برترین محصولاتتفریح و سلامتیراهنمای خرید

راهنمای خرید دوچرخه کورسی + معرفی برترین دوچرخه کورسی

راهنمای خرید دوچرخه کورسی بیلبیلک، یک همراه عالی برای افرادی است که به دنبال خرید دوچرخه برای خود هستند.

دورچخه کورسی یا جاده‌ای، انواع مختلفی دارد که تازه‌کاران را در خرید دوچرخه کورسی دچار تردید می‌کند. دوچرخه کورسی معمولا برای مسافت‌های طولانی، پیست‌های مسابقه‌ای صاف و تناسب اندام استفاده می‌شود. اولین نکته‌ای که در هنگام خرید دوچرخه کورسی نظر شما را جلب می‌کند، نوع طراحی فرمان و عرض طوقه است. این نوع دوچرخه‌ها برای افزایش سرعت در پیست‌ها و مسافت‌های طولانی طراحی شده‌اند و سعی شده هنگام دوچرخه‌سواری کمترین اصطکاک با هوا و زمین ایجاد شود.

با وجود انواع مختلف دوچرخه‌های کورسی و قیمت بالای این دوچرخه‌ها نسبت به دیگر دسته‌بندی‌ها، در این مقاله از رسانه مستقل بیلبیلک، به راهنمایی خرید دوچرخه کورسی خواهیم پرداخت.

تفاوت دوچرخه کورسی و بقیه دوچرخه‌ها

2-تفاوت-دوچرخه-کورسی-و-بقیه-دوچرخه‌ها

رسانه-مستقل-بیلبیلک

دوچرخه‌های جاده‌ای و دوچرخه‌های شهری از اولین دوچرخه‌هایی هستند که ساخته شده‌اند و قدمت آنها به بیش از یک قرن می‌رسد. در مقابل دوچرخه‌های کوهستانی قدمت زیادی ندارند، اما نسبت به دو دسته دیگر از محبوبیت بیشتری برخوردارند.

در نگاه اول، طراحی خاص فرمان و طوقه ویژگی‌هایی است که خرید دوچرخه کورسی را از خرید دیگر دوچرخه‌ها متمایز می‌کند. اما علاوه بر این دو مورد، دوچرخه کورسی تفاوت‌های زیادی با دوچرخه‌های کوهستانی و شهری دارد که بهتر است جداگانه به این موارد بپردازیم.

· تایر دوچرخه کورسی

برعکس دوچرخه‌های کوهستانی که دارای تایرهای ضخیم و عاج دار هستند، دوچرخه‌های کورسی تایرهای نازک با لاستیک بدون عاج دارند که به افزایش سرعت و کاهش مقدار انرژی مورد نیاز برای حرکت کمک می‌کند.

· طراحی بدنه دوچرخه کورسی

طراحی بدنه دوچرخه کورسی

طراحی بدنه یکی از اصلی‌ترین مواردی است که در هنگام خرید دوچرخه کورسی یا هر نوع دوچرخه دیگر باید در نظر بگیرید. بدنه دوچرخه‌های کورسی نسبت به دیگر دوچرخه‌ها از ضخامت و وزن کمتری برخوردار هستند و معمولا از آلیاژهای گران‌قیمت و سبک در طراحی آنها استفاده می‌شود.

دوچرخه‌های کوهستانی و شهری معمولا از جنس آلیاژهای آلومینیوم، فولاد و تیتانیوم ساخته می‌شوند تا استحکام بدنه آنها در مقابل خطرات احتمالی افزایش یابد.

رسانه-مستقل-بیلبیلک

در طراحی بدنه دوچرخه‌های کورسی حرفه‌ای، جنس بدنه و آلیاژ به‌کار رفته بسیار مهم است. یکی از عوامل که باعث می‌شود قیمت دوچرخه‌های کورسی حرفه‌ای نسبت به دوچرخه‌های کورسی معمولی گران‌تر باشند، جنس بدنه است.

· فرمان دوچرخه کورسی

فرمان دوچرخه‌های جاده‌ای ظاهری خمیده و رو به پایین دارند. طراحی خاص فرمان، باعث می‌شود تا راننده بیشتر به پایین خم شود و اصطکاک کمتری با هوا داشته باشد. همین مزیت، یکی از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت خرید دوچرخه کورسی بین کاربران است.

اصطکاک کمتر با هوا یکی از مسائلی است که برای افزایش سرعت این دوچرخه‌ها هنگام طراحی در نظر گرفته می‌شود. به همین دلیل فرمان دوچرخه کورسی نسبت به زین، پایین‌تر قرار گرفته است.

تریگر یا دکمه‌های تعویض دنده و ترمز نیز به نحوی طراحی می‌شوند که در عین راحتی در استفاده، از نظر ایرودینامیک نیز استاندارد باشند.

· مسیر و زمین دوچرخه کورسی

4-مسیر-و-زمین-دوچرخه-کورسی

اگرچه فریم درون تایر دوچرخه‌های کورسی به نوعی طراحی شده که ارتعاشات حاصل از جاده را جذب و خنثی کند اما به دلیل طراحی ظریف بدنه و جنس حساس دوچرخه‌های کورسی، مسیری این دوچرخه‌ها باید صاف باشد. استفاده از این دستگاه‌ها در مسیرهایی با پستی و بلندی زیاد و سطوح ناهموار، می‌تواند آسیب‌های جدی به دوچرخه و راننده وارد کند. یکی از مهم‌ترین عواملی که باید هنگام خرید دوچرخه کورسی در نظر بگیرید، مسیری است که برای دوچرخه سواری انتخاب می‌کنید.

· وزن دوچرخه کورسی

دوچرخه‌های کوهستانی و شهری معمولا وزن زیادی دارند و این طراحی سنگین در کاربردهای کوهستانی بسیار مفید است. وزن زیاد باعث کاهش سرعت و امکان کنترل بیشتر دوچرخه در مسیرهای خطرناک می‌شود.

پیشنهادی  بهترین گوشی شیائومی کدام است؟ بررسی بهترین گوشی‌های شیائومی

در مقابل دوچرخه‌های جاده‌ای به دلیل نیاز به سرعت بیشتر و طراحی بهتر از نظر ایرودینامیک وزن بسیار پایینی دارند. به طور کلی سبک‌ترین دوچرخه‌ها، دوچرخه‌های کورسی و جاده‌ای هستند. برای دستیابی به وزن کم و انعطاف‌پذیری بالا در این محصولات، از آلیاژهای فیبرکربن و تیتانیوم استفاده می‌شود. این عناصر و آلیاژها به دلیل ارزش بالای آنها، قیمت بیشتری نیز دارند. وزن دوچرخه و جنس بدنه، مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت محصول، هنگام خرید دوچرخه کورسی است.

· سیستم تعلیق و کمک فنر

این نوع دوچرخه‌ها فاقد فنر بوده و به دلیل کاربری خاص آنها، نیاز به هیچ‌گونه فنری ندارند. اما یکی از الزامات دوچرخه‌های کوهستانی فنر است که این کمک‌ فنرها در قسمت جلو و عقب دوچرخه‌ها به کار می‌روند. در برخی دوچرخه‌های شهری نیز از کمک فنر استفاده می‌شود.

· پدال دوچرخه کورسی

5-پدال دوچرخه کورسی

پدال یکی دیگر از عواملی است که در بین انواع دوچرخه‌ها فرق می‌کند و باید در خرید دوچرخه کورسی به آن دقت کنید. دوچرخه‌های شهری و معمولی از پدال‌های ساده و اغلب بدون قفل استفاده می‌کنند. در مقابل دوچرخه‌های کوهستانی و جاده‌ای دارای قفل کفش هستند. قفل استفاده شده در این دو نوع دستگاه نیز با یکدیگر تفاوت‌هایی دارد.

افرادی که در مسیرهای طولانی جاده و پیست مشغول سواری هستند، بدون توقف، برای مدت طولانی مشغول رانندگی می‌شوند. پس اتصال سفت و کامل کفش به پدال یک امر ضروری در این دوچرخه‌ها است. در دوچرخه‌های کورسی قفل‌ها به سختی باز و بسته می‌شوند که احتمال جدا شدن پا از پدال را کاهش دهند. همچنین این دوچرخه‌ها دارای پدال‌های بزرگتری نیز هستند که با افزایش سطح تماس پا و پدال، باعث افزایش هرچه بیشتر سرعت دوچرخه شود.

در مقابل در ساخت پدال دوچرخه‌های کوهستانی از قفل‌های نسبتا شل استفاده می‌کنند تا در صورت مواجهه با خطرات احتمالی مانند سقوط یا موانع خطرناک، راننده به راحتی خود را از دوچرخه جدا کند.

· سرعت دوچرخه کورسی

اگر قصد شما از خرید دوچرخه کورسی، رسیدن به سرعت‌ بیشتر نیست، بهتر است در انتخاب خود تجدید نظر کنید. تمامی عواملی که ذکر شد، به نحوی به افزایش سرعت دوچرخه‌های کورسی کمک می‌کند. علت اصلی خرید دوچرخه کورسی، برای استفاده در مسیرهای طولانی مدت و پیست‌های مسابقه است که راندن این محصولات با سرعت کم باعث خستگی و شکست شما خواهد شد.

در طرف دیگر دوچرخه‌های کوهستانی قرار دارند که سرعت کم این دوچرخه‌ها یکی از عوامل مهم در طراحی این دستگاه‌ها است. سرعت کم به کنترل بهتر کمک می‌کند و باعث می‌شود راحت‌تر موانع را رد کنید. در دوچرخه‌های شهری نیز، با بدنه و طوقه‌های معمولی، سرعت متوسطی را تجربه خواهید کرد.

انواع دوچرخه‌های کورسی و تفاوت آنها با یکدیگر

همان‌طور که دوچرخه‌ها انواع متفاوتی دارند، دوچرخه‌های کورسی نیز دارای دسته‌بندی‌های مختلف هستند. تفاوت این دوچرخه‌ها در جزئیات و مواردی است که معمولا مشتریان را در خرید دوچرخه کورسی سردرگم می‌کند.

· دوچرخه های کورسی رشته استقامت

6-دوچرخه‌های-رشته-استقامت

اکثر دوچرخه‌هایی که برای رشته‌های استقامت استفاده می‌شوند دارای طوقه‌های سایز 27 با تایرهای صاف و عاج‌های ریز هستند. در طراحی بدنه دوچرخه‌های کورسی رشته استقامت، شیب لوله بالای تنه به سمت زین انتخاب شده تا به دوچرخه شیب بیشتری دهد. فرمان کج و رو به داخل نیز به افزایش شتاب دوچرخه کمک می‌کند. دو شاخ عقبی قرار داده شده در این دوچرخه‌ها نازک‌تر هستند و اگر از دوچرخه برای مسیرهای سربالایی استفاده شود، شاخ‌ها دارای خمیدگی به سمت داخل خواهند بود.

دوچرخه‌های رشته استقامت، اولین اولویت مخاطبان در خرید دوچرخه کورسی است.

· دوچرخه های کورسی تایم تریل

بر خلاف دوچرخه‌های رشته استقامت، این دوچرخه‌ها دارای فرمان صاف هستند. در کنار فرمان صاف، دو شاخ استراحت برای قرارگیری دست راننده قرار داده شده است تا هنگام خم شدن برای کاهش اصطکاک هوا از این شاخ‌ها استفاده شود.

7-دوچرخه‌های-تایم-تریل

میله صاف و بدون شیب بالایی، به همراه شاخ‌های عقب کوتاه این دوچرخه به افزایش سرعت و ارتقای میزان آیرودینامیک بودن این دوچرخه کمک می‌کند و حالت باد شکنی به این دوچرخه‌ها می‌دهد. تفاوت دیگر این دوچرخه نسبت به دوچرخه‌های رشته استقامت، وزن بیشتر آن است. این تفاوت‌های قابل توجه، میزان محبوبیت آن را در خرید دوچرخه کورسی تعیین می‌کنند.

پیشنهادی  راهنمای خرید گوشی آیفون (IPhone) + 0 تا 100 خرید آیفون

برای افزایش هرچه بیشتر ویژگی آیرودینامیکی بدنه، تمامی بدنه‌ها یک تکه تولید و استفاده شده و سعی می‌کنند میله صندلی یا زین در کمترین فاصله قرارگیرد. قرارگیری ترمز نیز به گونه‌ای انجام شده که کمترین اصطکاک را با تایر و طوقه داشته باشد.

· دوچرخه‌ های کورسی مخصوص پیست

طراحی این نوع از دوچرخه‌ها کاملا به صورت اختصاصی انجام می‌شود و فقط در مسیرهای پیست قابل استفاده هستند. به همین خاطر برای کسانی که قصد خرید دوچرخه کورسی دارند، پیشنهاد نمی‌شوند. از نظر طراحی فریم، دوچرخه مخصوص پیست به دوچرخه‌های تایم تریل و از نظر طراحی فرمان، به دوچرخه‌های استقامت شباهت دارند.

8-دوچرخه‌های-مخصوص-پیست

در دوچرخه‌های مخصوص پیست، از دنده ثابت و فیکس استفاده می‌شود و با نگه داشتن پدال دوچرخه می‌توانید دوچرخه را نگه دارید. اما در سرعت‌های زیاد که امکان متوقف کردن وجود ندارد، برای حفظ امنیت بیشتر باید از اتصال پا به پدال اطمینان حاصل کرده که استفاده از یک بست به همراه قفل پدال در این دوچرخه‌ها یک امر اجباری است.

نکات مهم در خرید دوچرخه کورسی

شناخت انواع دوچرخه‌های کورسی و تصمیم‌گیری درمورد نوع دوچرخه، اولین نکته در خرید دوچرخه کورسی است. موارد و نکات دیگر، اکثرا بستگی به سلیقه مشتری دارد. دوچرخه‌های کورسی به دلیل طراحی خاص و پیچیده، کمتر توسط شرکت‌های نامعتبر تولید می‌شوند و دوچرخه‌های کورسی غیر اصل به راحتی، به‌وسیله وزن زیاد و طراحی ناموزون قابل شناسایی هستند.

نوع طراحی دنده و تعداد دنده‌های قرار داده شده عاملی است که باید در خرید دوچرخه کورسی مد نظر داشته باشید. مسیرهای متفاوت با انواع شیب‌ها، نیاز به تعویض دنده دارند. پس در انتخاب خود دوچرخه‌هایی که قابلیت تعویض دنده داشته باشند را در نظر بگیرید.

سیستم ترمز و کنترل سرعت، به دلیل شتاب و سرعت بالای این دوچرخه‌ها بسیار مهم هستند. اغلب از ترمزهای دیسکی و ویبریک در این دوچرخه‌ها استفاده می‌شود.

سعی کنید اگر قصد طی کردن مسیرهای صاف و طولانی را دارید از تایرهای صاف و بدون عاج استفاده کنید. تایرهای صاف و بدون عاج باعث کاهش اصطکاک با زمین شده و انرژی مورد نیاز برای حرکت دوچرخه را کاهش می‌دهند.

 

9-نکات-مهم-در-خرید-دوچرخه-کورسی

· مزایای دوچرخه کورسی

تنوع زیاد و تعداد شرکت‌های تولید کننده مختلف باعث شده تا در خرید دوچرخه کورسی، دست خریدار کامل باز باشد و بتواند با توجه به سلیقه و نیاز خود انتخاب مناسبی داشته باشد.

از طرفی دیگر طراحی فوق‌العاده و جنس قطعات استفاده شده در تولید این دوچرخه‌ها، سرعت بسیار زیادی به این دستگاه‌ها بخشیده است. این دوچرخه‌ها هم به عنوان فعالیت ورزشی و هم برای گردشگری و مسافرت قابلیت استفاده دارند.

طراحی نازک و سبک باعث می‌شود تا حمل و نقل این دوچرخه‌ها بسیار راحت باشد و حتی حمل این محصولات با دست نیز بسیار آسان است. این طراحی سبک، ظرافت و زیبایی خاصی نیز به دوچرخه‌ها بخشیده که شاید برای عده‌ای نکته مثبتی به شمار بیاید.

دوچرخه سواری در مسافت‌های طولانی با سرعت زیاد در مسیر رفت‌وآمد خودروها، عاری از خطر نیست؛ پس استفاده از مواد پراستحکام و مهندسی شده در این دوچرخه‌ها یک عامل ضروری است. برخی از دوچرخه‌های جدیدتر و گران‌تر به نوعی طراحی شده‌اند که در هنگام تصادف و برخورد با موانع، راننده را از خطر حفظ کرده تا کمترین صدمه به راننده وارد شود. در ادامه، به معایب خرید دوچرخه کورسی اشاره می‌کنیم.

· معایب دوچرخه کورسی

خرید دوچرخه کورسی علاوه بر مزایای قابل توجه، اراداتی دارد که ممکن است شما را از خرید این نوع دوچرخه‌ها منصرف کند.

اگر از طرفداران دوچرخه‌های کورسی نیستید و صرفا برای تفریح قصد خرید دوچرخه کورسی را دارید، شاید در قدم اول قیمت زیاد این دوچرخه‌ها شما را متعجب کند. دلیل قیمت زیاد دوچرخه‌های کورسی قطعات پیشرفته و بدنه سبک آن است.

10-معایب-دوچرخه-کورسی

اگرچه این دوچرخه‌ها به نحوی طراحی شده‌اند که مصرف کننده کمترین آسیب را ببیند، اما به هر حال طی مسافت‌های زیاد و سرعت بالا خطراتی مانند تصادف و زمین خوردن‌های شدید می‌تواند راننده را تهدید کند.

عدم قابلیت استفاده از این دوچرخه‌ها در محیط‌های درون شهری به دلیل ترافیک سنگین و جاده‌های ناصاف و پر شیب یکی دیگر از معایبی است که باعث می‌شود این دوچرخه در بین وسایل شهری جا نگیرد.

پیشنهادی  راهنمای خرید تبلت اپل (IPad) + مشخصات فنی بهترین آیپدها

· کیفیت دوچرخه کورسی

طراحی ظریف و مهندسی شده باعث می‌شود تا این دوچرخه‌ها کیفیت فوق‌العاده بالایی داشته باشند. اگر قصد خرید دوچرخه کورسی را دارید و در کیفیت این محصولات دچار شک شده‌اید، به شما اطمینان می‌دهیم که این دوچرخه‌ها در بین انواع دسته‌بندی‌ها بیشترین کیفیت را دارا هستند.

البته اصالت و برند تولید کننده دوچرخه نیز عاملی است که در کیفیت محصول نهایی تاثیر گذار است.

· دوچرخه کورسی ساخت کجاست؟

11-دوچرخه-کورسی-ساخت-کجاست؟

برندها و شرکت‌های زیادی، در زمینه تولید دوچرخه کورسی فعالیت می‌کنند. از این بین می‌توان به برندهای معروف ویوا، اسکات، جاینت، مدیرا، پژو، ژیتان و کی تی ام اشاره کرد که امکان خرید دوچرخه کورسی را در اختیار مخاطبان خود گذاشته‌اند.

به دلیل تحریم و افزایش قیمت دلار، در سال‌های اخیر ورود دوچرخه‌های با کیفیت و گران‌قیمتی مانند دوچرخه‌های ژیتان و کی تی ام به ایران با کاهش زیادی روبرو شده است.

برندهای مختلف تولید کننده دوچرخه کورسی در سراسر دنیا فعال هستند و به طور کلی کشورهای توسعه یافته و پیشرفته، با کیفیت‌ترین دوچرخه‌های کورسی را تولید می‌کنند. معمولا مشتریان در هنگام خرید دوچرخه کورسی، سراغ برندهای کشور فرانسه می‌روند. کشور فرانسه به عنوان یکی از قوی‌ترین کشورهای فعال در حوزه مسابقات دوچرخه سواری، تجربه زیادی در تولید دوچرخه‌های کورسی دارد.

خرید دوچرخه کورسی جاینت

12-خرید-دوچرخه-کورسی-جاینت

جاینت یکی معروف‌ترین برندهای تولیدکننده دوچرخه کورسی است و در کشور ایران نیز اکثر دوچرخه‌های کورسی جدید وارد شده، متعلق به برند جاینت است. این برند تایوانی با تولید دوچرخه‌های با کیفیت، با طراحی دقیق فریم و سیستم ترمز مطمئن به یکی از پرفروش‌ترین برندها در زمینه دوچرخه کورسی تبدیل شده است. با وجود تعداد زیاد محصولات جاینت، خرید دوچرخه کورسی جاینت، بسیار هوشمندانه است.

خرید دوچرخه کورسی اسکات

13-خرید-دوچرخه-کورسی-اسکات

دوچرخه‌های کورسی اسکات جزو پرطرفدارترین دوچرخه‌های کورسی دنیا محسوب می‌شوند و اغلب کسانی که قصد خرید دوچرخه کورسی دارند، محصولات اسکات را جزو انتخاب‌های اول خود قرار می‌دهند. برند اسکات در کشور سوئیس فعایت خود را آغاز کرده است و در بین 10 برند پرطرفدار و برتر تولیدکنندگان دوچرخه قرار دارد. دوچرخه‌های تولیدی این برند معمولا از کیفیت و تکنولوژی بالایی برخوردار هستند اما  قیمت زیاد این محصولات باعث شده تا خرید دوچرخه کورسی اسکات در داخل ایران کمی مشکل باشد.

خرید دوچرخه کورسی پژو

14-خرید-دوچرخه-کورسی-پژو

شرکت فرانسوی و بسیار معروف پژو که در صنعت خودرو پیشرو است، در تولید دوچرخه‌های کورسی نیز عقب نمانده و پابه‌پای رقیبان پیش می‌رود. پژو همچنین با تولید دوچرخه‌های فوق پیشرفته و مخصوص تمامی سنین حتی کودکان یکی پیشروان فعال در صنعت دوچرخه سواری به شمار می‌آید.

خرید دوچرخه کورسی مریدا

15-خرید-دوچرخه-کورسی-مریدا

مریدا نیز به عنوان یک شرکت تایوانی، در زمینه تولید دوچرخه‌های کورسی فعال است همچنین این برند با همین نام در مسابقات جهانی و معتبر دوچرخه سواری، یکی صاحب‌نام‌های این رشته است.

خرید دوچرخه کورسی ارزان

16-خرید-دوچرخه-کورسی-ارزان

مشتریان دوچرخه‌های کورسی و ورزشکاران برای خرید دوچرخه کورسی معمولا هزینه‌های زیادی صرف می‌کنند تا صاحب بهترین قطعات و طراحی‌ها باشند. اگر قصد خرید دوچرخه کورسی ارزان را دارید، مجبور خواهید شد تا محصولی کم کیفیت با وزن سنگین‌تر و طراحی نه چندان پیشرفته را انتخاب کنید.

خرید دوچرخه کورسی دیوار

17-خرید-دوچرخه-کورسی-دیوار

دوچرخه کورسی کارکرده یا دست دوم را به هیچ‌وجه پیشنهاد نمی‌کنیم. خرید دوچرخه کورسی کارکرده هرچند با قیمت بسیار پایین‌تر امکان‌پذیر است اما این محصولات ممکن است دچار ایراداتی باشند که شما را از خرید یک جنس دست دوم پشیمان کنند.

اگر خرید دوچرخه کورسی دست دوم، تنها انتخاب شما است می‌توانید از اپلیکیشن دیوار کمک گرفته البته پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید با یک فرد ماهر در این زمینه مشورت کنید و در هنگام خرید، قطعات و بدنه دوچرخه را به خوبی مورد بررسی قرار داده تا عاری از هرگونه ایراد باشد.

خرید دوچرخه کورسی دیجی کالا

18-خرید-دوچرخه-کورسی-دیجی-کالا

دیجی کالا یکی از معروف‌ترین و معتبرترین فروشگاه‌های اینترنتی است که در زمینه فروش دوچرخه کورسی نیز فعالیت می‌کند. محصولات اکثر برندهای معروف و معتبر سازنده دوچرخه نیز در دیجی کالا موجود است. هرچند با افزایش تحریم‌ها و عوامل تاسف‌بار دیگر، تعداد دوچرخه‌های موجود در دیجی کالا نیز رو به کاهش است.

3 نکته نهایی در خرید دوچرخه کورسی

19-3-نکته-نهایی-در-خرید-دوچرخه-کورسی

به عنوان مهم‌ترین عامل، جنس بدنه را هنگام خرید دوچرخه کورسی در نظر داشته باشید. جنس بدنه در وزن و میزان آیرودینامیک بودن دوچرخه تاثیر زیادی دارد. نکته مهم دیگر وزن بدنه و کل دوچرخه است. سبک بودن دوچرخه باعث افزایش سرعت‌گیری و کاهش انرژی مورد نیاز برای حرکت دوچرخه می‌شود.

در نهایت اگر قصد خرید دوچرخه کورسی حرفه‌ای را دارید و به عنوان یک ورزشکار یا گردشگر فعالیت می‌کنید، طراحی شاخ‌ها و فرمان دوچرخه را بر اساس مسیر و پیست خود انتخاب کنید. فرمان و شاخ دوچرخه، از جزئیاتی است که کمتر کسی به آن توجه می‌کند اما در نحوه رانندگی تاثیر زیادی دارد. اگر به موضوع بررسی سایر دوچرخه‌ها علاقمند هستید، بخش تفریحات و سلامت بیلبیلک را مطالعه کنید.

4.8/5 - (67 امتیاز)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

5 دیدگاه

  1. با اینکه خرید دوچرخه کورسی به علت قیمتش زیاد مورد علاقم نیست، ولی لامصب انقدر شتاب و سرعت داره که دارم کم کم راضی میشم یکی بخرم. دوچرخه کورسی بهترین سریعترین دوچرخه هست و از رسانه بیلبیلک تقاضا دارم مطالب بیشتری در این مورد متنتشر کنه تا فیض ببریم. ممنون.

    1. حتما دوست عزیز. ما توی رسانه مستقل بیلبیلک وظیفه داریم علایق شما رو درک کنیم و مطالبمونو در راستای رضای شما منتشر کنیم. از اونجایی که به دوچرخه کورسی علاقه دارید، تحریریه بیلبیلک سعی میکنه مطالب بیشتری از دوچرخه کورسی در اختیار شما عزیزان قرار بده.

  2. دوچرخه کورسی به خاطر تایرهای نازک و محکمی که داره میتونه با سرعت خیلی خوبی حرکت کنه. کسایی که میخوان با دوچرخه کورسی شون مسابقه بدن، انتخاب خیلی خوبیه به نظرم ولی حتما قبل خرید، یبار این مقاله بیلبیلک رو بخونن. خیلی جامع و کامله

    1. معمولا تولیدکنندگان دورچخه کورسی، ساختار اونو به شکلی میسازن که پتانسیل بالایی برای سرعت و شتاب زیاد داشته باشن و بتونن با نهایت سرعت حرکت کنن. به همین دلیل هست که خرید دوچرخه کورسی بیشتر از دورچخه های دیگه محبوبیت داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا