تفریح و سلامتیراهنمای خرید

0 تا 100 راهنمای خرید دوچرخه برقی ایرانی

رسانه بیلبیلک به شما چندین دوچرخه برقی ایرانی ارزشمند و پرفروش را معرفی می‌کند!

اگر قصد خرید دوچرخه برقی ایرانی را دارید، باید شناخت کافی از انواع دوچرخه برقی ایرانی داشته باشید. دوچرخه‌های برقی دارای موتور کوچک الکترونیکی هستند که هنگام پدال زدن به دوچرخه‌‌سوار کمک می‌کنند. برخی از افراد فکر می‌کنند، دوچرخه‌سواری با این نوع دوچرخه ورزش محسوب نمی‌شود. ولی باید بگوییم دوچرخه‌سواری با دوچرخه‌های برقی نیز ورزش محسوب می‌شود و تنها تفاوت آن با سایر دوچرخه‌ها داشتن موتور کوچکی است که موجب می‌شود، دوچرخه‌سوار انرژی کمتری مصرف کند.

بهتر است خرید دوچرخه برقی ایرانی با آگاهی کامل انجام شود تا هیچ نارضایتی در پی خرید به وجود نیاید. ابتدا باید به نکاتی از قبیل راحتی دوچرخه، باتری و غیره که توجه به آن‌ها الزامی است، توجه کنید. میزان طی کردن مسافت دوچرخه برقی ایرانی به نوع دوچرخه، باتری، موتور و شرایط مسیر بستگی دارد. رسانه مستقل بیلبیلک در ادامه به نکات مهم، مزایا، معایب، انواع دوچرخه برقی ایرانی و معرفی آن‌ها پرداخته است.

نکات مهم در خرید دوچرخه برقی ایرانی

2-نکات-مهم-در-خرید-دوچرخه-برقی-ایرانی

رسانه-مستقل-بیلبیلک

شما با هزینه نسبتاً زیادی که پرداخت خواهید کرد، انتظار کیفیت و دوام بالایی از دوچرخه برقی ایرانی دارید؛ پس بهتر است با رعایت نکات طلایی و حائز اهمیت، خرید خود را نهایی کنید. امروزه با سخت‌تر شدن وضعیت اقتصادی، کمتر کسی پیدا می‌شود که هنگام خرید کالایی به بودجه خرید توجه نکند. دوچرخه برقی ایرانی نیز جزو کالاهایی به شمار می‌آید که قیمت بالایی دارد. پس ابتدا در مرحله اول، بودجه و توان خرید خود را مشخص کنید و گزینه‌ها را برای خود محدود کنید. این کار باعث محدود شدن گزینه‌های بی‌شمار موجود در بازار می‌شود و نوعی امتیاز به شمار می‌آید.

مرحله دوم در خرید دوچرخه برقی ایرانی توجه به باتری و موتور آن است. این موارد ارتباط مستقیمی با مسافت قابل پیمایش، سرعت، شتاب و غیره دارد. هر چقدر باتری و موتور قوی‌تر و باکیفیت‌تر باشد، عملکرد دوچرخه برقی ایرانی نیز بهتر خواهد بود. پس توجه به این مورد را فراموش نکنید و سعی کنید با رعایت این نکته خریدی رضایتمندانه داشته باشید.

گارانتی در خرید دوچرخه برقی ایرانی

نکته بعدی که حین خرید دوچرخه برقی ایرانی حائز اهمیت است؛ توجه به پشتیبانی و ضمانت پس از فروش کالا می‌باشد. با در نظر گرفتن این نکته مهم هنگام بروز مشکل فنی می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان و با هزینه کم دوچرخه خود را تعمیر کنید و سعی کنید، دوچرخه‌ای از برندی را انتخاب کنید که در حال حاضر تولید می‌شود و قطعات آن در بازار موجود است.

3-گارانتی-در-خرید-دوچرخه-برقی-ایرانی

نکته مهم دیگر که باز هم تأثیر مستقیمی با استفاده شما از دوچرخه برقی ایرانی دارد؛ راحتی شما حین نشستن بر روی دوچرخه و هنگام راندن آن است. همه ما اگر هنگام استفاده از کالایی احساس راحتی نکنیم، به مرور زمان، مدت زمان استفاده‌ ما از آن نیز کمتر خواهد شد. پس پیشنهاد ما به شما این است که هنگام خرید دوچرخه برقی ایرانی روی آن بنشینید و دقت کنید که احساس راحتی دارید یا نه. همینطور دوچرخه‌ای با سایزی متناسب با قدتان را خریداری کنید.

آخرین نکته حائز اهمیت، توجه به نوع دوچرخه برقی ایرانی است. دوچرخه‌های برقی در سه نوع آلفا، بتا و گاما طراحی‌، تولید و عرضه شده‌اند. هر کدام از این دوچرخه‌ها برای کاربرد خاص و منحصر به فردی ساخته شده‌اند. پس بهتر است با توجه به هدفی که از خرید دوچرخه برقی ایرانی دارید، نوع آن را انتخاب کنید.

رسانه-مستقل-بیلبیلک
  1. اگر دوچرخه برقی را برای استفاده روزانه و طی کردن مسیرهای ساده می‌خواهید، ما خرید دوچرخه برقی ایرانی نوع آلفا را پیشنهاد می‌کنیم.
  2. اگر خواهان حرکت و طی کردن مسافت با سرعت و شتاب بالا هستید، نوع بتا مناسب شما‌ خواهد بود و با راندن آن لذت طی کردن مسیرهای روزانه را خواهید چشید.
  3. اگر از دوچرخه‌سواری در مسیرهای شیب‌دار و کوهستانی لذت می‌برید، ما دوچرخه برقی ایرانی نوع گاما را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
پیشنهادی  راهنمایی خرید ماشین لباسشویی دوقلو + انواع لباسشویی دو قلو

مزایا و معایب خرید دوچرخه برقی ایرانی

در ادامه مقاله خرید دوچرخه ایرانی به بررسی مزایا و معایب این دوچرخه‌ها خواهیم پرداخت.

مزایای خرید دوچرخه برقی ایرانی

4-مزایای-خرید-دوچرخه-برقی-ایرانی

دوچرخه برقی ایرانی مزایای فوق‌العاده‌ای دارد. اولین مزیت این دوچرخه نداشتن محدودیت سنی و عدم نیاز به گواهینامه است. شما می‌توانید با خرید دوچرخه برقی ایرانی بدون محدودیت در مکان‌ها‌ی مختلف به دوچرخه‌سواری بپردازید و با استفاده از آن، همانند سایر دوچرخه‌ها ورزش کنید. دوچرخه‌سوار هنگام استفاده از دوچرخه برقی می‌تواند با کمک موتور الکترونیکی مسافت بیشتر و انرژی کمتری مصرف کند. با توجه به سایر وسیله‌های نقلیه از امنیت بالاتری برخوردار است و قیمت کمتری نیز دارد.

این نوع دوچرخه‌ها به دلیل استفاده نکردن از گاز، دی اکسید کربن نیز تولید نمی‌کنند. شما با خرید دوچرخه برقی ایرانی دیگر دغدغه جای پارک نخواهید داشت و با سرعت بیشتری نسبت به دوچرخه‌های معمولی مسیر خود را طی خواهید کرد. یکی دیگر از امتیازات مثبت استفاده از دوچرخه برقی ایرانی، دور ماندن از ترافیک است. البته این‌ها تنها گوشه کوچکی از مزایای دوچرخه برقی ایرانی محسوب می‌شوند.

معایب خرید دوچرخه برقی ایرانی

5-معایب-خرید-دوچرخه-برقی-ایرانی

دوچرخه برقی ایرانی علاوه بر داشتن مزایا، معایبی نیز دارد که بهتر است قبل از نهایی کردن خریدتان از آن‌ها نیز آگاهی پیدا کنید. این دوچرخه‌ها با توجه به باتری و موتوری که دارند، وزن بیشتری نسبت به سایر دوچرخه‌های معمولی دارند. وزن بیشتر دوچرخه برقی ایرانی، نگه داشتن تعادل را نیز سخت می‌سازد و اگر تعادلتان را هنگام دوچرخه‌سواری به خوبی حفظ نکنید، موجب لیز خوردگی و زمین خوردن شما می‌شود. به دلیل اینکه موتور الکترونیکی در قسمت جلویی دوچرخه برقی تعبیه شده است؛ در این صورت وزن قسمت جلویی وزن بیشتری را نسبت به قسمت پشتی دارد. آخرین عیب این نوع دوچرخه‌ها این است که زمان زیادی را برای شارژ شدن صرف می‌کنند. البته این معایبی که گفته شد قابل قبول هستند و عیب چندانی به شمار نمی‌آیند. اگر برای سلامتی خود ارزش قائل هستید، می‌توانید از سایر مقالات صفحه زیبایی و سلامت بیلبیلک دیدن فرمایید.

قیمت دوچرخه برقی ایرانی

دوچرخه برقی ایرانی نیز جزو وسیله‌های حمل و نقل به شمار می‌آید ولی نسبت به بقیه وسیله‌های حمل و نقل، از قیمت کمتر و نسبت به دوچرخه‌های معمولی از قیمت بیشتری برخوردار است. می‌توان گفت دوچرخه‌های برقی ایرانی دارای قیمت کمتری نسبت به دوچرخه‌های برقی خارجی هستند ولی با توجه به تحقیقات و بازخورد خریداران کیفیت قابل قبول و مطلوبی دارند. شرکت ایرانی با تولید 80 درصد قطعات دوچرخه برقی بصورت بومی توانسته کیفیت دوچرخه برقی ایرانی را بالا ببرد. حال در ادامه به نقد و بررسی چند نمونه از دوچرخه‌های برقی ایرانی می‌پردازیم.

دوچرخه برقی ایرانی؛ دوچرخه برقی rado 350

6-دوچرخه-برقی-ایرانی؛-دوچرخه-برقی-rado-350

دوچرخه برقی ایرانی دنرو رادو محصولی خاص برای افراد خاص‌پسند است. این دوچرخه برقی ایرانی با استایل خاص و ظاهر جذابی که دارد بیشتر دوچرخه‌سواران را در نگاه اول به خود جذب می‌کند. افرادی که قصد خرید دوچرخه برقی دارند معمولاً به دنبال خرید دوچرخه‌ای باکیفیت و بادوام هستند. این دوچرخه نیز توانسته با داشتن کیفیت بالای قطعات و بدنه محکم، نیاز دوچرخه‌سواران را به خوبی رفع کند. باتری دوچرخه برقی rado 350 به راحتی جدا می‌شود و متحرک است.

شما زمان حمل دوچرخه می‌توانید به راحتی باتری را جدا کنید. این دوچرخه دارای الکتروموتور 350 واتی بوده که گیربکس دار نیز است و همین دلیل باعث بیشتر شدن قدرت آن نسبت به دوچرخه‌های برقی دیگر و کمتر شدن مصرف برق آن شود. شما می‌توانید با خرید دوچرخه برقی ایرانی رادو دنرو زمان مشخصی را تعیین کنید تا موتور الکترونیکی دوچرخه به کار بیفتد و به شما کمک کند. بدنه دوچرخه برقی rado 350 از آلیاژ آلومینیوم است و از دوام بالایی نیز برخوردار است.

قیمت دوچرخه برقی ایرانی rado 350 در دی 1400، از 19.400.000 تومان تا 20.400.000 تومان است.

دوچرخه برقی ایرانی؛ دوچرخه برقی آلفا سری INTENSE

7-دوچرخه-برقی-ایرانی؛-دوچرخه-برقی-آلفا-سری-INTENSE

دوچرخه برقی آلفا سری INTENSE یکی دیگر از دوچرخه‌های پرفروش ساخت ایران است. این دوچرخه یکی از اقتصادی‌ترین مدل‌های تولیدی شرکت ایویتک به شمار می‌آید. با وجود اینکه قیمت اقتصادی و مناسبی دارد از کیفیت فوق‌العاده بالایی نیز برخوردار است. در این دوچرخه باکیفیت، موتور 500 واتی چرخ عقب به کار رفته که با به کار بردن آن، قدرت دوچرخه چندین برابر خواهد شد. دوچرخه برقی آلفا سری INTENSE با یک بار شارژ کامل، 40 کیلومتر را طی می‌کند و باتری آن 500 واتی است.

پیشنهادی  راهنمای خرید بهترین لپ تاپ ایسوس تا 20 میلیون تومان

علاوه بر دیگر ویژگی‌ها و مزیت اقتصادی بودن، شما با خرید دوچرخه برقی آلفا سری INTENSE از صفحه نمایش ال سی دی نیز برخوردار خواهید شد که سرعت و مسافت طی شده را به شما نمایش می‌دهد. حداکثر سرعت این دوچرخه برقی ایرانی 35 کیلومتر بر ساعت است. شما می‌توانید چرخ عقب دوچرخه را برای حمل راحت‌تر آن در کمتر از یک دقیقه جدا کنید.

قیمت دوچرخه برقی ایرانی آلفا سری INTENSE در دی 1400، از 24.500.000 تومان تا 25.500.000 تومان است.

دوچرخه برقی ایرانی؛ دوچرخه برقی آلفا سری OVERLORD

8-دوچرخه-برقی-ایرانی؛-دوچرخه-برقی-آلفا-سری-OVERLORD

دوچرخه برقی آلفا سری OVERLORD یکی دیگر از محصولات تولیدی توسط شرکت ایویتک بوده که از قیمت بالاتری نسبت به سایر سری‌های آلفا برخوردار است. این دوچرخه یکی از باکیفیت‌ترین مدل‌های آلفا موجود در بازار محسوب می‌شود. شما با یک‌ بار شارژ کردن کامل این دوچرخه می‌توانید 40 کیلومتر را طی کنید. حداکثر سرعت آن نیز همانند مدل قبلی 35 کیلومتر بر ساعت است. شما با خرید دوچرخه برقی آلفا سری OVERLORD از قابلیت‌هایی همچون دارا بودن ال سی دی برای نمایش سرعت و مسافت طی شده، موتور 500 وات چرخ عقب برخوردار خواهید شد. همچنین کروز کنترل، چراغ جلو، بوق و باتری لیتیوم یون 500 وات ساعتی از دیگر امکانات این دوچرخه برشمرده می‌شوند.

صفحه نمایش این سری از دوچرخه‌های آلفا دارای سیستم عیب‌یاب هوشمند است که اگر مشکلی در سیستم دوچرخه رخ دهد به اطلاع دوچرخه‌سوار می‌رساند. این دوچرخه نیز همانند مدل قبلی امکان جداسازی چرخ عقب را در اختیار کاربر قرار داده است تا حمل آن را راحت‌تر سازد.

قیمت دوچرخه برقی ایرانی آلفا سری OVERLORD در دی 1400، از 27.500.000 تومان تا 28.500.000 تومان است.

دوچرخه برقی ایرانی؛ دوچرخه برقی بتا سری FLASH

9-دوچرخه-برقی-ایرانی؛-دوچرخه-برقی-بتا-سری-FLASH

دوچرخه برقی بتا سری FLASH یکی از مدل‌هایی است که مناسب دوچرخه‌سواری روزانه در مسیرهایی با اندکی شیب به شمار می‌رود. این دوچرخه با قابلیت‌هایی همچون موتور قدرتمند 500 واتی، ترمز دیسک هیدرولیکی و دنده شیمانو تبدیل به دوچرخه‌ای باکیفیت بالا در عین حال سبک شده است. دوچرخه برقی بتا سری FLASH با یکبار شارژ 40 کیلومتر را به راحتی طی می‌کند و می‌تواند نیاز روزانه شما را در شهر برطرف کند.

سرعت این دوچرخهدر بیشترین میزان خود به 35 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و سایز آن 27.5 است. دوچرخه برقی بتا سری FLASH صفحه نمایشی دارد که سرعت، مسافت طی شده، شارژ باتری و وضعیت سیستم پدال کمکی را به شما نمایش می‌دهد. نکته مهمی که وجود دارد، این است که در هنگام حمل این دوچرخه، برای راحتی می‌توان چرخ جلو را بدون کمک گرفتن از هیچ ابزاری جدا کرد.

قیمت دوچرخه برقی ایرانی بتا سری FLASH در دی 1400، از 29.500.000 تومان تا 30.500.000 تومان است.

دوچرخه برقی ایرانی؛ دوچرخه برقی بتا سری W_STANDARD

10-دوچرخه-برقی-ایرانی؛-دوچرخه-برقی-بتا-سری-W_STANDARD

دوچرخه برقی سری W_STANDARD یکی دیگر از دوچرخه‌های برقی از نوع بتا است. اگر به دنبال دوچرخه برقی ایرانی با امکانات بالا و وزن سبک هستید این دوچرخه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این دوچرخه دارای قابلیت‌هایی همچون موتور قدرتمند 500 واتی، ترمز دیسک هیدرولیکی و سایز 27.5 است. حداکثر سرعت این در محدوده 35 کیلومتر بر ساعت قرار می‌گیرد که به همراه آپشن کروز کنترل لذت دوچرخه‎سواری را چندبرابر می‌کند.

دوچرخه برقی بتا سری W_STANDARD همانند سایر مدل‌های بتا دارای صفحه نمایش 3.5 اینچی است که می‌تواند سرعت، شارژ باتری، مسافت و وضعیت سیستم پدال کمکی را نمایش ‌دهد. شما برای حمل راحت‌تر این دوچرخه می‌توانید چرخ جلو را بدون استفاده از هیچ ابزاری جدا کنید.

قیمت دوچرخه برقی ایرانی بتا سری W_STANDARD در دی 1400، از 37.000.000 تومان تا 38.000.000 تومان است.

دوچرخه برقی ایرانی؛ دوچرخه برقی گاما سری BLACKBERRY

11-دوچرخه-برقی-ایرانی؛-دوچرخه-برقی-گاما-سری-BLACKBERRY

اگر هنگام دوچرخه‌سواری به دنبال هیجان می‌گردید و علاقمند به دوچرخه‌سواری در مسیرهای شیب‌دار و کوهستانی هستید؛ پیشنهاد ما به شما خرید دوچرخه ایرانی از نوع گاما است. دوچرخه برقی گاما سری BLACKBERRY دارای موتور فوق العاده قدرتمند 1000 واتی بوده و علاوه بر داشتن باتری باکیفیت 680 وات ساعتی امکان شارژ سریع را نیز در اختیار خریداران قرار داده است. این دوچرخه صفحه نمایش ال سی دی 5.5 اینچی دارد که مواردی همچون سرعت، خطاهای سیستم، مسافت طی شده، شارژ باتری و وضعیت سیستم پدال کمکی را با وضوح بسیار بالا را به شما نمایش می‌دهد. وزن کلی این دوچرخه 25 کیلوگرم بوده و قابلیت‌های ویژه‌ای همچون حرکت آهسته و کروز کنترل دارد.

پیشنهادی  راهنمای خرید دوچرخه کوهستان + قیمت دوچرخه های کوهستانی

جنس تنه این دوچرخه نیز همانند سایر مدل‌هایی که نام بردیم، از آلومینیوم ساخته شده و از بهترین ترمز و دنده در این دوچرخه به کار برده شده است. شما با خرید دوچرخه برقی گاما سری BLACKBERRY از قابلیت‌های ویژه‌ای همچون چراغ و بوق، شارژ سریع، کابل شارژر و کلید جداسازی باتری برخوردار خواهید شد. در کل می‌توان گفت این دوچرخه تمامی ویژگی‌ها و امکانات سایر دوچرخه‌ها را یک‌جا دارد.

قیمت دوچرخه برقی ایرانی گاما سری BLACKBERRY در دی 1400، از 44.500.000 تومان تا 45.500.000 تومان است.

دوچرخه برقی ایرانی؛ دوچرخه برقی گاما سری W_STANDARD

12-دوچرخه-برقی-ایرانی؛-دوچرخه-برقی-گاما-سری-W_STANDARD

همانطور که گفته شد، دوچرخه برقی گاما مناسب مسیرهای شیب‌دار و کوهستانی است. دوچرخه برقی گاما سری W_STANDARD دارای موتور بسیار قدرتمند 1000 واتی بوده و محل قرارگیری آن در چرخ عقبی دوچرخه برقی است. حداکثر سرعت این دوچرخه 60 کیلومتر بر ساعت بوده و با یک بار شارژ کامل می‌تواند 50 کیلومتر را طی کند. این دوچرخه دارای صفحه نمایشی 5.5 اینچی از نوع ال سی دی بوده که مواردی همچون میزان شارژ باتری، سرعت دوچرخه، مسافت طی شده، وضعیت سیستم کمک پدال و غیره را نشان می‌دهد.

این صفحه نمایش علاوه بر دارا بودن ویژگی‌های گفته شده، از سیستم عیب‌یاب هوشمند و تنظیمات حرفه‌ای نیز برخوردار است. سیستم پدال کمکی این دوچرخه دارای 10 حالت عملکردی متفاوت بوده که می‌توانید بر روی عملکرد دلخواه تنظیم کنید. دوچرخه برقی گاما سری W_STANDARD دارای کروز کنترل بوده و قابلیت حرکت آهسته را نیز دارد. نوع باتری این دوچرخه فوق‌العاده، لیتیوم یونی بوده و توان آن 620 وات بر ساعت است. زمان شارژ کردن این دوچرخه تنها 4 ساعت تخمین زده شده که با امکان شارژ سریع می‌توانید این زمان را نیز کمتر کنید. سایز آن 27.5 بوده و جنس بدنه آن از آلومینیوم است. ترمز این دوچرخه از نوع ترمز دیسکی هیدرولیکی در نظر گرفته شده و بهترین نوع دنده در آن به کار برده شده است. در کل می‌توان با قاطعیت گفت این دوچرخه، یک وسیله حمل و نقل همه چیز تمام برای شخص ورزشکار محسوب می‌شود.

قیمت دوچرخه برقی ایرانی گاما سری W_STANDARD در دی 1400، از 47.000.000 تومان تا 48.000.000 تومان است.

دوچرخه برقی ایرانی بخرم یا نه؟

13-دوچرخه-برقی-ایرانی-بخرم-یا-نه؟

حال در ذهن خود سؤالی پیش می‌آید که آیا دوچرخه برقی ایرانی بخرم یا نه؟ باید بگوییم خرید دوچرخه ایرانی تا چند سال پیش نوعی ریسک به شمار می‌آمد ولی امروزه با پیشرفت روز افزون، شرکت‌های ایرانی توانسته‌اند جایگاه بسیار خوبی در این زمینه نیز کسب کنند و رقیب سرسختی برای برندهای خارجی به شمار بیایند. همانطور که گفته شد دوچرخه برقی ایرانی نیز همانند سایر دوچرخه‌ها از مزایا و معایبی برخوردار است؛ برای مثال شما می‌توانید بدون داشتن گواهینامه مخصوص و با هر سن و سالی دوچرخه برقی خود را داشته باشید و در جاهای مختلف به دوچرخه‌سواری بپردازید.

یکی از اصلی‌ترین معایب این نوع دوچرخه‌ها سخت بودن حفظ تعادل است که با کمی تمرین و کسب تجربه این مورد نیز قابل حل است. قیمت دوچرخه برقی ایرانی نسبت به سایر دوچرخه‌های برقی برندهای خارجی کمتر است ولی در زمینه کیفیت، دوچرخه برقی ایرانی رقابت تنگاتنگی با سایر دوچرخه‌ها دارد. در نتیجه پیشنهاد ما به شما خرید دوچرخه برقی ایرانی است که با توجه به نیازتان، نوع گاما، آلفا یا بتا را انتخاب کنید و خریدتان را نهایی کنید. شما با خرید دوچرخه نه تنها پشیمان نخواهید شد بلکه از تصمیمی که گرفته‌اید رضایت کامل را خواهید داشت.

Rate this post

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا