لباس و پوشاکمد و پوشاک

بررسی نکات خرید لباس زمستانه بچه گانه مناسب + بهترین استایل زمستانی بچه‌گانه

در این مقاله از بیلبیلک قشنگ‌ترین و بهترین نکات برای استایل زمستانی بچه‌گانه را توضیح داده‌ایم.

در فصل زمستان، باید کارکرد لباس زمستانه بچه‌گانه چیزی فراتر از گرم کردن باشد. زیرا کودکان در این فصل علاقه‌مند به فعالیت بیشتر هنگام هوای سرد و به ویژه بارش برف هستند و از برف‌بازی لذت می‌برند؛ پس باید توجه ویژه‌ای به پوشش و لباس زمستانه بچه گانه داشته باشید. اگر پوشش کودکان در این فصل مناسب نباشد یا از لذت بازی کردن و برف بازی محروم خواهند شد یا اینکه دچار سرماخوردگی می‌شوند.

برخی از افراد این عقیده را دارند که باید لباس زمستانه بچه گانه، یک لایه ضخیم باشد که متاسفانه عقیده اشتباهی است. روش درست پوشش کودکان بایستی بصورت چند لایه باشد، تا لایه‌های زیرین باعث حفظ گرمای بدن شوند و کودک به جای پوشیدن یک لباس بسیار ضخیم که باعث اذیتش می‌شود چند لایه لباس پوشیده و به راحتی فعالیت کند.

هنگام خرید لباس زمستانه بچه گانه باید به نکات مهمی اعم از رنگ و جنس لباستوجه کنید؛ تا خریدی مناسب و موفق داشته باشید. اگر مایل به اطلاع از نکات مهمی در این باره و خواهان خرید موفق هستید با مد و پوشاک بیلبیلک همراه باشید.

رسانه-مستقل-بیلبیلک

2-بررسی-نکات-خرید-لباس-زمستانه-بچه‌گانه-مناسب

لباس زمستانه بچه گانه با رنگ مناسب

کودکان بدنی حساس‌تر نسبت به بزرگسالان دارند؛ پس باید به رنگ لباس آن‌ها که ارتباط مستقیمی با گرمای بدنشان نیز دارد توجه کنید. همان‌طور که می‌دانید رنگ‌های گرم و تیره برای فصل زمستان مناسب‌تر هستند؛ زیرا به گفته خیلی از افراد هم باعث جذب گرمای نور خورشید شده و بدن را گرم نگه می‌دارند و همین‌طور این رنگ‌های گرم و خنثی برای لباس‌های زمستانه شیک‌تر و جذاب‌تر هستند. برخی از این رنگ‌ها عبارت‎‌اند از قرمز، نارنجی، خاکستری، قهوه‌ای، بنفش، مشکی، خردلی، شتری و غیره. اگر تمایل به آگاهی از موارد دیگر که برای خرید لباس زمستانه بچه گانه که بسیار مهم است؛ را دارید با رسانه مستقل بیلبیلک همراه باشید.

3-لباس-زمستانه-بچه-گانه-با-رنگ-مناسب

لباس زمستانه بچه گانه با جنس مناسب

پوست کودکان مخصوصا نوزادان و خردسالان بسیار حساس است؛ به همین دلیل باید به جنس پارچه لباس زمستانه بچه گانه هنگام خرید توجه ویژه‌ای داشته باشید. یکی دیگر از دلایل اهمیت جنس پارچه این است که باید گرما را به خود جذب کرده و آن را حفظ کند و در مقابل بارش باران و برف نیز مقاوم باشد؛ به‌طوری که برف و باران را به خود جذب نکند.

پیشنهادی  بهترین لباس‌ها برای تیپ زمستانی پسرانه در سال 22-2021

4-لباس-زمستانه-بچه-گانه-با-جنس-مناسب

با تحقیق فراوان و کسب اطلاعات توسط مشتریان مطلع شدیم که لباس‌هایی که پارچه آن‌ها از جنس نخ، تدی، پشمی، ابریشم، پنبه و غیره هستند مناسب کودکان بوده و اکثر کودکان نسبت به این جنس از پارچه‌ها حساسیتی از خود نشان نداده‌اند.

رسانه-مستقل-بیلبیلک

لباس زمستانه بچه گانه مخصوص برف

5-لباس-زمستانه-بچه-گانه-مخصوص-برف

در فصل زمستان و بارش برف و باران چند نکته مهم را باید رعایت کنید که در این بخش به چند مورد از آن‌ها می پردازیم. بارانی یا کاپشن ضد آب برای کودکانتان انتخاب کنید؛  تا در هنگام بارش برف و باران لباسشان خیس نشود و آب برف و باران را به خود جذب نکند. لباسی انتخاب کنید که مثل عایق عمل کند؛ یعنی جنس آن به‌گونه‌ای باشد که گرما را جذب و حفظ کند مانند لباس‌هایی که جنسشان از پشم است.

لباس‌هایی را خریداری کنید که خیلی تنگ نباشد؛ تا هم کودک در آن احساس راحتی کند و هم امکان پوشیدن لباس‌های دیگر زیر آن امکان پذیر باشد و در آخر فرزندان خود را با لباس‌های لایه لایه بپوشانید تا در محیط‌های مختلف و متفاوت بدنشان سرد و گرم نشود و این مسئله موجب موجب سرماخوردگی کودکتان نگردد. اگر مایل به آشنایی با انواع لباس‌ زمستانی بچه‌گانه هستید پس با ما همراه باشید.

6-کاپشن

· کاپشن

می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین اجزای لباس زمستانه بچه گانه کاپشن است؛ که می‌توان آن را روی ژاکت یا پلیور پوشاند تا بدن فرزندتان گرم بماند. در خرید کاپشن بچه‌گانه باید علاوه بر اینکه به ظاهر آن توجه می‌کنید، به جنس آن نیز توجه داشته باشید. جنس کاپشن باید به‌گونه‌ای باشد که موجب حساسیت پوست کودک نشده و بدن آن را گرم نگه دارد.

7-کاپشن

بهتر است در خرید کاپشن به این نکته توجه کنید که زیپ‌دار باشد تا هم سوز سردی به داخل آن نفوذ نکند و هم پوشاندن و درآوردن آن راحت‌تر باشد. بهتر است کاپشن بچه‌گانه کلاه‌دار خریداری کنید، تا سر و گوش کودکتان نیز گرم بماند. جنس کاپشن باید به گونه‌ای باشد که آب برف و باران را جذب نکند پس می‌توان گفت ضدآب باشد؛ تا با برف بازی طی ساعات طولانی مشکلی رخ ندهد.

8-کاپشن

کاپشن‌های یک تکه و سراسری برای کودکان زیر 3 سال مناسب است. معمولا جنس آن‌ها مناسب و مقاوم بوده و داخل آن از پشم است. ولی با توجه به رشد سریع کودکان نهایتا یک سال قابل استفاده هستند.

پیشنهادی  جذاب‌ترین تیپ زمستانه دخترانه با کلاه + معرفی 4 مدل کلاه زمستانی

9-کلاه

· کلاه

کودکان گرمای زیادی را از سر، گردن و گوش خود از دست می‌دهند پس با خرید کلاه مناسب می‌توان این گرما را حفظ و نگهداری کرد. بهترین نوع کلاه باید به‌صورت یک تکه و سراسری باشد تا علاوه بر پوشاندن سر و گوش‌ها، گردن کودک را نیز بپوشاند. در صورت نبود این نوع کلاه بهتر است کلاهی که خریداری می‌کنید دارای محافظ گوش نیز باشد تا سر و گوش کودک در گرما بماند. شما می‌توانید علاوه بر خریداری کلاه مناسب، شال گردن مناسبی نیز خریداری کنید تا گردن فرزندتان نیز پوشانده شود.

10-کلاه

بهتر است موقع خریداری کلاه یا لباس زمستانه بچه گانه فرزندتان را نیز همراه خود ببرید تا از اندازه مناسب آن مطمئن شوید، تا سایز بزرگ یا کوچک آن موجب اذیت و بی قراری کودک نشود.

· دستکش

11-دستکش

در فصل زمستان همیشه باید دستان کوچک و حساس کودک خود را با به کار بردن دستکش گرم نگه دارید. چون پوشاندن و قرار دادن تمام انگشتان کوچک کودک داخل دستکش کار نیست به همین دلیل دستکش‌هایی در انواع مدل‌ها تولید شده است.

دستکش‌های یک تکه مورد مناسبی برای کودکان کوچک‌تر است تا پوشاندن و درآوردن آن برای شما و فرزندتان دشوار نباشد. ولی برای کودکان بالای 3 یا 4 سال می‌توانید از دستکش‌های انگشتی استفاده کنید. بهتر است جنس دستکش ضخیم و عایقی باشد تا حین برف بازی طی ساعات طولانی دستان فرزندتان گرم بماند.

· پلیور، ژاکت یا کت

12-پلیور

یک کت زمستانی مورد مناسبی برای لایه‌های زیرین لباس زمستانه بچه گانه، کودک شما به شمار می‌رود اما پیدا کردن کت مناسب و راحت برای نوزاد یا کودکان زیر 3 سال کار دشواری می‌باشد. پس می‌توانید با جایگزین کردن ژاکت و پلیور نرم، راحت و با جنس مناسب گرمای بدن کودک خود را حفظ کنید.

پوشاندن پلیور یا ژاکت بر روی بلوز یا تی‌شرت از واجبات می‌باشد تا هم با لایه‌های چندگانه لباس، بدن کودک گرم بماند و هم با تغییر محیط درآوردن پلیور و ژاکت بسیار راحت است و با اینکار دمای بدن کودک متعادل می‌ماند.

· جوراب

13-جوراب

به گفته افراد قدیمی یکی از مهم‌ترین موارد سرماخوردگی ایجاد سرما در قسمت پاها می‌باشد، بنابراین جوراب یکی از اجزای مهم لباس زمستانه بچه گانه می‌باشد، که باید به جنس آن توجه کرد. برخلاف جوراب‌های بچه‌گانه‌ای که در سایر فصل‌ها پوشانده می‌شود بایستی جنس جوراب مخصوص فصل زمستان،ضخیم و عایق باشد تا گرمای پاهای فرزندتان کاملا حفظ شود.

پیشنهادی  معرفی انواع لباس زمستانی جدید + شیک‌ترین ‌پوشاک زمستانی زنانه

14-جوراب

با توجه به توصیه افراد باتجربه نوزاد و شیرخواران هرگز نباید فقط با یک پتو داخل گهواره یا تخت خواب قرار گیرند زیرا در این مواقع احتمال بروز سرماخوردگی بیشتر از مواقع دیگر می‌باشد. پس بهتر است با لباس یا پیژامه جورابدار کودک خود را بپوشانید تا از بروز سرماخوردگی در امان باشد و پاهای فرزندتان در طول شب از سرما دور بماند و به خوبی گرما را حفظ کند.

15-پوتین

· پوتین

هنگام خرید متوجه خواهید شد که پوتین‌ها نیز مانند سایر لباس زمستانه بچه گانه به دو دسته تقسیم شده‌اند؛ نوع فانتزی و زیبا و نوع کاربردی و با کیفیت. پوتین‌های فانتزی، به خوبی در نظر کودکان و والدین دلبری می‌کنند و معمولا با اصرار کودکان، والدین مجبور به خریداری این نوع پوتین‌ها می‌شوند. البته باید بدانید که این نوع پوتین‌ها اکثرا فقط ظاهر زیبایی دارند و پاهای کودک را گرم نگه نمی‌دارند و به احتمال زیاد برف و باران به داخل آن‌ها نفوذ می‌کند.

پس بهتر است پوتین‌های کاربردی خریداری شود که هم جنس خوب و مناسبی دارند و هم عایق می‌باشند. در نتیجه پاهای کودکان در این مدل از پوتین‌ها گرم مانده و گرما را حفظ می‌کند و هنگام بارش شدید برف و باران هیچ گونه آب و سرما را جذب نمی‌کنند.

16-پوتین

بهترین تیپ لباس زمستانه بچه گانه

بهترین تیپ لباس زمستانه بچه ‌گانه علاوه بر ظاهر زیبایی که باید داشته باشد باید جنس مناسب و خوبی نسبت به فصل زمستان نیز داشته باشد. در نتیجه هنگام خرید لباس زمستانه بچه گانه به جنس و رنگ آن باید توجه ویژه‌ای داشته باشید. و هنگام پوشیدن لباس زمستانه ترجیحا چند لایه به کار ببرید تا با توجه به دمای محیط لباس‌هایی که تن فرزندتان کرده‌اید را کم و زیاد کنید، چرا که این کار از سرد و گرم شدن بدن کودک و ایجاد سرماخوردگی جلوگیری می‌کند.

ترجیحا جنس لباس زمستانه بچه گانه به گونه‌ای باشد که پوست کودک حساسیتی از خود نشان ندهد و گرمای بدن را حفظ کند و همینطور خریدتان را با توجه به کیفیت و کاربرد انجام دهید و فقط به ظاهر زیبا و فانتزی آن توجه نکنید.

منابع خارجی مقاله:

لباس بچه گانه فروشگاه آمازون

ایده‌های لباس کودکانه پینترست

5/5 - (228 امتیاز)

مشاهده بیشتر

تحریریه بیلبیلک

رسانه مستقل بیلبیلک با ارائه راهنمای خرید و بررسی محصولات موجود در بازار، در راستای انتخاب هوشمندانه و تجربه یک خرید عالی از تمام فروشگاه‌های آنلاین و آفلاین در کنار شماست.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

  1. من برای پسرم لباس بچگانه زمستانی کاپشن زرشکی خریدم با کفش و بوت طوسی واقعا خیلی قشنگ شد:)))))

  2. بوت بلند برای بچه‌ها مناسبه؟ چون لباس بچگانه زمستانی تو راحتی و سلامتی بچه‌ها خیلی اهمیت داره خواستم نظرتونو بدونم.
    چرا که زیبایی لباس برام تو الویت نیست وهله اول نمیخوام دخترم اذیت بشه

    1. بوت بلند برای بچه‌ها در لباس بچگانه زمستانی بیشتر برای مجالس و تفریحات کوتاه خوبه. اگه زمان استفاده زیاد باشه شاید کمی بچه اذیت شه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا