برترین محصولاتتفریح و سلامتیراهنمای خرید

راهنمای خرید دوچرخه برقی + معرفی برترین دوچرخه برقی

رسانه بیلبیلک، این مرجع راهنمای خرید دوچرخه برقی را در اختیار کاربران خود قرار داده است.

احتمالا هنگام خرید دوچرخه برقی مشتاق کسب اطلاعاتی راجع به آن شده‌اید. دوچرخه برقی که با نام دوچرخه الکتریکی یا همان (E-bike) شناخته می‌شود، در سال‌های اخیر جایگاه ویژه‌ای کسب کرده است. دوچرخه‌های برقی دارای یک موتور الکتریکی کوچک هستند که به دوچرخه‌سوار هنگام پدال زدن کمک می‌کند.

دوچرخه‌های برقی از باتری‌هایی که امکان شارژ مجدد طی استفاده از دوچرخه برقی دارند؛ برخوردار هستند. میزان طی کردن مسافت بستگی به کیفیت دوچرخه، کیفیت باتری، شرایط جاده و غیره دارد که می‌توان گفت به طور میانگین دوچرخه‌های برقی با باتری شارژ شده امکان طی مسافتی بین 25 تا 60 کیلومتر را دارند.

حال در ادامه به نکاتی که بهتر است در خرید دوچرخه برقی نو یا دست دوم رعایت شود بپردازیم و اطلاعاتی راجع به انواع دوچرخه‌های برقی، مزایا و معایب خرید دوچرخه برقی در اختیار شما قرار دهیم. با رسانه مستقل بیلبیلک همراه باشید تا اطلاعات و راهنمایی کاملی درباره خرید دوچرخه برقی کسب کنید.

رسانه-مستقل-بیلبیلک

محتویات این مقاله

نکات مهم در خرید دوچرخه برقی

همانطور که گفته شد؛ هنگام خرید دوچرخه برقی باید باید به نکاتی توجه کنید تا هم خرید رضایت‌مند و هم موفق داشته باشید؛ که پس از گذر مدت زمانی احساس نارضایتی نسبت به خریدتان نداشته باشید. دوچرخه برقی وسیله‌ای است که با خرید آن تصمیم به استفاده طی سالهای متوالی و پیوسته دارید. پس بهتر است در خرید دوچرخه برقی به نکاتی که ذکر خواهد شد توجه کنید:

توجه به بودجه هنگام خرید دوچرخه برقی

2-توجه-به-بودجه-هنگام-خرید-دوچرخه-برقی

می‌توان گفت امروزه با توجه به شرایط اقتصادی جامعه کمتر کسی پیدا می‌شود که به بودجه خود هنگام خرید توجه نکند. البته با مشخص کردن بودجه خرید خود گزینه‌های نامحدود به گزینه‌های محدودتری تقسیم خواهند شد ولی اصلا نگران محدودیت بسیار انتخاب‌ها نباشید؛ زیرا امروزه برندها و شرکت‌های مختلف در سراسر جهان در انواع بازه قیمت دوچرخه‌های برقی طراحی و تولید کرده‌اند.

توجه به پشتیبانی و ضمانت پس از فروش در خرید دوچرخه برقی

خرید دوچرخه برقی نوعی ریسک به شمار می‌آید؛ زیرا با قیمت بالایی که دارد سال‌های طولانی از آن استفاده خواهد شد. پس هنگام خرید دوچرخه برقی این نکته را در نظر بگیرید تا موقع بروز مشکلی بتوانید در زمان کم و با هزینه مناسب آن را تعمیر کنید. به برندی که قصد خریداری از آن را دارید توجه کنید ببینید قطعات دوچرخه برقی آن به راحتی در اختیار شما قرار خواهد گرفت یا خیر.

نکته دیگر که اهمیتی بسیاری دارد در نظر گرفتن ضمانت کالا است؛ هنگام خرید دوچرخه برقی، توصیه می‌شود دوچرخه‌ای را انتخاب کنید که ضمانت پس از فروش داشته باشد تا هنگام بروز مشکل بتوانید به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان آن را حل کنید.

توجه به باتری و موتور هنگام خرید دوچرخه برقی

3-توجه-به-باتری-و-موتور-هنگام-خرید-دوچرخه-برقی

رسانه-مستقل-بیلبیلک

باتری و موتور دوچرخه برقی تاثیر فوق العاده‌ای بر سرعت، شتاب، مسافت قابل پیمایش و غیره دارد؛ پس بهتر است هنگام خرید به این موارد توجه کنید تا از دوچرخه‌ برقی خریداری شده، رضایت کامل داشته باشید.

توجه به راحتی هنگام خرید دوچرخه برقی

یکی از نکاتی که تاثیر زیادی بر استفاده شما از دوچرخه دارد سایز آن و احساس راحتی شما است. اگر هنگام نشستن و راندن دوچرخه احساس راحتی نکنید باعث می‌شود کمتر از آن استفاده کنید؛ در نتیجه هزینه‌ای که پرداخت کرده‌اید هدر رفته و هیچ بهره‌ای از دوچرخه‌تان نمی‌برید. پس هنگام خرید دوچرخه برقی این را مدنظر بگیرید که حین راندن چگونه خواهید نشست و این که متناسب با قدتان سایز مناسب را انتخاب کنید.

مزایای خرید دوچرخه برقی

 • محدودیت سنی ندارد و بدون داشتن گواهی‌نامه می‌توانید از آن استفاده کنید.
 • محدودیتی در مکان تردد وجود ندارد و مانند دوچرخه معمولی می‌توانید در پارک‌ها، عابر پیاده و غیره تردد کنید.
 • استفاده از دوچرخه برقی همانند دوچرخه معمولی نوعی ورزش به شمار می‌آید.
 • به کمک باتری و موتور الکتریکی موجود در دوچرخه برقی مسافت بیشتری طی شده و انرژی کمتری مصرف می‌شود.
 • با توجه به سرعت کمتری که نسبت به موتور دارد امن‌تر و سبک‌تر محسوب می‌شود.
 • هنگام مقایسه با دیگر وسیله‌های نقلیه ارزان‌تر محسوب می‌شود.
 • با خرید دوچرخه برقی می‌توان مکان‌های پرترافیک را در زمان کوتاهی طی کرد.
 • در مقایسه با دوچرخه‌های معمولی مسافت بیشتری را طی می‌کند.
 • دغدغه برای پیدا کردن جای پارک نخواهید داشت.
 • از آن جایی که گاز مصرف نمی‌کند، هیچ‌گونه دی اکسید کربنی در هوا آزاد نمی‌شود.
  4-مزایا-خرید-دوچرخه-برقی
پیشنهادی  راهنمای خرید لپ تاپ 💻 + قیمت انواع لپ تاپ (اسفند 1400)

معایب خرید دوچرخه برقی

 • وزن نسبتا بیشتر و سنگین‌تر آن نسبت به دوچرخه‌های معمولی.
 • زمان شارژ شدن نسبتا طولانی.
 • سختی داشتن تعادل به دلیل وجود موتور در قسمت جلو که آن قسمت را سنگین‌تر می‌سازد.
 • امکان لیز خوردن چرخ جلو در حین طی مسیر شیب دار اگر وزن خود را به درستی کنترل نکنید.
 • تعویض چرخ عقب دوچرخه‌های برقی با چرخ معمولی به هیچ وجه امکان پذیر نیست.
 • دشوار بودن جداسازی چرخ‌های جلو و عقب

قیمت خرید دوچرخه برقی

5-قیمت-خرید-دوچرخه-برقی

امروزه با توجه به وضعیت اقتصادی، دوچرخه برقی که نوعی وسیله الکتریکی و حمل ونقل به شمار می‌رود، نسبت به سایر وسیله‌های الکتریکی و حمل‌ونقل قیمت کمتری دارد و در مقابل نسبت به دوچرخه‌های معمولی گران قیمت‌تر است. قیمت دوچرخه برقی با توجه به مواردی کمتر و بیشتر می‌شود. برای مثال برند و شرکت تولید کننده هر دوچرخه برقی با دیگر برندها از قیمت متفاوتی برخوردار است؛ نوع موتور، باتری، بدنه و قطعات دوچرخه از موارد دیگری هستند که در کم و زیاد شدن قیمت دوچرخه برقی تاثیرگذارند.

دوچرخه برقی ساخت کجاست؟

6-دوچرخه-برقی-ساخت-کجاست؟

در چند سال اخیر با ترند شدن دوچرخه‌های برقی اکثر کشورها با تولید دوچرخه برقی سروکار دارند و سعی در تولید بهتر و پیشرفته‌تر آن دارند بنابراین دوچرخه‌های برقی مختص به کشور خاصی نیستند و هر برند؛ چه ایرانی چه خارجی تبحر فوق العاده خاصی در طراحی و تولید دوچرخه برقی دارند. امروزه افراد می‌توانند خرید دوچرخه برقی ایرانی و خارجی را به دلخواه انجام دهند.

خرید دوچرخه برقی ایرانی

امروزه با ترند شدن دوچرخه‌های برقی، برخی از شرکت‌های کشورمان ایران هم در طراحی و تولید این دوچرخه‌ها فعالیت دارند و می‌توان گفت این شرکت‌ها حدودا 80 درصد قطعات الکترونیکی را بومی سازی کرده‌اند. دوچرخه‌های برقی ساخت ایران از قیمت کمتری نسبت به سایر برندهای خارجی برخوردار هستند؛ اما کیفیت خوبی نیز دارند. حال به معرفی سه مدل از دوچرخه‌های ایرانی می‌پردازیم:

خرید دوچرخه برقی آلفا سری RAPIDO + قیمت

7-خرید-دوچرخه-برقی-آلفا-سری-RAPIDO-+-قیمت

دوچرخه برقی آلفا سری RAPIDO یکی از اقتصادی‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین محصولات تولید شده توسط شرکت ایویتک یا همان EvTeach است. که با یک بار شارژ کامل می‌تواند حدود 40 کیلومتر را طی کند. این دوچرخه دارای صفحه نمایش LCD بوده و حداکثر سرعت آن 35 کیلومتر بر ساعت است. چرخ عقب این دوچرخه با موتور 500 وات کار کرده و باتری آن 500 وات در ساعت است. در کل این دوچرخه از کیفیت و قیمت خوبی برخوردار است.

قیمت دوچرخه برقی آلفا سری RAPIDO در آذر 1400، بین 23.500.000 تا 24.000.000 تومان است.

خرید دوچرخه برقی آلفا اکو سری BONITO + قیمت

8-خرید-دوچرخه-برقی-آلفا-اکو-سری-BONITO-+-قیمت

دوچرخه برقی آلفا اکو سری BONITO یکی از اقتصادی‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین محصول تولیدی شرکت ایویتک یا همان EvTeach است. که با یک بار شارژ کامل می‌تواند حدود 40 کیلومتر را طی کند. این دوچرخه دارای صفحه نمایش LCD بوده و حداکثر سرعت آن 35 کیلومتر بر ساعت است. چرخ عقب این دوچرخه با موتور 500 وات کار کرده و باتری آن 500 وات در ساعت است.

قیمت دوچرخه برقی آلفا اکو سری BONITO در آذر 1400، بین 21.300.000 تا 22.000.000 تومان می‌باشد.

خرید دوچرخه برقی بتا سری FLASH + قیمت

9-خرید-دوچرخه-برقی-بتا-سری-FLASH-+-قیمت

دوچرخه برقی بتا سری FLASH یکی از اقتصادی‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین محصول تولیدی شرکت ایویتک یا همان EvTeach است. که با یک بار شارژ کامل می‌تواند حدود 40 کیلومتر را طی کند. این دوچرخه دارای صفحه نمایش LCD بوده و حداکثر سرعت آن 35 کیلومتر بر ساعت است. چرخ عقب این دوچرخه با موتور قدرتمند 500 وات کار کرده. این دوچرخه از ترمز دیسک هیدرولیکی برخوردار است و سایز آن 27.5 می‌باشد. در کل این دوچرخه از کیفیت و قیمت خوبی برخوردار است.

قیمت دوچرخه برقی بتا سری FLASH در آذر 1400، بین 26.700.000 تا 28.000.000 تومان است.

پیشنهادی  راهنمای خرید لپ تاپ لنوو + معرفی بهترین لپ تاپ های لنوو

اگر تا به اینجا از مقاله راهنمای خرید دوچرخه برقی رضایت کامل را داشتید؛ می‌توانید با مراجعه به مقاله دیگر ما با عنوان خرید دوچرخه با سایر مدل‌ها و دسته بندی دوچرخه‌ها آشنا شوید.

خرید دوچرخه برقی شیائومی

امروزه با ترند شدن دوچرخه‌های برقی شرکت شیائومی نیز شروع به طراحی و تولید دوچرخه‌های برقی کرده است؛ که به جرئت می‌توان گفت از کیفیت فوق العاده بالاییی برخوردار هستند و رقیب سرسختی برای سایر برندها به شمار می‌آیند. حال به معرفی سه مدل از دوچرخه‌های شیائومی می‌پردازیم:

خرید دوچرخه برقی شیائومی مدل C20 + قیمت

10-خرید-دوچرخه-برقی-شیائومی-مدل-C20-+-قیمت

دوچرخه برقی شیائومی مدل C20 یکی از با کیفیت‌ترین و پرفروش‌ترین دوچرخه‌های برند شیائومی است. جنس بدنه این دوچرخه فولادی بوده و وزن آن 22 کیلوگرم است. بازده توان مصرفی آن 750 وات و سایز آن 26 می‌باشد. این مدل از دوچرخه‌های برقی شیائومی دارای یک عدد لامپ، کمک فنر و دو عدد چرخ است ولی سایبان ندارد و قابلیت تاشو بودن در این مدل امکلن پذیر نمی‌باشد. وزن قابل تحمل دوچرخه برقی شیائومی مدل C20، 180 کیلوگرم است. در کل دوچرخه کاملا با کیفیت و مناسبی به شمار می‌آید.

قیمت دوچرخه برقی شیائومی مدل C20 در آذر 1400، بین 34.000.000 تا 34.900.000 تومان است.

خرید دوچرخه برقی شیائومی مدل HIMO C26 + قیمت

11-خرید-دوچرخه-برقی-شیائومی-مدل-HIMO-C26-+-قیمت

شرکت شیائومی (Xiaomi) با طراحی و تولید دوچرخه برقی شیائومی مدل HIMO C26 باز هم خوش درخشید. این دوچرخه با طراحی فوق العاده‌ای که دارد توانسته است رقیب سرسختی برای سایر دوچرخه‌های برقی باشد. جنس آن از آلومینیوم بوده و دسته‌های آن به راحتی جمع و باز می‌شوند. سیستم ترمز این دوچرخه از نوع دیسکی بوده که نسبت به سایر سیستم‌ها از قدرت بالاتری برخوردار است.

یکی از مزیت‌های شگفت انگیز این دوچرخه ضدآب بودن و مقاوم بودن آن در برابر باد، باران و گردوغبار است. لاستیک این دوچرخه به قدری مستحکم است که در برابر سایش به خوبی مقاومت می‌کند. موتور و باتری دوچرخه برقی شیائومی مدل HIMO C26 به قدری از قدرت بالایی برخوردار است که با یک بار شارژ کامل می‌تواند 100 کیلومتر طی کند. شما می‌توانید این دوچرخه را در سه حالت متفاوت استفاده کنید.

قیمت دوچرخه برقی شیائومی مدل HIMO C26 در آذر 1400، بین 37.800.000 تا 38.000.000 تومان است.

خرید دوچرخه برقی شیائومی مدل HIMO Z20 + قیمت

12-خرید-دوچرخه-برقی-شیائومی-مدل-HIMO-Z20-+-قیمت

دوچرخه برقی شیائومی مدل HIMO Z20 یکی از بهترین محصولات برند شیائومی به شمار می‌آید که جنس بدنه آن از آلومینیوم بوده و توان موتور 250W دارد که موردی فوق العاده است. باتری این دوچرخه لیتیوم 36 ولت بوده و سایز چرخ آن 20 اینچ است. پیمایش در حالت الکتریکی 50 کیلومتر و در حالت کمک پدال 80 کیلومتر است. در کل می‌توان گفت این مدل از دوچرخه‌های شیائومی همانند سایر دوچرخه‌های برقی این برند کیفیت فوق العاده بالایی دارد.

قیمت دوچرخه برقی شیائومی مدل HIMO Z20 در آذر 1400، بین 35.000.000 تا 35.500.000 تومان است.

خرید دوچرخه برقی تاشو

شرکت‌ها و برندهای مختلف با پیشرفت در طراحی و تولید دوچرخه‌های برقی توانستند دوچرخه‌های برقی تاشو را تولید و عرضه کنند که اصلی‌ترین مزیت آن نسبت به سایر دوچرخه‌ها اشغال فضای کمتر و قابل حمل بودن آن است. طراحی متفاوت این محصول باعث شده به راحتی و با چند حرکت تا شود. در مقابل خرید دوچرخه برقی تاشو معایبی نیز دارد؛ برای مثال احتمال کاهش کیفیت در این در این نوع دوچرخه‌ برقی تاشو امکان پذیر است.

یکی دیگر از معایبی که دارد هزینه بالای تعمیر و نگهداری آن است. ولی در کل خرید دوچرخه برقی تاشو به هر نوعی که باشد تصمیمی عالی و رضایت‌مندانه خواهد بود. حال به دو نمونه از دوچرخه‌های تاشو می‌پردازیم:

خرید دوچرخه برقی تاشو مدل Theli 500 + قیمت

13-خرید-دوچرخه-برقی-تاشو-مدل-Theli-500-+-قیمت

دوچرخه برقی تاشو مدل Theli 500 یکی از مقرون به صرفه‌ترین و با کیفیت‌ترین دوچرخه‌های برقی به شمار می‌آید. توان موتور در این دوچرخه 500 وات و پیمایش آن 40 کیلومتر است. پیمایش شیب تا 30 درجه امکان پذیر بوده و سرعت دوچرخه برقی تاشو مدل Theli 500 25 کیلومتر برساعت است. این دوچرخه باتری فوق العاده باکیفیتی دارد. (لیتیوم یون 48 ولت 15 آمپر اصلی که ساخت و قابل حمل است)

این دوچرخه دارای سنسور کمک پدال اتوماتیک و دارای اهرم گاز است که واقعا موردی کم نظیر به شمار می‌آید. نوع ترمزبندی این محصول دیسکی مکانیکی بوده و در رنگ‌های سفید، قرمز و مشکی از فروشگاه‌ها و سایت‌ها می‌توانید خریداری کنید. قیمت دوچرخه برقی تاشو مدل Theli 500 در آذر 1400، بین 23.900.000 تا 31.900.000 تومان است.

پیشنهادی  جذاب‌ترین لباس زمستانی مردانه + معرفی 3 استایل جذاب

خرید دوچرخه برقی تاشو مدل sana 350 + قیمت

14-خرید-دوچرخه-برقی-تاشو-مدل-sana-350-+-قیمت

دوچرخه برقی تاشو مدل Theli 500 یکی از با کیفیت‌ترین دوچرخه‌های برقی به شمار می‌آید. توان موتور در این دوچرخه 350 وات و پیمایش آن 30 الی 50 کیلومتر است. سرعت دوچرخه برقی تاشو مدل sana 350، 25 کیلومتر بر ساعت است و از کمک پدال 5 سرعته برخوردار است. این دوچرخه از باتری فوق العاده با کیفیتی برخوردار است. (لیتیوم یون 36 ولت 11 آمپر)

این دوچرخه اهرم گاز ندارد ولی از گارانتی 6 ماه باتری و 12 ماه قطعات الکترونیکی برخوردار است. سایر ویژگی‌های این دوچرخه عبارت‌اند از تاشو بودن، چراغ جلو و عقب، قابل استفاده برای قد 120 الی 190 و قابل حمل با مترو و خودرو شخصی. جنس بدنه آن از آلومینیوم بوده و وزن آن 20 کیلوگرم است.

قیمت دوچرخه برقی تاشو مدل Theli 500 در آذر 1400، بین 23.600.000 تا 25.900.000 تومان است.

خرید دوچرخه برقی قسطی (خرید دوچرخه برقی اقساطی)

امروزه به دلیل وضعیت اقتصادی برخی سایت‌ها و برخی فروشگاه ها امکان خرید دوچرخه کوهستان قسطی را برای مشتری فراهم نموده اند تا هم خیال مشتری بابت پرداخت راحت شود و هم از این روش مشتریان بیشتری را جذب کنند. پس اگر شرایط پرداخت یکجا را ندارید می‌توانید با توافق دو طرفه و پیدا کردن این گونه سایت و فروشگاه خرید دوچرخه برقی را به صورت اقساطی انجام دهید.

15-خرید-دوچرخه-برقی-قسطی-(خرید-دوچرخه-برقی-اقساطی)

نکات خرید دوچرخه برقی دست دوم

امروزه متأسفانه با دشوار شدن شرایط اقتصادی بسیاری از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند برخی از لوازم مورد نیاز خود را دست دوم تهیه کنند تا هزینه پایین‌تری برای آن بپردازند؛ دوچرخه برقی نیز یکی از این کالاهاست. خرید دوچرخه برقی یک انتخاب اقتصادی خوب خواهدبود که می‌توانید از اپلیکیشن‌ها و سایت‌هایی مانند دیوار خریداری کنید.

خرید دوچرخه برقی دیوار

خرید دوچرخه برقی از اپلیکیشن دیوار یکی از روش‌های معتبر خرید دوچرخه برقی دست دوم است. البته این نوع خرید نیز ریسک‌هایی دارد که بهتر است هنگام خرید نکاتی را رعایت کنید تا خرید خوبی در انتظارتان باشد. حال به برخی از این نکات می‌پردازیم:

 • مهلت گرفتن برای استفاده امتحانی از دوچرخه و اطمینان حاصل کردن از سالم بودن آن
 • مقایسه قیمت نو و دست دوم هنگام خرید دوچرخه برقی
 • خرید دوچرخه برقی از افراد قابل اطمینان

خرید دوچرخه برقی دیجی کالا

16-خرید-دوچرخه-برقی-دیجی-کالا

دیجی‌کالا یکی از معتبرترین و قابل‌اعتمادترین فروشگاه‌های آنلاین است؛ که می‌تواند برای خرید دوچرخه برقی آنلاین مورد استفاده قرار گیرد. خرید آنلاین از طریق دیجی کالا یکی از راه‌هایی است که شما می‌توانید با اطمینان از اصل بودن کالا آن را سفارش داده و هیچ بیمی از تقلبی بودن آن یا کلاهبرداری نداشته باشید.

خرید دوچرخه برقی ارزان

با شرایط اقتصادی این دوره ارزان بودن یک معیار خیلی مهم در خرید دوچرخه برقی است. البته باید توجه کنید که با در نظر گرفتن قیمت ارزان‌تر سلامتی خود را به خطر نیندازید. برندهای مختلف ایرانی و خارجی با ایجاد تنوع در طراحی و تولید دوچرخه‌های برقی این امکان را برای شما ایجاد کرده‌اند تا در بازه قیمتی دلخواه و ویژگی‌هایی که در نظر دارید دوچرخه مورد نظر خود را پیدا و خریداری کنید.

نکات نهایی در خرید دوچرخه برقی

17-نکات-نهایی-در-خرید-دوچرخه-برقی

همانطور که گفته شد بهتر است؛ هنگام خرید دوچرخه برقی به برخی نکات توجه ویژه‌ای داشته باشید تا خرید موفق و رضایتمندانه‌ای داشته باشید. برای مثال توجه به بودجه خرید، توجه به راحتی هنگام نشستن و راندن دوچرخه برقی، در نظر گرفتن قدرت باتری و موتور و در نظر گرفتن ضمانت و پشتیبانی هنگام خرید دوچرخه برقی باید رعایت شود.

اگر قصد خرید دوچرخه برقی تاشو را دارید به مزایا و معایب آن نیز توجه کنید که مزایای آن خیلی بیشتر از معایب آن است. برای مثال بهترین مزیت خرید دوچرخه برقی تاشو اشغال فضای کمتر و امکان حمل آن است. و یکی از معایب آن نیاز داشتن به زمان بیشتر برای شارژ شدن است؛ که با کمی صبر و حوصله قابل حل است.

شما می‌توانید با جایگزین کردن دوچرخه برقی دست دوم به جای خرید دوچرخه برقی نو هزینه کمتری پرداخت کنید که اپلیکیشنی نظیر دیوار برای خرید وسیله‌های دست دوم در اختیار شما قرار داده شده است. و همین طور اگر امکان خرید حضوری را نداشته باشید می‌توانید با استفاده از سایت معتبر دیجی کالا خریداری کنید. اگر از مقاله راهنمای خرید دوچرخه برقی رضایت کامل داشتید می‌توانید با مراجعه به مقاله راهنمای خرید دوچرخه شهری بیلبیلک یا دسته بندی تفریح و سلامت بیلبیلک اطلاعات و راهنمایی کاملی راجع به آن کسب کنید.

5/5 - (36 امتیاز)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا