برترین محصولاتکتاب خوانی

بهترین رمان های 1400 + معرفی بهترین رمان 1400

بیلبیلک کنار شماست تا شما با بهترین رمان های 1400 آشنا شوید و از مطالعه آن‌ها لذت ببرید.

انتخاب بهترین رمان های 1400، کار چندان ساده‌ای نیست،؛ چرا که هر کسی سلیقه منحصر به فردی در کتاب‌خوانی دارد و به همین دلیل معرفی یک یا چند رمان به عنوان بهترین رمان های 1400، کار سختی است. در این مقاله از رسانه مستقل بیلبیلک، سعی کرده‌ایم تا لیستی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین رمان‌های 1400 را معرفی کنیم.

لیست بهترین رمان های 1400 و رمان‌هایی که برای چندمین بار در این سال دوباره چاپ می‌شوند، شامل کتاب‌های جذاب و معروفی است که خواندن آن‌ها برای علاقه‌مندان کتاب و کتاب‌خوانی خالی از لطف نخواهد بود. تعدادی از آثار موجود در این لیست، جزو پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین کتاب‌های امسال و چند سال اخیر هستند و تعدادی نیز به تازگی منتشر شده‌اند. با ما همراه باشید تا با پرفروش‌ترین و بهترین رمان های 1400 بیشتر آشنا شوید.

اینفوگرافی بهترین رمان های 1400

اینفوگرافیک بهترین رمان های 1400

رسانه-مستقل-بیلبیلک

پیامبران (The Prophets)؛ یکی از بهترین رمان های 1400

2-پیامبران-(The-Prophets)؛-یکی-از-بهترین-رمان-های-1400

رابرت جونز جونیور، نویسنده‌ای اهل نیویورک است که اولین کتاب خود را با نام «پیامبران» منتشر کرده و تبدیل به یکی از بهترین نویسندگان سال 2021 شده است. وی در طول حرفه کاری خود در مجلات و انتشارات متعددی مانند نیویورک تایمز به نویسندگی پرداخته است. کتاب نوشته شده به قلم رابرت جونز جونیور، یکی از بهترین رمان های 1400 شمرده می‌شود.

پیامبران، روایت‌گر داستان دو نوجوان سیاه پوست در زمان‌های پیش از جنگ داخلی آمریکا است که در یک انبار غله واقع در جنوب آمریکا مشغول به کار هستند. این داستان در ابتدا فضای عاشقانه و شیرینی را طی می‌کند اما بعد از آن وارد دنیایی از خیانت شده و چهره تاریکی از آن را به تصویر می‌کشد.

نویسنده در این کتاب سعی کرده تقابل بین روشنی و تاریکی، بدی و خوبی و عشق و نفرت را به تصویر بکشد و با صحنه سازی‌های تلخ و شیرین، داستان را برای مخاطب جذاب‌تر کند. موضوع جذاب و به روز این کتاب باعث شده تا در بین بهترین رمان های 1400 قرار گیرد.

هُل (The Push)؛ رمان های جدید 1400 جذاب و مادرانه!

3-هُل-(The-Push)؛-داستانی-جذاب-و-مادرانه!

اشلی آدرین نویسنده زن کانادایی، کتاب اول خود را با نام «هُل» (The Push) منتشر کرد. این کتاب یکی از بهترین رمان های 1400 بوده است، همچنین وی به تازگی خبر از انتشار کتاب جدیدی با عنوان نجوا (The Whispers) در سال 2023 داده است. اشلی آدرین تا سال 2015 در نقش مدیریت موسسات تبلیغاتی فعالیت می‌کرد و پس از مواجه شدن با بحران‌های سلامتی، بازنشسته شد. بازنشستگی وی باعث شد تا به نویسندگی علاقه‌مند شده و به تجربه این شغل در خانه مشغول شود.

رسانه-مستقل-بیلبیلک

کتاب The Push، شباهت زیادی به زندگی شخصی آدرین داشته و داستان مادری را روایت می‌کند که در مورد سلامتی کودک خود دچار تردید شده است. فشارهای وارده به شخصیت اصلی داستان، باعث می‌شود تا در ازدواج وی مشکلاتی به وجود بیاید. اشلی آدرین با طراحی شخصیت مادر در این کتاب، سعی کرده تا وی را یک شخصیت متزلزل و غیر قابل اطمینان نشان دهد که به احتمال زیاد، دچار افسردگی بعد از زایمان شده است.

پیشنهادی  10 مکان جذاب برای سفر در بهار

یکی از دلایلی که کتاب هُل را در شمار بهترین رمان های 1400 قرار می‌دهد، اتفاقات و روند داستانی عجیب آن است. بلیت، به عنوان مادر وایولت از مدت‌ها پیش دوست داشته، رابطه‌ای با دخترش ایجاد کند که هیچ وقت با مادر خود تجربه نکرده بود. اما تمامی اتفاقات پیش رو، مخالف با انتظارات بلیت رقم خورده و مشکل دخترش باعث می‌شود، به سلامتی روانی وی شک کنیم. همین دلیلی می‌شود تا مخاطبان و خوانندگان The Push به درستی متونی که می‌خوانند، شک کنند! داستان از زبان بلیت روایت شده است و عدم سلامتی کامل روان او باعث می‌شود تا مخاطبین هنگام مطالعه کتاب دچار چالش‌های جالبی شوند. این کتاب برای مادرانی که تازگی صاحب فرزند شده‌اند و یا به زودی مادر خواهند شد، بسیار مناسب است.

کتابخانه پاریس (Paris Library)؛ بهترین رمان سال 1400، روایتگر داستانی واقعی!

4-کتابخانه-پاریس-(Paris-Library)؛-روایتگر-داستانی-واقعی!

جنت اسکسلین چارلز، نویسنده کتاب «کتابخانه پاریس» است و در این کتاب، یک داستان واقعی را روایت می‌کند. زمان به وقوع پیوستن اتفاقات داستان، مربوط به زمان جنگ جهانی دوم است. مانند برخی از کتاب‌ها و فیلم‌های مربوط به این دوره، این اثر نیز جذابیت‌هایی دارد که آن را به یکی از بهترین رمان های 1400 تبدیل کرده است.

داستان کتابخانه پاریس، در دو زمان متفاوت نقل می‌شود؛ داستان اول در سال 1939، قبل از شروع جنگ جهانی دوم و اوایل شروع آن را شرح می‌دهد. زندگی پر آرامش اودیل جوان، با شروع اتفاقات ناگوار، دچار بحران و ناآرامی می‌شود. کتابخانه محبوب اودیل، یکی از محبوب‌ترین چیزها برای اوست که با حمله نازی‌ها دچار تهدید شده و اودیل برای محافظت از این داشته عزیزش، به مقابله با نیروهای آلمانی می‌پردازد. اودیل که تمام تلاش خود را بر روی حفاظت از کتابخانه‌اش متمرکز کرده بود، پس از اتمام جنگ، از خیانتی دردناک باخبر می‌شود.

در بازه دوم، شاهد سال‌های 1983 و سال‌های بعد از آن هستیم. در این قسمت از کتاب، لی‌لی نوجوان و ماجراجو موجب می‌شود تا تنهایی و آرامش ساختگی اودیل به هم بریزد. با وجود این که لی‌لی به صورت اتفاقی وارد زندگی اودیل شده، اما این دو در پس چهره‌های متفاوت خود، شباهات زیادی به هم دارند. این شباهت باعث می‌شود تا اودیل به لی‌لی در مواجه با جوانی و مشکلات کمک کند، از طرف دیگر لی‌لی باعث برملا شدن راز وحشتناک اودیل خواهد شد.

تقابل زیبا و متفاوت این دو شخصیت، از دو دنیا و زمان متفاوت باعث شده تا کتاب کتابخانه پاریس در لیست بهترین رمان های 1400 ما قرار گیرد.

آیشمن در اورشلیم (Eichmann In Jerusalem)؛ بهترین رمان 1400، ترجمه بعد از 58 سال انتظار!

آیشمن در اورشلیم (Eichmann In Jerusalem)؛ ترجمه‌ای بعد از 58 سال انتظار!

کتاب «آیشمن در اورشلیم»، پس از 58 سال، در ایران ترجمه و منتشر شد و یکی از بهترین رمان های 1400 این مطلب است. هانا آرنت نویسنده این کتاب، مقاله نویس، فیلسوف و تاریخ‌نگار آلمانی بود. وی پس از انتشار آثار زیبا و با ارزشی از خود، سرانجام در نیویورک درگذشت. کتاب آیشمن در اورشلیم از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین کتاب‌های آرنت بوده و تا به حال به بسیاری از زبان‌های زنده ترجمه شده است. این کتاب داستان فرار آیشمن از آلمان با شروع جنگ جهانی دوم و محاکمه وی در اورشلیم را بازگو می‌کند.

پیشنهادی  7 کتاب عاشقانه 1400 + معرفی نویسنده کتاب های رمانتیک

هانا آرنت، با دیدگاهی متفاوت و خلاف باور عموم به قدرت استبدادگران می‌پردازد. وی معتقد است که تمامی جنایات بزرگ مانند هولوکاست و شرهای عظیم، نه توسط حاکمان ظالم و بیماران روانی اتفاق افتاده و نه توسط متعصبان کور، بلکه تمامی جنایات و اتفاقات وحشتناک تاریخ توسط خود مردم رقم خورده است! این ادعای بزرگ و به دور از باور عموم، باعث می‌شود تا مخاطبان بیشتر در مورد زندگی اجتماعی خود به تفکر بپردازند. همین ویژگی باعث شده تا کتاب آیشمن در اورشلیم، در لیست بهترین رمان های 1400 قرار بگیرد.

7.آیشمن در اورشلیم (Eichmann In Jerusalem)؛ ترجمه‌ای بعد از 58 سال انتظار!

آیشمن یکی از بزرگان ارتش خوفناک اس‌اس نازی بود که به شکنجه و قتل عام مردم یهود می‌پرداخت. جنایات وی به اعمال وحشتناک کوچک خلاصه نمی‌شود، بلکه اعمال وحشتناک و خشن در مقابل اسیران اردوگاه‌های اجباری، ایجاد کوره‌های آدم سوزی و اتاق‌های گاز، بخشی از وظایف وی در دوران جنگ جهانی دوم بوده است. این کتاب به دلیل داستان خاص و منحصر به فرد خود جزو بهترین رمان های 1400 شمرده می‌شود.

آیشمن پس از اتمام جنگ جهانی دوم و شکست جبهه نازی‌ها، به فرار ملزم شد و پس از سال‌ها، در دادگاه اورشلیم مورد محاکمه قرار گرفت. هانا آرنت با حضور در دادگاه محاکمه آیشمن، متوجه رفتارهایی از وی شد و همین جرقه‌ای برای نوشتن این کتاب شد. آیشمن در مقابل قاضی و افراد دیگر حاضر در دادگاه، طوری رفتار می‌کرد که انگار تمامی اعمال وحشتناک او، کارهای مثبتی بودند. به طور کلی آیشمن معتقد بود با وظایفی که انجام داده، به کشور و مردم خود، خدمت کرده است!

مطالعه کتاب آیشمن در اورشلیم برای کسانی که مدت‌ها منتظر انتشار این کتاب بودند و یا افرادی که به تاریخ و علوم اجتماعی علاقه‌مند هستند، بسیار لذت بخش خواهد بود. این کتاب تازه منتشر شده، به عنوان یکی از بهترین رمان های 1400، از طرف تیم کتاب خوانی بیلبیلک به شما مخاطبین پیشنهاد می‌شود.

درباره معنی زندگی (On The Meaning Of Life)؛ بهترین رمان سال 1400 برای درک معنای زندگی!

درباره معنی زندگی (On The Meaning Of Life)؛ رمانی برای درک معنای زندگی!

کتاب «درباره معنی زندگی»، نوشته ویل دورانت با سری چاپ‌های جدید امسال، یکی از بهترین رمان های 1400 است و بسیار مورد توجه مخاطبین قرار گرفته است. همان‌گونه از نام کتاب معلوم است، کتاب درباره معنی زندگی، به پرسش «معنای زندگی چیست؟» می‌پردازد و سعی دارد تا جوابی مناسب برای این پرسش قدیمی و بسیار مهم پیدا کند.

ویل دورانت در مواجه با یک اتفاق بسیار عجیب و در عین حال جالب، شروع به نوشتن این کتاب کرده است. وی بیان می‌کند، با مردی ارتباط برقرار کرده که قصد خودکشی داشته است. مردی خوش‌تیپ که نه از لحاظ مالی دچار مشکل بود و نه از لحاظ جسمی و تصمیم گرفته بود تا به زندگی خود پایان دهد و ویل دورانت، کلمه‌ای برای منصرف کردن وی پیدا نمی‌کرد!

همین امر باعث شد تا ویل دورانت برای یافتن معنای زندگی، دست به عمل شود. وی همچنین برای اطمینان از پاسخ خود، از صد نفر دیگر نیز کمک خواست. دورانت با تنظیم نامه‌ای فلسفی و شاعرانه، از مخاطبین خود درخواست کرد تا به این سوال مهم در مورد مفهوم زندگی پاسخ دهند و بیان کنند که چگونه به این مفهوم دست پیدا کرده‌اند. از مهم‌ترین افرادی که ویل دورانت آنها را مخاطب نامه خود قرار داده بود می‌توان به مهاتما گاندی، سینکلر لوئیس، آندره موروئا و جورج برنارد شاو اشاره کرد.

پیشنهادی  راهنمای خرید بهترین لپ تاپ گیمینگ تا 60 میلیون تومان

استفاده ویل دورانت از سخنان ارزشمند این افراد باعث شد تا کتاب تهیه شده به یکی از بهتری آثار ادبی و بهترین رمان های 1400 تبدیل شود.

مغازه‌ی خودکشی (The Suicide Shop)؛ رمان های جدید 1400 با داستان سرایی متفاوت!

مغازه‌ی خودکشی (The Suicide Shop)؛ رمانی با داستان سرایی متفاوت!

ژان تولی، فیلم‌نامه نویس، کاریکاتوریست و نویسنده‌ای است که کتاب «مغازه‌ی خودکشی» را خلق کرده  توانسته نام آن را درر بین بهترین رمان های 1400 جای دهد. وی در کارنامه ادبی خود آثار با ارزش و موفق زیادی دارد و توانسته به وسیله قلم متفاوت و زیبایش، برنده جوایز متعددی شود. کتاب مغازه خودکشی، در ژانر کمدی سیاه یکی از موفق‌ترین عملکردها را داشته و بسیار خوب ظاهر شده است.

داستان جذاب و کاملا متفاوت مغازه‌ی خودکشی، باعث شده تا این کتاب نیز در بین بهترین رمان های 1400 بدرخشد. از ویژگی‌های مثبت این کتاب می‌توان به داستان‌سرایی متفاوت و با مفاهیم آشنا و مثبت آن اشاره کرد. این کتاب به حدی در ژانر خود موفق عمل کرد که در سال 2012 انیمیشنی براساس این کتاب ساخته و منتشر شد. مغازه خودکشی، داستان یک شهر خیالی و مردمی را بیان می‌کند که برخلاف دنیای واقعی و قوانین حاکم بر آن زندگی می‌کنند.

مغازه‌ی خودکشی (The Suicide Shop)؛ رمانی با داستان سرایی متفاوت!

مردم افسرده این شهر، به صورت مداوم در حال انجام خودکشی هستند. داستان درمورد یک خانواده و شغل آن‌ها روایت می‌شود که وظیفه تامین ابزار خودکشی مردم شهر را فراهم می‌کنند و از انجام این عمل بسیار رضایت دارند. اشتباه نکنید؛ خودکشی و فروش لوازم خودکشی در این شهر خیالی، خلاف قانون نبوده و این عمل در بین مردم این شهر بسیار رواج دارد! شعار معروف این مغازه با عنوان “اگر در زندگی موفق نبودید، حداقل مرگ موفقی داشته باشید” سند محکمی برای این ادعا است.

داستان نسبتا یکنواخت، تا ورود کوچک‌ترین عضو خانواده، یعنی الن ادامه دارد. پس از ورود الن و شروع به کار وی در مغازه خودکشی، اتفاقی به وقوع می‌پیوندد که مسیر زندگی دیگر اعضای خانواده را دچار تغییر و تحول می‌کند. پایان کتاب مغازه خودکشی یکی از زیباترین و یا شاید دردناک‌ترین پایان‌ها را روایت می‌کند که به ارزش چندبار تجربه کردن این اثر افزوده است. نکات طنز و فضای متفاوت کتاب، هر مخاطبی را به خود علاقه‌مند کرده است. مغازه خودکشی در بین علاقه‌مندان به کتاب‌خوانی، طرفداران زیادی دارد که باعث شده تا این اثر را در لیست بهترین رمان های 1400 قرار دهیم.

بهترین رمان سال 1400

بهترین رمان های 1400 مناسب شما هستند یا خیر؟

از بین کتاب‌های معرفی شده در این مقاله از رسانه مستقل بیلبیلک، تعدادی از عناوین، جدیدترین نوشته‌های نویسندگان و تعدادی نیز آثار مهم و معروف، نویسندگان صاحب‌نام هستند. انتخاب کتاب مناسب برای مخاطبین از بین بهترین رمان های 1400 که در این مقاله به معرفی آن پرداخته شده است، به طور کامل به عهده خود مخاطب است. در این مقاله سعی کرده‌ایم تا با در نظر گرفتن سلیقه اکثر خوانندگان کتاب، ژانرهای متفاوتی را معرفی کنیم.

اگر به تازگی شروع به خواندن کتاب کرده‌اید، مطالعه آثار سبک با حجم کم را به شما پیشنهاد می‌کنیم تا برای تجربه اول، از خواندن کتاب پرحجم دچار بی‌حوصلگی نشوید. از بین بهترین رمان های 1400 معرفی شده در این لیست، کتاب مغازه خودکشی با موضوعی متفاوت و گیرا می‌تواند مخاطبین جدید کتاب‌خوانی را راضی نگه دارد و علاقه آن‌ها به خواندن را افزایش دهد. کتاب جدید کتابخانه پاریس که در سال 2021 منتشر شده است نیز یکی از بهترین آثار، برای شروع به کتاب‌خوانی است.

منبع خارجی: بهترین کتاب هایی که در 2021 خواندیم!

4.8/5 - (146 امتیاز)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

14 دیدگاه

 1. واقعا دغدغه شده بود برام که بهترین رمان های سال 1400 چیا میتونن باشن یا توی سال 2021 چه رمان هایی برتر شناخه شدن؟
  و با خوندن این پست اطلاعات زیادی دریافت کردم و کتاب های خوبی رو معرفی کردین که ژانرهای مختلفش باعث شده تا هرکسی با سلیقه های متفاوت کتاب مناسب خودش رو از این لیست پیدا کنه.
  خوشحالم که بالاخره درمورد کتاب هم دارین مطلب مینویسین

 2. واقعا علاقه دارم همه بهترین رمان های 1400 رو بخونم. همشون که توی این متن نوشته شدن، عالی هستند و داستان حیرت انگیزی دارند. توصیه میکنم خرید بهترین رمان 1400 را در اولویت خودتان بذارید و رسانه بیلبیلک رو یاری کنین

 3. به نظرم کتاب مغازه خودکسی بهترین رمان سال 1400 هست. اگه یه نگا به بهترین رمان های سال 1400 بندازید، متوجه میشید که مغازه خودکی تا چه اندازه با رمان های جدید 1400 دیگه فرق داره. البته من بهترین رمان عاشقانه سال 1400 رو نمیتونم تشخیص بدم، چون علایقم زیاد را رمانتیک اوکی نیست. در هر حال ممنون از رسانه بیلبیلک

  1. مینای عزیز مطمئنا نمیشه گفت بهترین رمان سال 1400 یک کتاب خاص هست، چون هرکسی نظر خودشو داره و یکی از بهترین رمان های سال 1400 رو دوست داره. ولی هممون میدونیم که مغازه خودکشی به خوبی تونسته توی رمان های جدید 1400 بدرخشه.

 4. اقا رمان معنی زندگی عالی بود و به نظرم بهترین رمان 1400 هست. البته نمیشه گفت این کتاب رمانه، چون مطلبش از چندین نامه دراماتیک تشکیل یافته که نتیجشو توی رمان های جدید 1400 میبینیم. به رسانه بیلبیلک توصیه میکنم حتما یه نگاه بندازه بهش.

  1. ما بررسی کردیم سینا جان. این کتاب با اینکه ساختار نسبتا متفاوتی داره، اما بازم جاش توی لیست بهترین رمان های سال 1400 هست، چون چنبه رمان و داستان داره. اگر نگاهی به سایت های بزرگ خارجی بندازین، میبینین که چرا اونو برای یکی از بهترین رمان های جدید 1400 انتخاب کردیم.

 5. ممنون از رسانه بیلبیلک برای ارائه این مطلب. انتظار نداشتم تعداد رمان جدید 1400 زیاد باشه، اما حالا میبینم که از غافله خیلی عقبم. باید یبار بشنیم همه رمان های جدید 1400 رو با حوصله بخونم.

  1. بهترین رمان های 1400 قطعا خوندنش پر از حس خوبه. بهتون پیشنهاد میکنیم حتما مطالعه کنید و از بیلبیلک کمک بگیرید در انتخاب رمان خوب 🙂

 6. عالی بودن، همیشه به خوندن رمان جدید 1400 علاقه دارم:)) بهترین رمان ها همیشه ارزش خوندن دارن، بخصوص اگه رمان های جدید 1400 باشن. ممنونم از رسانه بیلبیلک بخاطر ارائه اینفوگرافیک جذاب

  1. البته رمان جدید 1400 خودش یه لیست طولانی داره! اگر بخوایم جدیدترین رمان های 1400 رو براتون شرح بدیم، خیلی قراره طولانی باشه، اما تحریریه رسانه بیلبیلک حتما سعی می‌کنه در اسرع وقت این مطلب رو براتون منتشر کنه

 7. اقا یه رمان جدید 1400 پیشنهاد بدید بریم بخونیم. روایت داریم رمان هرچقدر پ*شم ریزون تر باشه، بهتره. پس ترجیها رمان های جدید 1400 که معرفی میکنین برگ ریزون باشن یکم حال کنیم:))

  1. هل پیشنهاد ما به شماست. به عنوان یه رمان جدید 1400 خیلی خوبه و تونسته رضایت همرو به دست بیاره، خیلی هم پشم ریزونه؛)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا