مناسبت بیلبیلک

بلک فرایدی چیست؟ 0 تا 100 دانستنی‌های جمعه سیاه

در این نوشته از بیلبیلک، اطلاعات بی‌نظیر و جامعی از بلک فرایدی یا جمعه سیاه در اختیار شما قرار می‌دهیم.

بلک فرایدی، یکی از رسوم بسیار محبوب و جنجالی است که تمام جهانیان آن را گرامی می‌دارند. برخی از رسوم و عادت‌های خاص برای عده‌ای از کشورها وجود دارد که با وجود داشتن جنبه مذهبی و تاریخچه نسبتا ترسناک، یک فرصت عالی برای شادی است. هرچند بسیاری از افراد به صحت و مقدس بودن این رسوم اعتقادی ندارند، اما هیچ کسی از این جشنواره‌ها غافل نمی‌شود. به طوری که امروزه تمامی جشنواره‌ها و رسوم پرطرفدار جهان در ایران نیز برگزار شده و می‌توان اشتایق روزافزون افراد را به فرا رسیدن چنین روزهایی، مشاهده کرد.

با توجه به این که بلک فرایدی یکی از محبوب‌ترین و جنجالی‌ترین جشنواره‌های جهان است که همه ساله در اکثریت کشورهای مسیحی و غیرمسیحی جهان برگزار می‌شود، طبیعتا بسیاری افراد به دنبال تاریخچه و سرگذشت این رسم بسیار جالب خواهند بود. چراکه در بسیاری موارد مشاهده می‌شود که افراد، جمعه سیاه را بهترین فرصت برای خرید محصولات گران قیمت می‌شمارند و برای رسیدن آن لحظه‌شماری می‌کنند. در این مطلب از رسانه مستقل بیلبیلک، بلک فرایدی را به صورت کامل برایتان شرح می‌دهیم و تاریخ دقیق شروع جمعه سیاه سال 1400 را در اختیارتان می‌گذاریم؛ در ادامه این مقاله، با رسانه مستقل بیلبیلک همراه باشید.

بلک فرایدی چیست؟

2-بلک-فرایدی-چیست

رسانه-مستقل-بیلبیلک

قطعا تا به حال شنیده‌اید که یک فروشگاه بزرگ به دلیل فرا رسیدن بلک فرایدی، محصولات خود را با حراجی باور نکردنی به فروش می‌رساند. بلک فرایدی (Black Friday)، جمعه سیاه، یک جشنواره خاص در کشور آمریکا است که با فرا رسیدن زمان آن، تمامی فروشگاه‌ها محصولات خود را حراج می‌کنند؛ به طوری که می‌توان یک محصولات دیجیتالی گران قیمت را در جمعه سیاه با کمتر از نصف قیمت خریداری کرد. در کل مشاهده تخفیف‌هایی در حدود 70 الی 90 درصد در روزهای حراج جمعه بسیار عادی است و می‌توان آن را بهترین فرصت برای خرید محصولات مورد نیاز شناخت.

البته توجه کنید که هیچ کدام از این فروشگاه‌ها مجبور به فروش محصولات خود با تخفیف نیستند؛ بلکه با اراده خودشان، این مقدار از تخفیف را برای خرید محصولات خودشان تعیین می‌کنند. چراکه حراج در روزهای بلک فرایدی چندین مزیت بسیار قابل توجه برای تمامی فروشگاه‌ها دارد؛ فروش محصولات موجود قبل از اتمام فصل و شناخته شدن بیشتر بین مخاطبان. همین مزایا باعث شده‌اند بیشتر فروشگاه‌ها در سرتاسر جهان بر این باور برسند که حراج محصولات در این روزها می‌تواند موجب افزایش مشتریان و کسب درآمد از آن‌ها در سال آتی شود. دور از انتظار نیست که بسیاری از فروشندگان نیز با این کار مخالفت کنند و حاضر به شرکت در این جشنواره نباشند.

بلک فرایدی در واقع آخرین جمعه ماه نوامبر است که از فردای روز شکرگزاری در آخر سال آغاز می‌شود. برگزاری این جشنواره به صورت سالانه است و همواره می‌توان اتفاقات اعجاب‌انگیز و حراجی‌های فوق العاده را در این ایام مشاهده کرد. این رسم از ابتدا در کشورهای آمریکای شمالی برگزار می‌شد و ریشه اصلی جمعه سیاه به این قاره بازمی‌گردد؛ اما همان گونه که قابل مشاهده است، تمام جهانیان علاقه خاصی برای گرامیداشت این روز دارند. در ادامه، زمان دقیق شروع بلک فرایدی 1400 را برایتان مشخص خواهیم کرد.

تاریخ بلک فرایدی 1400 کی هست؟

3-تاریخ-بلک-فرایدی-1400-کی-هست

جشنواره فوق‌العاده محبوب جمعه سیاه در سرتاسر جهان، تاریخ و زمان مشخصی دارد. عموما این جشنواره را در آخرین جمعه از ماه نوامبر هر سال برگزار می‌کنند تا گرامیداشت متفاوتی برای آخرین جمعه سال باشد. بلک فرایدی 2021 در 26 نوامبر همین سال برگزار خواهد شد و تمام جهانیان بی‌صبرانه مشتاق مشاهده حراجی‌های فروشگاه‌های بزرگ و معتبر هستند. تاریخ دقیق بلک فرایدی 1400 در ایران نیز به 5 آذرماه سال جاری افتاده است و یک رویداد بسیار جذاب برای ایرانیان شمرده می‌شود.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که هیچ ساعت مشخصی برای بلک فرایدی وجود ندارد؛ چرا که از قرن‌ها پیش تاکنون، فروشندگان برای باز کردن درب مغازه خود رقابت سهمگینی داشتند و می‌خواستند زودتر از بقیه مشتریان را به داخل مغازه هدایت کنند. همین اتفاق باعث شده تا امروزه تمامی فروشگاه‌ها بر اساس رسم و عادت، درب خود را در ساعت 12 نصفه شب روز شکرگزاری باز کنند. البته این ساعت کاملا مطابق با ساعت کشور آمریکا است و نمی‌توان ساعت ایران را به صورت کامل و دقیق با آن تطبیق داد.

رسانه-مستقل-بیلبیلک

بلک فرایدی در ترکیه

4-بلک-فرایدی-در-ترکیه

از آن جایی که کشور ترکیه نزدیک‌ترین فرهنگ و موقعیت را به کشور ایران دارد، مردم ایران همواره به دنبال تجربه خاطره‌انگیز‌ترین مراسمات در این کشور هستند و سالانه مبلغ زیادی را برای گردش و سفر به کشور ترکیه اختصاص می‌دهند. همین اتفاق باعث شده است تا تمامی مغازه‌ها و فروشگاه‌های کوچک و بزرگ در کشور ترکیه، حراجی‌هایی باورنکردنی در این کشور داشته باشند تا حداکثر مشتریان را برای فروش محصولات خود جذب کنند.

پیشنهادی  آموزش نماز تراویح + متن و صوت تراویح

مطمئنا می‌دانید که کشور ترکیه، میزبان میلیون‌ها مهاجر و مسافر از کشورهای مختلف جهان است که هرکدام اعتقادات و باورهای متفاوتی از یکدیگر دارند. به همین دلیل، دور از انتظار نیست که جشن‌هایی همانند هالووین و بلک فرایدی در این کشور به صورت گسترده و با سیل عظیمی از افراد برگزار شود. در حال حاضر می‌توان آثار و زیبایی‌های جشنواره جمعه سیاه را در تمامی کوچه پس کوچه‌های ترکیه مشاهده کرد. در ادامه، برخی از محبوب‌ترین شهرهای ترکیه برای برگزاری و حضور یافتن در جشنواره جمعه سیاه را برایتان شرح داده‌ایم.

· بلک فرایدی در وان ترکیه

وان، یکی از شهرهای کوچک کشور ترکیه است که در کنار مرز بین دو کشور قرار دارد. به دلیل فاصله بسیار کوتاه این شهر با کشور ایران و توانایی سفرکردن با حداقل بودجه، یکی از مقاصد توریستی بسیار محبوب ترکیه برای ایرانیان به شمار می‌رود. به خصوص در روزهایی همچون بلک فرایدی، هزاران ایرانی به شهر کوچک وان سفر می‌کنند؛ چراکه شهر وان نیز این جشنواره را برگزار می‌کند و فروشگاه‌های بسیار مشهوری، محصولات خود را با تخفیف‌هایی باورنکردنی به فروش می‌رسانند. مسافران عموما با چمدانی پر از محصولات خریداری شده به کشور خود بازمی‌گردند و شاهد حضور چندین هزارتایی ایرانیان دست به جیب در این شهر هستیم.

· بلک فرایدی در استانبول ترکیه

امروزه شهر استانبول ترکیه یکی از محبوب‌ترین مقاصد توریستی برای مردم کشورهای آسیایی بوده و سالانه میزبان میلیون‌ها مسافر تابع کشورهای مختلف است. با این وجود، قطعا می‌دانید که شهر استانبول موقعیت مکانی بسیار عجیبی دارد؛ به طوری که مرز بین قاره آسیا و اروپا دقیقا از وسط این شهر می‌گذرد و آن را به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم کرده است. مسافران در روز بلک فرایدی، با تحقیق بر روی بزرگ‌ترین حراجی‌های استانبول، به یکی از این بخش‌ها هجوم می‌برند و تمامی بودجه خود را صرف خرید محصولات ارزان قیمت این جشنواره می‌کنند.

· بلک فرایدی ترندیول ترکیه

جالب است بدانید شما بدون این که نیاز به حضور فیزیکی داشته باشید، می‌توانید از حراجی‌ها و هدایای بلک فرایدی ترکیه دیدن کنید. چراکه وبسایت ترندیول به عنوان یکی از معتبرترین و محبوب‌ترین فروشگاه‌های آنلاین کشور ترکیه، تخفیفاتی باور نکردنی بر روی محصولات خود تعیین می‌کند. به طوری که هر سال فروش این وبسایت در روزهای جمعه سیاه به اوج خود می‌رسد و همواره شاهد افزایش ارزش سهام این وبسایت به شدت محبوب و معتبر هستیم. شما به سادگی از طریق مراجعه به وبسایت ترندیول ترکیه، می‌توانید از هدایا و جوایز این وبسایت برای کاربران در ایام بلک فرایدی خبردار شوید.

البته خرید محصولات حراج شده از ترندیول برای اکثریت ایرانیان امکان‌پذیر نیست. چراکه ایرانیان به حساب‌های بانکی بین‌المللی دسترسی ندارند و نمی‌توانند بدون داشتن آشنا و رفت‌وآمد به این کشور، خریدی از وبسایت ترندیول انجام دهند. اگر شما به هر نحوی توانستید از وبسایت ترندیول خرید کنید، باید شیوه‌ای برای وارد کردن خریدهای خود به کشور ایران نیز بیابید.

بلک فرایدی در کانادا

5-بلک-فرایدی-در-کانادا

برخی از کشورها به دلیل مهاجرپذیر بودن و شرایط فوق‌العاده برای زندگی، میزبانی صدها هزار ایرانی هستند. کشور کانادا که یکی از این کشورها است، جشنواره جمعه سیاه را با جذابیت هرچه تمام‌تر برگزار می‌کند و میزبان هزاران ایرانی است. از آن جایی که کشور کانادا در قاره آمریکا قرار دارد، طبیعتا یکی از بزرگ‌ترین جشنواره‌های بلک فرایدی در جهان را داراست و می‌توان شدت جذابیت و نشاط را در این جشنواره تصور کرد.

بلک فرایدی در دبی

6-بلک-فرایدی-در-دبی

یکی از توریستی‌ترین شهرهای جهان که هر سال میلیاردها دلار درآمد از طریق فروش محصولات مختلف به مسافران خارجی دارد، شهر دبی است. این شهر پر از فروشگاه‌های بزرگ میلیون دلاری همانند سیتی سنتر می‌باشد که باعث شده یک مکان عالی برای خرج کردن پول برای توریست‌ها باشد. با وجود این که دبی در کشور امارات متحده عربی قرار دارد، اما شاهد حضور صدها هزار مسیحی در این کشور هستیم که رسوم مختلف همچون هالووین و بلک فرایدی را جشن می‌گیرند.

پیشنهادی  کفاره روزه چیست؟ کفاره روزه 1401 و پاسخ به سوالات

بلک فرایدی در ایران

7-بلک-فرایدی-در-ایران

در نهایت، به بخش مورد علاقه اکثریت کاربران ایرانی رسیدیم. جشنواره بلک فرایدی در ایران به صورت کاملا متفاوت و با نشاط بسیار برگزار می‌شود. به طوری که تمامی فروشگاه‌های ایرانی در روز جمعه سیاه، شروع به تعیین کردن جوایز و هدایای ویژه برای کاربران و مشتریان می‌کنند؛ البته نمی‌توان از حراجی‌های فوق‌العاده و باور نکردنی آن‌ها نیز چشم‌پوشی کرد. افراد می‌توانند با خرید محصولات مورد نیاز خود در روزهای جمعه سیاه، در بخش عظیمی از بودجه خود صرفه‌جویی کنند. در ادامه، به بزرگ‌ترین جشنواره‌های بلک فرایدی در ایران اشاره خواهیم کرد.

· بلک فرایدی دیجی کالا

قطعا همه با نام دیجی‌کالا را شنیده‌ایم؛ فروشگاه اینترنتی عظیمی که ده‌ها میلیون کاربر دارد. دیجی‌کالا برای این که به تعداد کاربران خود بیفزاید و محبوبیت خود را در میان مردم افزایش دهد، یک جشنواره فوق‌العاده محبوب برای جمعه‌های سیاه سال در نظر گرفته است. به صورتی که افراد می‌توانند در جمعه‌های سیاه تا آخر سال میلادی، خریدهای خود را با تخفیف 9 الی 99% درصدی خریداری کنند. این اتفاق باعث جلب شدن نظر میلیون‌ها ایرانی به سمت دیجی‌کالا شده است و امروزه می‌توان تلاش کاربران را برای خرید تمامی محصولات تخفیف خورده در روز بلک فرایدی مشاهده کرد.

بازتاب بلک فرایدی دیجی کالا در اینترنت

با وجود میزان محبوبیت بالای فروشگاه دیجی‌کالا در ایران، بسیاری از افراد نارضایتی شدید خود را از بلک فرایدی دیجی کالا مطرح کرده‌اند. چرا که معتقد هستند دیجی‌کالا قبل از این روز قیمت تمامی محصولات خود را افزایش داده است و آن‌ها را با قیمتی بالاتر از حد متوسط به مردم می‌فروشد؛ این در حالی است که ادعای تعیین کردن بهترین تخفیف‌ها را در ایران دارد و تبلیغات گسترده‌ای از جمعه سیاه دیجی کالا را قبل از این ایام مشاهده کرده‌ایم. البته دیجیکالا هیچ بیانیه‌ای در رابطه با این نارضایتی‌ها منتشر نکرده است و نمی‌توان هیچ کدام را تایید یا تکذیب کرد.

· بلک فرایدی خانومی

با توجه به میزان تقاضای بانوان ایرانی برای خرید محصولات زیبایی و سلامتی، طبیعتا یک فروشگاه معتبر با خدمات خوب می‌تواند بازار خوبی در ایران داشته باشد؛ کاری که فروشگاه خانومی انجام می‌دهد. این فروشگاه برای این که به کاربران خود امکان خرید محصولات زیبایی و سلامتی به صورت انبوه را بدهد، تخفیف‌هایی ویژه برای ایام بلک فرایدی در نظر گرفته است. به شما توصیه می‌کنیم حتما قبل از خرید از فروشگاه خانومی، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا از فرصت‌های دیگر خرید نیز آگاه باشید.

· بلک فرایدی بانی مد

8-بلک-فرایدی-بانی-مد

فروشگاه بانی مد به عنوان یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های آنلاین در ایران فعالیت می‌کند و ماهانه میزبان میلیون‌ها کاربر ایرانی است. این فروشگاه نیز به دلیل تخفیف‌هایی که در روزهای بلک فرایدی برای محصولات خود تعیین می‌کند، شهرت دارد. البته باید توجه داشت که حوزه فعالیتی وبسایت بانی مد بسیار گسترده است و می‌‌توان محصولاتی اعم از لباس و پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی، ساعت مچی و عطر را از آن خریداری کرد. در روزهای آتی، شاهد جوایز و هدایای ویژه وبسایت بانی مد به دلیل جمعه سیاه خواهیم بود.

· بلک فرایدی مو تن رو

فروشگاه مو‌تن‌رو یک فروشگاه اینترنتی تازه تاسیس در ایران است که با وجود داشتن سابقه فعالیت کوتاه، به دلیل تخفیف‌ها و حراجی‌های خاص خود بین کاربران شهرت دارد. این وبسایت به صورت متمرکز در حوزه فروش محصولات زیبایی و سلامتی فعالیت می‌کند؛ بنابراین، دور از انتظار نیست که تخفیف‌هایی ویژه را برای محصولات مو‌تن‌رو مجددا در این روزها مشاهده کنیم. این وبسایت در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین فروشندگان محصولات زیبایی و سلامتی در ایران به شمار می‌رود و به نوعی، رقیب اصلی وبسایت خانومی در این زمینه است.

· بلک فرایدی بامیلو

شاید پیش از این، نام فروشگاه آنلاین بامیلو را شنیده باشید؛ فروشگاه آنلاین معتبری که به دلایل نامعلوم، از حوزه کاری خود کنار کشید. این وبسایت در ایام بلک فرایدی، جشنواره‌های بسیار جذابی برای کاربران خود ترتیب می‌دید و اکثر مخاطبان آن را برترین جشنواره جمعه سیاه در ایران می‌دانستند. اما امروزه متاسفانه دیگر وبسایتی به نام بامیلو وجود ندارد که بتوانید در جشنواره بلک فرایدی آن شرکت کنید. این وبسایت به صورت کامل از دنیای اینترنت محو شده و دیگر امکان خرید محصول از آن وجود ندارد.

بلک فرایدی بیلبیلک

9-بلک-فرایدی-بیلبیلک

امیدواریم با مطالعه کامل این مطلب، به درک کاملی از مفهوم و زمان دقیق بلک فرایدی رسیده باشید. این شرح کامل از جمعه سیاه، توسط رسانه مستقل بیلبیلک تهیه شده است. از آن جایی که خرید محصولات مختلف در بلک فرایدی مشکلات بسیاری برای کاربران دارد و همگی به دنبال یک راهنمای خرید برای خود هستند، رسانه مستقل بیلبیلک شما را در این جشنواره همراهی خواهد کرد. به طوری که می‌توانید قبل خرید محصولات مورد نظرتان از فروشگاه‌ها مختلف، مقایسه محصول و راهنمای خرید بیلبیلک را مطالعه کنید تا خریدی امن و مطمئن داشته باشید. در ادامه، حوزه‌های فعالیتی بلک فرایدی بیلبیلک را برایتان شرح خواهیم داد.

پیشنهادی  متن شب قدر + شعر و متن پیامک شب قدر

· بلک فرایدی کالای دیجیتال بیلبیلک

با وجود نوسان ارز در بازار ایران، قیمت کالاهای دیجیتالی با هوش مصنوعی به شدت افزایش یافته است و دیگر نمی‌توان آن‌ها را محصولاتی ساده با قیمتی مناسب دانست. به شما توصیه می‌کنیم گول ترفندهای تجاری فروشگاه‌های آنلاین در روز جمعه سیاه را نخورید و به خوبی از قیمت اصلی و ارزش کالاهای دیجیتال اطمینان حاصل کنید. برای این کار، رسانه مستقل بیلبیلک بهترین مرجع برای مطالعه راهنمای خرید و بررسی محصولات دیجیتالی است. بلک فرایدی کالای دیجیتال بیلبیلک، در تمامی روزهای سال راهنمای خرید معتمد شما خواهد بود.

· بلک فرایدی مد و پوشاک بیلبیلک

جمعه‌های سیاه همواره بهترین فرصت‌ها برای خرید لباس‌های مختلف هستند و قطعا افراد از این فرصت غافل نخواهند شد. اما نکته مهمی که در این میان وجود دارد، پیدا کردن لباس و استایل مناسب برای هر فرد در فصل آتی است. بهترین شیوه برای یافتن جذاب‌ترین استایل و لباس برای هر فرد، دنبال کردن بلک فرایدی مد و پوشاک بیلبیلک است. رسانه مستقل بیلبیلک با بارگذاری روزانه جدیدترین مطالب از جذاب‌ترین استایل‌ها با مد روز جهان، شما را در خرید بهترین لباس‌ها در بلک فرایدی و در فصول سال یاری می‌کند.

· بلک فرایدی لوازم خانه و آشپزخانه بیلبیلک

خرید دستگاه‌ها و ماشین‌های مختلف مخصوص خانه و آشپزخانه، هدفی جز افزایش راحتی زندگی در محیط خانه ندارد. به عبارتی لوازم خانه و آشپزخانه اختراع شده است تا زندگی روزمره را برای انسان‌ها ساده‌تر کرده و مشکلات کارهای روزانه را به حداقل رساند. با این وجود، قیمت بسیار بالایی دارند و ناآگاهی افراد از نکات مهم در خرید باعث می‌شود تا فروشندگان به راحتی بتوانند سر آن‌ها کلاه بگذارند. در جمعه‌های سیاه، بلک فرایدی لوازم خانه و آشپزخانه بیلبیلک شما را در خرید تمامی لوازم مورد نیازتان راهنمایی می‌کند و به شما، امکان کسب تمامی مشخصات محصول مورد نظرتان را می‌دهد.

· بلک فرایدی زیبایی و سلامتی بیلبیلک

همان طور که در بخش‌های قبلی مشاهده کردید، چندین فروشگاه آنلاین بسیار معتبر در ایران وجود دارد که در حوزه محصولات زیبایی و سلامتی فعالیت می‌کنند. با توجه به این که محصولات تقلبی بسیاری در بازار وجود دارد و روز جمعه سیاه در حال فرا رسیدن است، باید به فکر یک راهنمای خرید معتمد و خوب برای خودتان در این ایام باشید. رسانه مستقل بیلبیلک، در جمعه سیاه شما را همراهی می‌کند؛ چرا که بلک فرایدی زیبایی و سلامتی بیلبیلک مختص این ایام است و می‌توانید راهنمای‌های خرید بسیار کارآمدی در آن مطالعه کرد.

حواسمان به کلاهبرداری در بلک فرایدی باشد!

10-حواسمان-به-کلاهبرداری-در-بلک-فرایدی-باشد

حال می‌دانیم که جشنواره بلک فرایدی، یک رسم بسیار محبوب میان افراد است که می‌تواند فرصتی عالی برای خرید محصولات مورد نیاز باشد؛ چرا که تمامی فروشگاه‌ها در این ایام محصولات خود را با تخفیف ویژه به فروش می‌رسانند. اما نکته مهمی که در این میان وجود دارد، کلاهبرداری از طریق جمعه سیاه است که در سال‌های اخیر به وضوح مشاهده می‌شود. چرا که قبل از این ایام، هر کدام از فروشگاه‌ها قیمت محصولات خود را به مقدار چشم‌گیری افزایش می‌دهند؛ سپس با فرا رسیدن جمعه سیاه، بخش بزرگی از این افزایش قیمت را به مشتریان خود تخفیف می‌دهند!

در هر صورت، محصول مورد نیاز مشتری با قیمتی بالاتر از ارزش خود به فروش رسیده و نوعی کلاهبرداری به شمار می‌رود. اگر می‌خواهید از این کلاهبرداری‌ها در امان باشید و ارزش و قیمت روز تمامی محصولات مورد نیازتان را در بلک فرایدی بدانید، رسانه مستقل بیلبیلک یار و یاور شماست. بلک فرایدی بیلبیلک، یک جشنواره فوق‌العاده برای راهنمایی در خرید کاربران می‌باشد که سعی در آگاه‌سازی کاربران برای جلوگیری از کلاهبرداری و افزایش امنیت آن‌ها در خرید، دارد.

اگر این مقاله از بیلبیلک را پسندیدید، پیشنهاد می‌شود مقاله «هالووین چیست؟ زمان برگزاری و 5 آداب و رسوم عجیب درباره هالوین» را از دسته‌بندی مناسبت بیلبیلک مطالعه کنید.

5/5 - (1041 امتیاز)

مشاهده بیشتر

تحریریه بیلبیلک

رسانه مستقل بیلبیلک با ارائه راهنمای خرید و بررسی محصولات موجود در بازار، در راستای انتخاب هوشمندانه و تجربه یک خرید عالی از تمام فروشگاه‌های آنلاین و آفلاین در کنار شماست.

نوشته های مشابه

10 دیدگاه

    1. بله درسته متاسفانه این مشکلات وجود داره. کسی که از ترندیول استفاده میکنه باید بدونه 1 تا 2 ماه ممکنه طول بکشه خریدش

  1. من پارسال رفتم وان اونا بلک فرایدیاشون واقعیه قشنگ با 70% آف خرید کردم

    1. درسته امیرحسام جان. وان نخفیف های بهتری نسبت به بقیه جاها داره ولی در بلک فرایدی به جنس باید بیشتر توجه داشت که معیوب نباشه

  2. چه جالب! من نمی‌دونستم فروشگاه‌های ایرانی هم تخفیفات بلک فرایدیی دارن. مرسی از اطلاعات دسته اولتون.

  3. من میخوام یه پالتو سفارش بدم از یه پیج ایرانی بنظرتون چند روزم منتظر بمونم آف بلک فرایدی میزنن؟ با آف بخرم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا