برترین محصولاتتفریح و سلامتیراهنمای خرید

راهنمای خرید دوچرخه ثابت + معرفی بهترین دوچرخه های ثابت

رسانه بیلبیلک در خرید دوچرخه ثابت شما را همراهی می‌کند تا با آن، سلامتی بدن خود را بازسازی کنید.

در دنیای پر مشغله امروزی افراد بسیاری، وقت مناسبی برای انجام فعالیت‌های ورزشی در باشگاه‌ها ندارند و به دنبال خرید دوچرخه ثابت هستند. به خصوص در یک یا دو سال گذشته با وجود اپیدمی کرونا، افراد تصمیم گرفته‌اند تا بخشی از محیط خانه خود را به باشگاه کوچک تبدیل کنند. خرید دوچرخه ثابت، یکی از وسایل ورزشی بسیار مهم و کاربردی، در بین کسانی که به فعالیت‌های هوازی علاقمند هستند، طرفدار زیادی دارد. چرا که بنا به تحقیقات اخیر، برای عضله‌سازی و چربی‌سوزی استفاده از یک دوچرخه ثابت بسیار مؤثر است.

برندهای ورزشی در تمام نقاط جهان، متناسب با نیاز و بودجه افراد، دوچرخه‌های ثابت با عملکردها و عناوین مختلف را به بازارهای ورزشی عرضه کرده‌اند. چون برای خیلی از افراد هزینه خرید دوچرخه ثابت مهم است، در این مقاله سعی کردیم، در کنار معرفی چند مدل از دوچرخه‌های ثابت، شرایط اقتصادی و مقرون به صرفه بودن آن‌ها را نیز در نظر بگیریم؛ چرا که دوچرخه‌های ثابت با قیمت خیلی بالاتری نیز وجود دارند که اکثراً برای باشگاه‌های ورزشی مناسب هستند.

برای خرید انواع دوچرخه، رسانه مستقل بیلبیلک همراه شماست تا با مطالعه اطلاعات بیشتر در مورد انواع دوچرخه انتخاب خود را به درستی انجام دهید.

رسانه-مستقل-بیلبیلک

نکات مهم خرید دوچرخه ثابت

2-نکات-مهم-خرید-دوچرخه-ثابت

برای خرید هر وسیله مورد نیاز، چه وسیله دیجیتالی باشد، چه وسیله ورزشی و هر ابزاری که برای کاربردهای مخصوصاً روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید یک سری از نکات را در نظر گرفت. کارایی، ظاهر، مشخصات فنی، محیطی که آن وسیله به کار گرفته می‌شود و از همه مهم‌تر هزینه‌ای که برای آن پرداخته می‌شود، همگی به هنگام خرید از نکات بسیار مهمی محسوب می‌شوند. برای خرید دوچرخه ثابت نیز چند نکته مهم و کاربردی وجود دارد که در این بخش از مقاله به بررسی این نکات می‌پردازیم:

ظاهر در خرید دوچرخه ثابت

3-ظاهر-در-خرید-دوچرخه-ثابت

برای همه افراد در هنگام انتخاب یک وسیله، اولین موردی که به چشمشان می‌خورد، ظاهر وسیله و آنچه که در ظاهر تعبیه شده است. در خرید دوچرخه ثابت باید به یک سری از مشخصات ظاهری توجه کرد؛ این ویژگی‌ها عبارتند از: جنس بدنه، وجود چرخ‌های کوچک برای جابجایی و انتقال آسان‌تر، در بعضی دوچرخه‌ها دارا بودن استند برای نگه‌داری گوشی و یا وسایلی مانند قمقمه، وجود صفحه‌نمایش برای نشان دادن بعضی از پارامترها از قبیل تندی،زمان، میزان کالری مصرفی و غیره.

ابعاد و وزن دوچرخه نیز باید با مشخص کردن هدف نحوه استفاده از آن و همچنین مکان قرارگیری آن باید مورد توجه قرار گیرد. حداکثر وزن تحملی و نیز مبله یا ایستاده بودن دوچرخه ثابت از دیگر ویژگی‌هایی هستند که در هنگام خرید دوچرخه ثابت باید از قبل تعیین شوند.

تجهیزات فنی در خرید دوچرخه ثابت

4-تجهیزات-فنی-در-خرید-دوچرخه-ثابت

رسانه-مستقل-بیلبیلک

توجه به تجهیزات فنی در همه وسایل کاربردی از جمله نکاتی است که در کنار ظاهر و حتی بیشتر از آن باید مورد بررسی قرار گیرد. این تجهیزات فنی را در وسایلی که مستقیماً با سلامتی انسان سروکار دارند، از جمله وسایل ورزشی، بیشتر از بقیه موارد باید در نظر گرفت.

در خرید دوچرخه ثابت به نوع عملکرد باید دقت نمود؛ چون این دوچرخه‌ها دارای دو نوع عملکرد تسمه‌ای و مغناطیسی (مگنتی) هستند. همچنین باید نحوه تنظیم ارتفاع صندلی و فاصله صندلی از دسته دوچرخه را در نظر گرفت. این تنظیم باعث می‌شود، افراد مختلف در خانه بتوانند متناسب با اندام فیزیکی خود از دوچرخه استفاده نمایند. تنظیم مقاومت سرعت در پدال‌ها که به صورت دستی یا با استفاده از برنامه‌های پیش فرض بوده از جمله نکاتی هستند که در خرید دوچرخه ثابت باید به آن‌ها توجه کرد.

خرید دوچرخه ثابت

دوچرخه‌های ثابت در کل به صورت ایستاده و مبله در بازار وجود دارند و نیز بعضی از دوچرخه‌ها بیشتر برای استفاده در باشگاه‌های ورزشی مناسب بوده و عملکردشان حرفه‌ای است. دوچرخه‌های ثابت ایستاده در قسمت زین فقط دارای قسمتی برای نشستن بوده و پشتی ندارند. این نوع دوچرخه‌ها برای انجام حرکات استقامتی و تقویت عضلات پاها و قلب بسیار کاربردی هستند؛ گویا به نوعی شبیه‌سازی دوچرخه‌های واقعی در آن‌ها انجام گرفته است.

علاوه بر این‌ها، می‌توان تمرینات هوازی را با این نوع دوچرخه‌های ثابت انجام داد. ما در این مقاله بیشتر بر روی دوچرخه‌هایی که عملکرد خانگی دارند، تمرکز می‌کنیم. در ادامه برای خرید دوچرخه ثابت به معرفی دو مدل از دوچرخه‌های ثابت ایستاده می‌پردازیم:

خرید دوچرخه ثابت پروتئوس Nuvola V3B

5-خرید-دوچرخه-ثابت-پروتئوس-Nuvola-V3B

دوچرخه ثابت پروتئوس مدل Nuvola V3B از سری دوچرخه‌های ثابت ایستاده خانگی و باشگاهی است. این دوچرخه دارای عملکرد مگنتی بوده و با توجه به ابعاد و حجم آن برای تمرین ورزش‌های هوازی در خانه بسیار گزینه ایده‌آلی است. برای خرید دوچرخه ثابت مدل Nuvola V3B پیشنهاد می‌شود، مشخصات آن را به طور دقیق بررسی کنید تا یک انتخاب درستی داشته باشید:

ابعاد دوچرخه ثابت مدل Nuvola V3B در حدود 135 در 95 در 50 سانتی‌متر و وزن آن در کل 24 کیلوگرم است. این دوچرخه، حداکثر تحمل وزنی 120 کیلوگرم را دارد. همچنین دارای صفحه ‌نمایش با پنل 5 اینچی از نوع LCD است که نشان دهنده اطلاعاتی از قبیل ضربان قلب، زمان، مقدار کالری مصرف شده، تندی و مسافت پیموده شده توسط شخص ورزشکار است. همچنین یک استند برای نگه داشتن موبایل را دارد. زین موجود در این دوچرخه به دو حالت عمودی و افقی نسبت به قد شخص و قدرت پدال آن را می‌توان در 8 سطح طبی و استاندارد به صورت دستی تنظیم کرد.

از سایر امکانات دوچرخه ثابت پروتئوس مدل Nuvola V3B می‌توان انجام حرکت دورانی، برنامه زمانی موجود در آن، رکاب‌های کمربنددار برشمرد. درکل خرید دوچرخه ثابت پروتئوس مدل Nuvola V3B به دلیل ارگونومیک بودن برای افرادی که می‌خواهند در محیط خانه یک باشگاه خصوصی داشته باشند، بسیار مناسب در نظر گرفته می‌شود. خرید دوچرخه ثابت پروتئوس در آذر سال 1400 با قیمت بین 6،650،000 و 7،050،000 تومان در بازار صورت می‌گیرد.

خرید دوچرخه ثابت آذیموس با مدل Az8518

6-خرید-دوچرخه-ثابت-آذیموس-با-مدل-Az8518

دوچرخه ثابت آذیموس با مدل Az8518 از سری دوچرخه‌های ثابت ایستاده برای کاربری‌های خانگی و باشگاهی است. این دوچرخه عملکرد مگنتی پیشرفته و حرفه‌ای دارد. همچنین به واسطه داشتن وزن و ابعاد پایین بین افرادی که در محیط خانه به ورزش مشغول هستند، محبوبیت بالایی دارد. برای خرید دوچرخه ثابت آذیموس با مدل Az8518 ویژگی‌های ظاهری و فنی آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

ابعاد دوچرخه ثابت آذیموس با مدل Az8518 در حدود 150 در 68 در 48 سانتی‌متر و وزن آن 23 کیلوگرم گزارش شده است. با توجه به این اعداد و وجود چرخ برای جابجایی، می‌توان گفت که حرکت دادن این دوچرخه ثابت در خانه به راحتی انجام می‌پذیرد. صفحه ‌نمایش دوچرخه ثابت با پنل LCD، اطلاعاتی مانند ضربان قلب، مسافت پیموده شده، زمان و کالری مصرفی شخص ورزشکار را نمایش می‌دهد. همچنین دارای یک استند برای نگه‌داری موبایل نیز است.

از قبیل امکاناتی که برای این دوچرخه ثابت می‌توان برشمرد، تنظیم زین در 4 حالت و تنظیم سطح مقاومت به صورت دستی در 8 حالت است. همچنین قابلیت تنظیم فرمان و صندلی به صورت افقی و عمودی نسبت به شخص قد را دارد. مجهز بودن به ضربه‌گیر از دیگر امکانات دوچرخه ثابت آذیموس مدل Az8518 است.

پیشنهادی  راهنمای خرید بهترین لپ تاپ ایسوس تا 20 میلیون تومان

7-خرید-دوچرخه-ثابت-آذیموس-با-مدل-Az8518

دوچرخه ثابت آذیموس مدل Az8518 دارای استانداردهای ROHS ،CE ،ETV ،CANB ،GS و TUV بوده و همچنین برای عضلات و مفاصل، محافظ‌هایی در نظر گرفته شده است. در این نوع دوچرخه‌های ثابت که دارای عملکرد مگنتی حرفه‌ای و پیشرفته هستند، برنامه تمرینی در آن‌ها وجود ندارد. ولی عملکرد مگنتی باعث ایجاد حرکات نرم در این دوچرخه‌ها می‌شود. برای خرید دوچرخه ثابت آذیموس مدل Az8518 قیمتی در بازه 5.760.000 تا 6.160.000 تومان در بازار در نظر گرفته شده است.

خرید دوچرخه ثابت مبله

در کنار دوچرخه‌های ثابت ایستاده یک سری از دوچرخه‌های مبله‌ای وجود دارند که در قسمت زین دارای پشتی بوده و نشستن و عمل رکاب زدن در آن‌ها بسیار راحت است. این دوچرخه‌ها به آن قشر از افرادی پیشنهاد می‌شود که دارای درد عضلانی، آرتروز گردن و ستون فقرات و همچنین دارای دردهای مفاصلی هستند. با نشستن بر روی صندلی این دوچرخه یک حالت ارگونومیک برای افراد ایجاد شده و بدون فشار آوردن به عضلات و مفاصل به فعالیت ورزشی خود ‌می‌پردازند. در این بخش از مقاله از بین انواع مدل‌های دوچرخه ثابت مبله به معرفی دو مدل از آن‌ها برای خرید دوچرخه ثابت اکتفا کرده‌ایم:

خرید دوچرخه ثابت مبله مدل 6300 EMH FITNESS

8-خرید-دوچرخه-ثابت-مبله-مدل-6300-EMH-FITNESS

دوچرخه ثابت مدل 6300 EMH FITNESS از سری دوچرخه‌های ثابت مبله که برای کاربری خانگی و باشگاهی ارائه شده است. این دوچرخه یک پشتی نیز در قسمت صندلی دارد و زین آن به صورت دو حالت تنظیم می‌شود. اگر برای چربی‌سوزی و عضله‌سازی به خصوص در محیط خانه تصمیم به خرید دوچرخه ثابت مبله گرفته‌اید، با بررسی مشخصات دوچرخه ثابت مدل 6300 EMH FITNESS می‌توانید شناخت بیشتری را داشته باشید:

ابعاد دوچرخه ثابت مدل مذکور، 120 در 110 در 50 سانتی‌متر با وزن 30 کیلوگرم است. این دوچرخه تحمل حداکثر وزن 120 کیلوگرم را دارد. دوچرخه ثابت مبله با مدل 6300 EMH FITNESS دارای استانداردهای CE، ROHS، EN957 بوده و همچنین 8 برنامه ورزشی را نیز دارد. نمایشگر با پنل LCD و تک رنگ این دوچرخه مسافت و زمان، تندی، میزان کالری مصرفی و ضربان قلب فرد در حال ورزش را نشان می‌دهد.

زین تعبیه شده در این دوچرخه ثابت یک زین کشویی است که می‌توان به سمت جلو آن را تنظیم کرد. همچنین پدال‌های پا در آن بسیار باکیفیت بوده و یک کمربند مخصوص رکاب را نیز دارا هستند. عملکرد دوچرخه در دسته مگنتی پیشرفته و حرفه‌ای قرار می‌گیرد. در آذر سال 1400 خرید دوچرخه ثابت مدل 6300 EMH FITNESS در بازه قیمتی 9،700،000 تا 10،700،000 تومان در بازار انجام می‌شود.

خرید دوچرخه ثابت مبله Power Max مدل EFIT 380L

9-خرید-دوچرخه-ثابت-مبله-Power-Max-مدل-EFIT-380L

دوچرخه ثابت پاور مکس با مدل EFIT 380L یکی از دوچرخه‌های ثابت مبله برای انجام فعالیت‌های ورزشی در خانه است. همچنین عملکردی مگنتی و فوق حرفه‌ای را دارد. اگر شما هم جزء کسانی هستید که به انجام ورزش در خانه علاقه دارید، پیشنهاد می‌شود برای خرید دوچرخه ثابت پاور مکس مدل EFIT 380L یک سری مشخصات آن را برای بررسی بیشتر مطالعه کنید:

ابعاد دوچرخه ثابت مدل EFIT 380L با اعداد 130 در 105 در 50 و حداکثر وزن تحملی آن در حدود 90 کیلوگرم گزارش شده است. این دوچرخه با فلایول 4 کیلوگرمی میزان تعادل در هنگام رکاب‌زنی را بالا برده و نشان دهنده کیفیت بالای ساخت آن است. صفحه‌نمایش این دوچرخه با پنل ساده LCD تندی، مسافت پیموده شده، زمان، مقدار کالری مصرفی را به نمایش می‌گذارد. همچنین تعداد ضربان قلب را از طریق سنسورهای تعبیه شده در روی دسته‌های دوچرخه، نشان می‌دهد. سطح مقاومت سرعت دوچرخه ثابت مدل EFIT 380L، به دلیل عملکرد مغناطیسی به صورت دستی و در 8 حالت مقاومت تنظیم می‌شود.

صندلی همراه با پشتی روی یک ریل قرار گرفته که می‌توان آن را به صورت افقی تنظیم کرد. این کار باعث می‌شود تا در حالت راحتی بتوان تمرین‌های ورزشی را انجام داد. اطلاعاتی را که برای خرید دوچرخه ثابت پاور مکس مدل EFIT 380L مورد نیاز بود، در اختیار شما مخاطبان قرار دادیم. این دوچرخه در آذر ماه سال 1400 با قیمتی در بازه 8،280،000 تا 9،650،000 تومان در فروشگاه‌ها موجود است.

خرید دوچرخه ثابت اسپینینگ

10-خرید-دوچرخه-ثابت-اسپینینگ

دوچرخه‌های ثابت اسپینینگ در حقیقت بسیار شبیه به دوچرخه‌های واقعی و حرفه‌ای کورسی هستند. انواع برندهای ورزشی مدل‌های مختلفی از دوچرخه‌های ثابت اسپینینگ را طراحی و روانه بازار کرده‌اند. نوع نشستن در صندلی این دوچرخه‌ها دقیقاً شبیه به دوچرخه‌های حرفه‌ای طراحی شده که در نتیجه برای ورزشکاران حرفه‌ای نیز بسیار ایده‌آل محسوب می‌شود. حتی مدل پدال‌ها در دوچرخه‌های اسپینینگ کاملا متفاوت طراحی شده است. این دوچرخه‌ها مانند سایر دوچرخه‌ها اکثراً یک نمایشگر با قابلیت نشان دادن پارامترهای مورد نیاز در انجام تمرین‌های هوازی را دارند. همچنین وجود فلایول (دیسک) سنگین، آن‌ها را به یک دوچرخه با کیفیت و با حفظ تعادل بالا تبدیل کرده است. برای خرید دوچرخه ثابت اسپینینگ در این بخش از مقاله به معرفی دو مدل از دوچرخه‌های ثابت اکتفا کرده‌ایم:

خرید دوچرخه ثابت اسپینینگ مدل GX 9027

11-خرید-دوچرخه-ثابت-اسپینینگ-مدل-GX-9027

دوچرخه ثابت اسپینینگ مدل GX 9027 از سری دوچرخه‌های ثابت با عملکرد دیسکی است. این مدل، به واسطه طراحی متفاوت آن با دیگر دوچرخه‌های ثابت، دوچرخه‌ای با ایجاد کمترین فشار بر روی زانوها است؛ چرا که محور اصلی دوچرخه در قسمت عقب قرار دارد. این دوچرخه برای محیط خانه و باشگاه توسط کشور تایوان طراحی و در چین مونتاژ شده است. برای خرید دوچرخه ثابت اسپینینگ مدل GX 9027 یک سری از مشخصات آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

دوچرخه ثابت اسپینینگ مدل GX 9027 با ابعاد 137 در 131 در 57 و وزنی در حدود 57 کیلوگرم به بازار ارائه شده است. این دوچرخه حداکثر تحمل وزنی 150 کیلوگرم را دارد. برای جابجایی آسان دوچرخه روی سطوح مختلف از چرخ‌های کوچکی بهره گرفته شده است. همچنین قابلیت تنظیم زین به صورت عمودی و افقی بنا به قد فرد و تنظیم دسته را از دیگر قابلیت‌های این دوچرخه می‌توان برشمرد.

صفحه ‌نمایش دوچرخه ثابت اسپینینگ مدل GX 9027 با پنل LCD اطلاعاتی از قبیل مسافت، تندی، زمان و میزان کالری مصرف شده توسط شخص را نشان می‌دهد. این دوچرخه دارای یک فلایول 4 کیلوگرمی از جنس فلز آلومینیوم است. این فلایول در قسمت پشت دوچرخه تعیبه شده و در هنگام کار با دوچرخه باعث جلوگیری از آسیب به مفاصل می‌شود. همچنین تنظیم مقاومت سرعت پدال‌ها از نوع مغناطیسی و به صورت دستی است. دوچرخه اسپینینگ مدل GX 9027 در آذر سال 1400 با قیمتی در بازه 13،800،000 تا 14،200،000 تومان در بازار به فروش می‌رسد.

خرید دوچرخه ثابت اسپینینگ اسپرتک با مدل YX 5003

12-خرید-دوچرخه-ثابت-اسپینینگ-اسپرتک-با-مدل-YX-5003

دوچرخه ثابت اسپینینگ مدل YX 5003 از سری دوچرخه‌های ثابت اسپینینگ و برای کاربری خانگی و با عملکرد دیسکی است. وزن 13 کیلوگرمی دیسک فولادی آن باعث افزایش کیفیت و حفظ تعادل بهتر در هنگام رکا‌ب‌زنی می‌شود. دوچرخه ثابت اسپینینگ مدل YX 5003 به دلیل حجم پایینی که دارد، فضای کمتری را اشغال می‌کند. برای خرید دوچرخه ثابت با مدل YX 5003 ویژگی‌های ظاهری و فنی آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

ابعاد دوچرخه اسپینینگ مدل YX 5003 در حدود 102 در 84 در 19.5 سانتی‌متر و وزن آن 28.6 کیلوگرم است. جابجایی آن به واسطه داشتن چرخ‌های کوچک نیز به آسانی صورت می‌پذیرد. حداکثر تحمل وزنی در این دوچرخه تا 120 کیلوگرم است. سختی پدال نیز توسط فرد می‌تواند تنظیم شود؛ یعنی با کمی گرم کردن خود توسط پدال‌های نرم بعد از مدتی به پدال سخت رسیده و تمرینات حرفه‌ای‌تری انجام گیرد. فرمان در این دوچرخه ثابت در حالت عمودی قابل تنظیم بوده و نیز صندلی هم به نسبت قد افراد در دو حالت افقی و عمودی تنظیم می‌شود.

13-خرید-دوچرخه-ثابت-اسپینینگ-اسپرتک-با-مدل-YX-5003

صفحه ‌نمایش دوچرخه ثابت اسپینینگ مدل YX 5003 با پنل LCD است. این صفحه نمایش اطلاعاتی از قبیل تندی، مسافت پیموده شده و زمان را به نمایش می‌گذارد. همچنین میزان کالری مصرف شده و تعداد ضربان قلب فرد را نیز در اختیار شخص ورزشکار قرار می‌دهد. تعداد ضربان قلب به واسطه سنسورهایی که در دسته دوچرخه قرار دارند، شمرده می‌شوند.

پیشنهادی  بررسی هدفون سونی mdr-zx110ap + مشخصات فنی و قیمت

از دیگر امکانات موجود در دوچرخه ثابت مدل YX 5003، وجود ترمز اضطراری و همچنین سیستم انتقال قدرت به صورت تسمه‌ای است. این تسمه‌ای بودن دوچرخه را در دسته‌بندی عملکرد دیسکی قرار می‌دهد. قابلیت تنظیم مقاومت سرعت نیز در این دوچرخه وجود دارد. برای خرید دوچرخه ثابت اسپینینگ مدل YX 5003 در آذر سال 1400 قیمتی در محدوده 8،500،000 تا 8،900،000 تومان باید در نظر گرفت.

اگر شما نیز جزء افراد علاقمند به دوچرخه‌سواری در سطح شهر هستید، پیشنهاد می‌شود در کنار راهنمای خرید دوچرخه ثابت، مطالعه راهنمای خرید دوچرخه شهری بیلبیلک را نیز در برنامه خود بگنجانید.

خرید دوچرخه ثابت شیائومی

14-خرید-دوچرخه-ثابت-شیائومی

برند شیائومی در چند سال اخیر در حوزه‌های دیجیتال پیشرفت چشمگیری داشته که این پیشرفت خود را در حوزه ورزش نیز به همگان نشان داده است. یکی از انواع دوچرخه‌های ثابت هوشمند از برند شیائومی معرفی شده و در اختیار دوستداران ورزش قرار گرفته است. در این قسمت از مقاله، ما به بررسی مشخصات یک مدل از دوچرخه‌های ثابت شیائومی برای شناخت بیشتر پرداخته‌ایم:

خرید دوچرخه ثابت شیائومی مدل UREVO U6

15-خرید-دوچرخه-ثابت-شیائومی-مدل-UREVO-U6

دوچرخه ثابت شیائومی مدل UREVO U6 از سری دوچرخه‌های ثابت ایستاده به همراه عملکرد مگنتی است. این دوچرخه به دلیل داشتن وزن و حجمی پایین، مناسب افرادی است که علاقه به ورزش در محیط خانه دارند. برای خرید دوچرخه ثابت مدل UREVO U6 باید یک سری مشخصات ظاهری و فنی را مورد بررسی قرار داد:

ابعاد دوچرخه ثابت شیائومی مدل UREVO U6 با بدنه فولادی در حدود 116.5 در 101 در 51 سانتی‌متر و وزن آن در حدود 31 کیلوگرم است. این دوچرخه حداکثر تحمل وزنی 120 کیلوگرم را دارد. از قابلیت‌های این دوچرخه تنظیم فاصله صندلی تا فرمان بین 52 تا 59.9 سانتی‌متر، دارا بودن چرخ‌های کوچک برای جابجایی دوچرخه را می‌توان در نظر گرفت.

صفحه‌نمایش با پنل LCD اطلاعاتی از جمله مسافت و زمان طی شده، تندی و کالری مصرفی توسط فرد را نشان می‌دهد. همچنین روی دسته‌های فرمان دوچرخه برای اندازگیری ضربان قلب یک سری سنسورها قرار گرفته‌اند. با یک سیستم بلوتوثی که در دوچرخه ثابت مدل UREVO U6 تعبیه شده است می‌توان اطلاعات موجود در صفحه‌نمایش را با اتصال به گوشی دریافت کرد. همچنین یک باتری با ولتاژ سه ولت منبع تغذیه این سیستم را بر عهده گرفته است.

اگر برای انجام فعالیت‌های ورزشی هوازی، بدون رفتن به باشگاه، تصمیم گرفته‌اید، خرید دوچرخه ثابت شیائومی مدل UREVO U6 با قیمتی در بازه 7،490،000 تا 7،890،000 تومان به شما پیشنهاد می‌شود.

خرید دوچرخه ثابت طبی

16-خرید-دوچرخه-ثابت-طبی

همه دوچرخه‌های ثابت موجود در فروشگاه‌ها را برای همه افراد، نمی‌توان مناسب در نظر گرفت. افرادی وجود دارند که بنا به شرایط جسمانی قادر به استفاده از دوچرخه‌های ثابت معمول نیستند؛ مانند کسانی که دارای ضعف عضله‌اند و برای توانبخشی باید از یک دوچرخه ثابت طبی استفاده کنند یا حتی افراد مسنی که توانایی رکاب زدن دوچرخه‌های ثابت معمولی را ندارند.

دوچرخه‌های طبی به صورت برقی هستند. طراحی آن‌ها بدون زین در نظر گرفته می‌شود. از این دوچرخه‌ها برای رکاب زدن از دست هم استفاده می‌کنند که در این حالت می‌توان دستگاه را بر روی یک میز قرار داد. همچنین رکاب زدن با پا هم موجب قوی شدن و توانبخشی عضلات پا می‌شود. برای خرید دوچرخه ثابت طبی مشخصات یک مدل از آن را برای مخاطبان بررسی کرده‌ایم:

خرید دوچرخه ثابت طبی آذیموس با مدل AZ 812H3

17-خرید-دوچرخه-ثابت-طبی-آذیموس-با-مدل-AZ-812H3

دوچرخه ثابت طبی آذیموس مدل 812H3 از سری دوچرخه‌های ثابت برقی مناسب افرادی در نظر گرفته می‌شود که از نظر جسمی دچار مشکلاتی مانند بیماری‌های مفصلی، عضلانی هستند. همچنین افرادی که توانایی رکاب زدن را ندارند و حتی افراد مسن نیز می‌توانند برای سلامتی خود از این دوچرخه برقی طبی استفاده کنند. اگر شما نیز به دنبال چنین دوچرخه‌هایی برای افراد مسن اطرافتان هستید، پیشنهاد می‌شود که برای خرید دوچرخه ثابت طبی آذیموس مدل 812H3 مشخصات آن را بررسی کنید.

ابعاد دوچرخه ثابت مدل 812H3 در حدود 50 در 35 بوده و با وزن 3 کیلوگرم، یک دستگاه بسیار ایده‌آل برای استفاده در محیط خانه است. این دوچرخه به صورت برقی بوده و سرعتش را می‌توان در دو حالت پدال رو به جلو یا بالعکس، رو به عقب تنظیم کرد. این دوچرخه دارای نمایشگری با پنل LCD است که اطلاعاتی از قبیل تندی، زمان و مسافت پیموده شده و همچنین میزان کالری مصرفی را در اختیار شخص در حال انجام ورزش می‌‌گذارد.

18-خرید-دوچرخه-ثابت-طبی-آذیموس-با-مدل-AZ-812H3

دوچرخه طبی آذیموس مدل 812H3 همانند دوچرخه‌های ثابت است؛ با این تفاوت که محلی برای نشستن ندارد. به عبارتی بدون زین بوده و برای استفاده از این دستگاه باید روی یک صندلی نشست و پاها را در رکاب‌های دوچرخه طبی قرار داد. در بخش فیزیوتراپی نیز می‌توان از این وسیله بهره برد؛ چرا که هم برای توانمند ساختن عضلات پا قابل استفاده است و هم برای عضلات دست می‌توان مورد استفاده قرار داد. برای خرید دوچرخه ثابت طبی آذیموس مدل 812H3 در آذر ماه سال 1400 قیمتی در بازه 3،300،000 تا 3،700،000 تومان در نظر گرفته شده است.

خرید دوچرخه ثابت قسطی

بعضی از افراد بنا به بودجه‌ای که در اختیار دارند، خرید قسطی وسایل را ترجیح می‌دهند. در این راستا تعدادی از فروشگاه‌ها هم رعایت حال افراد را کرده و با یک سری شرایط و ضامن‌ها، وسایل موجود را با شرایط قسطی در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. برای خرید دوچرخه ثابت نیز بعضی از فروشگاه‌های تجهیزات ورزشی چه با فروش اینترنتی و چه فروش حضوری شرایطی را برای مشتریان ایجاد می‌کنند؛ تا اینگونه افراد نیز بتوانند به راحتی خرید خود را انجام دهند. ما در این قسمت به معرفی یک مدل از دوچرخه‌های ثابتی را که در فروشگاه‌های اینترنتی با شرایط اقساطی به فروش می‌رسد، پرداخته‌ایم.

خرید دوچرخه ثابت آیرون مستر با مدل L536

19-خرید-دوچرخه-ثابت-آیرون-مستر-با-مدل-L536

دوچرخه ثابت آیرون مستر مدل L536 از سری دوچرخه‌های ثابت مبله برای کاربری خانگی است. این دوچرخه با عملکرد مگنتی را برای افراد مبتدی و کسانی که طرفدار تمرین‌های هوازی هستند، بسیار مناسب می‌توان در نظر گرفت. برای خرید دوچرخه ثابت آیرون مستر مدل L536 به صورت قسطی از بعضی از فروشگاه‌های اینترنتی و یا به صورت حضوری، چند ویژگی ظاهری و فنی آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم

دوچرخه ثابت آیرون مستر مدل L536 تحمل وزن تا 110 کیلوگرم را دارد. این دوچرخه دارای چرخ‌هایی برای جابجایی آسانتر در محیط منزل است. وجود پشتی در قسمت صندلی، مانند یک مبل، برای فرد ورزشکار یک ساختار ارگونومیکی را ایجاد می‌کند. همچنین شخص می‌تواند زین را به راحتی و به صورت افقی تنظیم نماید.

8 حالت برای تنظیم مقاومت سرعت در این دوچرخه ثابت در نظر گرفته شده است. این تنظیمات برای سخت یا آسان کردن عمل رکاب‌زنی انجام می‌شود. البته چون عملکرد دوچرخه به صورت مگنتی است، تنظیم مقاومت سرعت به صورت دستی و بدون برنامه تعریف شده در دستگاه انجام می‌گیرد.

نمایشگر با پنل LCD اطلاعاتی از جمله تندی، زمان، مسافت پیموده شده، کالری مصرفی و ضربان قلب فرد در حال ورزش را نشان می‌دهد. خرید دوچرخه ثابت آیرون مستر مدل L536 به صورت قسطی در آذر ماه سال 1400 با قیمتی در محدوده 7،800،000 تا 8،200،000 تومان صورت می‌گیرد.

خرید دوچرخه ثابت ارزان

برندهای وسایل ورزشی انواع مدل‌های دوچرخه‌های ثابت را بنا به وضعیت اقتصادی افراد طراحی می‌کنند. در این بین افرادی هم هستند که می‌خواهند با کمترین هزینه‌ها وسیله با کیفیتی را طبق جستجوی خود داشته باشند. بنابراین ما سعی کردیم دو مدل از دوچرخه‌های ثابت با قیمت نسبتاً پایین را برای بررسی و خرید دوچرخه ثابت در اختیار مخاطبان قرار دهیم.

پیشنهادی  معرفی 7 لپ تاپ ایسوس تا 30 میلیون تومان + بررسی مشخصات ایسوس زیر 30 میلیون

خرید دوچرخه ثابت آیرون مستر با مدل B541

20-خرید-دوچرخه-ثابت-آیرون-مستر-با-مدل-B541

دوچرخه ثابت آیرون مستر با مدل B541 از سری دوچرخه‌های ثابت ایستاده با عملکرد مگنتی است. این دوچرخه دارای کاربری خانگی بوده و همچنین درکشور تایوان طراحی و در چین مونتاژ شده است. این دوچرخه قیمتی بسیار اقتصادی دارد و برای کسانی که ورزش در خانه را ترجیح می‌دهند، گزینه ایده‌آلی می‌توان در نظر گرفت. برای خرید دوچرخه ثابت آیرون مستر مدل B541 ویژگی‌های ظاهری و عملکردی آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم؛ تا یک انتخاب درست با حداقل هزینه برای ایجاد باشگاه خانگی داشته باشید.

دوچرخه ثابت آیرون مستر مدل B541 ابعاد 115 در 72 در 47 و ظرفیت تحمل حداکثر وزن 90 کیلوگرم را دارد. همچنین چرخ‌های کوچکی برای جابجایی آسان در سطوح مختلف در آن تعبیه شده است. این امکانات باعث می‌شود که به یک دوچرخه ثابت مناسب فضای خانه برای تمرین‌های هوازی تبدیل شود.

21-خرید-دوچرخه-ثابت-آیرون-مستر-با-مدل-B541

صفحه‌نمایش با پنل ساده LCD اطلاعاتی مربوط به مسافت و زمان طی شده، تندی، میزان کالری مصرف شده و همچنین ضربان شخص را در حین انجام ورزش در اختیار فرد ورزشکار قرار می‌دهد. قابلیت‌هایی از جمله تنظیم فرمان و تنظیم زین به صورت عمودی و نیز تنظیم سطح مقاومت در 8 سطح را دارا است. سیستم انتقال حرکت در این دوچرخه به صورت تسمه‌ای بوده و عملکردش همانطور که گفته شد مغناطیسی است. این عملکرد مغناطیسی باعث می‌شود که سطح مقاومت به صورت دستی تنظیم گردد. عملاً نمی‌توان در این گونه دوچرخه‌ها برنامه تمرینی از پیش طراحی شده قرار داد.

آنچه را که برای خرید دوچرخه ثابت آیرون مستر مدل B541 نیاز به بررسی بود، به صورت اجمالی در اختیار شما قرار دادیم؛ تا آگاهانه در مورد این دوچرخه ثابت اقتصادی تصمیم بگیرید. قیمت خرید دوچرخه ثابت آیرون مستر مدل B541 در آذر سال 1400 در محدوده 4،100،000 تا 4،500،000 تومان در نظر گرفته شده است.

خرید دوچرخه ثابت آذیموس با مدل AZ 8317

22-خرید-دوچرخه-ثابت-آذیموس-با-مدل-AZ-8317

دوچرخه ثابت آذیموس مدل 8317 از سری دوچرخه‌های ثابت ایستاده با عملکرد مگنتی است. این دوچرخه برای کاربری خانگی بسیار مناسب و اقتصادی محسوب می‌شود. برای خرید دوچرخه ثابت آذیموس مدل 8317 مشخصات آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

دوچرخه ثابت آذیموس مدل 8317 دارای ابعاد 140 در 72 در 58 و وزنی در حدود 20 کیلوگرم است. با توجه به این اعداد و دارا بودن چرخ‌های کوچک جابجایی به آسانی انجام می‌پذیرد. حتی این دوچرخه فضای خیلی کمتری را هم در محیط خانه اشغال می‌کند. حداکثر تحمل وزن در این دوچرخه تا 100 کیلوگرم در نظر گرفته شده است.

زین به کار رفته از نوع طبی و قابلیت تنظیم به دو حالت افقی و عمودی را دارد. مقاومت سرعت به صورت دستی و در 8 سطح تنظیم می‌شود. دوچرخه ثابت مدل 8317 دارای استانداردهای ROHS، TUV، GS، CNAB، ETV و CE است. امکاناتی که برای این دوچرخه می‌توان برشمرد، عبارتنداز: وجود محافظ عضلات و مفاصل، یک پایه تعبیه شده با قابلیت تنظیم برای شیب محیط، وجود ضربه‌گیر و مجهز به استند برای نگه‌داری موبایل.

23-خرید-دوچرخه-ثابت-آذیموس-با-مدل-AZ-8317

نمایشگر با پنل LCD به همراه منبع تغذیه از نوع باتری در مورد زمان تمرین، تندی، مسافت پیموده شده اطلاعاتی را به نمایش می‌گذارد. همچنین میزان کالری مصرفی و تعداد ضربان قلب را در اختیار فرد در حال ورزش قرار می‌دهد. وجود عملکرد مگنتی در این دوچرخه باعث می‌شود که برنامه تمرینی از قبل به صورت پیش فرض در سیستم دوچرخه تعریف نشود و تنظیمات به صورت دستی انجام گیرند. خرید دوچرخه ثابت آذیموس مدل AZ 8317 در آذر سال 1400 با قیمتی در بازه 5،050،000 تا 5،4500،000 تومان انجام می‌گیرد.

خرید دوچرخه ثابت دست دوم

در خرید هر وسیله دست دوم و کارکرده‌ای باید یک سری از نکات را در نظر گرفت؛ نکاتی از قبیل تست چند روزه که اکثر فروشگاه‌ها تست هفت روزه را برای مشتریان پیشنهاد می‌دهند. همچنین بررسی و تحقیق مدل انتخابی از چند فروشگاه معتبر در خرید وسایل دست دوم باید مدنظر قرار گیرد.

حال برخی از افراد، دوچرخه ثابت خود را بعد از مدتی استفاده، برای فروش در سایت‌ها قرار می‌دهند. برای خرید دوچرخه ثابت دست دوم حتماً قبل از اقدام نهایی باید تجهیزات آن به دقت مورد بررسی قرار گیرد.این عمل باعث می‌شود که بعداً هیچ آسیب جسمانی فرد را تهدید نکند؛ حتی قیمت مدل مورد نظر باید از چند جا پرسیده و مقایسه شود. برای کسانی که می‌خواهند با پرداخت هزینه‌ای به نسبت پایین دوچرخه‌ای با تجهیزات پیشرفته داشته باشند، در این قسمت از مقاله یک مدل از دوچرخه‌های ثابت دست دوم را معرفی می‌کنیم:

خرید دوچرخه ثابت اسپورتک مدل 5105B

24-خرید-دوچرخه-ثابت-اسپورتک-مدل-5105B

دوچرخه ثابت اسپورتک مدل 5105B از سری دوچرخه‌های ثابت ایستاده برای کاربری خانگی و با عملکرد مگنتی طراحی شده است. یک دوچرخه ثابت با وزن و حجم نسبتاً پایین و همراه با پایه‌های فلزی دارای چرخ‌ برای انجام فعالیت‌های ورزشی در خانه پیشنهاد می‌شود. طراحی این دوچرخه در تایوان و مونتاژ آن به دست کشور چین انجام شده است. برای خرید دوچرخه ثابت اسپورتک مدل 5105B، برخی دیگر از مشخصات آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

دوچرخه اسپورتک مدل 5105B دارای ابعادی در حدود 140 در 85 در 50 سانتی‌متر و وزنی معادل 26 کیلوگرم است. این اعداد نشان می‌دهند که دوچرخه مورد نظر را کاملاً مناسب برای فضای خانه می‌توان در نظر گرفت. این دوچرخه قادر به تحمل حداکثر وزن 130 کیلوگرم و دارای فلایول (دیسک) 5 کیلوگرمی است که برای ایجاد تعادل بسیار عالی عمل می‌کند.

یک نمایشگر 3.5 اینچی با پنل LCD، تندی، زمان، مسافت پیموده شده و کالری مصرفی فرد در حال ورزش را به نمایش می‌گذارد. البته بر روی دسته‌های فرمان این دوچرخه سنسورهایی قرار گرفته که با استفاده از این سنسورها ضربان قلب شمرده شده و در نهایت در نمایشگر نشان داده می‌شود. عملکرد دوچرخه به صورت مغناطیسی بوده و امکان ایجاد برنامه تمرینی پیش فرض در آن وجود ندارد. همچنین به صورت دستی، سطح مقاومت سرعت در 8 حالت برای رکاب‌زنی از حالت آسان تا سخت تنظیم می‌شود.

25-خرید-دوچرخه-ثابت-اسپورتک-مدل-5105B

زین دوچرخه ثابت اسپورتک مدل 5105B نسبت به حالت فیزیکی و قد افراد به صورت افقی و عمودی تنظیم می‌شود؛ در این صورت فرد به راحتی و بدون هرگونه مشکلی به رکاب‌زنی خود ادامه می‌دهد. دوچرخه ثابت اسپورتک هم به صورت دست دوم و هم به صورت نو در فروشگاه‌های اینترنتی وجود دارد. برای خرید دوچرخه ثابت اسپورتک قیمتی در بازه 5،600،000 تا 6،000،000 تومان به صورت دست دوم در نظر گرفته شده است.

یک باشگاه خانگی؛ کدام دوچرخه ثابت؟

همانطور که در مقاله، مدل‌های مختلفی از دوچرخه‌های ثابت را معرفی و مشخصاتشان را بررسی کردیم، افراد با توجه به نیازها و هزینه مورد نظر، برای خرید دوچرخه ثابتی را می‌توانند داشته باشند. دوچرخه‌های ثابت مبله بیشتر مناسب افرادی هستند که بیماری‌های درد مفاصلی را دارند. این دوچرخه‌ها با داشتن پشتی امکان تکیه دادن در قسمت صندلی را برای فرد ایجاد می‌کنند.

26-یک-باشگاه-خانگی؛-کدام-دوچرخه-ثابت؟

دوچرخه‌های ثابت طبی هم به افراد بیمار و مسن پیشنهاد می‌شود که فقط دارای پدال بوده و هم برای عضلات دست و هم برای عضلات پا استفاده می‌شود. مدل‌های دیگر مانند اسپینینگ و شیائومی نیز از نظر کارایی با دیگر دوچرخه‌ها فرق چندانی ندارند؛ آنچه که دوچرخه‌ها را از هم متمایز می‌کند، کیفیت ساخت، طراحی و قیمت آن‌ها است. در خرید دوچرخه‌های ثابت قسطی، ارزان و دست دوم نیز باید به نکات خیلی مهمی از قبیل معتبر بودن فروشگاه، امکان تست چند روزه توجه کرد.

در کل دوچرخه‌های ثابت برای انجام فعالیت‌های هوازی، عضله‌سازی و چربی‌سوزی طراحی شده‌اند؛ با خرید دوچرخه ثابت چه ایستاده و چه مبله در منزل می‌توان بدون رفتن به باشگاه، همان اعمال ورزشی را انجام داد. برای آشنایی و بررسی بیشتر انواع مدل‌های دوچرخه پیشنهاد می‌شود به بخش تفریح و سلامتی بیلبیلک و یا راهنمای خرید دوچرخه در وب‌سایت بیلبیلک مراجعه کنید..

منبع: دوچرخه خانگی

5/5 - (83 امتیاز)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا