کالای دیجیتاللپ تاپمقایسه محصول

مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر + کامپیوتر یا لپ تاپ برای خرید مناسب‌تر است؟

در این مقاله از رسانه مستقل بیلبیلک، توضیحات جامع و کاملی از مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر را در اختیارتان می‌گذاریم.

مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر، چیزی است که تمامی افراد در حین خرید سیستم رایانه‌ای مورد نظرشان انجام خواهند داد. مقایسه  لپ تاپ با کامپیوتر، معیارهایی خاص دارد؛ اما نیاز و هدف فرد از خرید، مهم‌ترین معیار به شمار می‌رود. زیرا با توجه به نیاز فرد می‌توان گفت که لپ تاپ برایش مناسب‌تر است یا کامپیوتر.

با پیشرفت تکنولوژی و نیاز بیشتر بشریت به آن، امروزه زندگی بدون لپ تاپ و کامپیوتر کاری دشوار به نظر می‌رسد. در خانه بسیاری از افراد وجود این دستگاه‌ها الزامی است تا از جامعه عقب نمانند و با پیشرفت تکنولوژی, خود را با جامعه وفق دهند. انتخاب لپ تاپ یا کامپیوتر برای خرید کار سختی به نظر می‌رسد و شما را سر درگم می‌کند. باید توجه داشته باشید که در مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر، هرکدام معایب و مزایای خاص خود را دارند.

هنگام خرید، شما باید از تمامی نکات مهم و ویژگی‌های لپ تاپ و کامپیوتر اطلاع داشته باشید و با آگاهی تمام برای خرید مورد مناسب برای خود اقدام کنید. رسانه مستقل بیلبیلک با اطلاعاتی دقیق و جامع خود در مورد مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر، شما را در انتخاب مورد مناسب برای خود همراهی خواهد کرد.

رسانه-مستقل-بیلبیلک

مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر؛ سخت‌ترین انتخاب ممکن

قطعا تمامی افراد تاکنون در دوراهی انتخاب لپ تاپ یا کامپیوتر حضور داشته‌اند و تجربه مقایسه دشوار آن‌ها را دارند. چراکه لپ تاپ و کامپیوتر تفاوت‌های زیادی با یک‌دیگر داشته و می‌توانند پاسخ‌گوی اکثریت نیازهای عمومی افراد باشند. از طرفی دیگر، هرکدام انواع مختلفی در بازار دارند و نمی‌توان یک توضیح کلی و قاطعانه برای لپ تاپ و کامپیوتر در نظر گرفت؛ همواره در مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر، باید تمامی جوانب و ویژگی‌های محصولات هم‌رده هرکدام را بررسی کرد. در ادامه، برخی از مزایای کامپیوتر و لپ تاپ را برایتان شرح می‌دهیم تا یک زمینه قدرت‌مند از مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر داشته باشید.

2-مقایسه-لپ-تاپ-با-کامپیوتر؛-سخت‌ترین-انتخاب-ممکن

مزایا و معایب لپ تاپ و کامپیوتر

لپ تاپو کامپیوتر ویژگی‌هایی خاص دارند که آن‌ها را از یک‌دیگر متمایز کرده است. هرکدام دارای مزایا و معایبی هستند و قطعا هیچ کسی انتظار بی‌نقص بودن را از آن‌ها ندارد. توصیه می‌شود با مطالعه مزایا و معایب هرکدام، مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر را بهتر از همیشه انجام دهید و تمامی زوایا را در نظر بگیرید. در بخش زیر به برخی از مزایمقایا و معایب هرکدام از این دستگاه‌ها اشاره می‌کنیم.

پیشنهادی  0 تا 100 مقایسه گوشی 📱؛ قیمت، کیفیت و مشخصات گوشی مناسب!

· مزایا و معایب لپ تاپ

لپ تاپ یکی از محبوب‌ترین دستگاه‌های هوشمند موجود در بازار است که شباهت‌ها و تفاوت‌های زیادی با کامپیوتر دارد. یکی از مزایای لپ تاپ، قابلیت حمل و جابه‌جایی سادهآن است که باعث شده در هر مکانی بتوان از آن استفاده کرد. جمع‌وجور بودن لپ تاپ نیز باعث شده تا افراد بتوانند به‌راحتی و بدون مشکلات جزئی از آن استفاده کنند؛ چراکه لپ تاپ برخلاف کامپیوتر، به صورت چسبیده و جمع‌وجور تولید می‌شود. این موارد از مزایای لپ تاپ، در مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر به حساب می‌آیند.

قیمت نجومی لپ تاپ‌هایی که امکانات فراوانی دارند و همین طور گران بودن قطعات یدکی و جانبی لپ تاپ هم از معایب آن به شمار می‌رود. همین طور نمایشگر لپ تاپ کوچک‌تر بوده و ارتقاء دادن قطعات مختلف آن نیز دشواری‌های فراوانی دارد. باید چنین مواردی را در مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر همواره در ذهن داشته باشید. اگر به دنبال خرید لپ تاپ برای خودتان هستید، توصیه می‌شود مطلب مقایسه لپ تاپ بیلبیلک را به خوبی مطالعه کنید.

3-مزایا-و-معایب-لپ-تاپ

رسانه-مستقل-بیلبیلک

· معایب و مزایای کامپیوتر

در مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر، متوجه خواهید شد که کامپیوتر دارای سخت افزارهای قدرت‌مندتری است. همین طور با هزینه خیلی کم می‌توان قطعات کامپیوتر را به راحتی تعویض کرد و حتی آن‌ها را ارتقاء داد. به خاطر همین است که اغلب افرادی که به بازی کامپیوتری علاقه دارند، به کامیپوتر بیشتر از لپ تاپ تمایل نشان می‌دهند؛ چراکه می‌توانند هر نوع کیبورد، سخت افزار و ابزار دلخواه خود را به آن متصل کنند. این موارد از مزایای کامپیوتر، در مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر، به حساب می‌آید.

فضای زیادی که سخت افزارهای کامپیوتر اشغال می‌کند،نوعی امتیاز منفی برجسته است. همچنین مصرف برق کامپیوتر نسبت به لپ تاپ بیشتر بوده و همین طور دشواری جابه‌جایی کامپیوتر از معابب آن محسوب می‌شود. اگر کسی به دنبال خرید و استفاده از یک کامپیوتر قدرت‌مند و کاربردی برای خود است، باید بودجه کافی داشته باشد.

4-معایب-و-مزایای-کامپیوتر

مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر از نظر قیمت

در مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر از نظر قیمت، نمی‌توان یک جواب قاطع و مطمئن اعلام کرد. افراد برای خرید یک کامپیوتر قدرت‌مند،به دلیل نیاز به وسایل جانبی زیاد، باید نقدینگی خوبی داشته باشند. برای استفاده از کامپیوتر باید ماوس، بلندگو، صفحه کلید و حتی در مواقعی میز و صندلی نیز خریداری شود.

در مقایسه کامپیوتر و لپ تاپ برای خرید یک محصول ارزان قیمت، خرید لپ تاپ صرفه اقتصادی چندانی ندارد؛ اما انواع کامپیوتر با تنوع بالای قیمت در بازار قابل مشاهده است که افراد می‌توانند یک سیستم کامل مطابق نیازهای خود، خریداری کنند. رسانه بیلبیلک لیست قیمت لپ تاپ را در اختیارتان قرار داده است.

پیشنهادی  راهنمای خرید تلویزیون 75 اینچ + معرفی بهترین تلویزیون 75 اینچی

مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر از نظر سخت افزار

در این بخش از مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر، سخت افزارهای هرکدام را بررسی می‌کنیم. در این مقایسه از نظر قدرت سخت افزاری، به دلیل قابلیت ارتقا سخت افزارهای کامپیوتر، کامپیوتر امتیاز بیشتری از لپ تاپ کسب می‌کند. البته لپ تاپ‌هایی وجود دارد که حتی از نظر سخت افزاری از کامپیوتر هم‌رده خود بهتر است. برخی از قطعات سخت افزاری که در کیفیت کارکرد هرکدام تأثیر دارند را بررسی می‌کنیم.

5-مقایسه-لپ-تاپ-با-کامپیوتر-از-نظر-سخت-افزار

· کارت گرافیک

کارت گرافیک یکی از اجزا مهم قطعات سیستم به شمار می‌آید. هرچه کارت گرافیکی یک سیستم قوی‌تر باشد، کیفیت تصویر نمایش داده شده هم بالاتر می‌رود؛ زیرا کارت گرافیک وظیفه نمایش رنگ‌های تصویر در صفحه نمایش را دارد. لپ تاپ‌ها اصولا از کارت گرافیک محدودتر و ضعیف‌تری بهره می‌برند؛ چراکه فضای داخلی لپ تاپ بسیار کوچک‌تر از کامپیوتر است و نمی‌توان تمامی امکانات و مزایای کامپیوتر را در لپ تاپ جای داد.

یکی از جدیدترین اخباری که در دنیای دیجیتالی به گوشی می‌رسد، توانایی ارتقا کارت گرافیکی لپ تاپ‌های نسل جدید است.تا پیش از این، کارت گرافیکی ضعیف اصلی‌ترین دلیلی بود که گیمرها کامپیوتر را پیروز مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر می‌دانستند؛ اما با عملی شدن این خبر، قطعا شاهد تغییر جبهه گیمرها خواهیم بود.

· حافظه  RAM و حافظه ذخیره سازی HDD و SSD

در مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر از نظر حافظه ذخیره سازی و رم، تفاوت زیادی در این دو محصول دیده نمی‌شود. نمی‌توان گفت که حافظه کدام یک قوی‌تر است؛ زیرا هر دو به یک اندازه می‌توانند مقتدر و قدرت‌مند باشند. بخش کالای دیجیتال بیلبیلک می‌تواند شما را از مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر به صورت کامل آگاه سازد.

6-RAMو-حافظه-ذخیره-سازیHDD--وSSD

· پردازنده CPU

در مقایسه پردازنده مرکزی CPUهرکدام، حتی قوی‌ترین لپ تاپ‌ها هم در مقایسه با کامپیوتر حرفی برای گفتن نخواهند داشت. عموما پردازنده مرکزی کامپیوتر بسیار قوی‌تر از لپ تاپ بوده و حتی در مقایسه پردازنده دو دستگاه هم‌رده، مجددا کامپیوترپیروز میدان خواهد بود.

برای افرادی که می‌خواهند بازی‌های سنگین را در سیستم خود اجرا کنند، انتخاب کامپیوتر برایشان مناسب‌تر به نظر می‎‌رسد؛ زیرا کامپیوتر پردازنده مرکزی قوی‌تری دارد. پس می‌توان گفت در مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر از نظر پردازنده مرکزی، کامپیوتر امتیاز بیشتری نبست به لپ تاپ دریافت خواهد کرد.

· نمایشگر مورد استفاده در این دو دستگاه

در کامپیوترها؛ صفحه نمایشگر به صورت جداگانه خریداری می‌شود وافراد حق انتخاب بسیار زیادی دارند. نمایشگرهایی که در لپ تاپ استفاده می‌شوند، وضوح تصویر عالی تا 4K و HD را برخوردار بوده و از نظر کیفیت هم عالی هستند؛ البته در بیشتر موارد، شاهد استفاده از نمایشگرهایی ضعیف نیز در لپ تاپ‌ها بوده‌ایم.

پیشنهادی  راهنمای خرید گوشی آیفون 11 + بررسی کیفیت، قیمت و ویژگی‌های آیفون 11

نمایشگر کامپیوتر نیز وضعیت مشابه نمایشگر لپ تاپ را دارد؛ اما از نظر ابعاد و اندازه، تفاوت‌هایی با یک‌دیگردارند. اندازه بزرگ‌ترین صفحه نمایش لپ تاپ موجود در بازار، حدود 19 اینچ است. در حالی که افراد در خرید کامپیوتر، می‌توانند نمایشگری در حدود 50 ینچ نیز خریداری کنند و هیچ محدودیتی برای آن وجود ندارد. در مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر، این مورد نیز امتیاز مثبتی برای کامپیوترها محسوب می‌شود.

7-نمایشگر-مورد-استفاده-در-این-دو-دستگاه

· راحتی استفاده از این دو دستگاه

عموما لپ تاپ‌ها، به دلیل قابلیت جابه‌جایی و ظاهر جذاب و جمع‌و‌جور، مورد توجه افراد خیلی زیادی قرار می‌گیرند. به‌خصوص در دوران امروزی که تمامی افراد برای داشتن یک زندگی عادی و یک شغل خوب، باید به لپ تاپ دسترسی داشته باشند تا آن را با خود حمل کنند.

از آن جایی که لپ تاپ مکان کمتری نسبت به کامپیوتر اشغال می‌کند، می‌توان استفاده از لپ تاپ را بسیار ساده‌تر از کامپیوتر دانست. پس بهتر است بگوییم در مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر از نظر راحتی استفاده، لپ تاپ امتیاز بیشتری کسب می‌کند.

مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر از نظر قابلیت ارتقا و تعمیر

در مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر از نظر قابلیت ارتقا، کامپیوتر خیلی راحت‌تر از لپ تاپ می‌تواند ارتقاء پیدا کند. کامپیوتر انعطاف بیشتری دارا می‌باشد و بدون هیچ مشکلی حتی افراد معمولی هم می‌توانند سیستمش را ارتقاء داده و در صورت خرابی آن را تعمیر کنند. ولی لپ تاپ حتی تعمیرش هم خیلی سخت بوده و باید به دست افراد متخصص انجام شود و فقط عضو قابل ارتقاء آن حافظه رم می‌باشد که حتی این مورد هم به سختی انجام می‌شود. در مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر از نظر ارتقاء و تعمیر، کامپیوتر امتیاز بیشتری کسب می‌کند.

8-مقایسه-لپ-تاپ-با-کامپیوتر-از-نظر-ارتقا-و-قابل-تعمیر-بودن

 مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر؛ کدام برای خرید مناسب‌تر است؟

مهم‌ترین معیار در خرید سیستم رایانه‌ای، انتظارات و اهداف شما از خرید است.برای افرادی که اکثر مواقع در بیرون از خانه هستند و نیاز به حمل و نقل دستگاه خود دارند، قطعا لپ تاپ انتخابی مناسب خواهد بود. در صورتی که به لپ تاپ علاقمند باشید، راهنمای خرید لپ تاپ بیلبیلک می‌تواند به شما در این پروسه کمک کند.

اما اگر فردی به دنبال استفاده از دستگاه در خانه باشد و نیازمند جابه‌جایی سیستم خود نیست، می‌تواند یک کامپیوتر قدرت‌مند و مناسب برای خود خریداری کند. حتی برای کودکان نیز خرید کامپیوتر محبوبیت بیشتری دارد و به والدین توصیه می‌شود؛ زیرا با وجود کامپیوتر، والدین بهتر از همیشه می‌توانند بر فعالیت کودکان خود نظارت کنند. امیدواریم توانسته باشیم در این مطلب از رسانه بیلبیلک، شما را به خوبی برای خرید و مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر راهنمایی کنیم.

5/5 - (34 امتیاز)

مشاهده بیشتر

تحریریه بیلبیلک

رسانه مستقل بیلبیلک با ارائه راهنمای خرید و بررسی محصولات موجود در بازار، در راستای انتخاب هوشمندانه و تجربه یک خرید عالی از تمام فروشگاه‌های آنلاین و آفلاین در کنار شماست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا