زیبایی و سلامتی

دکتر نازنین ثناگو؛ بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

سلامت دهان و دندان، نه تنها بخش مهمی از سلامت شما را دربرمی‌گیرد، بلکه در زیبایی و اعتماد به نفس شما تاثیر بسزایی می‌گذارد. یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی که افراد زیادی گریبان‌گیر آن هستند، دندان‌های نامرتب و ناهنجاری‌های مربوط به فک و صورت است که تاثیر زیادی در فرم دندان، زیبایی صورت، تکلم و هضم غذا دارد. برای این منظور، متخصصان ارتودنسی زیادی روی کار آمده‌اند تا سلامت و زیبایی را به چهره شما برگردانند. در تهران، دکتر نازنین ثناگو با بالاترین میزان تجربه کاری و کسب بیشترین رضایت مشتری توانسته عنوان بهترین متخصص ارتودنسی در تهران را از آن خود کند. انتخاب بهترین دکتر ارتودنسی از جمله نگرانی‌ها و دغدغه‌های افرادی است که قصد دارند با صرف هزینه معقول، از دندان‌های مرتب برخوردار شوند و مشکلات فک و دهان خود را با مراجعه به دکتر متخصص و کاربلد برطرف کنند. در این گزارش قصد داریم بیشتر در مورد ارتودنسی و نحوه انتخاب دکتر ارتودنسی صحبت کنیم؛ پس برای پاسخ به سوالاتتان در رابطه با انتخاب بهترین دکتر ارتودنسی، با ما همراه باشید.

مزایای ارتودنسی دندان

مزایای ارتودنسی دندان
مزایای ارتودنسی دندان

زمانی که دندان‌ها نامرتب‌ باشند و یا در فک بالا یا پایین در موقعیت درستی قرار نگیرند، نیاز به درمان ارتودنسی دندان ارجحیت پیدا می‌کند که اصلاح این مشکلات با کمک متخصص ارتودنسی در طول دوره زمانی کوتاه مدت تا بلند مدت و با کمک تکنیک‌ها و ابزار مختلف انجام می‌گیرد؛ با این وجود با توجه به هزینه‌ای که ارتودنسی دندان در پی دارد، برخی افراد نسبت به مزایای این کار بی‌توجه می‌شوند. ما در این بخش از نوشته بر آن شدیم تا علاوه بر بررسی مزایای ارتودنسی دندان، به رفع ابهامات در این حوزه نیز بپردازیم. از جمله مزایایی که برای ارتودنسی دندان می‌توان ذکر کرد، عبارت‌اند از:

پیشنهادی  بهترین وبسایت مرجع خارجی برای پزشکی و سلامت

هم تراز شدن فک‌ها

با بهره‌مندی از متخصص ارتودنسی در تهران، علاوه بر تقویت ساختار دندان‌ها، موجب هم ترازی دندان‌هایتان هم خواهید شد. دندان‌های نامرتب علاوه بر این که فشار بالایی به بافت لثه و مفصل فک وارد می‌کند، در قیافه نیز تاثیر می‌گذارند و ممکن است اعتماد به نفس شما را هنگام لبخند زدن کاهش دهند؛ بنابراین اگر با بدفرمی و نامرتب بودن دندان‌هایتان مواجه هستید، در اولین فرصت به کلینیک معتبر ارتودنسی مراجعه کنید تا پس از اتمام دوره درمان، تمامی بدفرمی‌های دندان‌ها (مال اکلوژن) برطرف شود.

رسانه-مستقل-بیلبیلک

کاهش خطرات ابتلا به بیماری‌های دندان و سایش دندان

نامرتب بودن دندان‌ها احتمال پوسیدگی و سایش زودرس دندان‌ها را افزایش می‌دهد؛ در حالی که اگر دندان‌ها مرتب باشند، مراقبت از آن‌ها به مراتب راحت‌تر خواهد بود و دیرتر در خطر سایش و پوسیدگی قرار خواهند گرفت؛ پس اگر دندان‌های شما چنین مشکلاتی دارند، نیاز به دکتر متخصص ارتودنسی خواهید داشت تا در کنار کاهش خطرات ابتلا به بیماری‌های دندان، فشار ناشی از جویدن غذا بر بافت لثه و استخوان فک کاهش یابد و بیماری و سردرد مزمن گریبان گیرتان نشود.

کاهش احتمال وقوع اورژانس‌های دندان پزشکی

بنا بر گفته دکتر نازنین ثناگو، متخصص ارتودنسی در تهران، اگر دندان‌های شما مرتب باشند، بسیار دیرتر از دندان‌های نامرتب و بدفرم دچار انواع مشکلات دندان و درگیری عصب دندان می‌شوند؛ چراکه با اصلاح فرم دندان‌ها، مقاومت آن‌ها افزایش یافته و از پوسیدگی و شکستگی در امان می‌مانند.

رفع مشکلات تکلم

در برخی مواقع بدفرمی دندان و فک باعث بروز مشکلاتی در تکلم افراد می‌شود که دلیل آن ناشی از فشار وارده به استخوان‌های صورت است. در چنین حالتی فرد موردنظر باید در اسرع وقت به دکتر متخصص ارتودنسی باتجربه و معتبر مراجعه کند تا دوره درمان او شروع شود.

پیشنهادی  بهترین وبسایت مرجع خارجی برای پزشکی و سلامت

هزینه ارتودنسی دندان

قیمت و هزینه ارتودنسی در کودکان و بزرگسالان بسته به توصیه‌های دکتر متخصص، سن بیمار، نوع مشکل بیمار، درمان تجویزی، مراحل انجام کار، مدت زمان دوره ارتودنسی برای فرد و غیره فرق می‌کند؛ به همین علت در حالت کلی نمی‌توان بازه قیمتی دقیقی برای حداقل هزینه‌های ارتودنسی ذکر کرد. توصیه می‌کنیم با پیگیری میزان رضایت بیماران و بررسی نمونه کار ارتودنسی پزشکان و سپس مراجعه حضوری به مطب جهت انجام معاینات اولیه، با پزشک معالج خود درباره طول دوره درمان و میزان هزینه‌های پرداختی، به شکل دقیق‌تری صحبت کنید.

چه افرادی نیاز به درمان ارتودنسی دندان دارند؟

پاسخ به این سوال را با مطالعه گزینه‌های زیر خواهید یافت. در حالت کلی زمانی نیاز به شروع درمان ارتودنسی خواهید داشت که یک یا چند مورد از شرایط زیر را داشته باشید:

رسانه-مستقل-بیلبیلک
  • کج بودن دندان‌ها یا فاصله بین آن‌ها
  • بیرون زدگی دندان‌ها یا داخل رفتگی آن‌ها
  • شلوغی و ازدحام در دندان‌ها
  • قرار گرفتن دندان‌های یکی از فک‌ها در پشت دندان‌های فک دیگر
  • جلو بودن بیش از اندازه دندان‌های فک بالا یا پایین
  • فاصله زیاد بین دندان‌های فک بالا و پایین در جلو

مراحل شروع درمان ارتودنسی دندان

در حالت کلی بیشتر متخصصان ارتودنسی دندان مراحل زیر را برای شروع درمان تا تکمیل دوره درمان طی می‌کنند:

مشاوره رایگان و معاینه تخصصی

در جلسه اول بعد از طی کردن مشاوره اولیه، معاینات فیزیکی دهان و دندان به صورت بصری و با بهره‌گیری از تجهیزات معمول دندان پزشکی انجام می‌گیرد تا مشکلات احتمالی بررسی شود. پس از آن با کمک اشعه ایکس، موقعیت دندان‌ها و وضعیت فک به طور دقیق‌تری ارزیابی می‌شود.

پیشنهادی  بهترین وبسایت مرجع خارجی برای پزشکی و سلامت

قالب‌گیری دندان‌ها

بعد از مرحله معاینه بیمار، اغلب مرحله قالب‌گیری دندان شروع می‌شود. این مرحله بیشتر برای بیمارانی طی می‌شود که تصمیم به انجام ارتودنسی دندان با پلاک شفاف دارند.

نصب وسایل و ابزار

پس از آگاهی نسبت به پیش بینی مسیر پیشرفت درمان ارتودنسی، نوبت به نصب ابزار و وسایل برای نظم دهی به دندان‌ها می‌رسد. با نصب دستگاه، مرحله نظم دهی به دندان و فک شروع می‌شود.

مراجعه به بهترین دکتر متخصص ارتودنسی در تهران

مراجعه به بهترین دکتر متخصص ارتودنسی در تهران
مراجعه به بهترین دکتر متخصص ارتودنسی در تهران

ارتودنسی دندان پروسه سخت و دشواری نیست و هر شخصی با داشتن یکی از مشکلات ذکر شده در مورد بدفرمی دندان و فک، می‌تواند بدون دردسر به کلینیک معتبری در این حوزه مراجعه کند تا با شروع درمان و طی کردن پروسه آن، صاحب دندان‌هایی منظم و زیبا شود و به این طریق از بروز مشکلات و بیماری‌های دندان جلوگیری نماید. مراجعه به بهترین متخصص ارتودنسی، نه تنها هزینه‌های تمام شده شما برای رسیدن به دندان‌هایی سالم، خوش فرم و مرتب را کاهش می‌دهد، بلکه سلامت دندان‌هایتان در بلندمدت را تضمین کرده و زیبایی چهره شما را دوچندان می‌کند. دکتر نازنین ثناگو، با سابقه و تجربه بالا در این حوزه، جزو شناخته‌شده‌ترین و محبوب‌ترین متخصصان ارتودنسی در تهران محسوب می‌شود که با محیط کار حرفه‌ای و بهره‌گیری از مواد و تجهیزات درجه یک، رضایت مراجعه کنندگان را در اولویت فعالیت خود قرار داده است. چنانچه از مشکلات مربوط به بدفرمی دندان رنج می‌برید، انتخاب دکتر نازنین ثناگو بهترین گزینه برای شما خواهد بود!

5/5 - (120 امتیاز)

مشاهده بیشتر

تحریریه بیلبیلک

رسانه مستقل بیلبیلک با ارائه راهنمای خرید و بررسی محصولات موجود در بازار، در راستای انتخاب هوشمندانه و تجربه یک خرید عالی از تمام فروشگاه‌های آنلاین و آفلاین در کنار شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا