راهنمای خریدلباس و پوشاکمد و پوشاک

بررسی 11 نکته ضروری در هنگام خرید لباس زمستانی نوزاد

شما می‌توانید 11 مورد از مهم‌ترین نکات خرید لباس زمستانی نوزاد را در این مقاله از رسانه مستقل بیلبیلک مطالعه کنید.

به دنیا آمدن کودک و بزرگ شدن او، بی‌شک شیرین‌ترین تجربه هر پدر و مادری است. می‌توان گفت احساس خوشبختی هر زوجی با به دنیا آمدن کودک چندین برابر می‌شود. والدین شبانه روز در تلاش برای فراهم کردن امنیت و آسایش برای کودک خود هستند و تمام فکر و ذکرشان راحتی و سلامتی او است. در این میان برخی موارد وجود دارند که آسایش و سلامتی کودک بیشتر به آن‌ها بستگی دارد. یکی از این موارد انتخاب صحیح لباس برای کودک است؛ این انتخاب زمانی دشوار می‌شود که کودک در دوران نوزادی و ماه‌های سرد سال قرار داشته باشد.

2-بررسی-11-نکته-ضروری-در-هنگام-خرید-لباس-زمستانی-نوزاد

انتخاب لباس زمستانی نوزاد یکی از دغدغه‌های اصلی والدین است. پدر و مادر باید لباس زمستانی نوزاد را به گونه‌ای انتخاب کنند که علاوه بر حفظ سلامتی او، جلوی فعالیت‌های بدنی و آرامش او را نگیرد. امروز رسانه مستقل بیلبیلک بر آن شده است که همراه شما باشد تا ضروری‌ترین نکات را برای خرید لباس زمستانی نوزاد خود بدانید. در ادامه همراه بیلبیلک باشید.

رسانه-مستقل-بیلبیلک

3-بررسی-11-نکته-ضروری-در-هنگام-خرید-لباس-زمستانی-نوزاد

خرید لباس زمستانی نوزاد، با توجه به زمان به دنیا آمدن

اگر نوزادتان در یکی از ماه‌های خوش آب و هوای بهار یا در یکی از روزهای گرم تابستان به دنیا می‌آید باید هیچ عجله‌ای برای خرید لباس زمستانی نوزاد خود نداشته باشید؛ زیرا نوزادان در ماه‌های اولی که به دنیا می‌آیند رشد بسیار سریعی دارند؛ پس خرید لباس زمستانی نوزاد را به ماه‌های سرد سال موکول کنید تا لباسی با سایز مناسب خریده باشید و از صرف هزینه و تایم اضافی جلوگیری کنید.

4-خرید-لباس-زمستانی-نوزاد،-با-توجه-به-زمان-به-دنیا-آمدن

توجه به جنس لباس زمستانی نوزاد

پوست نوزاد بسیار لطیف و حساس است؛ پس باید جنس لباس به گونه‌ای انتخاب شود که موجب صدمه و خارش و حساسیت پوستی نوزاد نشود. برای مثال لباس‌هایی که از کامواهای پرز دار درست شده باشند انتخاب مناسبی برای لباس زمستانی نیستند. این کامواها علاوه بر ایجاد خطر برای تنفس کودک، امکان ایجاد حساسیت پوستی نیز دارند. نکته مهم دیگری که باید توجه شود این است که لباس زمستانی نوزاد را قبل از پوشاندن چک کنید تا چیز زبری نداشته باشد که باعث خراش و ایجاد زخم شود.

پیشنهادی  راهنمای خرید ماشین لباسشویی + نکات مهم برای خرید امن

5-توجه-به-جنس-لباس-زمستانی-نوزاد

جوراب در ست لباس زمستانی نوزاد

پا یکی از قسمت‌های مهم بدن است. به گونه‌ای که لقب قلب دوم انسان را دارد. اهمیت دادن به پا و نوع پوشش آن در نوزادان مسئله‌ای مهم‌تر است. درست است که جوراب‌ها سایز بندی دقیقی ندارند ولی باید طوری انتخاب شوند که نوزاد در آن حس تنگی نداشته باشد. علاوه بر سایز آن، جنس جوراب یکی از موارد مهم دیگر است؛ جوراب مناسب زمستانی برای نوزاد بهتر است از جنس پنبه، پشم مرینو و پشم نو باشد تا پاهای نوزاد را گرم نگه دارد.

رسانه-مستقل-بیلبیلک

6-جوراب-در-ست

جوراب مناسب از تعریق پای نوزاد جلوگیری کرده و جلوی خطرات احتمالی مانند گزش حشرات را می‌گیرد. پیشنهاد تیم مد و پوشاک بیلبیلک به شما، خرید سرهمی و شلوارهای جوراب دار است تا علاوه بر گرم نگهداشتن پا، کش جوراب باعث اذیت پوست کودک نشود.

زیپ و دکمه در لباس زمستانی نوزاد

7-زیپ-و-دکمه-در-لباس-زمستانی-نوزاد

نوزادان معمولا ساعات زیادی از روز را به صورت خوابیده به سر می‌برند یا در حال شیر خوردن هستند. وجود دکمه در پشت لباس یا در قسمت جلوی لباس ممکن است باعث اذیت شدن نوزاد و شروع گریه‌های او شود. زیرا دکمه‌ها به بدن او فشار وارد می‌کنند. لباس‌های زیپ‌دار نیز محبوبیت زیادی در لیست لباس زمستانی نوزاد ندارند؛ برای اینکه زیپ گاهی اوقات باعث ایجاد خراش و نیشگون گرفتن پوست نوزاد می‌شود.

توجه به تعویض لباس زمستانی نوزاد

نوزادان در دوران شیرخوارگی اغلب استفراغ می‌کند؛ پس تعویض لباس یکی از کارهای ضروری در طول روز میباشد. لباس زمستانی نوزاد باید به گونه‌ای انتخاب شود که تعویض آن زمانبر نبوده و نوزاد را زیاد اذیت نکند. به همین دلیل انتخاب لباس‌های ساده و بدون تزئین شاید گزینه‌های مناسبی برای لباس زمستانی نوزاد در خانه باشند.

8-توجه-به-تعویض-لباس-زمستانی-نوزاد

انتخاب صحیح سایز لباس زمستانی نوزاد

نوزادان روی نمودار معمولی از نظر قد و وزن رشد می‌کنند و این باعث شده است که تولیدکنندگان لباس یک سایز جامع برای نوزادان درنظر بگیرند. برای مثال در هنگام خرید لباس زمستانی نوزاد می‌توانید با گفتن چند ماهگی نوزاد خود به فروشنده، لباس مناسب سایز کودک خود را بیابید؛ یا با کمک سایزی که روی لباس‌ها نوشته شده اند، لباس مناسب را بیابید.

9-انتخاب-صحیح-سایز-لباس-زمستانی-نوزاد

پدر و مادرها معمولا برای صرفه جویی در هزینه‌ها و با توجه به رشد کودکان، لباس زمستانی نوزاد خود را چند سایز بزرگتر انتخاب می‌کنند تا طی چند ماه مورد استفاده باشد. این کار باعث می‌شود هوا از درزها وارد لباس شود و بدن نوزاد به خوبی گرم نشود و حتی ممکن است نوزاد از داخل لباس سر بخورد و بیفتد.

پیشنهادی  بهترین دوربین عکاسی تا 30 میلیون تومان + راهنمای خرید

برعکس لباس‌هایی با سایز بزرگ، لباس با سایز کوچک نیز به نوزاد آسیب می‌زند، مثلا باعث احساس خفگی و تنگی نوزاد می‌شود و اجازه رشد کامل به اعضای بدن کودک را نمی‌دهد.

10-انتخاب-صحیح-سایز-لباس-زمستانی-نوزاد

توجه به طرح و رنگ لباس زمستانی نوزاد

براساس تحقیقات و آزمایشات انجام شده، رنگ‌های پیرامون نوزاد و رنگ‌های موجود در لباس نوزاد تاثیر مستقیم روی روحیه و شادابی نوزاد دارند. امروزه به لطف طراحان و تولیدکنندگان لباس نوزاد، لباس‌های رنگارنگ با طرح‌هایی جذاب در اکثر فروشگاه‌ها و پاساژها یافت می‌شود که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. این نکته درست است که لباس زمستانی نوزاد باید به گونه‌ای انتخاب شود که او را از سرما حفظ کند؛ اما تنها مورد ضروری نیست. روحیه و سلامتی روانی نوزاد یکی از بخش‌های اصلی می‌باشد. با انتخاب درست طرح و رنگ می‌توان سلامتی روانی نوزاد را تا حدی تضمین کرد.

11-توجه-به-طرح-و-رنگ-لباس-زمستانی-نوزاد

شستشوی لباس زمستانی نوزاد

یکی از عوامل شایع کثیف شدن لباس زمستانی نوزاد استفراغ، ادرار و مدفوع است؛ پس بهتر است این لباس‌ها را جدا از سایر لباس‌های نوزاد بشویید. حتی پیشنهاد می‌شود لباس نوزاد خود را جدا از لباس‌های سایر افراد خانواده بشویید؛ زیرا لباس بقیه اعضای خانواده در محیط بیرون در معرض آلودگی‌هایی است که نباید به نوزاد منتقل شود.

12-شستشوی-لباس-زمستانی-نوزاد

علاوه بر آن نحوه شستشوی درست هر لباس همراه آن لباس تحویل داده می‌شود که توجه به آن توصیه‌ها باعث آن می‌شود که کیفیت لباس کاملا حفظ شود و موجب هزینه‌های اضافی نشود. همچنین توصیه می‌شود لباس زمستانی نوزاد خود را با پودرهای قوی شستشو نشویید و از نرم کننده استفاده کنید. این مواد باعث نرمی لباس و آسیب کم به پوست نوزادان می‌شوند.

توجه اصلی به خرید کاپشن

13-توجه-اصلی-به-خرید-کاپشن

می‌توان گفت کاپشن گرم‌ترین لباس زمستانی نوزاد می‌باشد. کاپشن بیرونی‌ترین پوشش یک نوزاد است انتخاب درست آن شما را از پوشاندن لباس‌های زیاد به نوزاد خود بی‌نیاز می‌کند. به چه نکاتی باید در هنگام خرید کاپشن دقت شود؟

· گرمای کاپشن

یک کاپشن مناسب برای نوزاد، علاوه بر نرم بودن باید بدن نوزاد را گرم نگه دارد. کاپشن پر یا کاپشن تلفیقی از پشم و پر گزینه مناسبی برای لباس زمستانی نوزاد می‌باشند.

14--گرمای-کاپشن

· قد و ارتفاع کاپشن

کاپشن مناسب برای یک نوزاد کاپشنی است که تا روی باسن نوزاد برسد زیرا کاپشن‌های کوتاه در هر فعالیتی از سوی نوزاد به سمت بالا حرکت می‌کنند و این باعث می‌شود کمر نوزاد سرما بخورد. همچنین کاپشن‌های بلند نیز توصیه نمی‌شوند زیرا از فعالیت نوزاد جلوگیری می‌کنند و باعث می‌شوند نوزاد احساس راحتی نداشته باشد.

پیشنهادی  راهنمای خرید دوچرخه ثابت + معرفی بهترین دوچرخه های ثابت

15--ارتفاع-کاپشن

· کلاه کاپشن

کاپشن‌های کلاهدار در لیست محبوب لباس زمستانی قرار دارند؛ زیرا انتخابی مقرون به صرفه محسوب می‌شوند. شما با خرید این نوع کاپشن نیازی به خرید جداگانه کلاه ندارید. همچنین در زمان‌هایی که کلاه نوزادتان همراهتان نیست می‌توانید از کلاه کاپشن برای جلوگیری از سرما خوردن استفاده کنید.

16-کلاه-کاپشن

· وزن کاپشن

کاپشن‌های ضخیم انتخاب مناسبی برای گرم نگهداشتن نوزاد می‌باشند ولی وزن زیاد آن‌ها باعث محدودسازی حرکت نوزاد و ناراحت بودن آن‌ در داخل لباس می‌باشد. پس بهتر است کاپشنی با حجم و وزن مناسب انتخاب کنید که علاوه بر گرم نگهداشتن نوزاد، آسایش نوزاد را بهم نزند.

17--ارتفاع-کاپشن

دقت در انتخاب شلوار در هنگام خرید لباس زمستانی نوزاد

اگر از سرهمی استفاده نمی‌کنید؛ انتخاب شلوار یکی از گزینه‌های مهم است زیرا پای انسان زودتر از سایر نقاط بدن سرما را جذب می‌کند. شلوارهای جین کشی، شلوارهای مخملی، شلوارهای پشمی گزینه‌های مناسبی برای لباس زمستانی نوزاد هستند.

18-دقت-در-انتخاب-شلوار-در-هنگام-خرید-لباس-زمستانی-نوزاد

دقت در انتخاب پلیور مناسب در هنگام خرید لباس زمستانی نوزاد

اگر کاپشن انتخابی شما به اندازه کافی گرم نگه می‌دارد دیگر نیاز به استفاده از چند پلیور برای نوزادتان ندارید. پلیور مناسب برای نوزاد می‌تواند پلیور یقه گرد باشد که علاوه بر پوشش و گرمای مناسب، در هنگام تعویض نیز کمترین تماس را با پوست نوزاد داشته باشد. می‌توان گفت بدترین انتخاب هم برای لباس زمستانی نوزاد، لباس یقه اسکی است که هم باعث ایجاد حس تنگی و خفگی شده و هم در هنگام تعویض، پوست و صورت نوزاد را اذیت می‌کند و گریه او را در می‌آورد.

19-دقت-در-انتخاب-پلیور-مناسبدر-هنگام-خرید-لباس-زمستانی-نوزاد

لباس زمستانی نوزاد خود را با دقت خریداری کنید

یکی از مهم‌ترین مسئله برای هر فردی انتخاب مناسب لباس است. این انتخاب زمانی سخت می‌شود که لباس خریداری شده برای یک نوزاد باشد؛ زیرا همیشه در حال رشد و تکامل است. در این مقاله 11 مورد از نکته‌هایی که هر پدر و مادری برای خرید لباس زمستانی نوزاد خود باید بدانند گفته شد. با خواندن و رعایت این نکات، دشواری خرید لباس زمستانی نوزاد به خریدی آسان تبدیل می‌شود. اگر به دنبال نکات بیشتری در رابطه با استایل هستید، مطالب موجود در بخش مد و پوشاک بیلبیلک را از دست ندهید.

5/5 - (1 امتیاز)

مشاهده بیشتر

تحریریه بیلبیلک

رسانه مستقل بیلبیلک با ارائه راهنمای خرید و بررسی محصولات موجود در بازار، در راستای انتخاب هوشمندانه و تجربه یک خرید عالی از تمام فروشگاه‌های آنلاین و آفلاین در کنار شماست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا