لباس و پوشاکمد و پوشاک

بهترین رنگ لباس پاییزی 🍁 + معرفی 10 رنگ لباس پاییزه

یکی از زیبایی‌های پاییز، لباس‌های پاییزه هست، اصول انتخاب بهترین رنگ لباس پاییزه هدیه بیلبیلک برای شماست.

رنگ لباس پاییزی یکی از اصلی‌ترین معیارهای انتخاب لباس مناسب برای داشتن یک استایل جذاب است. فصل پاییز را می‌توان فصل رنگ‌ها و طرح‌های جذاب، زیبایی‌های خاص و آغاز یک استراحت طولانی برای طبیعت در نظر گرفت. با فرارسیدن فصل پاییز، طبیعت لباس تابستانه خود را برچیده و لباسی به رنگ زرد و طلایی با سایه‌هایی از قرمز، نارنجی و قهوه‌ای به تن می‌کند. در این فصل زیبا، خبری از گرما و آفتاب سوزان تابستان نیست و وزش باد پاییزی هوایی خنک را به ارمغان می‌آورد.

به همین دلیل نیز افراد لباس‌های خنک تابستانی خود را جمع کرده و از لباس‌های ضخیم و متناسب با فصل پاییز استفاده می‌کنند. برای انتخاب لباس‌های پاییزی مناسب، تنها در نظر گرفتن ضخامت لباس کافی نبوده و بهتر است نسبت به رنگ‌ آن نیز حساسیت به خرج دهید تا لباسی متناسب با فصل پاییز انتخاب کنید. در این مقاله از رسانه مستقل بیلبیلک قصد داریم تا شما را با رنگ لباس پاییزی آشنا کنیم و توضیحاتی درباره هر یک از آن‌ها در اختیارتان قرار دهیم.

چگونه رنگ لباس پاییزی مناسب را برای خود انتخاب کنیم؟

2-رنگ-لباس-پاییزی-مناسب

رسانه-مستقل-بیلبیلک

برای انتخاب رنگ لباس پاییزی، مولفه‌ها و ویژگی‌های بسیار زیادی دخیل هستند. روانشناسان معتقدند بسیاری از مردم در انتخاب رنگ لباس پاییزی خود بر اساس احساسات عاطفی و شخصیت درونی خود عمل کرده و رنگی را انتخاب می‌کنند که نشان دهنده ویژگی‌های بارز شخصیتی آن‌ها باشد. بسیاری از رنگ‌های مورد استفاده در فصل پاییز، رنگ‌های جذاب و زیبایی هستند که هر فرد می‌تواند بر اساس سلیقه خود یکی از آن‌ها را انتخاب کند. جالب است بدانید بسیاری از افراد رنگ لباس‌های خود را بر اساس رنگ چهره، رنگ مو و رنگ چشمان خود انتخاب می‌کنند. در ادامه مطلب در مورد رنگ لباس پاییزی صحبت می‌کنیم و ترکیب‌های رنگی جذاب این فصل را به شما معرفی خواهیم کرد. همچنین اگر علاقمند به حوزه مد و فشن هستید می‌توانید مقالات مد و پوشاک بیلبیلک را مطالعه کنید.

رنگ طلایی و زرد در رنگ لباس پاییزی

3-رنگ-طلایی-و-زرد-در-رنگ-لباس-پاییزی

طلایی و زرد یکی از رنگ‌های اصلی و بارز فصل پاییز هستند که بسیاری از افراد در هنگام انتخاب رنگ لباس پاییزه خود، از آن استفاده می‌کنند. رنگ زرد و طلایی نشات گرفته از رنگ برگ‌های خزان درختان در فصل پاییز است. افرادی که رنگ زرد و طلایی را به عنوان رنگ لباس پاییزی خود انتخاب می‌کنند، ترجیح می‌دهند زیورآلات خاصی استفاده نکنند و تمام توجه‌ها را به لباس خود معطوف سازند. انتخاب رنگ زرد و طلایی می‌تواند نشان دهنده شخصیتی شوخ طبع و بازیگوش در افراد باشد. رنگ زرد یکی از رنگ‌های تند و گرم به حساب می‌آید که بهتر است برای ست کردن این رنگ با رنگ لباس پاییزی خود، از تنالیته‌های مشکی، سفید، بنفش و سبز و نارنجی استفاده کرد.

پیشنهادی  تیپ زمستانی دخترانه شیک + معرفی 2 استایل زمستانه شیک دخترانه

رنگ زرد خردلی در رنگ لباس پاییزه

4-رنگ-زرد-خردلی-در-رنگ-لباس-پاییزه

رنگ خردلی یکی از رنگ‌های بسیار پرکاربرد و پرطرفدار پاییزی است که بسیاری از افراد این رنگ را به عنوان یک رنگ پاییزی جذاب می‌شناسند. برای جذابیت و زیبایی هر چه بیشتر استایل خود در این فصل می‌توانید رنگ خردلی را با رنگ‌های خنثی و ملایم ست کنید.

رنگ کرم یا شتری در رنگ لباس پاییزی

5-رنگ-کرم-یا-شتری-در-رنگ-لباس-پاییزی

رسانه-مستقل-بیلبیلک

این رنگ لباس پاییزی، یکی از کلاسیک‌ترین رنگ‌هایی است که از سال‌های بسیار دور، توسط افراد مختلف مورد استفاده قرار می‌گرفت. می‌توانید برای داشتن استایلی کلاسیک و جذاب در کنار این رنگ لباس پاییزه، از یک اکسسوری مشکی استفاده کنید تا جذابیت استایل خود را دوچندان کنید. استفاده از رنگ کرم و شتری به صورت مونوکروم باعث خوش‌اندام شدن افراد شده و سبب می‌شود تا کاریزمای افراد به شدت افزایش یابد.

رنگ نارنجی در رنگ لباس پاییزه

6-رنگ-نارنجی-در-رنگ-لباس-پاییزه

بسیاری از افراد برای ایجاد هماهنگی با محیط اطراف در فصل پاییز از رنگ‌هایی مانند نارنجی استفاده می‌کنند. این رنگ تند و آتشین در طیف رنگ‌های گرم قرار گرفته است. براساس روانشناسی رنگ‌ها، افرادی که از نارنجی در رنگ لباس پاییزی خود استفاده می‌کنند، بهتر می‌توانند خود را با محیط اطراف وفق داده و با آن هماهنگ شوند. همچنین استفاده از این رنگ نشان می‌دهد که این افراد، شور و هیجان زیادی دارند و اغلب برای نشان دادن شوق و ذوق خود از این رنگ استفاده می‌کنند.

رنگ قهوه‌ای و آجری در رنگ لباس لباس پاییزی

7-رنگ-قهوه‌ای-و-آجری-در-رنگ-لباس-لباس-پاییزی

بسیاری از افراد برای ایجاد هماهنگی بین طبیعت و نوع پوشش خود، از رنگ های قهوه‌ای و آجری استفاده می‌کنند و باعث جذابیت بیشتر استایل خود می‌شوند. افرادی که از رنگ قهوه‌ای برای ست کردن رنگ لباس پاییزه خود استفاده می‌کنند اغلب سعی دارند با این کار، اعتماد به نفس خود را تقویت کرده و از این طریق به هدفشان برسند. برای ست کردن این رنگ، بهتر است از رنگ‌های خنثی مانند طوسی و مشکی استفاده کنید تا استایل شیک‌تری داشته باشید.

رنگ سبز در رنگ لباس پاییزه

8-رنگ-سبز-در-رنگ-لباس-پاییزه

سبز یکی از رنگ‌هایی است که در تنالیته‌ها و سایه‌های مختلف وجود دارد و بر اساس تنالیته لباس مورد نظر در فصل‌های مختلفی مانند تابستان، پاییز و یا بهار پوشیده می‌شود. بر اساس روانشناسی انجام گرفته در مورد رنگ سبز، اغلب افرادی که کنترل درونی بالایی داشته و باور دارند که می‌توانند بدون انجام هیچ کار خاصی بر روی افراد دیگر تاثیر بگذارند، لباس‌هایی به رنگ طبیعت پاییزی نمی‌پوشند. بنابراین افرادی که در فصل پاییز لباس‌هایی به رنگ سبز می‌پوشند، افرادی هستند که کنترل درونی بالایی دارند. رنگ‌های سبز زمردی، سبز ارتشی، سبز زیتونی و سبزهای طیف جواهرات گران قیمت برخی از بهترین انتخاب‌ها برای فصل پاییز هستند.

پیشنهادی  معرفی 6 برند محبوب لباس زمستانی بچگانه دخترانه

رنگ بنفش در رنگ لباس پاییزی

9-رنگ-بنفش-در-رنگ-لباس-پاییزی

رنگ بنفش و علی‌الخصوص بنفش تیره یکی از رنگ‌های بسیار کاربردی در فصول سرد سال است. افرادی که رنگ لباس پاییزی خود را بنفش انتخاب می‌کنند، قدرت تصمیم گیری بالایی داشته و از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند. بنفش یکی از رنگ‌هایی است که باعث به‌وجود آمدن حس اقتدار در فرد مورد نظر شده و یکی از محکم‌ترین و باصلابت‌ترین رنگ‌هاست؛ اگر می‌خواهید ظاهری باثبات و مقتدر در فصل پاییز از خود نشان دهید، بهتر است رنگ لباس پاییزه خود را به رنگ بنفش انتخاب کنید.

رنگ قرمز در رنگ لباس پاییزه

10-رنگ-قرمز-در-رنگ-لباس-پاییزه

رنگ قرمز از جمله رنگ‌هایی است که در تمام فصول سال، طرفداران خاص خود را دارد. افرادی که برای رنگ لباس پاییزی خود، رنگ قرمز را انتخاب می‌کنند، معمولا افرادی هستند که همواره دوست دارند تمام توجه‌ها را به خود جلب کرده و در جمع بدرخشند. برای داشتن استایلی جذاب با رنگ قرمز، می‌توانید سر تا پا قرمز پوشیده و استایل مونوکروم قرمز را انتخاب نمایید و یا ترکیب رنگ قرمز با رنگ‌های خنثی را امتحان کنید تا جلوه‌ای خاص به استایل شما بدهد.

رنگ صورتی چرک در رنگ لباس پاییزی

11-رنگ-صورتی-چرک-در-رنگ-لباس-پاییزی

صورتی رز و یا صورتی چرک از جمله رنگ‌هایی هستند که خاصیت زنانگی داشته و بانوان با انتخاب این رنگ در استایل خود می‌توانند حس لطافت و ظرافت زنانگی را تجربه کنند. استفاده از صورتی رز و یا صورتی چرک در رنگ لباس پاییزی می‌تواند باعث ایجاد حس گرمی در روزهای سرد سال شود.

رنگ خاکستری  آبی در رنگ لباس پاییزه

12-رنگ-خاکستری---آبی-در-رنگ-لباس-پاییزه

رنگ خاکستری آبی، رنگی ترکیبی از دو رنگ خاکستری و آبی است و یادآور روزهای ابری و بارانی پاییزه می‌باشد. این رنگ بسیار زیبا و خاص طرفداران بسیاری دارد که به دلیل زیبایی فوق العاده بالا، آن را با سایر رنگ‌های خنثی مانند مشکی یا طوسی ترکیب می‌کنند و استایلی جذاب و جالب به‌وجود می‌آورند.

با توجه به تمام رنگ‌ها و استایل‌هایی که گفته شد، سعی کنید همواره برای انتخاب رنگ لباس پاییزی خود به مواردی مانند رنگ مو، رنگ چهره و رنگ چشمتان توجه کنید تا استایلی شیک و جذاب داشته باشید. علاوه بر این موارد، پوشیدن سر تا پا مشکی یا سفید در فصل پاییز مناسب نیست و توصیه می‌شود برای جذاب‌تر دیده شدن، همواره یکی از رنگ‌های پاییزی را در استایل خود به کار ببرید. همچنین برای داشتن استایلی خاص در فصل پاییز، بهتر است از لباس‌هایی با رنگ ملایم مانند آبی آسمانی، سبز دریایی، زرد کم‌رنگ و سایر رنگ‌های ملایم دوری کنید؛ چراکه باعث می‌شود در فصول سرد سال احساس سرمای بیشتری کرده و انرژی منفی به خود و اطرافیانتان القا کنید.

نحوه ست کردن رنگ لباس پاییزی

13-نحوه-ست-کردن-رنگ-لباس-پاییزی

بسیاری از افراد علی‌رغم در اختیار داشتن لباس‌هایی زیبا و جذاب، نمی‌توانند استایلی شیک داشته باشند و نحوه ست کردن انواع لباس‌ها با یکدیگر را نمی‌دانند. در ادامه مطلب به چند نکته مهم در مورد ست کردن انواع لباس‌های پاییزی خواهیم پرداخت.

پیشنهادی  ترندهای جدید لباس زمستانی دخترانه جوان

· ست کردن رنگ‌های خنثی با رنگ‌های گرم

همان ‌طور که در ابتدای این مقاله ذکر شد، بسیاری از رنگ‌های مورد استفاده در فصل پاییز مانند قرمز، زرد، طلایی و نارنجی در طیف رنگ‌های گرم قرار می‌گیرند و بسیاری از افراد برای تطابق با محیط پاییزی اطراف خود از این رنگ‌ها استفاده می‌کنند. برای جذابیت بیشتر و داشتن استایلی خاص، بهتر است اغلب این رنگ‌ها را در کنار رنگ‌های خنثی مانند کرم، طوسی و مشکی استفاده کنید تا رنگ لباس پاییزی شما جلوه‌ای خاص و جذاب پیدا کند.

· استفاده از استایل مونوکروم

شاید برای برخی از افراد واژه مونوکروم آشنا نباشد و معنای آن را ندانند. ترکیب مونوکروم ترکیبی از تنالیته‌های مختلف یک رنگ است. برخی از افراد، پوشیدن سرتاپا مشکی یا سفید را استایل مونوکروم معرفی می‌کنند. در حالی‌که استایل مونوکروم فقط پوشیدن سرتاپا یک رنگ واحد نیست و افراد می‌توانند در استایل مونوکروم خود، سایه‌های مختلف یک رنگ خاص را استفاده کنند. به عبارتی دیگر، در استایل مونوکروم باید لباس‌هایی با یک رنگ ولی در تنالیته‌های مختلف بپوشید. برای انتخاب رنگ لباس پاییزه خود از استایل مونوکروم غافل نشوید؛ زیرا باعث جذابیت و خوش اندام شدن افراد می‌شود. البته لازم به ذکر است، افراد باید در مورد انتخاب رنگ مورد نظر حساسیت بسیار زیادی به خرج دهند؛ چراکه در صورت مناسب نبودن رنگ انتخابی، کل استایل فرد زیر سوال می‌رود.

· پوشش لایه به لایه

در فصل پاییز، برخی از ساعات شبانه‌روز هوا مناسب و گرم بوده و برخی از ساعات شبانه روز هوا بسیار سرد و خنک می‌شود. به همین دلیل نیز بسیاری از افراد استایل لایه به لایه را انتخاب کرده و برای مثال بر روی پیراهن خود یک کت پاییزی یا ژاکت می‌پوشند و یا در مورد بانوان، بر روی مانتو خود چند کت با ضخامت‌های مختلف می‌پوشند و در ساعات گرم روز لایه ضخیم‌تر را درآورده و در ساعات خنک روز لایه‌های بیشتری به تن می‌کنند. استایل لایه به لایه یکی از استایل‌های مناسب برای فصل پاییز است.

14-نحوه-ست-کردن-رنگ-لباس-پاییزی

· استفاده از اکسسوری‌ها

استفاده از انواع اکسسوری‌ها در فصل پاییز باعث می‌شود تا استایل شما شیک‌تر و جذاب‌تر جلوه کند. اکسسوری‌هایی مانند شال‌گردن و کلاه با رنگ‌های پاییزی یا با طرح‌های خاص باعث می‌شود تا سایر لباس‌های شما نیز جلوه خاص‌تری داشته باشند.

· استفاده از کفش و نیم‌بوت چرم

استفاده از کفش‌های مناسب در فصل پاییز در جذاب‌تر شدن استایل شما تاثیر بسیار زیادی دارد. کفش‌های اسپورت ورزشی یکی از گزینه‌هایی است که در چهار فصل سال می‌توانید از آن‌ها استفاده کرده و استایلی جذاب و ورزشی داشته باشید. در کنار سایر کفش‌ها، استفاده از انواع کفش‌های چرمی و یا نیم بوت‌های چرمی نیز باعث می‌شود تا تیپ فرد مورد نظر شیک‌‎تر و جذاب‌تر باشد.

با توجه به تمام نکات ذکر شده، علاوه‌ بر اینکه باید به ضخیم بودن و گرمی لباس خود در فصل پاییز اهمیت ‌دهیم، لازم است به رنگ لباس پاییزی، استایل و ست کردن آن نیز یاد بگیریم تا ظاهری شیک و جذاب داشته باشیم.

کدام رنگ لباس پاییزی را برای خودمان انتخاب کنیم؟

15-کدام-رنگ-لباس-پاییزی

در این مطلب سعی کردیم تا بهترین رنگ لباس پاییزی را برایتان شرح دهیم؛ شما می‌توانید رنگ دلخواه خود را با توجه به توضیحات داده شده انتخاب کرده و یک تیپ جذاب برای خود داشته باشید. توجه کنید که هر کدام از این رنگ‌ها، مشخصات و انرژی متفاوتی دارند که قطعا شما به برخی از آن‌ها به شدت علاقه‌مند خواهید بود. با در نظر گرفتن علایق خود، بهترین رنگ لباس پاییزه را برای خود انتخاب کنید. اگر به دنبال مطالعه مقالات بیشتر از بهترین لباس پاییزی + شیک ترین پوشاک پاییزه و مباحث مشابه هستید، رسانه بیلبیلک همواره در دسترس شما خواهد بود.

5/5 - (321 امتیاز)

مشاهده بیشتر

تحریریه بیلبیلک

رسانه مستقل بیلبیلک با ارائه راهنمای خرید و بررسی محصولات موجود در بازار، در راستای انتخاب هوشمندانه و تجربه یک خرید عالی از تمام فروشگاه‌های آنلاین و آفلاین در کنار شماست.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا