کالای دیجیتاللپ تاپمقایسه محصول

مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس؛ لپ تاپ لنوو بهتر است یا ایسوس؟

رسانه بیلبیلک با مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس، سعی در مشخص کردن جبهه برنده در این مقایسه دشوار دارد.

چنانچه به دنبال خرید لپ تاپ هستید، ممکن است در دو راهی مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس قرار بگیرید. از مقایسه لپ تاپ ایسوس و لنوو متوجه خواهید شد که هردو برند توانایی و عملکرد خوبی دارند. در واقع لپ تاپ ایسوس به دلیل محبوبیت برای انجام کارهای گرافیکی و لپ تاپ لنوو به دلیل این که همان کارایی را با قیمت کمتر انجام می‌دهد، شما را برسر دو راهی انتخاب قرار خواهند داد.

برای خواندن اطاعات بیشتر از این دو برند لپ تاپ و مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس همراه رسانه مستقل بیلبیلک باشید.

مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس و بررسی شباهت‌ها وتفاوت‌ها

2-مقایسه-لپ-تاپ-لنوو-و-ایسوس-و-بررسی-شباهت‌ها-وتفاوت‌ها

رسانه-مستقل-بیلبیلک

در ابتدا باید به این نکته توجه کرد که هرچند این دو برند لپ تاپ رقیب سرسخت یکدیگر هستند، اما شباهت‌هایی که دارند آن‌ها را در یک رده قرار داده و محصولات آن‌ها کاملا هم رده است؛ البته که تفاوت‌های جزئی باعث ایجاد مزیت رقابتی و جلب توجه مشتری می‌شود. در ادامه به مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس و بررسی شباهت‌ها و تفاوت‌هایشان می‌پردازیم.

· لنوو محبوب تر است یا ایسوس؟3-لنوو-محبوب-تر-است-یا-ایسوس؟

از مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس این نتیجه به دست می‌آید که لنوو طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی را برای انتخاب ارائه می‌دهد؛ از طرف دیگر هم لپ تاپ های ایسوس از قطعات مختلفی ساخته شده و همین کار هم باعث شده تا به خودی خود تنوعی در طرح‌ها و رنگ‌های محصوات ایجاد شود. این تنوع که حاصل صرف زمان و هزینه بسیار است، به مشتریان گزینه‌های زیادی برای انتخاب می‌دهد.

علاوه بر تنوع که در بالا گفته شد؛ این دو برند سخت افزار قدرتمندی را در لپ تاپ‌های خود به کار برده‌اند تا علاوه بر تنوع، عملکرد بالایی را هم به مشتریان ارائه دهند. بنابراین، اینکه هردو برند محبوب است کاملا منطقی به‌نظر می‌رسد؛ اما طبق آمارها سهم بیشتر بازار لپ تاپ‌های لنوو غیرقابل انکار است؛ به عبارت دیگر کارشناسان کالای دیجیتال بیلبیلک از مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس به این نتیجه رسیدند که لنوو رتبه یک سهم بازار را دارد و ایسوس رتبه ششم را کسب کرده است.

پیشنهادی  0 تا 100 مقایسه تلویزیون آیوا با سامسونگ

این آمار، نشان می‌‌دهد لپ تاپ های لنوو همواره در بازار محبوب هستند و محبوب‌ترین دستگاه‌‌های هوشمند بازار شناخته می‌شوند. پس اگر می‌خواهید در مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس محبوبیت دو برند را بسنجید، بهتر است بدانید لپ تاپ های لنوو همواره در صدر جدول قرار دارند.

· لنوو ارزان تر است یا ایسوس؟

4-لنوو-ارزان-تر-است-یا-ایسوس؟

 

رسانه-مستقل-بیلبیلک

اگر یک لپ تاپ توانمند و در عین حال ارزان قیمت نیاز دارید، قطعا دو برند ایسوس و لنوو جزو اولین انتخاب‌های شما خواهد بود. هرچند با مقایسه لپ تاپ های لنوو و ایسوس متوجه خواهید شد که میان محصولات آن‌ها نیز لپ تاپ هایی گران قیمت وجود دارد؛ اما هردو برند دارای لپ تاپ های ایده‌آل و مطلوب برای رفع نیازهای روزمره هستند که قیمتی معقول دارند.

لپ تاپ های به صرفه، قادر به انجام کارهای روزمره، اجرای انواع بازی‌ها و وب گردی هستند و در تولید این مدل‌ها، طراحی  و کیفیت را قربانی به‌صرفه بودن نکرده‌اند. با توجه به شناختی که می‌توان از برند لنوو در بازار لپ تاپ پیدا کرد، لنوو باصرفه‌ترین لپ تاپ های بازار را تولید می‌کند. در نتیجه مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس از نظر صرفه اقتصادی، لنوو برنده میدان است.

· محصولات لنوو قدرتمندتر هستند یا ایسوس؟

5-محصولات-لنوو-قدرتمندتر-هستند-یا-ایسوس؟

در مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس به این نکته پی خواهید برد که هردو شرکت لپ تاپ‌های قدرتمندی تولید می‌کنند که به عنوان رقیب هم شناخته می‌شوند؛ اما برخی شباهت‌های برجسته و قابل توجه نیز دارند. این لپ تاپ‌ها با عملکرد بالا، توانایی اجرای بازی، پخش فیلم، اجرای نرم افزارها و ادیت فیلم شناخته شده‌اند و از این طریق در دنیای دیجیتال به ویژه دنیای بازی‌ها برای خود شهرت و مزیت رقابتی ایجاد کرده‌اند.

این مقایسه لپ تاپ، نمی‌تواند برنده خاصی داشته باشد؛ زیرا هردو برند لنوو و ایسوس توانایی خود را برای تولید لپ تاپ های توانمند و باکیفیت اثبات کرده‌اند. برای نتیجه‌گیری بهتر در این امر، توصیه می‌شود مقایسه لپ تاپ بیلبیلک را مطالعه کنید.

مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس از نظر استهلاک محصولات

6-مقایسه-لپ-تاپ-لنوو-و-ایسوس-از-نظر-استهلاک-محصولات

برای سال‌های متمادی ایسوس، از طول عمر لپ تاپ های خود به‌عنوان نقطه قوت در مقایسه با سایر رقبا استفاده می‌کرد. به همین دلیل هم شهرت خوبی در بازار، به‌ویژه مشتریان خواهان لپ تاپ با طول عمر زیاد، توانسته کسب کند.

ماندگاری و طول عمر لپ تاپ‌های ایسوس نسبت به لنوو بیشتر است؛ زیرا ایسوس، ضمانت خوبی برای جبران خسارت ناشی از اتفاقات طبیعی دار.؛ از طرفی لپ تاپ های ایسوس شامل گارانتی و خدمات پس از فروش برای قطعات مختلف لپ تاپ، که نشان دهنده اعتماد به دوام محصولات خود و تعهدی که نسبت که مشتری دارند، هستند.

پیشنهادی  معرفی دوربین عکاسی حرفه ای سونی + مشخصات فنی

با بررسی که رسانه مستقل بیلبیلک از میزان رضایت کاربران از لپ تاپ های لنوو انجام داده، اکثر خریداران لپ تاپ لنوو مدت کوتاهی پس از خرید متوجه خرابی قطعات لپ تاپ خود شده‌اند. این اتفاق، عامل برجسته‌ای است که عمده کاربران در مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس به سوی خرید لپ تاپ ایسوس قدم بردارند.

مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس از نظر کیفیت ساخت

7-مقایسه-لپ-تاپ-لنوو-و-ایسوس-از-نظر-کیفیت-ساخت

در مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس، غالبا قیمت لپ تاپ های ایسوس کمی گران‌تر از لنوو هستند؛ بنابراین منطقی‌ست که کیفیت محصولات ایسوس بسیار بهتر بوده و با مشخصات خوب و طراحی چشم نواز تولید شوند.

در واقع با خرید لپ تاپ ایسوس دقیقا به میزان پولی که پرداخت کردید، امکانات دریافت می‌کنید. درمقابل لپ تاپ لنوو در مرتبه پایین‌تر کیفیت قرار دارد ولی از محبوبیت خود استفاده کرده و با قیمت کمتر، محصولاتش را به فروش می‌رساند. به طوری که خرید لپ تاپ لنوو یک انتخاب رایج میان مشتریان لپ تاپ است.

به زبان ساده‌تر اگر به دنبال لپ تاپی با کیفیت بهتر هستید، ایسوس گزینه مناسبی بوده و اگر به دنبال لپ تاپ ارزان‌تر باشید، لنوو بهترین انتخاب است.

مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس از نظر اجزای سخت افزاری

8-مقایسه-لپ-تاپ-لنوو-و-ایسوس-از-نظر-اجزای-سخت-افزاری

عامل اصلی تمایز لنوو و ایسوس قطعات سخت افزاری است. در مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس از لحاظ اجزای سخت افزاری، آنچه که بیشتر مشهود است این می‌باشد که هردو برند همواره در ساخت اجزای سخت افزاری سرمایه گذاری کرده و در تلاشند تا از همدیگر سبقت بگیرند.

جالب است بدانید ایسوس در ابتدا تولیدکننده مادربرد بود به همین دلیل تاکنون توانسته در تولید اجزای سخت افزاری رایانه به خصوص در تولید مادربردهای ارزان قیمت با پایین‌ترین قیمت و کمترین ضرر در بازار پیشتاز باشد؛ برخی از ممتازترین مدل‌های لپ تاپ ایسوس دارای صفحه نمایش 4K و FULL HD با نمایشگر NanoEdge هستند. همچنین اخیرا در جدیدترین مدل‌های خود از پردازنده گرافیکی مجزا NVIDIA و پردازنده نسل جدید استفاده می‌کند. اما بیشتر حافظه HDD در لپ تاپ های ایسوس تعبیه شده است.

از این رو، لنوو (Lenovo) بیشتر بر وزن لپ تاپ تمرکز داشته است؛ در واقع از قطعاتی استفاده می‌کند که وزن لپ تاپ به حدی برسد تا بتوان به راحتی جا‌به‌جا کرد. از طرفی هم از حافظه SSD بهره گرفته که سریع‌تر از HDD عمل می‌کند؛ اما تنوع پردازنده‌های استفاده شده در لپ تاپ های لنوو بسیار فراوان است. به صورت کلی برند ایسوس در مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس رتبه بهتری دارد.

مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس از لحاظ توان پردازش داده‌ها

9-مقایسه-لپ-تاپ-لنوو-و-ایسوس-از-لحاظ-توان-پردازش-داده‌ها

عوامل مهم تاثیرگذار در پردازش داده‌ها عبارتند از پردازنده‌ها، تراشه‌ها، پردازنده گرافیکی و مرکزی، میزان حافظه داخلی و نوع حافظه. در حقیقت زمانی که می‌خواهید اطلاعاتی را بارگذاری کنید یا کارهای گرافیکی سنگینی را توسط لپ تاپ انجام دهید، بهتر است وسیله‌ای را انتخاب کنید که هم پردازنده قوی داشته باشد و هم از رم قدرمند و حافظه داخلی بالا بهره بگیرد؛ تا بتواند اطلاعات را به راحتی و بدون مشکل پردازش و بارگذاری کند.

پیشنهادی  راهنمای خرید هدفون بی سیم + معرفی 5 برند مطرح هدست بی سیم

به‌عنوان مثال هنگ کردن لپ تاپ به ضعف عامل پردازنده برمی‌گردد. طبق اطلاعات بدست آمده از مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس، از نظر قدرت پردازشی، ایسوس (ASUS) بهتر عمل کرده کرده است.

مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس و بررسی نقاط ضعف

10-مقایسه-لپ-تاپ-لنوو-و-ایسوس-و-بررسی-نقاط-ضعف

آنچه که از مقایسه لپ تاپ لنوو ایسوس به‌دست آمد، این است که لنوو غالبا از گرافیک AMD استفاده کرده و تا کنون تنها چند مدل با گرافیک NVIDIA به مشتریان ارائه داده است. هرچند AMD گزینه چندان نامناسبی هم نیست؛ اما این گرافیک همه دستورها را روان و بی‌نقص اجرا نمی‌کند.

پس می‌توان گفت نقطه ضعف لپ تاپ‌های Lenovo این است که در کارهایی که به گرافیک بالا نیاز دارند، عملکرد خوبی نداشته و نیازهای کاربر را تامین نمی‌کنند.‌ بدیهی است که هردو برند در مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس، نقاط ضعفی دارند و نمی‌توان آن‌ها را بی‌نقص خواند.

در مورد ایسوس باید خاطر نشان کرد که صفحه نمایش استفاده شده در لپ تاپ ها غالبا نسبت به رقبای خود بازده پایینی دارد و موجب نارضایتی کاربران شده است. از طرف دیگر در سری‌های مختلف به دنبال استفاده از تکنولوژی برتر بوده و نیاز تمام اقشار مشتریان را در نظر نگرفته و همین امر موجب کم بودن سهم بازارش نسبت به برند لنوو است.

با مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس بهتر است کدام را بخریم؟11-با-مقایسه-لپ-تاپ-لنوو-و-ایسوس-بهتر-است-کدام-را-بخریم؟

باتوجه به آنچه که در بالا به تفصیل بیان کردیم، مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس چندان ساده نبوده و نمی‌توان به طور قطع درباره خرید بین دو برند نظر داد. اما شما باتوجه به شرایط و نیازتان می‌توانید دست به انتخاب بزنید.

در حالت کلی لپ تاپ های ایسوس از لحاظ سخت افزاری قوی‌تر هستند، اما قیمت‌شان کمی گران‌تر از لنوو می‌باشد؛ و همچنین از لحاظ تعمیر و تعویض قطعات و خدمات پس از فروش بهتر از لنوو عمل کرده است.  از طرفی دیگر، لپ تاپ های لنوو به خاطر سبک ساخت و قابل حمل بودن، استفاده از حافظه بهتر، صفحه نمایش باکیفیت، طراحی متنوع‌تر و قیمت ارزان‌تر سهم بازار بیشتری را به خود اختصاص داده‌اند.

در صورت تمایل به خرید، راهنمای خرید لپ تاپ بیلبیلک جامع‌ترین مطلب موجود برای شماست.

5/5 - (61 امتیاز)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. در مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس واقعا به نکات مهمی اشاره کردین به عنوان کسی که هردو برند رو استفاده کرده باید بگم که برای استفاده طولانی مدت و کارهای سنگین نرم افزاری و مهندسی، ایسوس انتخاب بهتری خواهد بود.

    1. همونطور که فرمودید در مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسوس به نکات مهم اشاره شده است. هردو برند ایسوس و لنوو لپ تاپ های خوبی دارند که طرفدارای خاص خودشون رو دارند. ممنون از نظر مفید شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا