راهنمای خریدکالای دیجیتالگوشی موبایل

راهنمای خرید گوشی 📱 + 0 تا 100 انتخاب گوشی مناسب!

جامع‌ترین راهنمای خرید گوشی برای یک خرید امن را به قلم رسانه مستقل بیلبیلک مطالعه فرمایید!

راهنمای خرید گوشی یک نیاز اساسی برای تمام افراد شمرده می‌شود. چرا که با پیشرفت چشم‌گیر تکنولوژی در جهان، گوشی موبایل تبدیل به یک نیاز اساسی برای تمام افراد شده است تا بتوانند به زندگی روزمره خود برسند و از تمام مزایای دنیای دیجیتالی استفاده کنند. حتی افرادی که پیش از این با دنیای دیجیتالی مخالف بودند نیز در حال حاضر مجبور به خرید گوشی موبایل برای خود هستند تا بتوانند از آموزش‌ها و اخبار به روز جهان آگاهی کسب کنند و به زندگی خود ادامه دهند. شیوع ویروس کرونا یک عامل بسیار تاثیرگذار برای جامعه جهانی بود تا تمام کشورها متوجه آسیب پذیر بودن سیستم خود شوند.

اما با گوشی موبایل، محدودیت‌ها و مشکلات به حداقل می‌رسد و همچنین موبایل یک وسیله بسیار کارآمد برای کسب درآمد و تمام فعالیت‌های روزانه دیگر است. البته در راستای چنین هجومی از تقاضای خرید گوشی موبایل، برندهای فراوانی در حال تولید دستگاه‌های هوشمند هستند تا آن‌ها را در جهان عرضه کنند. این اتفاق باعث شده راهنمای خرید گوشی برای تمام مردم جهان اهمیت زیادی پیدا کند و همگی به یک راهنمای جامع و معتمد نیاز دارند. از آن جایی که جای چنین راهنمایی در کل کشور ایران خالی است و افراد در خرید گوشی دچار مشکلات مختلفی می‌شوند، برای یک انتخاب خوب راهنمای خرید گوشی را در رسانه مستقل بیلبیلک را مطالعه کنید.

محتویات این مقاله

نکات مهم در خرید گوشی

2-نکات-مهم-در-خرید-گوشی

رسانه-مستقل-بیلبیلک

قبل از این که اقدامات خود را برای خرید گوشی شروع کنید و راهنمای خرید گوشی را بخوانید، ابتدا باید نکات مهم در خرید گوشی را بدانید. زیرا این نکات به شما در خرید گوشی کمک بزرگی خواهند کرد تا یک خرید مناسب و خوب داشته باشید. از آن جایی که خرید گوشی برای شما میلیون‌ها تومان هزینه‌بر خواهد بود، قطعا مطالعه چنین متن کوتاهی از نکات مهم در خرید گوشی ارزش آن را دارد؛ به جای این که یک خرید نا مناسب داشته باشید و بعدا از آن پشیمان شوید. نکات مهم در خرید گوشی به شرح زیر هستند:

· هدف خود را از خرید گوشی مشخص کنید.

شما باید قبل از خرید گوشی، هدف خود را از این خرید مشخص کنید. خرید گوشی بدون هدف به هیچ عنوان نمی‌تواند مشکل گشای زندگی شما باشد و نیازهای روزمره شما را تامین کند. پس قبل از این که حتی راهنمای خرید گوشی را بخوانید و به دنبال افزایش بودجه خود باشید، هدف خود را از خرید گوشی تعیین کنید. آیا هدف شما از خرید این گوشی موبایل، تامین نیازهای روزانه‌تان است و یا می‌خواهید فقط با آن فخر بفروشید؟ این اهداف هستند که مناسب‌ترین گزینه‌ها را برایتان تعیین می‌کنند.

· مهم‌ترین معیارهایتان را در خرید گوشی تعیین کنید.

طبیعتا تمام افراد به دنبال برخی ویژگی‌های خاص در گوشی موبایل خود هستند که وجود آن‌ها را بسیار مهم می‌شمارند. برای این که بتوانید یک گوشی مناسب را برای خود بخرید که از آن رضایت کامل داشته باشید، باید برخی معیارهای مشخص برای خود تعیین کنید؛ به طوری که این معیارها را بسیار مهم‌تر از باقی موارد می‌دانید و می‌خواهید گوشی شما این ویژگی‌‌ها را داشته باشند. این کار در مقایسه گوشی موبایل و راهنمای خرید گوشی برای‌تان بسیار کارآمد خواهد بود و شما را در سریع‌ترین زمان به بهترین گزینه می‌رساند.

3-نکات-مهم-در-خرید-گوشی

· قبل از خرید، به خوبی اطلاعات جمع کنید.

بعضا فروش برخی موبایل‌های خاص در بازار گوشی موبایل شروع شده که کاملا مطابق با معیارهای شما است و می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. اگر در خرید خود عجله کنید و قبل از کسب اطلاعات کامل از بازار گوشی خرید خود را انجام دهید، قطعا این فرصت‌ها را از دست خواهید داد. به همین دلیل است که توصیه می‌شود ابتدا اطلاعات کاملی از بازار گوشی و محصولات مورد نظرتان کسب کنید تا با اطمینان کامل خرید کرده باشید. این راهنمای خرید گوشی در بیبیلک برای همین در اختیار شما گذاشته شده است تا با آگاهی کامل خرید کنید.

· خرید گوشی نو و آکبند را اولویت خود قرار دهید.

با توجه به این که قیمت گوشی موبایل در بازار ایران بسیار گران می‌باشد و خریداران مالیات زیادی را پرداخت می‌‌کنند، بازار گوشی موبایل دست دوم محبوبیت شدیدی کسب کرده است. به شما توصیه می‌کنیم اگر مشکلی در خرید گوشی آکبند و نو ندارید، حتما آن را اولویت اول خود قرار دهید و تا حد امکان از خرید گوشی دست دوم خودداری کنید. زیرا گوشی‌های دست دوم مدت نامعلومی توسط صاحبان سابق خود مصرف شده‌اند و به دلایل نامشخص به شما فروخته می‌شوند. البته این موارد برای ایجاد ترس و نگرانی در ذهن شما نیست؛ اکثریت گوشی‌های دست دوم خریداری شده در ایران تا به حال سالم بوده‌اند.

رسانه-مستقل-بیلبیلک

· همواره به راهنمای خرید گوشی معتبری دسترسی داشته باشید.

امروزه اخبار و اطلاعات کذب و غلط در بازار گوشی موبایل ایران بسیار زیاد است و نمی‌توان به هر منبعی اعتماد کرد. توصیه می‌شود قبل از این که اطلاعات یک وبسایت یا خبرگزاری ناشناخته را باور کنید، از صحت آن مطمئن شوید. همچنین راهنمای خرید گوشی فراوانی در دنیای دیجیتالی و اینترنتی وجود دارد که همگی شما را به سوی خرید محصولات خاصی سوق می‌دهند. پیشنهاد ما این است که راهنمای خرید گوشی را از یک وبسایت راهنمای خرید و مقایسه محصول مانند بیلبیلک مطالعه کنید تا از بی‌طرف بودن آن اطمینان کامل داشته باشید.

راهنمای خرید گوشی شیائومی

4-راهنمای-خرید-گوشی-شیائومی

در اولین بخش از راهنمای خرید گوشی، مشخصات یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان گوشی موبایل چینی در جهان را برایتان شرح می‌دهیم. برند شیائومی در سال‌های اخیر توانسته به خوبی نظر تمام مخاطبان را به سوی خود جلب کند و خود را در بین بهترین و مشهورترین تولید کنندگان گوشی موبایل در جهان جای دهد. از آن جایی که همواره محصولات شیائومی از اولویت‌های اول افراد هستند، راهنمای خرید گوشی شیائومی بیلبیلک را در اختیار تمام کاربران گذاشته‌ایم تا خریدی بی‌نقص از این برند داشته باشند.

درباره برند شیائومی

صاحب یکی از دست نیافتنی‌ترین و ارزش‌مندترین رکوردهای گینس در فروش انبوه گوشی موبایل، برند شیائومی (Xiaomi) می‌باشد. این برند چینی امروزه طرفداران فراوانی کسب کرده است که همگی از گوشی‌های آن استفاده می‌کنند. دلیل مشهور بودن شدید این برند در سرتاسر جهان، سخت افزارهای فوق العاده قدرتمند با وجود قیمت ارزان است. به طوری که شما می‌توانید با مبلغی ناچیز، برترین گوشی های شیائومی را خریداری کنید. محصولات این برند همگی از یک نظر متفاوت کامل هستند و شیائومی سعی دارد هر کدام از محصولات خود را از یک نظر به صورت بی‌نقص و بی‌رقیب بسازد.

بررسی ویژگی‌های محصولات برند شیائومی

در ادامه به بررسی ویژگی‌های محصولات شیائومی خواهیم پرداخت:

5-بررسی-ویژگی‌های-محصولات-برند-شیائومی

· گوشی شیائومی از نظر کیفیت سخت افزارها

از آن جایی که گوشی موبایل در زندگی افراد تا سال‌های طولانی کاربردی خواهد بود، حائز اهمیت است که قدرت سخت افزاری بالایی داشته باشد. محصولات برند شیائومی همواره قدرت سخت افزاری بالایی دارند و می‌توان به کارایی آن در طولانی مدت اطمینان کامل داشت. البته نمی‌توانیم از گوشی‌های آن انتظار بی‌جا داشته باشیم؛ زیرا تمام سخت افزارهای برند شیائومی مطابق با قیمت محصولات آن هستند. پس بهتر است بگوییم سخت افزارهای گوشی شیائومی نسبت به قیمت آن بسیار عالی است؛ اما نمی‌توان در محصولات ارزان قیمت آن، نرم افزارهای بسیار سنگین را برای طولانی مدت اجرا کرد.

· گوشی شیائومی از نظر صرفه اقتصادی

منظور از صرفه اقتصادی این است که خریداران در مقابل مبلغی که برای محصول پرداخت می‌کنند، خدمات قابل قبول و مناسبی را از طرف برند شاهد باشند و محصول بتواند تمام انتظارات را برآورده کند. جالب است بدانید شهرت برند شیائومی، به دلیل صرفه اقتصادی بالای محصولات آن می‌باشد؛ به طوری که همواره در راهنمای خرید گوشی، محصولات شیائومی را ارزشمندترین دستگاه‌ها در مقابل قیمت‌شان می‌شمارند و عموما تمام مردم قدرت خرید محصولات آن را دارد. اگر به دنبال یک گوشی ارزان قیمت با بازده بالا هستید، در راهنمای خرید گوشی، موردی بهتر از برند شیائومی نخواهید یافت.

· گوشی شیائومی از نظر خدمات پس از فروش در ایران

به دلیل وجود تحریم‌ها و چندین دلایل دیگر، کشور ایران از خدمات پس از فروش بسیاری از برندهای معتبر گوشی موبایل بهره‌مند نیست، و یا استفاده از آن‌ها پروسه بسیار دشواری دارد. اما برند شیائومی در سال‌های اخیر که توانسته میلیون‌ها گوشی موبایل به مشتریان ایرانی خود بفروشد، توانسته خود را یک برند خوش قول با خدمات پس از فروش با کیفیت جلوه دهد. به طوری که خریداران گوشی‌های شیائومی همواره می‌توانند از خدماتی مانند گارانتی و تعویض قطعات گوشی خود استفاده کنند. کیفیت پشتیبانی یک برند در راهنماری خرید گوشی بسیار مهم تلقی می‌شود و به شما پیشنهاد می‌کنیم آن را یک معیار موثر برای خود در نظر بگیرید.

6-بررسی-ویژگی‌های-محصولات-برند-شیائومی

· گوشی شیائومی از نظر کیفیت دوربین

کیفیت دوربین یکی از معیارهای مهمی است که می‌توان آن را در راهنمای خرید گوشی مشاهده کرد. زیرا امروزه گوشی موبایل نه تنها یک وسیله برای برقرار ارتباط از راه دور است، می‌تواند یک دوربین عکاسی عالی نیز باشد که خاطرات افراد را به بهترین نحو ذخیر می‌کند. گوشی‌های شیائومی همواره بهترین دوربین‌ها را در بازار دارند و شاید بتوان گفت جزو معدو برندهایی است که می‌تواند در حوزه کیفیت دوربین با برند اپل رقابت کند. پس از کیفیت دوربین محصولات برند شیائومی اطمینان داشته باشید.

· گوشی شیائومی از نظر اعتبار برند

قطعا با وجود ده‌ها برند معتبر تولید کننده گوشی موبایل در جهان، اعتبار برند نیز یک معیار مهم در راهنمای خرید گوشی است. به طوری که می‌توان گفت نصف مبلغی که خریداران برای گوشی پرداخت می‌کنند، هزینه اعتبار برند آن می‌باشد که با اطمینان کامل و بدون هر دغدغه‌ای گوشی را به دست مشتریان می‌رساند. برند شیائومی با وجود این که نسبت به رقبای خود سابقه کار بسیار کوتاه‌تری دارد، در این مدت توانسته اعتبار خود را به خوبی بالا ببرد. البته قطعا نمی‌توانیم اعتبار آن را با اعتبار غول‌های تولید گوشی در جهان مقایسه کنیم.

راهنمای خرید گوشی سامسونگ

7-راهنمای-خرید-گوشی-سامسونگ

گوشی موبایل سامسونگ شاید پر فروش‌ترین دستگاه هوشمند میان تمام محصولات مشابه در دهه اخیر بوده است. به طوری که عده کثیری از مصرف کنندگان محصولات برند سامسونگ را اولویت اول خود می‌دانند و همواره به دنبال خرید محصولات آن هستند. به همین دلیل راهنمای خرید گوشی سامسونگ یک نیاز اساسی برای افراد قبل از خرید است و ما آن را برایتان شرح می‌دهیم. اگر به طور کلی 3 غول تولید کننده گوشی موبایل در جهان وجود داشته باشد، برند سامسونگ نیز یکی از آن‌ها است. ادامه مطلب را با بیلبیلک همراه باشید.

درباره برند سامسونگ

شرکت سامسونگ (Samsung) یک کمپانی میلیارد دلاری است که در حوزه طراحی و تولید دستگاه‌های هوشمند فعالیت می‌کند. این شرکت کره‌ای در سال‌های طولانی فعالیت خود توانسته میلیاردها دستگاه گوشی موبایل در سرتاسر جهان به فروش رساند و خود را به خوبی در صدر محبوب‌ترین برندها جای دهد. امروزه میلیون‌ها گوشی سامسونگ در بازار موبایل ایران به فروش می‌رسد و تمام مخاطبان همواره به کیفیت و کارایی این دستگاه‌ها اطمینان خالص دارند. تنوع بالای گوشی‌های موبایل سامسونگ در بازار، وجود راهنمای خرید گوشی سامسونگ را یک امر اجباری می‌سازد.

بررسی ویژگی‌های محصولات برند سامسونگ

برای این که اطلاعات کافی از محصولات سامسونگ داشته باشید، مشخصات و ویژگی‌های متمایزکننده بهترین گوشی سامسونگ را جمع‌آوری کرده‌ایم. در ادامه به بررسی ویژگی‌های محصولات گوشی سامسونگ خواهیم پرداخت:

· گوشی سامسونگ از نظر کیفیت سخت افزارها

اولین معیار تمام افراد در خرید گوشی برای خود، کیفیت سخت افزارهای آن است. محصولات برند سامسونگ به طور کامل از برترین سخت افزارهای جهان بهره‎مند هستند و همواره کارایی فوق العاده‌ای از خود نشان داده‌اند. این ویژگی در برند سامسونگ به دلیل سابقه کاری بسیار طولانی خود در حوزه تولید گوشی موبایل و سخت افزارهای آن است و به خوبی توانسته از مهارت و تجربه بالای خود نهایت استفاده را ببرد. پس در راهنمای خرید گوشی سامسونگ، می‌توانید به طور کام به سخت افزارهای سامسونگ اطمینان داشته باشید.

· گوشی سامسونگ از نظر صرفه اقتصادی

وقتی حرف از صرفه اقتصادی گوشی‌‌های موبایل در ایران می‌شود، برند سامسونگ همیشه اولین انتخاب برای افراد است. زیرا واردات گوشی‌های سامسونگ به ایران و توضیع آن‌ها در بازار موبایل، مالیات و هزینه بسیار کم‌تری نسبت به باقی محصولات دارد و خریداران می‌توانند آن را با قیمتی بسیار مناسب برای خود تهیه کنند. با توجه به این که محصولات برند شیائومی نیز در راهنمای خرید گوشی با صرفه اقتصادی بالا شناخته شدند، افراد در بین سامسونگ و شیائومی مردد هستند. به این افراد توصیه می‌شود به خوبی مقایسه گوشی شیائومی و سامسونگ را مطالعه کنید.

8-راهنمای-خرید-گوشی-سامسونگ

· گوشی سامسونگ از نظر خدمات پس از فروش در ایران

قطعا تا به حال نمایندگی‌های رسمی شرکت سامسونگ را در سرتاسر ایران مشاهده کرده‌اید که همگی کملا فعال هستند. این نمایندگی‌ها در کشور ایران به این دلیل تاسیس شده‌اند تا به تمام مصرف کنندگان گوشی‌های سامسونگ خدمات پس از فروش ارائه دهند. پس به طور کی می‌توان خدمات پس از فروش و پشتیبانی برند سامسونگ را در راهنمای خرید گوشی از تمام رقبا برتر دانست. زیرا این برند در کشور کره جنوبی فعالیت می‌کند و در حال حاضر قوانینی برای جلوگیری از پشتیبانی این برند در ایران وجود ندارد. البته جدیدا برخی تنش‌ها میان دو کشور ایجاد شده است که پیش‌بینی می‌شود روی روابط اقتصادی ایران و کره تاثیر بگذارد.

· گوشی سامسونگ از نظر کیفیت دوربین

همان طور که بخش‌های پیشین راهنمای خرید گوشی ذکر کردیم، کیفیت دوربین یک معیار بسیار مهم برای تمام خریداران موبایل شمرده می‌شود. عموما افرادی که می‌خواهند یک گوشی موبایل با صرفه اقتصادی بالا و دوربین خوب خریداری کنند، خرید گوشی سامسونگ را اولویت خود قرار می‌دهند. زیرا گوشی‌های سامسونگ همگی دارای کیفیت دوربین بسیار مناسبی است و قطعا تمام افراد آن را قبول دارند. توجه داشته باشید که اگر به دنبال گوشی موبایل سامسونگ با دوربین بسیار با کیفیت هستید، باید موبایل‌های گران قیمت یا به اصطلاح پرچم‌دار آن را خریداری کنید.

· گوشی سامسونگ از نظر اعتبار برند

اعتبار برند سامسونگ طبیعتا برای تمام افراد قابل قبول است. زیرا برند سامسونگ فعالیت خود را از اوایل قرن 20 شروع کرده و سابقه کار بسیار طولانی و درخشان در حوزه تولید دستگاه‌های هوشمند و لوازم خانگی هوشمند دارد. این برند در دوران فعالیت خود رضایت عده کثیری از مشتریان را کسب کرده است و شاید امروزه بالاترین اعتبار را میان غول‌های تولید گوشی موبایل داشته باشد. مطمئنا شما نیز در راهنمای خرید گوشی سامسونگ متوجه سطح اعتبار بالای آن خواهید شد.

پیشنهادی  راهنمای خرید دوچرخه شهری + برترین دوچرخه های شهری

راهنمای خرید گوشی هواوی

9-راهنمای-خرید-گوشی-هواوی

هر چه قدر بخواهیم از غول‌های بازار گوشی در چین برایتان بگوییم، کم است. برند هواوی نیز به عنوان هم وطن برند شیائومی در کشور چین فعالیت می‌کند و در سطح بالایی از رقابل برای توضیع محصولات خود در بازار دارد. شرکت هواوی، بر خلاف تصورات عموم مردم که فکر می‌کنند گوشی هواوی از رده خارج شده است، در حال طراحی و تولید برترین محصولات خود می‌باشد. راهنمای خرید گوشی هواوی در اختیار افرادی قرار می‌گیرد که به سابقه و علم این شرکت در تولید موبایل ایمان دارند. نگاهی به مشخصات برند هواوی بیندازیم.

درباره برند هواوی

کمپانی هواوی (Huawei) یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان گوشی موبایل در جهان است که سابقه فعالیت بیش از 50 ساله دارد. این برند از همان ابتدا برترین گوشی‌های موبایل موجود در بازار را تولید می‌کرد و تا مدتی معتبرترین برند تولیدی گوشی موبایل شناخته می‌شد. اما مدتی بعد مشتریان به دلیل نارضیاتی از عدم پیشرفت و درجا زدن در یک فرمول ساخت موبایل، دیگر از آن خرید نکردند. البته این اتفاق باعث انحلال شرکت هواوی نشد و امروزه مجددا شروع به غافل‌گیر کردن مخاطبان خود کرده است. تا این که در حال حاضر مجددا در جمع بزرگ‌ترین غول‌های تولید گوشی حضور دارد. به ادامه راهنمای خرید گوشی هواوی می‌پردازیم.

بررسی ویژگی‌های محصولات برند هوآوی

در ادامه به بررسی ویژگی‌های محصولات هوآوی خواهیم پرداخت:

10-بررسی-ویژگی‌های-محصولات-برند-هوآوی

· گوشی هوآوی از نظر کیفیت سخت افزارها

شاید بتوان گفت برترین حوزه فعالیتی برند هواوی، تولید سخت افزارهای با کیفیت است. زیرا همواره سخت افزارهای هواوی در بازار گوشی موبایل ستودنی هستند و می‌توان آن‌‌ها را جزو محصولات با کیفیت بازار حساب کرد. به همین دلیل می‌توانید با نهایت اطمینان نسبت به کیفیت سخت افزارهای موبایل هواوی، مطالعه راهنمای خرید گوشی را ادامه دهید. جالب توجه است استحکام بالای موبایل‌های هواوی در جهان شهرت دارند؛ چرا که از مقاومت بالایی در مقابل فشار و ضربه برخوردار هستند.

· گوشی هوآوی از نظر صرفه اقتصادی

محصولات هواوی همواره صرفه اقتصادی بالای خود را نسبت به محصولات رقبا در بازار موبایل اثبات کرده‌اند و می‌توان آن را تا حدودی تضمینی دانست. زیرا گوشی‌های هواوی استهلاک بسیار پایینی دارند و نسبت به این که با قیمتی بسیار پایین در بازار ایران عرضه می‌شوند، می‌توان کارایی‌های فراوانی در آن مشاهده کرد. برخی از محصولات هواوی در بازار موبایل موجود است که با قیمتی واقعا ناچیز عرضه می‌شوند و پتانسیل بسیار بالایی برای استفاده به عنوان گوشی دوم دارند. در انتهای راهنمای خرید گوشی، چنین محصولاتی را برایتان شرح خواهیم داد.

· گوشی هوآوی از نظر خدمات پس از فروش در ایران

کیفیت خدمات پس از فروش برند هواوی برای تمام مخاطبان یک مسئله مهم است. زیرا با وجود این که سخت افزارهای هواوی بسیار مستحکم هستند، اما نمی‌توان از خراب نشدن آن در سال‌های طولانی اطمینان داشت. خدمات برند هواوی می‌تواند اکثریت انتظارات شما را تامین کرده و سلامت و پشتیبانی گوشی هواوی شما را تضمین کند. هر چند ما کیفیت پشتیبانی و خدمات پس از فروش برند هواوی را قابل قبول نمی‌دانیم و می‌تواند بسیار بهتر و کامل‌تر باشد. در راهنمای خرید گوشی می‌توانید برندهایی دیگر را ببینید که خدمات پس از فروش بهتری در ایران دارند.

11-بررسی-ویژگی‌های-محصولات-برند-هوآوی

· گوشی هوآوی از نظر کیفیت دوربین

بسیاری از افراد این تصور اشتباه را دارند که کیفیت دوربین گوشی‌های موبایل هواوی قابل قبول نیست. اما اگر نگاهی به کیفیت واقعی دوربین‌های هواوی بیندازید، متوجه کیفیت واقعا بالای آن خواهید شد. بسیاری از کارشناسان و منتقدان گوشی موبایل در جهان معتقد هستند برترین دوربین در یک گوشی موبایل، متعلق به گوشی‌های هواوی است. البته چنین تعریف‌های اغراق‌آمیزی قطعا برای تمام برندها وجود دارد و به شما توصیه می‌کنیم با دقت و عاقلانه راهنمای خرید گوشی را بخوانید.

· گوشی هوآوی از نظر اعتبار برند

مخاطبان عموما بدون این که نگرانی خاصی از گوشی‌های موبایل هواوی مورد نظر خود داشته باشند، آن را خریداری می‌کنند. البته از آن جایی که شرکت هواوی در سال‌های اخیر رکود و پسرفت شدیدی داشته، اعتبار آن به حد چشم‌گیری نزد کاربران کاهش یافته است. اما در حال حاضر شواهد حاکی از این هستند که برند هواوی قصد بازگشت به دوران اوج خود را دارد و طراحی و تولید برخی از گوشی‌های فوق العاده را آغاز کرده است. ادامه راهنمای خرید گوشی را با ما همراه باشید.

راهنمای خرید گوشی آیفون

12-راهنمای-خرید-گوشی-آیفون

به بخش به محبوب‌ترین بخش راهنمای خرید گوشی موبایل موبایل می‌رسیم؛ بخشی که شاید بسیاری از شما کاربران منتظر آن بودید. در حال حاضر محبوب‌ترین تولید کننده گوشی‌های موبایل هوشمند، برند اپل است که گوشی آیفون را تولید می‌کند. از آن جایی که خرید گوشی آیفون برای مردم ایران دشواری‌های فراوانی دارد و بسیاری از مخاطبان حتی از ویژگی‌های محصولات اپل مطلع نیستند، این راهنمای خرید گوشی آیفون را در دسترس عموم قرار می‌دهیم. شما باید مبلغی نجومی را برای خرید گوشی آیفون بپردازید؛ پس قطعا ارزش آن را دارد که قبل از خرید، کمی راجع به آن مطالعه کنید.

درباره برند اپل

مهم نیست که از بازار گوشی موبایل جهان اطلاع داشته باشید یا خیر؛ قطعا نام برند اپل (Apple) را شنیده‌اید. زیرا اپل یک ابر شرکت آمریکایی است که میلیاردها دلار ارزش دارد و یکی از مشهورترین شرکت‌های تولید کننده دستگاه‌های هوشمند در جهان شماره می‌شود. عموم افراد این برند را به تولید محصولاتی گران قیمت با قدرت سخت افزاری فوق العاده بالا می‌شناسند؛ زیرا اپل توانسته محصولات خود را به یک نماد جذابیت و ثروت در جهان تبدیل کند. به طوری که مردم ناخودآگاه افرادی را که از گوشی آیفون استفاده می‌کنند، ثروت‌مند و با کلاس می‌شناسند. به دلیل پیچیده بودن شرایط خرید گوشی آیفون، افراد راهنمای خرید گوشی آیفون را یک نیاز اساسی برای خود می‌دانند تا قبل از خرید آن را مطالعه کنند.

بررسی ویژگی‌های محصولات برند اپل

در ادامه به بررسی ویژگی‌های محصولات اپل و گوشی آیغون خواهیم پرداخت:

13-بررسی-ویژگی‌های-محصولات-برند-اپل

· گوشی آیفون از نظر کیفیت سخت افزارها

به صورت قاطع و مطمئن به شما می‌گوییم گوشی آیفون بهترین و قدرت‌مندترین سخت افزارها را در سرتاسر جهان دارد. این ادعای قاطع برای برتر بودن سخت افزارهای برند اپل، به دلیل بازخوردی است که از خریداران و مصرف کنندگان محصولات آیفون دیده‌ایم. شرکت اپل همواره سخت افزارهای فلزی ظریف و در عین حال قدرت‌مند را تولید می‌کند و تمام رقبا برتر بودن محصولات آن را متوجه هستند. اگر تا به حال از گوشی آیفون استفاده کرده باشید، می‌دانید که چقدر می‌توان به سخت افزارهای آن اعتماد داشت.

· گوشی آیفون از نظر صرفه اقتصادی

بزرگ‌ترین مشکل حال حاضر مردم ایران در خرید گوشی آیفون، قیمت شدیدا بالای آن است. زیرا کشور ایران برای واردات این محصول آمریکایی، مالیات نجومی تعیین کرده که باعث می‌شود با قیمتی چندین برابر خودش به دست مشتریان برسد. از طرفی دیگر که ارز ایران نوسان بسیار شدیدی دارد و مردم توانایی خرید دلار را از دست داده‌اند، خرید گوشی آیفون برای عده کثیری از مردم ایران ممکن نیست. اما به هر حال افرادی که توانایی خرید آن را داشتند و در حال استفاده از گوشی آیفون هستند، رضایت کامل خود را اعلام کرده‌اند. اگر شما هم توانایی خرید گوشی آیفون را دارید، باید راهنمای خرید گوشی را مطالعه کنید.

· گوشی آیفون از نظر خدمات پس از فروش در ایران

اگر توجه کرده باشید، گوشی‌های آیفون محصولاتی آمریکایی هستند؛ و از آن جایی که روابط اقتصادی و سیاسی ایران و آمریکا به هیچ وجه سالم نیست، شرکت اپل هیچ دسترسی به مشتریان ایرانی خود ندارد تا بتواند خدمات پس از فروش خود را به آن‌ها ارائه دهد. البته کمپانی اپل یکی از کامل‌ترین و بهترین خدمات پس از فروش را در جهان دارد و به خوبی توانسته رضایت تمام مشتریان خود را جلب کند. اما استفاده از این خدمات پس از فروش برای مردم ایران ممکن نیست و تعمیرات و تعویض قطعات گوشی‌های آیفون در کشور ما بسیار دشوار و هزینه‌بر خواهد بود.

14-بررسی-ویژگی‌های-محصولات-برند-اپل

· گوشی آیفون از نظر کیفیت دوربین

امروزه یکی از مباحث داغ و ترند در دنیای مجازی، کیفیت دوربین فوق العاده گوشی آیفون 13 می‌باشد. برند اپل همواره توانسته تمام مخاطبان خود را در سرتاسر جهان با دوربین‌هایی که در محصولات خود کار می‌گذارد، عافل‌گیر کند. چرا که کیفیت دوربین تمام آن‌ها دست نیافتنی هستند و برندهای رقیب به ندرت توانسته‌اند به کیفیت محصولات آیفون دست پیدا کنند. جالب است بدانید که شرکت اپل رزولوشن دوربین برترین محصولات خود را در حدود 16 مگاپیکسل اعلام کرده که تناقض‌هایی در ذهن مشتریان ایجاد کرده است. به هر حال، بالاترین کیفیت دوربین در بازار موبایل جهان به برند اپل تعلق دارد.

· گوشی آیفون از نظر اعتبار برند

شاید لازم به توضیح نباشد که گوشی‌های اپل که اعتباری در جهان دارند؛ اما برای این که یک راهنمای خرید گوشی کامل در اختیارتان گذاشته باشیم، آن را برایتان شرح می‌دهیم. کمپانی اپل در چند ده سال فعالیت خود در حوزه تولید دستگاه‌های هوشمند، توانسته رضایت تمام مشتریان خود را جلب کند و تبدیل به یک نماد اعتبار و ارزش در بین مردم شده است. البته قطعا تا به حال مشتریان ناراضی وجود داشته‌اند که شرکت اپل مجبور به پیشرفت و رشد شده و امروزه بزرگ‌ترین تولید کننده گوشی موبایل هوشمند به شمار می‌رود. حال، به بخش جدیدی از راهنمای خرید گوشی وارد می‌شویم.

راهنمای خرید گوشی دست دوم

15-راهنمای-خرید-گوشی-دست-دوم

همانطور که خودتان می‌دانید، گوشی‌های آکبند و نو قیمت بسیار بالایی در بازار موبایل ایران دارند و مردم نمی‌توانند بیش از نصف آن‌ها را برای خود خریداری کنند. در راستای این اتفاق، بسیاری از افراد به دنبال خرید گوشی دست دوم برای خود هستند تا با نصف قیمت بتوانند گوشی موبایل مورد نظرشان را خریداری کنند. قطعا این کار ریسک فراوانی دارد و باید برخی نکات مهم را در ذهن داشت تا این پروسه خرید را به بهترین نحو گذراند. اگر شما هم به دنبال گوشی دست دوم برای خود باشید، مطمئنا راهنمای خرید گوشی دست دوم برای شما یک نیاز اساسی خواهد بود.

گوشی دست دوم چیست؟

مطمئنا همگی معنا و مفهوم گوشی دست دوم را می‌دانیم؛ اما برای این که راهنمای خرید گوشی دست دوم را به نحو احسن شرح دهیم، باید مفهوم آن را به صورت کامل درک کنید. وقتی شما گوشی موبایلی را برای خود می‌خرید و آن را از جعبه خود خارج می‌کنید، آن گوشی در حالت آکبند خارج می‌شود. بعد از این که یک یا دو بار از آن استفاده کردید، آن گوشی دست دوم شمرده می‌شود و قیمتی حداقل 30% کم‌تر از گوشی موبایل آکبند پیدا می‌‌کند. توجه داشته باشید که هم به گوشی 1 ماه استفاده شده و هم گوشی 5 سال استفاده شده دست دوم گفته می‌شود و هیچ تفاوتی در میان آن‌ها وجود ندارد. افراد باید برخی معیارهای مهم در خرید گوشی دست دوم داشته باشند که در ادامه تمام آن‌ها را برایتان شرح می‌دهیم.

در خرید گوشی دست دوم باید چه معیارهایی داشته باشیم؟

اکثر اوقات مردم از خرید گوشی دست دوم دچار ضررهای غیر پیش‌بینی شده می‌شوند که این امر باعث تحمیل هزینه‌های مازاد بر شخص است. خرید گوشی دست دوم نیاز به بررسی موارد مهمی دارد که در ادامه بصورت کامل این موارد را بررسی می‌کنیم.

16-راهنمای-خرید-گوشی-دست-دوم

· سلامت گوشی در خرید گوشی دست دوم

وقتی بحث گوشی دست دوم در راهنمای خرید گوشی پیش می‌آید، سلامت دستگاه مهم‌ترین معیار است که می‌توانید با آن خرید کنید. چرا که شما از این گوشی موبایل استفاده‌ای طولانی مدت خواهید داشت و قطعا انتظار سالم بودن دستگاه را دارید. توصیه می‌کنیم به هیچ وجه سلامت و کارایی گوشی موبایل را فدای قیمت آن نکنید و همواره به دنبال یک دستگاه سالم باشید. صاحب سابق این گوشی موبایل شاید سال‌های سال از این دستگاه استفاده کرده است و شدیدا امکان خرابی و وجود معایب در آن وجود دارد. پس وقتی گوشی دست دوم را در دست خودتان گرفته‌اید، از سلامت سخت افزارها و پردازنده‌های آن اطمینان حاصل کنید.

· مدت زمان استفاده شده در خرید گوشی دست دوم

امروزه تمام گوشی‌های موبایل هوشمند در جهان، دارای تاریخ تولید و عرضه به بازار هستند و به صورت کامل در بخش اطلاعات موبایل درج می‌شوند. تاکید می‌کنیم که تاریخ تولید گوشی را بدانید و خودتان شخصا آن را از تنظیمات موبایل چک کنید؛ زیرا این کار می‌توانید متوجه شوید که آیا این موبایل چه مدت زمانی استفاده شده است. وقتی از تاریخ تولید یک دستگاه هوشمند 5 سال می‌گذرد، دوران استهلاک شدید آن شروع می‌شود. به طوری که می‌توانید از کار افتادن برخی سخت افزارها و تضعیف قابلیت‌های موبایل را مشاهده کنید. به همین دلیل توصیه می‌شود به تاریخ تولید گوشی‌های دست دوم مورد نظر خود توجه کنید.

· امکان تعمیر و تعویض قطعات در خرید گوشی دست دوم

بعضا پیش می‌آید که برخی از گوشی‌های دست دوم را نمی‌توان تعمیر، و قطعات آن را تعویض کرد. بهتر است از چنین مواردی دوری کنید و آن‌ها را اولویت‌های خود قرار ندهید؛ زیرا مطمئنا در مواقعی لازم خواهد شد که گوشی خود را تعمیر کنید. همچنین برخی افراد تمایل به خرید یک گوشی موبایل با استهلاک بالا و سلامت پایین دارند تا روی آن‌ها سرمایه گذاری کنند و با عوض کردن قطعات آن، یک گوشی صحیح و سالم داشته باشند. به همین دلیل است که وجود راهنمای خرید گوشی برای تمام افراد یک نیاز تلقی می‌شود؛ تا بتوانند از چنین موارد و نکات مهمی آگاهی کسب کنند.

· قیمت و صرفه در خرید گوشی دست دوم

اگر یک گوشی آکبند 5 مییون تومان باشد، شما باید بتوانید یک نسخه با سلامت کامل و بدون خش را در حدود 3 میلیون تومان خریداری کنید تا برایتان صرفه داشته باشد. زیرا شما سلامت و خیال راحت خود را در خرید گوشی، به دلیل قیمت پایین گوشی دست دوم فدا می‌کنید و باید مزایایی برای شما به همراه داشته باشد. برخی از افراد مشاهده شده‌اند که فکر می‌کنند به دلیل نداشتن خط و خش و سلامت کامل گوشی دست دوم خود، می‌توانند آن را با قیمت گوشی نو بفروشند. اما شما آگاه باشید که این کار اشتباه است و هر گوشی که آکبند نباشد، حداقل 30% قیمت پایین‌تری نسبت به نسخه آکبند آن دارد.

راهنمای خرید گوشی دست دوم در چنین مواردی به کمک شما می‌آید تا از این اشتباهات آگاهی کسب کنید؛ حال، ادامه راهنمای خرید گوشی را با ما همراه باشید. چنانچه در خرید گوشی نو و دست دوم تردید دارید، مطالعه مقایسه گوشی نو و دست دوم پیشنهاد می‌شود.

راهنمای خرید گوشی تا 3 میلیون تومان

17-راهنمای-خرید-گوشی-تا-3-میلیون-تومان

طبیعی است که برندهای معتبر و ناشناخته برخی گوشی‌های ارزان قیمت و کاربردی به بازار عرضه کنند. از آن جایی که این موبایل‌ها قیمت بسیرا پایینی دارند و چندان قدرتمند نیستند، توصیه می‌کنیم افراد آن‌ها را تنها به عنوان گوشی دوم خریداری و استفاده کنند؛ همچنین این موبایل‌ها عموما برای کودکان و افراد مسن بسیار مناسب است تا تمام نیازها و انتظارات روزانه آن‌ها را رفع کند. برای این که بتوانید ارزان قیمت‌ترین موبایل‌های بازار را بشناسید و بهترین مورد را برای خود خریداری کنید، راهنمای خرید گوشی تا 3 میلیون بیلبیلک را در اختیارتان می‌گذاریم. موبایل‌های پیشنهادی ما را مطالعه کنید و طبق معیارهای خودتان، یکی را برگزینید.

موارد مناسب برای خرید گوشی تا 3 میلیون تومان

در ادامه بصورت خلاصه به بررسی خرید گوشی تا 3 میلیون تومان خواهیم پرداخت:

گوشی Huawei Y5 Lite

18-Huawei-Y5-Lite

اولین موردی که در راهنمای خرید گوشی تا 3 میلیون برایتان معرفی می‌کنیم، محصول برند هواوی است. هواوی Y5 یکی از گوشی‌های موبایل ارزان قیمت و مناسب در بازار به شمار می‌رود که می‌تواند کاربردهای فراوانی داشته باشد. زیرا این موبایل توسط یکی از معتبرترین برندهای تولید گوشی موبایل طراحی شده است و توانایی رفع نیازهای روزمره یک انسان را دارد. به شما توصیه می‌کنیم این موبایل را از اولویت‌‌های خود در خرید گوشی تا 3 میلیون تومان بگیرید. چرا که این موبایل ضمن توانایی رفع نیازهای عادی و عمومی شما، قیمت بسیار پایینی دارد و مطمئنا تمام افراد می‌توانند آن را برای خود خریداری کنند.

پیشنهادی  راهنمای خرید تبلت دست دوم + هرآنچه باید بدانید!
مشخصات گوشی Huawei Y5 Lite
 • حافظه رم: 1 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 16 گیگابایت
 • دوربین پشت: 8 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 5 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 5 اینچ
 • در مهرماه 1400 قیمت: 2.500.000 تومان

گوشی G Plus X10

19-G-Plus-X10

بعضا برندهایی ناشناخته را در بازار موبایل مشاهده می‌کنیم که رسانه‌ها تا به حال هیچ اخباری از آن نزده‌اند؛ چرا که این برندها تولید کننده گوشی‌های موبایل ارزان قیمت و مناسب برای قشر متوسط جامعه هستند و توانایی تولید گوشی‌های میلیونی را ندارند. به شما توصیه می‌کنیم در راهنمای خرید گوشی حتما برند جی پلاس را بشناسید و از محصولات آن غافل نشوید. برند جی پلاس تولید کننده برخی موبایل‌های ارزان قیمت می‌باشد که حوزه فعالیت خود را فقط روی این محصولات متمرکز کرده است. محصولی که از برند جی پلاس برایتان معرفی کردیم، یکی از گوشی‌های قابل قبول این برند است که می‌توان به توانایی‌های آن اطمینان داشت.

مشخصات گوشی G Plus X10
 • حافظه رم: 3 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 64 گیگابایت
 • دوربین پشت: 13مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 8 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 5 اینچ
 • در مهرماه 1400 قیمت: 2.800.000 تومان

گوشی Nokia C2

20-گوشی-Nokia-C2

به آخرین بخش از راهنمای خرید گوشی‌های زیر 3 میلیون تومان می‌رسیم. طبیعی است که در میان این گزینه‌ها، نام برند نوکیا را مشاهده کنیم؛ چرا که برند نوکیا یکی از قدیمی‌ترین برندهای تولید گوشی موبایل هوشمند است که به طراحی و عرضه محصولاتی ارزان قیمت در جهان شهرت دارد. بر خلاف تصورات عموم افراد، برند نوکیا همچنان پا بر جا است و هیچ دلیلی برای انحلال آن وجود ندارد. به شما توصیه می‌کنیم حتما این محصول برند نوکیا را به خوبی تحلیل و آنالیز کنید؛ زیرا این گوشی موبایل، یک مورد مناسب برای تمام افراد به شمار می‌رود.

مشخصات گوشی Nokia C2
 • حافظه رم: 1 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 16 گیگابایت
 • دوربین پشت: 5 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 5 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش:5 انیچ
 • در مهرماه 1400 قیمت: 1.600.000 تومان

راهنمای خرید گوشی تا 4 میلیون تومان

21-راهنمای-خرید-گوشی-تا-4-میلیون-تومان

حال که راهنمای خرید گوشی را به خوبی مطالعه کردید، شاید به دنبال خرید گوشی‌هایی با قدرت سخت افزاری بالاتر و بهتر باشید. به همین دلیل راهنمای خرید گوشی تا 4 میلیون تومان می‌تواند شما را در خرید گوشی مورد نظرتان یاری کند. طبیعتا این موبایل‌ها سیستم بهتر و قدرت‌مندتر از موارد قبلی هستند که برایتان معرفی کردیم؛ چرا که رنج قیمت این محصولات در حدود 4 میلیون تومان است و محصولاتی نسبتا ارزشمند به شمار می‌روند. امیدواریم بتوانیم بهترین و مناسب‌ترین موبایل‌های را در این راهنمای خرید گوشی برایتان شرح دهیم.

موارد مناسب برای خرید گوشی تا 4 میلیون تومان

در ادامه بصورت خلاصه به بررسی خرید گوشی تا 4 میلیون تومان خواهیم پرداخت:

گوشی Samsung Galaxy A12

22-Samsung-Galaxy-A12

همواره می‌توان محصولات برند سامسونگ را در بین برترین موبایل‌های میان رده مشاهده کرد. چرا که برند سامسونگ در حال حاضر قدرت و توانایی بالای خود را در تولید دستگاه‌های هوشمند به جهانیان اثبات کرده است و می‌توان به تمام محصولات آن اطمینان خالص داشت. در این بخش یکی از محبوب‌ترین محصولات سری A شرکت سامسونگ را برایتان شرح می‌دهیم که تا به حال توانسته رضایت ده‌ها هزار خریدار را در ایران جلب کند. افراد می‌توانند با خرید گوشی سامسونگ A12 برای خود، تمام نیازها و انتظارات روزانه خود را تامین کنند و حتی از قابلیت‌های ویژه آن بهره‌مند شوند.

مشخصات گوشی Samsung Galaxy A12
 • حافظه رم: 4 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 64 گیگابایت
 • دوربین پشت: 48 و 5 و 2 و 2 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 8 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 6 مگاپیکسل
 • در مهرماه 1400 قیمت: 3.900.000 تومان

گوشی Xiaomi Redmi 9A

23-Xiaomi-Redmi-9A

قطعا در بازار گوشی موبایل، نام برند شیائومی را شنیده‎‌اید؛ شرکتی که اخیرا تمام جهان را با محصولات و خدمات خود متحول کرده است. شرکت شیائومی در حال حاضر برای تولید محصولاتی فوق العاده با سخت افزارهای قدرتمند و در عین حال ارزان قیمت، شهرت یافته است. محصولی که از این برند برایتان شرح می‌دهیم نیز یکی از مناسب‌ترین مواردی است که می‌توانید در راهنمای خرید گوشی مشاهده کنید. این موبایل در ایران نزدیک به صد هزار مصرف کننده دارد و می‌توان آن را یکی از محوب‌ترین گوشی‌های موبایل شیائومی در ایران نامید.

مشخصات گوشی Xiaomi Redmi  A9
 • حافظه رم: 2 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 32 گیگابایت
 • دوربین پشت: 13 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 5 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 5 اینچ
 • در مهرماه 1400 قیمت: 3.200.000 تومان

گوشی Samsung Galaxy M11

24-Samsung-Galaxy-M11

در نهایت به آخرین مورد از راهنمای خرید گوشی تا 4 میلیون تومان می‌رسیم که مجددا محصولی از برند سامسونگ می‌باشد. این محصول به دلیل قیمت پایین و قدرت سخد افزاری نسبتا بالایی که دارد، همواره یکی از گزینه‌های اصلی افراد در خرید گوشی است و برای تمام افراد با اهمیت شمرده می‌شود. چرا که سامسونگ در تولید این محصول از خلاقیت بسیار عجیبی استفاده کرده و می‌توان ظاهر خاص و زیبای آن را مشاهده کرد. مشخصات آخرین مورد از راهنمای خرید گوشی تا 4 میلیون را در ادامه مطالعه کنید.

 • حافظه رم: 3 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 32 گیگابایت
 • دوربین پشت: 13 و 5 و 2 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 8 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 6 اینچ
 • در مهرماه 1400 قیمت: 3.800.000 تومان

راهنمای خرید گوشی تا 5 میلیون تومان

25-راهنمای-خرید-گوشی-تا-5-میلیون-تومان

برای برخی از افراد که می‌توانند بودجه نسبتا بیشتری را برای خرید گوشی اختصاص دهند و به دنبال موبایل‌های نسبتا بهتری برای خرید هستند، توصیه می‌کنیم راهنمای خرید گوشی تا 5 میلیون تومان را به خوبی مطالعه کنید. چرا که وقتی رقم خرید برای افراد بالا می‌رود، باید بتوانند با حداکثر آگاهی محصول مورد نیاز خود را انتخاب کنند؛ به خصوص در این مواقع که گوشی موبایل‌های این رنج قیمت، کاملا متوسط هستند. برخی از بهترین محصولاتی را که قیمتی پایین‌تر از 5 میلیون تومان دارند را برایتان شرح می‌دهیم تا با توجه به معیارها و انتظارات خودتان، یکی را به دلخواه انتخاب کنید.

موارد مناسب برای خرید گوشی تا 5 میلیون تومان

در ادامه بصورت خلاصه به بررسی خرید گوشی تا 5 میلیون تومان خواهیم پرداخت:

گوشی Xiaomi Poco M3

26-Xiaomi-Poco-M3

یکی از سری محصولات برند شیائومی که توانست از همان ابتدای عرضه در جهان غوغا به پا کند، محصولات پوکو هستند که در حال حاضر میلیون‌ها نفر از محصولات آن استفاده می‌کنند. چرا که شیائومی از برخی سخت افزارهای جدید و قدرتمند در آن استفاده کرده است که مجموعه‌ای از آن‌ها باعث وجود چنین دستگاه هوشمند فوق العاده‌ای می‌شود. این امر در حالی است که افراد می‌توانند آن را با قیمتی زیر 5 میلیون خریداری کنند. در نتیجه، طبیعتا این مورد را در اکثر راهنمای خرید گوشی مشاهده خواهید کرد.

مشخصات گوشی Xiaomi Poco M3
 • حافظه رم: 4 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 128 گیگابایت
 • دوربین پشت: 48 و 2 و 2 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 8 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 5 اینچ
 • در مهرماه 1400 قیمت: 4.700.000 تومان

گوشی Huawei Y8p

27-Huawei-Y8p

در حال حاضر می‌توانید نام برند هواوی را در راهنمای خرید گوشی در تمام رنج قیمت مشاهده کنید؛ زیرا این شرکت پس از مدت‌ها سکون، توانسته برخی محصولات فوق العاده تولید کند که قیمت بسیار پایینی دارند و می‌توانند عمده‌ای از نیازها و انتظارات افراد را تامین کنند. هواوی Y8p نیز یکی از این موارد است که پیشنهاد می‌کنیم حتما آن را به خوبی بررسی کنید. چرا که تمام کارشناسان تا به حال کیفیت و صحت قابلیت‌های این موبایل را تایید کرده‌اند و می‌توان آن را برای تمام افراد در هر شرایطی توصیه کرد.

مشخصات گوشی Huawei Y8p
 • حافظه رم: 6 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 128 گیگابایت
 • دوربین پشت: 48 و 8 و 5 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 16 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 6 اینچ
 • در مهرماه 1400 قیمت: 4.700.000 تومان

گوشی Samsung Galaxy A12

28-Samsung-Galaxy-A12

همان طور که همگی انتظارش را داشتیم، یکی از محصولات سامسونگ را نیز می‌توانیم در این راهنمای خرید گوشی مشاهده کنیم. جالب است بدانید این محصول اخیرا توسط شرکت سامسونگ ریلیز شده و تکنولوژی بسیار به روزی دارد. این اتفاق باعث شده از هزاران نفری که این محصول را خریداری کرده‌اند، بیش از 85% آن‌ها رضایت کامل خود را از محصول اعلام کنند. شما می‌توانید از این گوشی موبایل تا مدت طولانی استفاده کنید و تمام نیازهای روزمره و حتی نامتعارف خود را به آن بسپارید؛ چرا که سخت افزارهای قدرتمند سامسونگ، زندگی را برای خریداران آسان خواهند کرد.

مشخصات گوشی Samsung Galaxy A12
 • حافظه رم: 4 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 128 گیگابایت
 • دوربین پشت: 48 و 5 و 2 و 2 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 8 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 5 اینچ
 • در مهرماه 1400 قیمت: 4.500.000 تومان

راهنمای خرید گوشی تا 6 میلیون تومان

29-راهنمای-خرید-گوشی-تا-6-میلیون-تومان

بودجه شما، از مهم‌ترین نکاتی است که نوعی راهنمای خرید گوشی مورد نیازتان را تعیین می‌کند. چرا که شما نمی‌توانید با مبلغ 6 میلیون تومان، گوشی آیفون آکبند خریداری کنید و مطالعه راهنمای خرید گوشی آیفون برای شما اشتباه است. به همین دلیل به تمام افراد توصیه می‌کنیم بودجه خود را از ابتدا تعیین کرده باشند تا بتوانند از همان ابتدا گزینه‌های برتر را برای خود برگزینند. حال برای این که افراد رفته رفته با محصولات بهتر و گران‌تری آشنا شوند، راهنمای خرید گوشی تا 6 میلیون را در اختیار کاربران بیلبیلک قرار می‌دهیم.

موارد مناسب برای خرید گوشی تا 6 میلیون تومان

در ادامه بصورت خلاصه به بررسی خرید گوشی تا 6 میلیون تومان خواهیم پرداخت:

گوشی Huawei Nova 7i

30-گوشی-Huawei-Nova-7i

یکی از جالب‌ترین محصولات شرکت هواوی که بر خلاف تصورات توانست عملکرد خوبی از خود به جای بگذارد، Nova 7i است. این محصول یک ابداعی نسبتا جدید از برند هواوی به شمار می‌رود که موفقیت بزرگی در جلب نظر خریداران کسب کرده است؛ چرا که برند هواوی در آن برخی قطعات بسیار ارزشمند و قدرتمند کار گذاشته و در عین حال، آن را با قیمتی مناسب و نسبتا ارزان به بازار عرضه می‌کند. همین اتفاق باعث شده یک گزینه مناسب در راهنمای خرید گوشی تا 6 میلیون باشد و افراد بتوانند با نهایت اطمینان، ان را برای خود خریداری کنند.

مشخصات گوشی Huawei Nova 7i
 • حافظه رم: 8 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 128 گیگابایت
 • دوربین پشت: 48 و 8 و 2 و 2 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 16 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 6 اینچ
 • در مهرماه 1400 قیمت: 6.000.000 تومان

گوشی Xiaomi Poco X3 Pro

31-گوشی-Xiaomi-Poco-X3-Pro

بار دیگر نام محصولات پوکو از برند شیائومی را در این راهنمای خرید گوشی مشاهده می‌کنیم. این محصول کاملا قابل اطمینان است و می‌توانید آن را به عنوان یکی از برترین گوشی‌‌های زیر 6 میلیون تومان در ذهن خود داشته باشید. این محصول یک گوشی موبایل بهینه سازی شده و بهتر از نسخه Poco X3 است؛ به همین دلیل در جلوی نام این محصول، کلمه Pro را مشاهده می‌کنید. اگر نگاهی به مشخصات این گوشی موبایل بندازید، متوجه می‌شوید که این موبایل در چه سطحی قرار دارد و چرا توانسته رضایت میلیون‌ها مخارب را جلب کند.

مشخصات گوشی Xiaomi Poco X3 Pro
 • حافظه رم: 6 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 128 گیگابایت
 • دوربین پشت: 48 و 8 و 2 و 2 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 20 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 5 اینچ
 • در مهرماه 1400 قیمت: 6.000.000 تومان

گوشی Samsung Galaxy A21s

32-Samsung-Galaxy-A21s

شرکت سامسونگ سری A محصولات خود را به قدری گسترده و پر تعداد ایجاد کرده است که می‌توان مواردی از آن را در تمام رنج‌های قیمت مشاهده کرد. سامسونگ A21s نیز یکی از این موارد است که قیمت زیر 6 میلیون تومان دارد و قطعا می‌تواند شما را تا سال‌ها بی‌نیاز سازد. این محصول در سال 2020 توسط سامسونگ به جهلن معرفی شد و دارای سیستم سخت افزاری به روز و پیشرفته‌ای است. به عبارتی دیگر قیمت پایین این محصول از پیشرفته بودن و قدرت سخت افزاری آن نمی‌کاهد و از تکنولوژی و برخی قطعات بسیار عالی بهره‌مند است.

مشخصات گوشی Samsung Galaxy A21s
 • حافظه رم: 4 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 64 گیگابایت
 • دوربین پشت: 48 و 8 و 2 و 2 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 12 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 5 اینچ
 • در مهرماه 1400 قیمت: 5.400.000 تومان

راهنمای خرید گوشی تا 8 میلیون تومان

34.1-راهنمای-خرید-گوشی-تا-8-میلیون-تومان

افرادی که توانایی مالی متوسطی دارند و از قشر میانی جامعه شمرده می‌شوند، قطعا به دنبال گوشی موبایلی با قیمت معقول و با امکانات فراوان خواهند بود. برای چنین افرادی، گوشی‌های موبایل با رنج قیمت زیر 8 میلیون می‌توانند موارد مناسبی باشند. اگر شما هم به دنبال خرید گوشی موبایل زیر 8 میلیون تومان هستید، این راهنمای خرید گوشی تا 8 میلیون تومان می‌تواند برای شما بسیار مفید و کاربردی باشد. همچنین اگر علاقه‌مند به موضوعات روز در حوزه فناوری هستید، سایر مقالات کالای دیجیتال بیلبیلک را از دست ندهید.

موارد مناسب برای خرید گوشی تا 8 میلیون تومان

با وجود نوسان قیمت کالاهای دیجیتال در بازار، می‌توان با 8 میلیون تومان محصولات باکیفیتی از برندهایی چون سامسونگ و شیائومی را خریداری کرد. در ادامه برخی از مناسب‌ترین مواردی را که می‌توان آن‌ها را به شما پیشنهاد کرد، معرفی خواهیم کرد:

گوشی Xiaomi Poco X3

35-گوشی-Xiaomi-Poco-X3

قطعا برای شما نیز تعجب‌آور نیست که یک گوشی موبایل شیائومی را در این لیست مشاهده کنید. چرا که گوشی Xiaomi Poco X3 یکی از موارد مناسب برای خرید گوشی تا 8 میلیون تومان است. برند شیائومی همانند تمام دفعات پیش، توانسته مخاطبان خود را با امکانات گوشی Poco X3 غافلگیر کند؛ چرا که این موبایل در حال حاضر یکی از باصرفه‌ترین گوشی‌های موجود در بازار ایران است که در حال حاضر، اولویت اول بسیاری از خریداران گوشی به شمار می‌رود. در ادامه، نیم‌نگاهی به مشخصات اعجاب انگیز گوشی شیائومی Poco X3 می‌اندازیم.

مشخصات گوشی Xiaomi Poco X3
 • حافظه رم: 6 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 128 گیگابایت
 • دوربین پشت: 64 و 13 و  5 و  2 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 20 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 6.7 اینچ
 • در آبان 1400 قیمت: حدودا 6.900.000 تومان

گوشی Samsung Galaxy A32

36-گوشی-Samsung-Galaxy-A32

یکی دیگر از موارد بسیار قابل توجه در راهنمای خرید گوشی تا 8 میلیون تومان، محصول محبوب برند سامسونگ است که تا به حال هزاران مشتری ایرانی آن را خریداری کرده‌اند. گوشی سامسونگ Galaxy A32 یکی دیگر از محصولات مناسب برای افراد است که قطعا توانایی تامین نیازها و رفع انتظارات مصرف کننده را دارد. چراکه این موبایل جدیدا توسط شرکت سامسونگ طراحی شده است و از تکنولوژی روز جهان بهره دارد. مشخصات گوشی سامسونگ A32 در ادامه شرح داده می‌شود.

مشخصات گوشی Samsung Galaxy A32
 • حافظه رم: 6 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 128 گیگابایت
 • دوربین پشت: 64 و 8 و 5 و 5 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 20 مگایکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 6.4 اینچ
 • در آبان 1400 قیمت: 6.900.000 تومان

گوشی Xiaomi Redmi Note 9 Pro

37-گوشی-Xiaomi-Redmi-Note-9-Pro

و در نهایت، به آخرین مورد از راهنمای خرید گوشی تا 8 میلیون تومان می‌رسیم؛ موردی که اولویت اول بسیاری از شماست. گوشی شیائومی ردمی Note 9 Pro یک مورد فوق‌العاده برای تامین نیازهای روزانه افراد به شمار می‌رود. گوشی شیائومی نوت 9 پرو در واقع نسخه ارتقاء یافته گوشی Redmi Note 9 می‌باشد که توسط برند شیائومی طراحی، و در اختیار مخاطبان گذاشته شده است. نگاهی به مشخصات گوشی موبایل شیائومی ردمی نوت 9 پرو می‌اندازیم.

مشخصات گوشی Xiaomi Redmi Note 9 Pro
 • حافظه رم: 6 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 128 گیگابایت
 • دوربین پشت: 64 و 13 و 5 و 2 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 20 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 6 اینچ
 • در آبان 1400 قیمت: 7.100.000 تومان

راهنمای خرید گوشی تا 10 میلیون تومان

38-خرید-گوشی-تا-10-میلیون-تومان

وقتی رِنج قیمت گوشی‌های موبایل افزایش می‌‌یابد، قطعا کارایی و کیفیت قطعات آن نیز بهتر و قدرتمندتر می‌شود؛ پس همانطور که انتظار می‌رود، در بخش راهنمای خرید گوشی تا 10 میلیون بیلبیلک، شاهد افزایش قیمت‌ها و بهتر شدن محصولات خواهیم بود. این راهنمای خرید گوشی در اختیار شما قرار می‌گیرد تا ازفرصت‌های فوق‌العاده و بی‌سابقه را در بازار گوشی موبایل شناسایی کرده و موارد مطابق با بودجه خودتان را خریداری کنید. پس نگاهی به بهترین گوشی‌های موبایل زیر 10 میلیون تومان بازار ایران می‌اندازیم.

پیشنهادی  راهنمای خرید لپ تاپ تا 20 میلیون تومان + بهترین لپ تاپ های 20 میلیونی

موارد مناسب برای خرید گوشی تا 10 میلیون تومان

قبل از این که گوشی‌های مناسب برای خرید را در بازار برایتان شرح دهیم، بدانید که 10 میلیون تومان یک مبلغ بسیار بزرگ و مناسب برای خرید گوشی‌های قدرت‌مند است؛ به طوری که شما می‌توانید بهترین گزینه‌ها را در خرید گوشی بررسی کنید و بهترین مورد را برای خودتان برای خودتان برگزینید. اگر مشخصات محصولات این رِنج قیمت را بررسی کنیم، متوجه منظور ما خواهید شد:

گوشی Samsung Galaxy A71

39-گوشیSamsung-Galaxy-A71

برند سامسونگ امروزه شروع به تولید انواع گوشی‌های موبایل در سری A محصولات خود کرده است؛ به صورتی که تمامی این موارد نقاط قوت فراوانی دارند و می‌توانند افراد را در هر مکان و زمانی یاری کنند. گوشی سامسونگ A71 نیز از این موارد است و در سال‌های اخیر شاهد محبوبیت و فروش داغ آن بین جمعیت بوده‌ایم. این دستگاه به دلیل برخی نقاط قوت و تمایزهای خاص که نسبت به گوشی سامسونگ A70 دارد، توانسته نظر عده کثیری از کاربران اینترنت را به سوی خود جلب کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از این گوشی فوق‌العاده، نگاهی به مشخصات آن بیندازیم.

مشخصات گوشی Samsung Galaxy A71
 • حافظه رم: 8 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 128 گیگابایت
 • دوربین پشت: 64 و 12 و 5 و 5 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 32 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 6.7 اینچ
 • در آبان‌ماه 1400 قیمت: 9.500.000 تومان

گوشی Samsung Galaxy A52

40-گوشیSamsung-Galaxy-A52

یکی دیگر از محصولات برند سامسونگ در سری A، گوشی سامسونگ A52 می‌باشد که اخیرا به دلیل قدرت سخت افزاری که دارد در بازار جنجال به‌پا کرده است. این گوشی موبایل مشخصات بسیار عجیبی دارد و از قدرت سخت افزاری غیرقابل باوری برخوردار است؛ در نتیجه، می‌توان آن را یکی دیگر از موارد مناسب برای خرید گوشی دانست. از آن جایی که این گوشی در یک سال اخیر وارد بازار شده است، کاربران می‌توانند از به‌روز بودن و قدرت بی‌نقص آن اطمینان حاصل کنند. چینش دوربین‌های پشتی این موبایل، درخشان‌ترین نقطه تمایز این گوشی است و می‌توان آن را حاصل خلاقیت و مهارت بالای متخصصان در برند سامسونگ نامید.

مشخصات گوشی Samsung Galaxy A52
 • حافظه رم: 8 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 128 گیگابایت
 • دوربین پشت: 64 و 12 و 5 و 5 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 32 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 6.5 اینچ
 • در تاریخ آبان‌ماه 1400 قیمت: 9.000.000 تومان

گوشی Xiaomi Redmi Note 10 Pro

41-گوشی-Xiaomi-Redmi-Note-10-Pro

امروزه کاربران در دنیای دیجتالی، به حضور یک گوشی موبایل بی‌نظیر از برند شیائومی عادت کرده‌اند. یک از محصولات خارق‌العاده برند شیائومی، که دست‌رنج تجارب و مهارت‌های کارشناسان شیائومی می‌باشد، گوشی شیائومی نوت 10 پرو است. خرید گوشی شیائومی Note 10 Pro می‌تواند یک انتخاب عالی برای افرادی باشد که به دنبال خرج هزینه‌های اضافی نیستند و می‌خواهند یک محصول مقرون‌به‌صرفه خریداری کنند؛ چراکه قیمت گوشی شیائومی ردمی نوت 10 پرو در مقابل امکانات و قابلیت‌های آن بسیار ناچیز است و قطعا هرفردی حاضر به خریداری و پرداخت مبلغ آن خواهد بود.

مشخصات گوشی Xiaomi Note 10 Pro
 • حافظه رم: 6 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 128 گیگابایت
 • دوربین پشت: 108 و 8 و 5 و 2 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 16 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 6.7 اینچ
 • در آبان‌ماه 1400 قیمت: 8.300.000 تومان

راهنمای خرید گوشی تا 12 میلیون تومان

42-راهنمای-خرید-گوشی-تا-12-میلیون-تومان

تنوع بالای گوشی‌های موبایل بازار باعث شده تا با افزایش یک میلیون تومان بودجه، افراد ده‌ها گزینه نو و بهتر داشته باشند. به همین دلیل حتی اگر قصد افزایش بودجه برای خرید گوشی را ندارید، بهتر است راهنمای خرید گوشی تا 12 میلیون تومان را به خوبی مطالعه کنید. در حال حاضر تمامی برندهای تولیدکننده گوشی هوشمند در جهان، سعی دارند محصولات میان‌رده خود را افزایش دهند تا تمام مخاطبان توان خرید محصولات را داشته باشند.

موارد مناسب برای خرید گوشی تا 12 میلیون تومان

همان طور که متوجه خواهید شد، موارد مناسب برای خرید گوشی تا 12 میلیون تومان گزینه‌های بسیار بهتری نسبت به گوشی‌های قبلی هستند که برایتان شرح دادیم؛ پس بهتر است به هیچ وجه این فرصت را از دست ندهید و با بودجه خودتان بهترین گوشی را خریداری کنید. نگاهی به بهترین گوشی زیر 12 میلیون تومان بیندازیم:

گوشی Samsung Galaxy S20 FE

43-گوشی-Samsung-Galaxy-S20-FE

هر مرتبه افزایش بودجه‌ای که صورت می‌گیرد، گوشی‌های موبایل سامسونگ بیشتر به چشم می‌آیند و تبدیل به گزینه‌های بسیار جدی‌تری برای افراد می‌شوند. گوشی سامسونگ S20 FE مطمئنا جزو گزینه‌هایی است که همه افراد آرزوی خرید آن را دارند؛ زیرا سامسونگ در طراحی ظاهری و امکانات این گوشی، از هیچ تلاش و هزینه‌ای دریغ نکرده و می‌توان آن را یکی از بهترین گوشی‌های سامسونگ در بازار نامید. توصیه می‌کنیم در خرید گوشی تا 12 میلیون تومان، گوشی سامسونگ S20 FE اولویت اول خودتان قرار دهید و از فرصت خرید آن غافل نشوید.

مشخصات گوشی Samsung Galaxy S20 FE
 • حافظه رم: 8 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 128 گیگابایت
 • دوربین پشت: 12 و 12 و 8 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 32 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه‌نمایش: 6.5 اینچ
 • در آذرماه 1400 قیمت بصورت میانگین11.800.000 تومان

گوشی Samsung Galaxy A52s 5G

44-Samsung-Galaxy-A52s

مطمئنا شماهم خبر عرضه شدن اینترنت فایوجی در جهان را شنیدید و می‌دانید که چه تکنولوژی قابل‌تحسینی است؛ اما تا به حال فکر می‌کردید که بتوانید با بودجه 12 میلیون تومانی، به اینترنت 5G دسترسی داشته باشید؟ امروزه امکان استفاده از اینترنت در گوشی سامسونگ A52s 5G وجود دارد و افراد می‌توانند آن را با قیمتی معقول خریداری کنند. باوجود این که گوشی سامسونگ A52s 5G یک گوشی میان‌رده و نسبتا ارزان قیمت است، اما یکی از اولویت‌های اول افراد برای خرید گوشی به شمار می‌رود. نیم‌نگاهی به مشخصات این گوشی خارق‌العاده بیندازیم.

مشخصات گوشی Samsung Galaxy A52s 5G
 • حافظه رم: 8 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 256 گیگابایت
 • دوربین پشت: 64 و 12 و 5 و 5 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 32 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه‌نمایش: 6 اینچ
 • در آذرماه 1400 قیمت به صورت میانگین 11.300.000 تومان

گوشی Huawei Nova 5T

45-Huawei-Nova-5T

در نهایت، به یکی از گوشی‌های برتر برند هواوی برخورد می‌کنیم؛ برندی که در سال‌های گذشته، کاملا دفن شده بود و دیگر محصولات خاصی روانه بازار نمی‌کرد. اما گوشی هواوی Nova 5T یک محصول کاملا متفاوت از شرکت هواوی است که توانسته نظر بسیاری از کاربران را جلب کند. جالب توجه این گوشی موبایل، استفاده از سخت‌افزاری قدرت‌مند است؛ در حالی که قیمت آن بسیار ارزان‌تر از حد انتظار بود. اگر مشکلی با اعتبار از دست رفته شرکت هواوی ندارید، می‌توانید این گوشی را بین گزینه‌های خودتان برای خرید گوشی جای دهید.

مشخصات گوشی Huawei Nova 5T
 • حافظه رم: 8 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 128 گیگابایت
 • دوربین پشت: 48 و 16 و 2 و2 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 32 مگاپیلسل
 • اندازه صفحه‌نمایش: 6.25 اینچ
 • در آذرماه 1400 قیمت بصورت میانگین 10.600.000 تومان

راهنمای خرید گوشی تا 15 میلیون تومان

1-راهنمای-خرید-گوشی-تا-15-میلیون-تومان

میزان بودجه در خرید گوشی، یک نکته حائز اهمیت است که می‌تواند به کل مشخصات گزینه‌های موجود را برای افراد تغییر دهد. به ازای هر 1 میلیون تومانی که شما به بودجه خود در خرید موبایل اضافه می‌کنید، ده‌ها گزینه دیگر به لیست گزینه‌های شما اضافه می‌شوند. به همین دلیل تمامی این بودجه‌ها را بررسی می‌کنیم تا شما بهترین تصمیم را برای خرید موبایل بگیرید. در ادامه، راهنمای خرید گوشی تا 15 میلیون بیلبیلک در اختیارتان گذاشته می‌شود.

موارد مناسب برای خرید گوشی تا 15 میلیون تومان

در وهله اول خرید موبایل، شدیدا اهمیت دارد که تمامی گزینه‌های موجود و مطلوب را روی میز داشته باشید؛ زیرا تنها با این کار می‌توانید دستگاه‌های مختلف را مقایسه کرده و گزینه ایده‌آل را بخرید. بهترین گزینه‌ها برای خرید گوشی تا 15 میلیون تومان به شرح زیر هستند.

گوشی Samsung S20 FE 5G

3-گوشی-Samsung-S20-FE-5G

اکثر افراد از این که امکان خرید گوشی سامسونگ S20 FE با بودجه 15 میلیونی وجود دارد، آگاه نیستند. این غول بزرگ کره‌ای موفق شده با طراحی و تولید گوشی سامسونگ اس 20، یک دستگاه ارزان قیمت و در عین حال پیشرفته را برای مشتریان خود ارائه دهد. با توجه به تکنولوژی به‌روز و پیشرفته این موبایل، بدیهی است که دیگر گزینه‌ها در راهنمای خرید گوشی چندان اهمیتی ندارند. نگاهی مختصر به مشخصات این گوشی موبایل می‌اندازیم.

مشخصات گوشی Samsung S20 FE 5G
 • حافظه رم: 8 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 128 گیگابایت
 • دوربین پشت: 12 و 12 و 8 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 32 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 6.5 اینچ
 • در آذرماه 1400 قیمت: حدودا 13.000.000 تومان

گوشی IPhone SE

5-گوشی-IPhone-SE

از آن جایی که محصولات شرکت اپل همواره در بین برترین‌ها قرار دارد، بدیهی است که نام گوشی آیفون SE را نیز در این لیست مشاهده کنیم. با وجود این که ابرشرکت اپل گوشی آیفون اس ای را یکی از محصولات مورد علاقه کاربران می‌نامد، اما قیمت آن بسیار معقول و مناسب است؛ به طوری که عمده کاربران ایرانی توانایی خرید گوشی SE را دارند و می‌توانند از قابلیت‌های این گوشی بهره ببرند.

مشخصات گوشی IPhone SE
 • حافظه رم: 3 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 128 گیگابایت
 • دوربین پشت: 12 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 7 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 4.7 اینچ
 • در آذرماه 1400 قیمت: حدودا 12.500.000 تومان

گوشی Samsung A72

7-گوشی-Samsung-A72

در آخرین گزینه راهنمای خرید گوشی تا 15 میلیون تومان، مجددا محصولی کره‌ای را مشاهده می‌کنیم که نام سامسونگ بر روی آهن حک شده است. گوشی سامسونگ A72 که یکی از جدیدترین محصولات این شرکت شمرده می‌شود، با طراحی ناب و جذاب دوربین‌های پشتی خود شهرت یافته است؛ زیرا این گوشی 5 لنز دوربین قدرتمند دارد که می‌تواند تصاویر خارق‌العاده‌ای را به ثبت برساند. توصیه می‌کنیم در صورت علاقمندی به خرید گوشی سامسونگ A72 تعلل نکنید؛ زیرا هر لحظه امکان افزایش قیمت وجود دارد.

مشخصات گوشی Samsung A72
 • حافظه رم: 8 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 256 گیگابایت
 • دوربین پشت: 64 و 12 و 8 و 5 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 32 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 6.7
 • در آذرماه 1400 قیمت: حدودا 12.500.000 تومان

راهنمای خرید گوشی تا 20 میلیون تومان

50-خرید-گوشی-تا-20-میلیون-تومان

همان طور که می‌توان متوجه شد، قیمت انواع گوشی موبایل با قدرت سخت‌افزاری و مشخصات فنی آن ارتباط مستقیم دارد؛ یعنی اگر تمایل به خرید یک گوشی باکیفیت و توانمند داشته باشید، باید بودجه قابل قبول و خوبی برای خرید آن در نظر بگیرید. به طور کلی بودجه و توانایی خرید گوشی، برجسته‌ترین عاملی است که می‌تواند نتیجه خرید را تحت تاثیر قرار دهد؛ حال نیم نگاهی به بازار گوشی بیندازیم تا ببینیم چه گزینه‌هایی برای خرید گوشی تا 20 میلیون تومان داریم!

موارد مناسب برای خرید گوشی تا 20 میلیون تومان

بدیهی است که بودجه 20 میلیون تومانی برای خرید گوشی، می‌تواند گزینه‌های فراوانی در اختیار ما قرار دهد؛ اما موبایل‌هایی که در رنج قیمتی 15 تا 20 میلیون قرار دارند، چندان پرتعداد نیستند. طبیعتا خرید گوشی تمامی برندهای اپل، سامسونگ، هواوی و شیائومی با این بودجه ممکن است؛ در ادامه، برخی از گزینه‌های ارزشمند و باکیفیت برای خرید موبایل را برایتان شرح می‌دهیم تا آگاهانه خرید کنید.

گوشی Samsung Galaxy Note 10+

51-گوشی-Samsung-Galaxy-Note-10+

در وهله او، یکی از پرجمداران محبوب و توانمند سامسونگ را به شما معرفی می‌کنیم؛ موبایلی که در زمان خود، به گوشی‌های هوشمند بالارده بازار سلطنت می‌کرد. گوشی سامسونگ نوت 10 پلاس یکی از محبوب‌ترین گوشی‌های موجود در بازار است که افراد می‌توانند آن را با بودجه‌ای زیر 20 میلیون تومان خریداری کنند. با وجود این که خرید گوشی سامسونگ نوت 10 پلاس آکبند امروزه چندان پرطرفدار نیست، اما توصیه می‌کنیم خرید نسخه نو و آکبند این گوشی را اولویت اول خود قرار دهید.

مشخصات گوشی Samsung Galaxy Note 10+
 • حافظه رم: 12 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 256 گیگابایت
 • دوربین پشت: 12 و 12 و 16 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 10 مگایکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 6.8 اینچ
 • در زمستان 1400 قیمت: 20.000.000 تومان

گوشی Xiaomi 11T Pro

52-گوشی-Xiaomi-11T-Pro

امروزه شیائومی تبدیل به برندی شده می‌توان محصولات آن را در طرح‌ها و قیمت‌های متنوع مشاهده کرد؛ پس طبیعی است که گوشی شیائومی را در این بخش نیز مشاهده کنیم. خرید گوشی شیائومی T11 برای افرادی توصیه می‌شود که می‌خواهند با بودجه 20 میلیون تومان خود، یک موبایل باصرفه و کاربردی تهیه کنند؛ زیرا این گوشی همواره می‌تواند با پرچمداران برندهای غول تولیدکننده گوشی در رقابت باشد. نگاهی به مشخصات این دستگاه هوشمند شیائومی بیندازیم.

مشخصات گوشی Xiaomi 11T Pro
 • حافظه رم: 8 و 12 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 128 و 256 گیگابایت
 • دوربین پشت: 108 و 5 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 8 و 16 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 6.67 اینچ
 • در زمستان 1400 قیمت: 19.000.000 تومان

گوشی IPhone XS max

53-IPhone-XS-max

به عقیده بسیاری افراد، خرید گوشی آیفون صرفه اقتصادی چندانی ندارد و نمی‌توان محصوات شرکت اپ را مقرون به صرفه نامید؛ اما در مواقعی، می‌توان گوشی دست دوم اپل را با قیمتی مناسب و وضعیت سلامت عالی خریداری کرد. خرید گوشی آیفون XS مکس دست دوم یکی دیگر از گزینه‌های افراد با بودجه 20 میلیون تومانی است که می‌توانند به آن توجه داشته باشند. چنانچه به دنبال خرید گوشی آکبند و نو زیر 20 میلیون تومان برای خود هستید، دور گوشی های آیفون را خط بکشید!

مشخصات  گوشی IPhone XS max
 • حافظه رم: 4 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 256 و 512 گیگابایت
 • دوربین پشت: 12 و 12 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 7 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 6.5 اینچ
 • در زمستان 1400 قیمت: 19.000.000 تومان

راهنمای خرید گوشی تا 30 میلیون تومان

واقعیت این است که تنها افرادی می‌توانند لذت استفاده از جدیدترین و بهترین فناوری گوشی هوشمند را تجربه کنند، که حداقل بودجه 30 میلیون تومانی داشته باشند. حال اگر شما توانی خرید گوشی تا 30 میلیون تومان را دارید و می‌خواهید از بهترین گوشی های 2021 بهره‌مند شوید، ادامه این مطلب مختص شماست.

موارد مناسب برای خرید گوشی تا 30 میلیون تومان

البته باید توجه داشت که خرید گوشی تا 30 میلیون تومان، نیازمند داشتن اطلاعات و آگاهی کامل از این بازار است؛ چرا که اگر یک اشتباه در این خرید مرتکب شوید، می‌تواند چندین میلیون تومان برایتان هزینه اضافی به بار بیاورد. یقینا هدف ما از شرح این مطلب و معرفی گوشی های زیر 30 میلیون تومان، به حداقل رساندن این احتمالات است.

گوشی سامسونگ S21 Ultra 5G

1-گوشی-سامسونگ-S21-Ultra-5G

اولین پیشنهاد ما برای خرید گوشی تا 30 میلیون تومان، گوشی سامسونگ اس 21 اولترا است؛ موبایلی که به واسطه تکنولوژی جدید و منحصر به‌فرد خود توانسته بخش بزرگی از بازار گوشی را به خود اختصاص دهد. به عقیده بسیاری، این گوشی بهترین گوشی سامسونگ است. یقینا اگر شما نیز اطلاعات و مشخصات فنی این گوشی موبایل را مطالعه کنید، متوجه دلیل این عقاید و باورها را متوجه خواهید شد.

مشخصات گوشی سامسونگ S21 Ultra 5G
 • حافظه رم: 12 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 256 گیگابایت
 • دوربین پشت: 108 و 10 و 10 و 12 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 40 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 6.8 اینچ
 • در زمستان 1400 قیمت: 29.000.000 تومان

گوشی آیفون 13

2-گوشی-سامسونگ-Note-20-Ultra

جدیدترین پرچمدار اپل که اخیرا در سال 2021 طراحی و توزیع شده، گوشی آیفون 13 است. همان طور که انتظار می‌رفت، این گوشی آیفون با استقبال بی‌نظیری از سوی مخاطبان مواجه شد؛ البته اگر این اتفاق نمی‌افتاد، بیشتر تعجب‌آور بود! اپل مجددا با تغییر شکل قرارگیری دوربین‌های اصلی گوشی آیفون 13، توانست جنجال‌های بسیاری در دنیای دیجیتال به وجود بیاورد. چنانچه به دنبال خرید گوشی آیفون 13 هستید، باید قیمت نسبتا زیاد آن را نیز در نظر داشته باشید.

مشخصات گوشی آیفون 13
 • حافظه رم: 4 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 512 گیگابایت
 • دوربین پشت: 12 و 12 و 12 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 12 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 6.1 اینچ
 • در زمستان 1400 قیمت: 30.000.000 تومان

گوشی سامسونگ Note 20 Ultra

3-گوشی-سامسونگ-Note-20-Ultra

دیگر گوشی پرطرفدار و باکیفیت سامسونگ، آخرین گوشی تولید شده در سری نوت آن است که نوت 20 اولترا نام دارد. این موبایل که رقیب اصلی پرچمدار سری S سامسونگ به شمار می‌رود، دارای ساختار ظاهری و بدنه خارق‌العاده‌ای است؛ به طوری که در کنار جذابیت، کاربرد آن را نیز بهبود می‌بخشد. با وجود اینکه در خرید گوشی تا 30 میلیون تومان گزینه‌های زیادی وجود ندارد، اما قابلیت‌های هرکدام از این گوشی‌ها به قدری خارق‌العاده است که انتخاب میان این سه مورد را سخت‌تر از همیشه می‌کند.

مشخصات گوشی سامسونگ Note 20 Ultra

 • حافظه رم: 8 گیگابایت
 • حافظه ذخیره‌سازی: 256 گیگابایت
 • دوربین پشت: 108 و 12 و 12 مگاپیکسل
 • دوربین سلفی: 10 مگاپیکسل
 • اندازه صفحه نمایش: 6.9 اینچ
 • در زمستان 1400 قیمت: 26.300.000 تومان

خرید گوشی موبایل را از کجا انجام دهیم؟

33-راهنمای-خرید-گوشی

این مطلب به طور کلی یک راهنمای خرید گوشی بود که برایتان شرح دادیم و امیدواریم برایتان مفید و کاربردی بوده باشد. با توجه به این که تعداد زیادی فروشگاه آنلاین در سرتاسر کشور تاسیس شده‌اند که اکثریت آن‌ها خدمات و محصولات بی‌نظیری دارند. توصیه می‌کنیم خرید از این فروشگاه‌ها را اولویت خود قرار دهید و به دنبال معبترترین وبسایت‌های ایرانی باشید. البته دقت کنید که ادعای بهترین بودن در تمام فروشگاه‌ها وجود دارد و همگی مدعی هستند. اما توصیه می‌کنیم قبل از خرید، به خوبی همه آن‌ها را بررسی کرده باشید. رسانه مستقل بیلبیلک به طور کامل این محتوا را در اختیار شما عزیزان قرار داده بود تا با مطالعه این راهنمای خرید گوشی، یک خرید ایمن و مطمئن داشته باشید و بتوانید از اطلاعات و اخباری صحیح از بازار موبایل خبردار شوید.

5/5 - (2521 امتیاز)

مشاهده بیشتر

تحریریه بیلبیلک

رسانه مستقل بیلبیلک با ارائه راهنمای خرید و بررسی محصولات موجود در بازار، در راستای انتخاب هوشمندانه و تجربه یک خرید عالی از تمام فروشگاه‌های آنلاین و آفلاین در کنار شماست.

نوشته های مشابه

40 دیدگاه

 1. آقا واقعا عالی و کامل بود.
  خرید گوشی با وجود رسانه مستقل بیلبیلک خیلی راحت تر شده، امیدوارم مردم هم یاد بگیرن که قبل از خرید یه سر به وبسایت شما بزنند. مخصوصا این روزا که با وجود وضعیت ارز و دلار تو بازار، راهنمای خرید گوشی برای همه ما یه نیازه و نمیتونیم ازش چشم بپوشونیم. لطفا مقالات مشابه بیشتری بارگذاری کنید.
  ممنون از بیلبیلک

  1. ممنون لیلا حان بابت نظر خوبت. رسانه مستقل بیلبیلک چون خودش نقشی در فروش نداره و هیچ شعبه و فروشگاهی چه مستقیم و چه غیرمستقیم نداره برای همین ذی نفع نیست و سعی می کنه تا در بهترین حالت راهنمایی کنه و در حوزه های خرید گوشی ، خرید لپ تاپ و سایر حوزه ها در کنار مردم باشه.

 2. من به زیبایی ظاهری گوشی خیلی اهمیت میدم بنشرم گوشی سامسونگ سری A از همه گوشی هایی که تو این لیست بود خوشگلترن. مطلبی دارید که گوشی های سامسونگ رو بررسی کرده باشید.
  راستی مرسی بابت عکسای باکیفیت کلی حال کردم

 3. فکر می‌کنم اواسط آبان بود که قصد خرید گوشی داشتم و این مقاله شما رو مطالعه کردم. واقعا از اینهمه اطلاعات جامع و کامل یکجا کیف کردم. بر اساس معرفی‌های شما و بودجه خودم گوشی شیائومی پوکو ام3 رو خریداری کردم که خیلی هم ازش راضی هستم. از این به بعد قبل خرید هرچیزی حتما اول بیلبیلک رو مطالعه میکنم. خسته نباشید.

  1. ممنون زهرا جان بابت نظر پر از محبتت. راهنمای خرید گوشی بیلبیلک یکی از بهترین مقالات در دنیای دیجیتال برای راهنمایی قبل از خرید گوشی هست و بسیار خوشحالیم مورد پسند شما بوده.

 4. با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تیم بیلبیلک. مقاله خرید گوشی رو خوندم و الحث لذت بردم از این حجم کامل بودن. من یکم برای خرید شیائومی دلسرد بودم ولی مقاله خرید گوشی سرنخ های مهمی بهم داد تا قاطعانه انتخاب کنم. پاینده باشید و همین فرمون برید جلو. بسیار سپاس از شما

  1. سلام سورین جان. بسیار ممنون از نظر دلگرم کننده شما. مقاله راهنمای خرید گوشی یکی از مقالات جامع ما هست که خیلی خوشحالیم براتون مفید بوده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا