یک عنکبوت در این روز است. طبق افسانه‌هایی که در مورد عنکبوت وجود دارد، جلد آن می‌تواند بهترین پوشش برای ارواح مردگان باشد تا با استفاده از آن مجددا به دنیای زندگان بازگردند. از آن جایی که مرز بین دنیای زندگان و مردگان در روز هالوین برداشته می‌شود، روح بستگان فوت شده شما در این روز با پوشش یک عنکبوت به دیدار شما خواهند آمد. پس اگر در روز هالووین هر عنکبوتی را اطراف خودتان مشاهده کردید که به شما خیره شده است، احتمالا یکی از بستگان فوت شده خواهد بود که از دیدن شما تعجب کرده است.

لباس هالووین 🎃

15-لباس-هالووین

وقتی زمان جشن هالووین فرا می‌رسد، ترسناکی لباس‌ها اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند و تبدیل به یک مسابقه و رقابت میان مردم می‌شود. به طوری که هر کسی بتواند ترسناک‌ترین لباس‌ها را در این جشن بپوشد، شکلات‌های بیشتری را از آن خود کند؛ همچنین در رسم Trick Or Treat، افراد بیشتری به او هدیه می‌دهند و در غیر این صورت می‌تواند به سادگی آن‌ها را بترساند و نفرین کند. البته ابتدا لباس هالووین باید فقط ترسناک و سیاه می‌بود و هیچ خلاقیت دیگری در آن وجود نداشت؛ اما با گذر زمان این رسم تغییراتی داشته است.

در حال حاضر افراد برای این که هیجان و ترس را در مراسم هالوین به حداکثر برسانند، لباس کارکترهای ترسناک فیلم‌های سینمایی یا داستان‌های فانتزی را می‌پوشند. کارکترهایی مانند جادوگران، ولدمورت، فرانک‎اشتاین و لولوخان از محبوب‌ترین شخصیت‌هایی هستند که افراد همواره می‌خواهند لباس آن‌ها را بپوشند.

پیشنهادی  جذاب‌ترین لباس زمستانی مردانه + معرفی 3 استایل جذاب

وسایل هالووین 🎃

16-وسایل-هالووین

به طور کلی وسایل خاصی برای این جشن پر طرفدار وجود ندارد و کاملا وابسته به علایق و امکانات افراد است. اما عموما مواردی مانند کدو تنبل حکاکی شده را جلوی درب خانه‌های می‌گذارند و پر کاربردترین وسایل هالوین است. به غیر از آن، شما باید برای این که رسم Trick Or Treat را به بهترین شکل انجام دهید، باید یک ظرف یا کیسه ترسناک و متناسب با استایل خودتان داشته باشید تا هدایایی را که دریافت می‌کنید، درون آن قرار دهید.

جشن هالووین در ایران

17-جشن-هالووین-در-ایران

کشور ایران دین مسیحیت ندارد و دولت ایران به شدت به برگزاری جشن هالووین در کشور مخالف است؛ به صورتی که بسیاری از افراد تا به حال به دلیل برگزاری جشن هالوین دستگیر شده‌اند. اما با این حال این جشن به صورت بسیار گسترده و با نهایت امکانات در ایران برگزار می‌شود و شاید میلیون‌ها نفر این روز را بهانه‌ای برای جشن و پایکوبی می‌دانند. این در حالی است که مردم ایران مسلمان هستند و هیچ ارتباطی به مسیحیت ندارند.

جشن هالووین در تهران 

ساکنان شهر تهران هر سال پیگیر زمان فرا رسیدن جشن هالووین هستند و جشن آن را به صورت پنهانی برگزار می‌کنند. این جشن که عموم افراد ترجیح می‌دهند آن را فقط با آشنایان و دوستان برگزار کنند، در باغ‌ها و ویلاهای مجهز برگزار می‌شود و پایکوبی و تفریح بسیار خوشایندی دارند. شما می‌توانید با پیدا کردن یکی از برگزار کنندگان این جشن در تهران، تم آن را بدانید و مطابق آن لباس‌هایی را خریداری کنید تا با یک استایل جذاب و در عین حال ترسناک در جشن حضور یابید.

جشن هالووین در ترکیه

18-جشن-هالووین-در-ترکیه

کشور ترکیه نیز دین اسلام دارد و عموما نباید ارتباط خاصی به جشن هالووین داشته باشید؛ اما سالانه میلیون‌ها نفر در کشور ترکیه این جشن را گرامی می‌دارند و مطابق با اصول و رسوم مسیحیان، هالووین را برگزار می‌کنند. از آن جایی که شهر استانبول بیشترین مهاجر را در کل کشور ترکیه دارد، طبیعتا این جشن در استانبول بسیار بزرگ‌تر و پرتعداتر خواهد بود. پارک لگولند در استانبول در روز هالوین هر سال پر از جمعیت می‌شود و شاید پر تراکم‌ترین مکان ترکیه در آن روز است. به صورت کلی کشور ترکیه هر سال برنامه‌هایی ویژه را برای برگزاری جشن هالوین دارد و شهروندان می‌توانند در این برنامه‌ها حضور پیدا کنند.

جشن هالووین در کانادا

19-جشن-هالووین-در-کانادا

جالب است بدانید کشور کانادا سالم‌ترین جشن هالوین را بگزار می‌کند و عادت‌هایی عجیب و در عین حال جالب در این جشن دارند. چرا که در روز هالووین، از روش‌هایی سازگار با محیط زیست استفاده می‌کنند تا لذت و هیجان جشن را به حداکثر برسانند؛ پس از اتمام این جشن، مردم تا یک هفته تمیز کردن و جمع آوری آشغال‌های این جشن را وظیفه خود می‌دانند تمام زباله‌ها را به یک شرکت بازیافت زباله معتبر در این کشور تحویل می‌دهند. چنین فرهنگ فوق العاده‌ای در کشور کانادا، الگوی مردم بسیاری از کشورها در جهان است.

جشن هالووین در آمریکا

21-جشن-هالووین-در-آمریکا

از آن جایی که کشور آمریکا از اولین کشورهایی است که مردم کشورهای سلتیک رسم هالووین را به آن وارد کردند، طبیعتا برگزاری این جشن در آمریکا طبق اصولی صحیح و گسترده‌تر از تمام کشورها برگزار خواهد شد. چرا که مردم آمریکا به شدت طرفدار برگزاری این جشن هستند و تمام تلاش خود را برای برگزاری آن با حداکثر امکانات، می‌کنند. طبق آمار اعلام شده توسط دولت آمریکا، جشن هالوین آمریکا دومین جشن پر هزینه در این کشور است که توسط مردم آمریکا برگزار می‌شود و سالانه میلیاردها دلار برای آن خرج می‌کنند. قابل حدس است که جشن کریسمس پر هزینه‌ترین جشن آمریکا باشد.

جشن هالووین در کره جنوبی

22-جشن-هالووین-در-کره-جنوبی

به طور کلی کشور کره جنوبی دارای یکی از شادترین مردم در جهان است و همگی به دنبال بهانه‌ای برای ساخت خاطراتی جذاب و تفریح هستند. پس طبیعتا از جشن هالوین کره نیز غافل نخواهند بود و آن را با نهایت توان خود برگزار می‌کنند. طبق آمار رسمی، 27% از مردم کره جنوبی مسیحی هستند و این جشن را طبق اعتقادات و باورهایی که دارند، برگزار می‌کنند. اما با توجه به میزان جمعیتی که سالانه در این جشن حضور می‌یابند، می‌توان گفت جشن هالووین در کره جنوبی تبدیل به یک بهانه برای جشن و پایکوبی شده است و دین افراد شرکت کننده چندان اهمیتی ندارد. قطعا می‌تواند بسیار جذاب باشد که یک مردم به دور از هرگونه تبعیض و با اعتقادات مختلف، به جشن و پایکوبی کنار یکدیگر بپردازند.

ویدیو گریم هالووین 🎃

عکس جشن هالووین 2020 🎃

23-عکس-جشن-هالووین-2020 جشن هالووین 202024-عکس-جشن-هالووین-2020 جشن هالوین 202025-عکس-جشن-هالووین-2020 جشن هالووین 202026-عکس-جشن-هالووین-2020 جشن هالوین 2020

عکس جشن هالووین 2019 🎃

27-عکس-جشن-هالووین-2019 جشن هالووین 201928-عکس-جشن-هالووین-2019 جشن هالوین 201929-عکس-جشن-هالووین-2019 جشن هالووین 201930-عکس-جشن-هالووین-2019 جشن هالوین 2019

عکس جشن هالووین 2018 🎃

31-عکس-جشن-هالووین-2018 عکس هالوین 201832-عکس-جشن-هالووین-2018 جشن هالوین 201833-عکس-جشن-هالووین-2018 جشن هالووین 2018

عکس جشن ترسناک هالووین 🎃

34-عکس-جشن-ترسناک-هالووین عکس ترسناک هالوین35-عکس-جشن-ترسناک-هالووین عکس ترسناک هالووین36-عکس-جشن-ترسناک-هالووین عکس ترسناک هالوین37-عکس-جشن-ترسناک-هالووین عکس ترسناک هالووین38-عکس-جشن-ترسناک-هالووین عکس ترسناک هالوین

5/5 - (47 امتیاز)

مشاهده بیشتر

تحریریه بیلبیلک

رسانه مستقل بیلبیلک با ارائه راهنمای خرید و بررسی محصولات موجود در بازار، در راستای انتخاب هوشمندانه و تجربه یک خرید عالی از تمام فروشگاه‌های آنلاین و آفلاین در کنار شماست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا