برترین محصولاتکتاب خوانی

بهترین کتاب های موفقیت 1400 + معرفی 8 کتاب برتر موفقیت ۲۰۲۱

رسانه بیلبیلک با معرفی بهترین کتاب های موفقیت 1400 کنار شماست تا با مطالعه آن‌ها، مسیر زندگی خود را در راستای موفقیت هدایت کنید!

موفقیت تنها مختص افراد خاص نیست، بلکه همه افراد می‌توانند در زمینه‌های مختلف، به موفقیت دست پیدا کرده و از آن لذت ببرند. موفقیت و کامیابی در زندگی هر شخصی معنای جداگانه‌ای دارد، اما می‌توان گفت یکی از موثرترین راه‌ها برای این که مسیر موفقیت را هموارتر کنیم، خواندن بهترین کتاب های موفقیت است.

درست است که خواندن بهترین کتاب های موفقیت یکی از روش‌های موثر دستیابی به موفقیت است اما در نظر داشته باشید که هر کتابی برای خواندن مناسب نیست. بنابراین بهتر است ابتدا از محتوای کتابی که می‌خوانید، مطمئن شده و سپس روح و روانتان را تحت تاثیر مطالب آن قرار دهید. در این مقاله از رسانه مستقل بیلبیلک، لیستی از بهترین کتاب های موفقیت در سال 1400 را تهیه کرده‌ایم تا با خیال آسوده از محتوای این کتاب‌ها، مشغول مطالعه شده و مسیر موفقیت را برای خود هموارتر کنید.

چطور کتاب خوب بخریم؟

همان‌طور که گفته شد باور اینکه مطالب هرکتابی می‌تواند برای ما مناسب و مفید باشد، درست نیست. کتاب‌هایی وجود دارند که شاید ارزش یک‌بار خواندن هم نداشته باشند! از همین رو بهتر است در انتخاب بهترین کتاب های موفقیت و سایر کتاب‌هایی که می‌خوانید، حساسیت بیشتری به خرج دهید؛ چرا که کتاب‌ها می‌توانند تاثیر بسیاری بر روی عقاید، باورها و روان انسان بگذارند.

رسانه-مستقل-بیلبیلک

سری مقالات کتاب‌خوانی بیلبیلک بهترین کتاب‌ها در زمینه‌های مختلف را به شما معرفی کرده و کمک خواهد کرد تا بهترین مناسب‌ترین کتاب را برای خود تهیه کرده و از خواندن آن‌ها لذت ببرید. همچنین می‌توانید قبل از خرید کتاب، در اینترنت سرچ کرده و نظرات خوانندگان کتاب مورد نظر خود را بخوانید، حتی می‌توانید پیش‌گفتار یا مقدمه‌ای از کتاب مورد نظر را در سایت‌های معرفی و فروش کتاب‌های مختلف خوانده و سپس آن را خریداری کنید.

برای خرید حضوری بهترین کتاب های موفقیت نیز می‌توانید از کارشناسان کتاب فروشی که در فروشگاه‌های مرکزی کتاب فروشی هستند، راجع به کتاب مورد نظر، پرس‌وجو کرده و در هنگام تحویل گرفتن کتاب، مقدمه و قسمتی از متن کتاب را خوانده تا با قلم نویسنده اشنا شوید.

در ادامه این مقاله از رسانه مستقل بیلبیلک، بهترین کتاب های موفقیت 1400 را معرفی کرده‌ایم تا در هنگام انتخاب و خرید کتاب، با خیالی آسوده و راحت کتاب مناسب خود را خریداری کنید.

تخت‌خوابت را مرتب کن (Make Your Bed)؛ یکی از بهترین کتاب های موفقیت

2-تخت‌خوابت-را-مرتب-کن-(Make-Your-Bed)؛-یکی-از-بهترین-کتاب-های-موفقیت

کتاب «تخت‌خوابت را مرتب کن» یکی از کتاب‌های مشهور و فوق‌العاده‌ای است که در کتابخانه هر فرد کتابخوان و علاقه‌مند به کتاب‌های موفقیت، پیدا می‌شود. این کتاب با شعار «چیزهای کوچکی که می‌توانند زندگی و شاید دنیایت را تغییر دهند» در سال 2017 توانست به عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز انتخاب شود.

پیشنهادی  معرفی بهترین لپ تاپ اپل 2020 + نقد و بررسی مشخصات

کتاب تخت‌خوابت را مرتب کن، اثر ژنرال ویلیام اچ. مک‌ریون، یکی از بازنشستگان نیروی دریایی آمریکا است. این کتاب، در سال 1399 برای اولین بار در ایران ترجمه و منتشر شد. کتاب تخت‌خوابت را مرتب کن، به عنوان یکی از بهترین کتاب های موفقیت و کتاب‌های خودیاری، رشد شخصیت و اعتماد به‌ نفس طبقه‌بندی می‌شود که در چاپ‌های مختلف تعداد صفحات آن بین 80 الی 120 صفحه متغیر است.

رسانه-مستقل-بیلبیلک

ژنرال مک‌ریون، این کتاب را براساس آموخته‌ها و تجربیات سال‌ها دریانوردی و شب و روزهایی که بر روی امواج دریا گذرانده، نوشته است. وی در این کتاب بیان کرده که برای تغییرات بزرگ باید ابتدا از تغییرات جزئی و شخصی خود شروع کنیم. برای مثال هر صبح باید تخت‌خواب خود را مرتب و تمیز کنیم! این مورد یکی از آموخته‌هایی است که مک‌ریون در دوران خدمت خود در نیروی دریایی کسب کرده است. این کتاب که به‌عنوان یکی از بهترین کتاب های موفقیت در سال 1400 نیز چاپ شده، و در 10 فصل جداگانه به آموزش 10 درس مهم در زندگی پرداخته است.

مشخصات کتاب «تخت‌خوابت را مرتب کن»

 • نویسنده: ویلیام اچ.مک‌ریون
 • مترجم: حسین گازر
 • ناشر: کوله پشتی
 • موضوع: روانشناسی
 • رده سنی: مناسب برای بزرگسالان

شدن (Becoming)؛ یکی از پرفروش‌ترین و بهترین کتاب های موفقیت

3-شدن-(Becoming)؛-یکی-از-پرفروش‌ترین-و-بهترین-کتاب-های-موفقیت

این کتاب نیز به عنوان یکی از پرفروش‌ترین و بهترین کتاب های موفقیت در قفسه کتابخانه افراد موفق، به چشم می‌خورد. کتاب «شدن» به مدت دو هفته در صدر کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز قرار گرفت و در سال 1399 نیز توانست به عنوان پرفروش‌ترین کتاب موفقیت، نظر خوانندگان بسیاری را به خود جلب کند.

این کتاب با نام «شدن» داستان زندگی میشل اوباما را روایت می‌کند. میشل اوباما بانوی اول اسبق ایالات متحده و همسر باراک اوباما است که در یک خانواده کارگری در شیکاگو به دنیا آمده است. آنچه که شما در این کتاب می‌خوانید، زندگی وی را در سه قسمت مختلف روایت می‌کند.

بخش اول این کتاب با نام «من شدن»، مربوط به دوران کودکی میشل، بخش دوم با نام «ما شدن» شامل تمامی مراحل تحصیلات و چگونگی آشنایی او با باراک اوباما و بخش سوم با نام «بیشتر شدن» نیز مربوط به روزگار زندگی در کاخ سفید و بانوی اول آمریکا شدن میشل است. درست است که این کتاب به صورت زندگی‌نامه نوشته شده، اما از نظر خوانندگان، جزو بهترین کتاب های موفقیت به شمار می‌رود.

مشخصات کتاب «شدن»

 • تعداد صفحات: 496 صفحه
 • نویسنده: میشل اوباما
 • مترجم: هاجر شکری، امان الله ارغوان
 • موضوع: رمان و زندگی‌نامه میشل اوباما
 • رده سنی: مناسب برای بزرگسالان

خودت باش دختر (Girl Wash Your Face)؛ یکی از بهترین کتاب های موفقیت برای رهایی از دروغ‌ها!

4-خودت-باش-دختر-(Girl-Wash-Your-Face)؛-یکی-از-بهترین-کتاب-های-موفقیت-برای-رهایی-از-دروغ‌ها!

یکی از بهترین کتاب های موفقیت، کتاب «خودت باش دختر» است. امروزه در بسیاری از رسانه‌ها درمورد حقوق زنان و دفاع از حقوق آنان صحبت می‌شود. ریچل هالیس به عنوان بنیان‌گذار شرکت حقوق زنان در کتاب خودت باش دختر، بیان کرده است: «باید به دروغ‌هایی که درمورد ما گفته می‌شود، باور نداشته باشیم تا تبدیل به آن چیزی شویم، که واقعا هستیم».

این کتاب گزینه بسیار مناسبی برای زنان و دخترانی است که سعی در رشد شخصیت و عزت نفس خود دارند. چرا که این کتاب در سال 2018 به عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های سایت آمازون و نیویورک تایمز انتخاب شده و از نظر خوانندگان نیز می‌تواند تاثیر بسیار فوق‌العاده‌ای بر روی شخصیت و عزت نفس بانوان بگذارد.

ریچل هالیس معتقد است، خودت باش دختر، برای کسانی نوشته شده است که دوست دارند با افزایش عزت نفس خود شایسته عشق و احترام دیگران باشند. این کتاب ارزشمند را علاوه بر اینکه کتابی بسیار عالی برای مطالعه است، می‌تواند به عنوان یکی از بهترین کتاب های موفقیت برای دوستان شما نیز یک هدیه فوق‌العاده ارزشمند و آینده‌ساز به شمار بیاید.

پیشنهادی  راهنمای خرید گوشی تا 30 میلیون تومان + معرفی بهترین گوشی‌های زیر 30 میلیون

مشخصات کلی کتاب «خودت باش دختر»

 • تعداد صفحات کتاب: 232 صفحه
 • نویسنده: ریچل هالیس
 • مترجم: هدیه جامعی
 • رده سنی: مناسب برای بزرگسالان

فقط ساکت شو و انجامش بده (Just Shut up And Do It)؛ بهترین کتاب موفقیت در 7 گام!

5-فقط-ساکت-شو-و-انجامش-بده-(Just-Shut-up-And-Do-It)؛-بهترین-کتاب-موفقیت-در-7-گام!

این کتاب به قلم برایان تریسی و به روش ساده، کاربردی و اثبات شده 7 گام رسیدن به موفقیت و هدف را برای شما ذکر کرده است. نویسنده این کتاب معتقد است، شما از طریق به کار گرفتن این 7 گام می‌توانید به بسیاری از اهدافی که دیگران برای رسیدن به آن‌ها زمان زیادی صرف کرده‌اند، را طی چند ماه به دست آورید.

این کتاب در شمار بهترین کتاب های موفقیت قرار دارد و نویسنده آن، برایان تریسی، معتقد است موفقیت صرفا با گفتن کلماتی مانند؛ من میخواهم، امیدوارم و غیره، کسب نمی‌شود. از این رو یکی از نکات برجسته ذکر شده در این کتاب، این است که، چرا برخی از افراد موفق‌تر از دیگران هستند؟

مشخصات کلی کتاب «فقط ساکت شو و انجامش بده»

 • تعداد صفحه: 72 صفحه
 • نویسنده: برایان تریسی
 • مترجم: حمید حسینی
 • موضوع: موفقیت
 • رده سنی: مناسب برای بزرگسالان و گروه سنی د و ه

اثر مرکب (The Compound Effect)؛ قدیمی‌ترین و بهترین کتاب موفقیت

6-اثر-مرکب-(The-Compound-Effect)؛-قدیمی‌ترین-و-بهترین-کتاب-موفقیت

یکی از قدیمی‌ترین و مشهورترین گزینه‌هایی که می‌توانیم در گروه بهترین کتاب های موفقیت به شما پیشنهاد کنیم کتاب «اثر مرکب» به قلم دارن هاردی است. اکثر افرادی که دغدغه موفقیت و ثروت در زندگی خود داشته و دوست‌دار کتاب و کتاب‌خوانی هستند، یا این کتاب را در قفسه کتابخانه خود دارند و یا حداقل یک‌بار آن را مطالعه کرده‌اند!

این کتاب مشهور و ارزشمند با شعار «آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و ثروت شما» با راهکارهای خود به کمک زندگی شما می‌آید. نویسنده این کتاب معتقد است؛ در اثر مرکب، دستورالعمل اجرایی به شما آموزش داده می‌شود که براساس آن بتوانید سیستم زندگی خود را کنترل کرده، برآن تسلط داشته باشید و آن را با نیاز و خواسته‌های خود مطابقت دهید.

این کتاب جزو کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز بوده و در ایران نیز از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است؛ به ‌طوری که اکثر خوانندگان این کتاب مطالعه آن را به دیگران و دوستان خود نیز پیشنهاد می‌کنند. کتاب اثر مرکب، شامل سه بخش اصلی است؛ بخش اول، سخنانی درخصوص تحسین و قدردانی از این کتاب، بخش دوم متن اصلی اثر مرکب و بخش سوم نیز حاوی ضمایم کتاب و فرم‌های ارزیابی مد نظر نویسنده را تشکیل می‌دهد. کتاب اثر مرکب در ایران، بارها تجدید چاپ شده و درسال 1400 نیز به عنوان بهترین کتاب های موفقیت برای چاپ مجدد ارسال شده است.

مشخصات کلی کتاب «اثر مرکب»

 • تعداد صفحات کتاب: 152 صفحه
 • نویسنده: دارن هاردی
 • مترجم: حمید حسینی
 • موضوع: موفقیت
 • رده سنی: مناسب برای بزرگسالان

 شرمنده نباش دختر (Girl Stop Apologizing)؛ کتابی برای موفقیت و توسعه فردی بانوان

7--شرمنده-نباش-دختر-(Girl-Stop-Apologizing)؛-کتابی-برای-موفقیت-و-توسعه-فردی-بانوان

بعد از کتاب ارزشمند و بسیار موفق خودت باش دختر، ریچل هالیس از اثر جدید و فوق العاده خود با نام «شرمنده نباش دختر» رونمایی کرد. این کتاب نیز همانند اثر قبلی هالیس درخصوص توسعه فردی، رشد شخصیت و افزایش اعتماد به نفس بانوان و دختران صحبت می‌کند. این کتاب به عقیده نویسنده بی‌شرمانه‌ترین برنامه را برای رسیدن به آرزوها و اهدافتان، به شما هدیه کرده و شما را در مسیر خودسازی، شادی و موفقیت‌تان همراهی می‌کند.

هالیس اعتقاد دارد اگر شما در زندگی‌تان کاری انجام داده‌اید که موجب خوب شدن حال خودتان شده، حتی اگر به عقیده دیگران کار خوبی نبوده، لازم نیست بخاطر آن شرمنده باشید! او معتقد است شما قوی‌ترین و لذت‌بخش‌ترین حس در جهان را تجربه کرده‌اید، حتی اگر کسی متوجه آن نشده باشد. اگر کتاب خودت باش دختر ریچل هالیس را خوانده و دوست داشته‌اید، بدون تردید باید بدانید اثر جدید او برایتان جزو جدانشدنی از گروه بهترین کتاب های موفقیت خواهد بود.

پیشنهادی  بهترین رمان های 1400 + معرفی بهترین رمان 1400

مشخصات کلی کتاب «شرمنده نباش دختر»

 • تعداد صفحه: 224 صفحه
 • نویسنده: ریچل هالیس
 • مترجم: هدیه جامعی
 • موضوع: خودسازی و موفقیت زنان
 • رده سنی: مناسب برای بزرگسالان

هنر شفاف اندیشیدن (The Art Of Thinking Clearly)؛ هنری برای رسیدن به موفقیت!

8-هنر-شفاف-اندیشیدن-(The-Art-Of-Thinking-Clearly)؛-هنری-برای-رسیدن-به-موفقیت!

کتاب «هنر شفاف اندیشیدن»، یکی از جذاب‌ترین و بهترین کتاب های موفقیت به حساب می‌آید. نویسنده این کتاب، معتقد است هیچ یک از انسان‌ها در زندگی خود، از خطای شناختی هنگام تصمیم‌گیری مصون نیستند. رولف دوبلی اعتقاد دارد، اشتباه کردن در برخی تصمیم‌ها، در زندگی هر فردی، یک اتفاق کاملا طبیعی است. درست است که دانستن برخی اشتباهات، ممکن است نتواند به طور کامل از اتفاق افتادن آن در زندگیتان جلوگیری کند، اما قطعا در مدیریت و تصمیم‌گیری بهتر، کمک حالتان خواهد بود.

رولف دوبلی در این کتاب، برخی از همین خطاها را بررسی کرده و به نحوه شفاف اندیشیدن راجع به مسائل و چگونگی یافتن مسیر درست نیز اشاره می‌کند. کتاب هنر شفاف اندیشیدن در دسته کتاب‌های روانشناسی، خودشناسی و جامعه شناسی دسته بندی می‌شود.

رولف دوبلی، اقتصاددان و رمان‌نویس مشهور سوئیسی، در کتاب هنر شفاف اندیشیدن سعی دارد خواننده را در رابطه با اشتباهاتی آگاه کند که نباید مرتکب آن می‌شد، اما به دلیل نااگاهی آن‌ها را انجام داده است. این کتاب محبوب، در ایران نیز از استقبال بسیار زیادی توسط خوانندگان برخوردار شد و باعث شد این کتاب نیز در لیست بهترین کتاب های موفقیت قرار بگیرد.

مشخصات کلی کتاب «هنر شفاف اندیشیدن»

 • تعداد صفحات کتاب: 333 صفحه
 • نویسنده: رولف دوبلی
 • مترجمین: عادل فردوسی‌پور، بهزاد توکلی، علی شهروز
 • موضوع: مهارت زندگی و موفقیت
 • رده سنی: مناسب برای بزرگسالان

خودت را به فنا نده؛ کتابی برای زندگی بهتر و موفقیت بیشتر!

9-خودت-را-به-فنا-نده؛-کتابی-برای-زندگی-بهتر-و-موفقیت-بیشتر!

این کتاب با شعار «کمتر فکر کن و دل به زندگی بده» توانسته است در مدت کوتاهی از محبوبیت بالایی نزد خوانندگان بهترین کتاب های موفقیت برخوردار شود. «خود را به فنا نده» به قلم گری جان بیشاپ، حاوی شرح شخصی وی درمورد اقتدار، تعالی و شجاعت در زندگی است و سعی دارد با آموزش چگونگی انجام درست کارها، روش درست زندگی کردن را به خوانندگان کتاب، هدیه کند.

از جمله موضوعاتی که در این کتاب به آن‌ها اشاره شده: کشف توانایی‌ها، ایجاد باور به خود واقعی، و تاثیرات میل شخصی است. این کتاب نیز جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و از جمله بهترین کتاب های موفقیت به شمار می‌آید که در سال 1400 نیز بارها تجدید چاپ شده است.

کدام کتاب موفقیت را بخوانیم؟

10-کدام-کتاب-موفقیت-را-بخوانیم؟

قبل از خریداری و آغاز مطالعه کتاب، بهتر است هدف خود را از کتابی که می‌خواهید مطالعه کنید، مشخص کرده و سپس نگاهی به نظرات خوانندگان این کتاب و نقد آن‌ها بیاندازید. در آخر لیستی از محبوب‌ترین کتاب‌های خود را نوشته و آن‌ها را خریداری کنید.

اگر جزو آن دسته از بانوانی هستید که به افزایش عزت‌نفس و توسعه فردی خود علاقه دارید، خواندن کتاب «خودت باش دختر» را از قلم نیندازید و یا اگر جزو مردان و زنانی هستید که دوست‌ دارید در زمینه‌های مختلف زندگی مانند ثروت، تحصیل و غیره به موفقیت برسید، مطالعه کتاب «اثر مرکب» را پشت گوش نیندازید. در این مقاله از کتاب‌خوانی بیلبیلک سعی کردیم لیستی از بهترین کتاب های موفقیت که در سال 1400 چاپ شده و نباید خواندن آن‌ها را از دست دهید، جمع آوری و معرفی کنیم. حال با توجه به نیاز و سلیقه‌ای که در کتابخوانی دارید می‌توانید کتاب مناسب خود را انتخاب کنید.

منبع خارجی: 8 کتاب که باید برای موفق شدن بخوانید!

4.9/5 - (52 امتیاز)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا