لباس و پوشاکمد و پوشاک

2 نکته برای انتخاب لباس زمستانی دخترانه شیک + معرفی عناصر اصلی لباس زمستانی

با رعایت چند نکته کوتاه در این مقاله از بیلبیلک، انتخاب لباس زمستانی دخترانه شیک برای شما براحتی آب خوردن خواهد شد!

با رسیدن فصل زیبای پاییز همه ما معمولاً به فکر بیرون کشیدن لباس‌های گرم‌تر خود از داخل کمد یا خرید لباس می‌افتیم تا کم‌کم برای رسیدن زمستان آماده شویم. اما گرم نگهداشتن،تنها معیارینیست که در انتخاب یک لباس زمستانی مؤثر است، چرا که زیبایی و داشتن ظاهر آراسته نیز همیشه باید یکی از اولویت‌های اصلی ما برای انتخاب لباس باشد.

توجه به ظاهر و آراستگی در دختران بیشتر از پسران دارای اهمیت است و از همین رو باید همه دختران با اصول انتخاب لباس زمستانی دخترانه شیک و ست کردن لباس‌های مختلف با هم آشنا باشند تا با شیک‌ترین و زیباترین استایل در جامعه ظاهر شوند. با رسانه مستقل بیلبیلک همراه باشید تا هر آن چیز که لازم است بدانید تا چندین ست لباس زمستانی دخترانه شیک در رنگ‌ها و تیپ‌های متفاوت در کمد لباس‌هایتان داشته باشید را به شما آموزش دهیم.

2 نکته مهم در انتخاب لباس زمستانی دخترانه شیک

برای اینکه لباس زمستانی دخترانه شیک خود را انتخاب کنید، ابتدا باید به چندین نکته مهم توجه کنید، از جمله:

رسانه-مستقل-بیلبیلک

2-تیپ-اسپورت-یا-رسمی

· تیپ اسپورت یا رسمی

اولین موردی که می‌بایستی در انتخاب لباس زمستانی دخترانه شیک به آن توجه کرد، مکانی است که در آن ظاهر می‌شوید. به عنوان مثال برای حضور درمحل کار یا مهمانی نمی‌توان لباس یکسانی انتخاب کرد؛ چرا که اولویت اصلی برای پوشش در محل کار، دانشگاه و حضور روزمره در بیرون از منزل ابتدا راحتی شماست تا ساعت‌های طولانی درون این لباس معذب نشوید، البته که به زیبایی ظاهری نیز در کنار آن باید اهمیت داد.

برای حضور در جلسات رسمی و مهمانی‌های رسمی چون اغلب شامل ساعات زیادی نیستند، ابتدا باید به زیبایی ظاهری خود توجه کنید تا راحتی؛ البته این به این معنا نیست که با لباس‌های خیلی تنگ خود را خفه کنید!

3-تیپ-اسپورت-یا-رسمی

بعضی قرارها مثل دورهمی‌ها و مهمانی‌های دوستانه نیز هستند که بین این دو دسته قرار می‌گیرند؛ در این حالت لباستان نه کاملاً رسمی باشد و نه خیلی اسپورت! نباید دوستانتان فکر کنند از پیک نیک آمده‌اید.بلکه اگر می‌خواهید لباس زمستانی دخترانه شیک بپوشید باید هرچیزی را به جا استفاده کنید.

همیشه برای خرید لباس توجه کنید که هنگام پرو کردن، درکنار توجه به ظاهر زیبا و هماهنگ، باید در آن احساس راحتی کنید؛ بنابراین، در اتاق پرو پس از پوشیدن لباس، کمی حرکت کنید، بشینید یا خم و راست شوید تا از اندازه بودن و راحتی آن قبل از خرید مطمئن شوید.

رسانه-مستقل-بیلبیلک

4-میزان-سرمای-محیط

· میزان سرمای محیط

نکته دوم که در انتخاب لباس زمستانی دخترانه شیک باید به آن توجه کرد، دمای تقریبی محیطی است که در آن حاضر می‌شوید، به عنوان مثال در چه منطقه‌ای است، آب و هوای آن منطقه در زمستان تا چه حد سرد می‌شود، درفضای باز قرار است حضور داشته باشید یا داخل اتاق. بدین ترتیب می‌توانید تصمیم بگیرید که لباستان تا چه میزان باید شما را گرم نگه دارد.

پیشنهادی  بهترین لباس پاییزی 🍁 + شیک ترین پوشاک پاییزه

5-عناصر-اصلی-لباس-زمستانی-دخترانه-شیک

عناصر اصلی لباس زمستانی دخترانه شیک

یکی از زیبایی‌ترین استایل‌هایی که در زمستان می‌توان از آن استفاده کرد، پوشش چند لایه است که علاوه بر گرم کردن شما در سرمای بیرون، می‌توانید در فضاهای داخلی که سرما کمتر است به راحتی لباس‌های رویی را حذف کرده و سبک‌تر شوید و به جذابیت‌ ظاهری‌تان بیافزایید. در قسمت‌های مختلف تیپ زمستانی خود می‌توانید از عناصر زیر استفاده کنید تا لباس زمستانی دخترانه شیک داشته باشید:

· پالتو یا کاپشن

6-پالتو-یا-کاپشن

پالتوها و کاپشن‌ها مهم‌ترین جزو لباس زمستانی هستند که نمی‌توان آن‌ها را در هیچ استایلی حذف کرد چون بدون آن‌ها از سرما یخ می‌زنید. اما با انتخاب پالتو یا کاپشن در رنگ، جنس، طرح و مدل مناسب، آراستگی ظاهری خودتان را در اولین نگاه در چشم طرف مقابل تضمین می‌کنید. البته عکس این حالت نیز صادق است؛ یعنی اگر انتخاب صحیحی در پالتوی خود نداشته باشید بعید است بتوانید با اجزای دیگر این نقص را برطرف کنید بنابراین همیشه اول پالتوی خود را انتخاب کنید. امروزه پالتوهای جلوباز و کاپشن‌های پفی از پرطرفدارهای مد در زمستان محسوب می‌شوند.

7-پالتو-یا-کاپشن

برای داشتن لباس زمستانی دخترانه شیک می‌توانید از پالتوی نقش دار مثلاً چهارخانه استفاده کرده و در دیگر لباس‌هایتان از رنگ به کار رفته در این نقش برای ست کردن استفاده کنید. البته باید توجه کنید که تنها یکی از اجزای لباستان را می‌توانید طرح‌دار انتخاب کنید؛ وگرنه وجود چندین طرح مختلف باعث می‌شود توجه بیننده پخش شود و زیبا به نظر نرسید. لباس‌های نقش‌دار بدلیل اینکه نه خیلی شلوغ اند و نه خیلی ساده، معمولاً جزو استایل‌های پرطرفدار بین جوانان هستند.

8-پالتو-یا-کاپشن

طرح پلنگی یا طرح پوست حیوانات هم یکی از طرح‌هایی هستند که با لباس‌های زمستانی پشمی و ضخیم کاملاً همخوانی دارند.البته این طرح‌ها در سایر فصل‌ها نیز شاید مورد استفاده قرار گیرند ولی با هیچ لباسی به اندازه پالتو و لباس‌های زمستانی جور نمی‌شوند و شاید حتی در فصل‌های دیگر جلف نیز به نظر برسید.

9-پالتو-یا-کاپشن

برای داشتن لباس زمستانی دخترانه شیک بهتر است اگر قد بلندی ندارید، از پالتوهایی که قدشان تا زیر زانو باشند استفاده کنید نه بیشتر، وگرنه باعث می‌شوند قد شما کوتاه‌تر دیده شود.

· شلوار یا دامن

انتخاب شلوار و دامن نیز بستگی زیادی به جایی که قرار است در آن حضور یابید، دارد. در مهمانی‌های رسمی تیپ دختران معمولاً بدون شلوار و با دامن یا پیراهن‌های بلند مثلاً پشمی است. اما برای استفاده روزمره ترجیح شما حتماً شلوار باشد تا علاوه بر احساس راحتی، پاهایتان را گرم‌تر نگه دارد.

شلوار جین بهترین شلواری است که در تیپ‌های اسپورت و کژوال می‌توان به کار گرفت و ست کردن آن با اغلب لباس‌ها امکان‌پذیر است. بنابراین برای استفاده روزمره در بیرون از خانه، رفتن به محل کار، دانشگاه، جمع‌های نه‌چندان رسمی می‌توانید از آن به همراه کاپشن یا کفش اسپرت استفاده کنید.

10-شلوار-یا-دامن

· بوت

بوت‌ها و نیم‌بوت‌ها هم از اجزای جدانشدنی لباس زمستانی دخترانه شیک هستند. اگر از پالتوی چرم یا خزدار استفاده می‌کنید بهتر است بوت شما نیز دارای طرحی از چرم یا خز در همان رنگ باشد. اگر لباس اصلی شما ساده بود می‌توانید از بوت‌های طرح‌دار نیز استفاده کنید.

پیشنهادی  بررسی بهترین تیپ زمستانی زنانه + 4 اصل مهم شیک پوش بودن!

از بوت‌های پاشنه بلند و همرنگ با شلوار می‌توانید درکنار پالتوهای بلندتر استفاده کنید تا شما را کشیده‌تر نشان دهند.

11-بوت

· شال

از دیگر چیزهایی که نمی‌توان زمستان را بدون آن تصور کرد شال گردن است. اما مسلماً برای هر تیپی نمی‌توان از شال به خصوصی استفاده کرد. از این رو بهتر است هنگام خرید شال از رنگ‌هایی که به راحتی امکان ست شدن آن‌ها با لباس‌های مختلف امکان پذیر است، انتخاب کنید؛ مثلاً شال‌های ساده و بدون طرح با رنگ‌هایی خنثی مثل مشکی و طوسی یا با رنگ‌های گرم می‌توانند انتخاب مناسبی باشند. با اضافه کردن تنها یک شال و بستن آن به صورت شکیل می‌توان استایل منحصربه‌فردی ایجاد کرد.

12-شال

· هودی و پلیور

اگر استایل اسپورت و کژوال استفاده می‌کنید هودی‌های با رنگ پاستیلی و پلیورهای خوش‌رنگ نیز امروزه بین جوانان بسیار رایج شده که حتی روی لباس‌های نازک خود و به همراه شلوارهای جذب یا جین نیز می‌توانید از آن‌ها استفاده کرده و تیپ زمستانی چندلایه جذاب بسازید.

13--هودی

· اکسسوری‌ها

در انتخاب لباس زمستانی دخترانه شیک اکسسوری‌ها از لوازمی هستند که درصورت استفاده به جا و متناسب، به جذابیت ظاهری شما اضافه می‌کنند. البته اگر به صورت مناسب از آن‌ها استفاده نکنید یا زیاد از حد و شلوغ باشند، می‌توانند شما را شبیه جادوگرها کنند!

اگر لباس انتخابی شما ساده و فاقد رنگ‌بندی زیاد است می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اما با لباس‌های چند لایه، با طرح‌های شلوغ یا رنگارنگ استفاده زیاد از اکسسوری‌ها توصیه نمی‌شود؛ نهایتاً می‌توانید از یک گردنبند ساده یا دستبند استفاده کنید.

14-اکسسوری-ها

ساعت یکی از اکسسوری‌هایی است که در هر تیپی می‌توانید از آن استفاده کنید، البته باز هم باید توجه کنید که چه ساعتی به لباستان بیشتر می‌آید.

15-اکسسوری-ها

توجه به رنگ در انتخاب لباس زمستانی دخترانه شیک

رنگ لباس یکی از نکاتی است که هرگز نباید آن را دست کم بگیرید. حتی اگر بهترین و شیک‌ترین لباس را هم بپوشید ولی نحوه ست کردن رنگ‌ها را ندانید، ظاهری رنگارنگ و شلخته خواهید داشت. برای انتخاب لباس زمستانی دخترانه شیک بهتر است فقط از یک رنگ استفاده نکنید چون یکنواخت و خسته‌کننده به نظر می‌رسید؛ اما مراقب باشید بیشتر از 3 رنگ نیز استفاده نکنید. بهتر است لباس‌های اصلی‌تان را از رنگ‌های خنثی انتخاب کنید تا به راحتی بتوانید ست کنید.

16-توجه-به-رنگ-در-انتخاب-لباس-زمستانی-دخترانه-شیک

ازجمله بهترین رنگ‌ها برای استفاده درلباس زمستانی دخترانه شیک رنگ‌های مشکی، خاکی، قهوه‌ای، شتری، خاکستری، سفید و سرمه‌ای هستند. مثلاً یک پالتوی شتری در فصل زمستان چیزی است که هر دختری باید داشته باشد.

17-توجه-به-رنگ-در-انتخاب-لباس-زمستانی-دخترانه-شیک

توجه به جنس در انتخاب لباس زمستانی دخترانه شیک

جنس لباس اولویتی است که نباید آن را فراموش کرد. در انتخاب لباس زمستانی دخترانه شیک، جنس لباس علاوه بر داشتن تأثیر روی زیبایی ظاهری، با احساس راحتی و حتی در صورت استفاده زیاد با سلامتی ما نیز در ارتباط است. براین اساس می‎توان از متریال‎های زیر برای پوشش در زمستان استفاده کرد:

18-پشمی-پنبه‌ای

·  پشمی پنبه‌ای

لباس‌های پشمی پنبه‌ای در پاییز و زمستان شما را گرم نگه می‌دارند و درون آن‌ها کاملاً احساس راحتی خواهید داشت. می‌توانید در استایل‌های مختلف اسپرت و حتی در منزل از آن‌ها استفاده کنید. به عنوان مثال با پوشیدن تیشرت پشمی و شلوار لی یک لباس زمستانی دخترانه شیک با استایل مناسب خواهید داشت.

پیشنهادی  تیپ زمستانی مردانه + معرفی 4 تیپ مردانه زمستانی

19-بافت

· بافت

لباس‌های بافت جزو لباس‌هایی هستند که فقط در زمستان از آن‌ها استفاده می‌کنیم و در دیگر فصل‌ها آن‌ها را در چمدان‌ها و قسمت‌های کمتر استفاده شونده کمدهای لباسمان جمع‌آوری می‌کنیم. این لباس‌ها جزو پرکاربردترین لباس‌های زمستانی هستند که در هر استایلی می‌توان آن را به کار گرفته و ست کرد. یک لباس بافت انتخاب کرده و بقیه لباس‌هایتان را با رنگ آن ست کنید.

بافت‌های توری نیز علی‌رغم اینکه زیاد شما را گرم نگه نمی‌دارند اما توجه‌ها را به شما جلب کرده و به وقار و متانت ظاهری شما می‌افزایند؛ بنابراین می‌توان در تیپ‌های سنگین روی دیگر لباس‌هایتان از آن استفاده کنید.

20-چرم

·  چرم

اگر شما بخواهید تنها در یک فصل از لباس چرم استفاده کنید، بدون شک آن فصل زمستان است. متریال چرم یکی از چیزهایی است که معمولاً همیشه جزو ترندهای لباس زمستانی دخترانه شیک بوده و خیلی به ندرت از مد افتاده است. شما در لباس‌های مختلف خود مثل پالتو، بوت، کیف و دستکش می‌توانید از جنس چرم طبیعی یا مصنوعی استفاده کنید. اما بهتر است اجزای چرمی‌تان را همرنگ انتخاب کنید. یک قاعده کلی فشن وجود دارد که تعداد رنگ‌های استفاده شده در تمامی لباس‌هایتان بیشتر از 3 رنگ نباشد؛ بنابراین با انتخاب اجزای چرمی به یک رنگ، دو رنگ دیگر را می‌توانید در دیگر لباس‌هایتان به کار ببرید، البته بهتر است این رنگ‌ها به نحوی باشند که چرم خودش را نشان دهد.

21-خز

· خز

خز یکی دیگر از متریال‌هایی است که در لباس زمستانی دخترانه شیک امسال دوباره مد شده‌است. اگر دنبال تیپ سنگین و رسمی با ظاهری لاکچری هستید می‌توانید از خز در لباس یا پالتوی خود استفاده کنید. یا یکی دیگر از روش‌های ست کردن استفاده از یک جنس در چند عنصر از لباس‌هایتان است؛ مثلا پالتوی خزدار خود را با بوتی که خز در آن هم استفاده شده ست کنید. رنگ‌های با رنگ روشن ازجمله: سفید، بژ، طوسی و کرمی را راحت‌تر می‌توانید ست کنید.

22-خز

البته دوستداران محیط‌زیست زیاد با این استایل و استفاده از خز موافق نیستند و حتی آن را ناقض حقوق حیوانات می‌دانند؛ از این رو امروزه برخی برندهای مطرح نیز از خزهای مصنوعی در پوشاک خود استفاده می‌کنند تا با رواج استفاده از آن به محیط‌زیست آسیب نرسانند.

 

بهترین لباس زمستانی دخترانه شیک؛ راحتی به همراه زیبایی

23-بهترین-لباس-زمستانی-دخترانه-شیک؛-راحتی-به-همراه-زیبایی

در حالت کلی بهترین لباس زمستانی دخترانه شیک باید ترکیبی از آراسته بودن در کنار راحتی لازم را فراهم کند. برای این منظور می‌توان از متریال‌های مختلف مثل بافت، پشمی، لی و چرم را در پالتو، کیف، کفش، شلوار و دیگر لباس‌های زمستانی خود جای داد. در کنار استفاده از طرح‌های مختلف، باید به رنگ‌های استفاده شده نیز توجه کرد تا ظاهری شلوغ و رنگارنگ نداشت.

درصورت تمایل می‌توانید از دیگر مقالات مرتبط ما در صفحه مد و پوشاک بیلبیلک بازدید کنید تا متریال‌ها، رنگ‌ها و لباس‌های ترند امسال و بهترین استایل‌های ممکن را جهت استفاده شما یادآوری کنیم.

منابع خارجی:
لباس زمستان برای زنان

لباس های ویژه زنانه در زمستان

5/5 - (100 امتیاز)

مشاهده بیشتر

تحریریه بیلبیلک

رسانه مستقل بیلبیلک با ارائه راهنمای خرید و بررسی محصولات موجود در بازار، در راستای انتخاب هوشمندانه و تجربه یک خرید عالی از تمام فروشگاه‌های آنلاین و آفلاین در کنار شماست.

نوشته های مشابه

6 دیدگاه

  1. لباس زمستانی دخترانه شیک واقعا هزینه‌هاش سرسام آور شده و سخته همه چی بخریم و ست کنیم باید چیزایی که داریم رو یطور بپوشیم که به هم بیان ولی مرسی نکات توبی گفته بودید

    1. بله شیلا جان هزینه های بسیار زیاد شده برای همین چه در لباس زمستانی دخترانه شیک و چه خرید سایر لباس ها باید توجه کنیم که جنسی خریداری بشه تا سالها ازش استفاده کنیم و زود از بین نره. برای راهنمایی خرید محصولات میتونید روی بیلبیلک حساب باز کنید :)))))))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا